مراقبت های پس از روکش دندان

روکش دندان دندانپزشکی روشا
مراقبت های پس از روکش دندان

وکش دندان یک راه حل عالی برای دندان های فرسوده، شکسته یا آسیب دیده است. این روش می تواند لبخندی را که دوست دارید به شما هدیه دهد.

خوراکی ها

هنگامی که تاج روی دندان قرار گرفت، بهتر است از خوردن خوراک های چسبناک در چندروزاول،جلوگیری شود.

برای چند روز اول سعی کنید غذاهای نرم بخورید.از غذاهای سخت و شکننده و چیزهای بسیار گرم اجتناب کنید. سوپ ماست، تخم مرغ، سیب زمینی پودر نمونه های خوبی از چیزهایی است که در طول 24 ساعت اول بهتر است بخورید

مسواک زدن

بسیار مهم است که هر روز صبح و هر شب دندان های خود را مسواک بزنید تا بتوانید لبخند و دندان خود را تمیز نگه دارید. لطفا با یک مسواک نرم و با خمیر دندان فلوراید مسواک بزنید. اطمینان حاصل کنید که برای هر بار مسواک زدن هم حداقل دو دقیقه وقت بگذارید.

نخ دندان

استفاده از نخ دندان یک تکنیک حیاتی است که نمیتواند فراموش شود. حداقل تا یک بار در روز این کار را انجام دهید تا روکش خود را از ذرات مضر محافظت کنید.

دهانشویه

روزانه دهان خود را با یک دهانشویه آنتی باکتری یا فلوراید بشویید. شستشو دهان شما کار تمیز کردن را کامل می کند و روکش خود را در شرایط عالی نگه می دارد. کاری که باید برای شستشو دهان انجام دهید این است که دستورالعمل های بطری را برای بهترین نتایج دنبال کنید.

حساسیت

حساسیت، مخصوصا حساسیت به خوراکی های سرد برای یک زمان پس از درمان شایع است.
برای چند روز اول از غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم یا سرد اجتناب کنید.

هر 6 ماه یکبار برای تمیز کردن دندان و روکش به دندانپزشک مراجعه کنید. این قرار ملاقات ها به شما کمک می کند تا از پوسیدگی دندان، بیماری لثه، و سایر مشکلات دندانپزشکی جلوگیری کنید

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری