بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

در این مقاله قصد داریم راجع به انجام ارتودنسی توسط یک متخصص ارتودنسی خوب با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. داشتن دندان‌هایی های نامرتب علاوه بر اینکه از نظر ظاهری برای بسیاری از افراد خوشایند نیست، مضرات دیگری هم دارد. یکی از مشکلات دندان های نامرتب این است که احتمال پوسیدگی، بیماری های لثه و… در آن‌ها بیشتر است. بنابراین یکی از بهترین راه هایی که می‌توانید به وسیله آن از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید، ارتودنسی دندان است‌. ارتودنسی که در حقیقت یکی از تخصص های دندانپزشکی است، بر پیشگیری و درمان نامنظم بودن دندان‌ها تاکید دارد. در این مقاله به معرفی بهترین متخصص ارتودنسی به همراه روش شناخت ، ویژگی آنها می پردازیم.

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی کیست ؟

هر درمانی نیاز به تخصص ، تجربه و دانش مخصوص به خود می باشد و ارتودنسی نیز یک درمان تخصصی می باشد و نیاز به متخصص ارتودنسی دارد. ارتودنسیت یا متخصص ارتودنسی بعد از گذراندن دوره های 6 ساله دندانپزشکی عمومی ، به مدت 3 الی 4 سال به گذراندن دوره های تخصصی ارتودنسی می پردازند.

دندانپزشکان عمومی نمی توانند درمان ارتودنسی انجام دهند و حتما قبل از انجام این درمان حتما به پیش یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

در اولین قدم گفته شد که یک متخصص ارتودنسی بعد از اتمام دوره 6 ساله عمومی ، اقدام به شروع فراگیری تخصص ارتودنسی می کند و این دوره 3 الی 4 سال طول میکشد. پس یک متخصص ارتودنسی در کنار تمام دانش هایی یک پزشک عمومی دارد ، دانش مخصوص ارتودنسی را دارد.

همچنین یک دندانپزشک عمومی به درمان های عمومی دندانپزشکی می پردازند اما متخصص ارتودنسی به درمان ناهنجاری فک ، نامنظمی دندان می پردازد.

معرفی متخصص ارتودنسی روشا

دکتر مهیار ماهوش محمدی

معرفی متخصص ارتودنسی روشا

دکتر مهیار ماهوش محمدی یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی در غرب تهران می باشد که دارای بورد تخصصی ارتودنسی می باشد. دکتر مهیار ماهوش محمدی با انجام صد ها ارتودنسی موفق ، می تواند خیال شما را از بابت تجربه و مهارت راحت نماید.

همچنین دکتر مهیار ماهوش محمدی عضو انجمن ارتودنتیست های آمریکا ، عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد و مولف کتاب های تخصصی نیز می باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی

اگر به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی میگردید ، به شما تبریک میگوییم زیرا شما از اهمیت و پیچیدگی درمان ارتودنسی مطلع شده اید و برای رسیدن به یک لبخند زیبا تحقیق مناسبی انجام می دهید.تشخیص بهترین متخصص ارتودنسی کار آسانی نمی باشد. در ادامه ویژگی بهترین متخصص ارتودنسی را عنوان خواهیم کرد.

همچنین کلینیک دندانپزشکی روشا با بهره گیری از بهترین متخصصین ، تجهیزات به روز و رضایت های فراوان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. همچنین می توانید اول از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا در مورد این درمان و وضعیت شما اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم.

ویژگی بهترین متخصص ارتودنسی

نمی توان به طور حتم اعلام کرده بهترین متخصص ارتودنسی چه کسی است و ممکن است وابسته به شرایط درمان و محل سکونت شما بهترین متخصصین برای شما فرق داشته باشد، اما ما در ادامه مشخصات و ویژگی برای شناخت متخصص ارتودنسی خوب را فراهم آوردیم.

شناخت متخصص ارتودنسی خوب

شناخت یک متخصص ارتودنسی خوب یکی از عوامل موثر و مهم در کیفیت درمان و نتیجه نهایی آن دارد و در ادامه به معرفی راه هایی برای شناخت یک متخصص ارتودنسی خوب را به شما معرفی می کنیم.

رضایت بالا
برای پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب ، به سابقه آن مراجعه کنید و درباره روند درمان بیماران سابق و رضایت آن ها تحقیق کنید.
استفاده از متد و تجهیزات به روز
امروزه با پیشرفت روز به روز تکنولوژی و تجهیزات بسیار از کار ها با دقت ، سرعت و کیفیت بالاتری انجام می شود و اگر متخصص ارتودنسی ارتودنسی شما از این تجهیزات استفاده کند ، قطعا در کیفیت درمان شما موثر خواهد بود.
برخورد مناسب و مهارت ارتباط قوی
شاید برای شما این مورد کمی عجیب باشد اما زمانی که یک متخصص ارتودنسی یک ارتباط صحیح و درست با فرد داشته باشید ، در کنار دلگرمی که به او می دهد ، می تواند خواسته و مشکلات او را فهمیده و سپس به حل آن بپردازد.
داشتن سابقه و تجربه بالا در انجام ارتودنسی
همه ی ما می دانیم که داشتن دانش مخصوص برای شروع انجام آنکار لازم و ضروری است اما تجربیات و سابقه بالای یک متخصص ارتودنسی می تواند در روند درمان فرد به صورت مستقیم تاثیر گذار باشد.
دسترسی آسان به مطب یا کلینیک
درمان ارتودنسی نیاز به یک مراجعه منظم و مداوم دارد که متخصص ارتودنسی معاینات لازم را انجام دهد و در صورتی که دسترسی به مطب بهترین متخصص ارتودنسی آسان نباشد ، ممکن است در مدت طول درمان دچار سختی و مشکلاتی بشوید.

پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی

پیدا کردن متخصص ارتودنسی می تواند بر طول درمان شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشید و انجام این کار می تواند کمی گمراه کننده و سخت باشد. برای پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب می توانید از طریق راه های زیر استفاده فرمایید.

از طریق دوستان و آشنایان
می توانید از تجربه و رضایت افرادی که قبلا ارتودنسی انجام داده اند استفاده کنید و در مورد متخصصین از از آنها سوال فرمایید.
از طریق سرچ و بررسی در گوگل
متخصصین بسیاری در گوگل هستند که می توانید پیدا کرده و با بررسی نظرات کاربران به پیش متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.
استفاده از مشاوره رایگان روشا
کلینیک دندانپزشکی روشا امکان دریافت مشاوره به صورت رایگان را برای شما فراهم کرده است و میتوانید از طریق فرم و شماره تماس زیر با ما ارتباط برقرار کنید.
تلفن تماس

کار متخصص ارتودنسی چیست ؟

یک متخصص ارتودنسی خوب به کمک تجربه و آموزش هایی که آموخته است به درمان نامرتبی ، نامنظمی دندان و ناهنجاری های فک می پردازد. به طور کلی هر گونه مشکلی که در خصوص موقعیت دندان ها یا فک وجود داشته باشد، می‌تواند با ارتودنسی ارتباط داشته باشد. وجود فاصله بین دندان ها یا کج بودن آن‌ها از رایج ترین این مشکلات هستند.

گاهی اوقات ممکن است یکی از فک‌ها جلو یا عقب باشد. فاصله بین دندان های فک بالا و پایین در جلو، زمان بسته بودن دهان هم از مواردی است که باید تحت ارتودنسی قرار گیرد. کوچک بودن فک، شلوغی دندان، کوتاه بودن دندان و… از دیگر مشکلات متداولی هستند که برای حل آن‌ها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد. متخصصین ارتودنسی توانایی درمان و اصلاح مشکلات زیر هستند :

کار متخصص ارتودنسی چیست ؟

متخصص ارتودنسی چه کارهایی انجام میده ؟

متخصص ارتودنسی چه کارهایی انجام میده  ؟

 • اوربایت
 • آندربایت
 • اپن بایت
 • کراس بایت
 • اورجت یا دیب بایت
 • و……….

تاثیر بهترین متخصص ارتودنسی بر درمان

هر فردی برای انجام ارتودنسی به نسبت هزینه و سختی های که برای ارتودنسی متحمل می شود، انتظار یک درمان با کیفیت دارد که در نهایت به یک لبخند زیبا برسد. در صورتی که متخصص ارتودنسی دارای تجربه و مهارت لازم نباشد ، ممکن است روند درمان شما به خوبی جلو نرفته و حتی سبب انجام هزینه های بیشتر برای شما بشود.

همچنین ارتودنسی یک درمانی است که به نسبت دارای طول درمان بالایی می باشد و شما همواره برای معاینه های لازم باید با متخصص ارتودنسی خود در ارتباط باشید و همین موضوع اهمیت انتخاب متخصص ارتودنسی را بیشتر می کند.

متخصص ارتودنسی شما به صورت مستقیم بر روی طول درمان و کیفیت نتیجه نهایی تاثیر گذار است و همچنین یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند شما را از بسیاری عوارض و هزینه های اضافه رهایی بخشد.

عوارض متخصص ارتودنسی بی تجربه و نابلد

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای افرادی که می خواهند ارتودنسی انجام دهند ، مراجعه به پیش دندانپزشک عمومی برای ارتودنسی است. ارتودنسی یک درمان تخصصی است و همانطور که شما برای انجام عمل قلب به پیش دکتر عمومی مراجعه نمی کنید ، در این مورد نیز همینطور مهم و ضروری است. برخی از این عوارض شامل زیر است :

 • شکست درمان
 • طول درمان بیشتر
 • عدم مطلوبیت نتیجه نهایی
 • بروز عوارض ارتودنسی

فوق تخصص ارتودنسی

متخصصین ارتودنسی بعد از دریافت تخصص خود می توانند به اقدام به دریافت فوق تخصص در زمینه ارتودنسی کنند که بعد گذراندن یک دوره دو ساله ، موفقیت به دریافت آن شود و توانایی انجام ارتودنسی های پیچیده و خاص را پیدا کنند. البته تعداد این متخصصین کم و اندک می باشد.

فوق تخصص ارتودنسی

فوق تخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی با فلوشیپ

برای شناخت بیشتر متخصص ارتودنسی با فلوشیپ ابتدا باید بدانید که فلوشیپ به چه معناست و سپس به بررسی فلوشیپ ارتودنسی بپردازیم.

فلوشیپ چیست ؟

فلوشیپ یک نوع اصلاح یک دوره در پزشکی می باشد که افراد بعد از کسب تخصص خود به وسیله این آموزش ها به افزایش دانش خود می پردازند و به طور کلی انجام این دوره حدود 18 ماه می باشد. البته بدانید که این دوره یک نوع تخصص نمی باشد و صرفا برای افزایش دانش و مهارت انجام می شود. حال باید بدانیم متخصص ارتودنسی با فلوشیپ کیست ؟

متخصص ارتودنسی با فلوشیپ

فلوشیپ یک دوره برای افرادی می باشد که مخصوص به افرادی است تخصص ارتودنسی خود را کسب کرده اند و این تدریس این دوره ها در دانشگاه انجام می شود. متخصصین ارتودنسی در این فلوشیپ با درمان های پیچیده ، انواع مشکلات و ناهنجاری فکی و راه های درمان جدیدتری آشنا می شوند و توانایی بسیار بیشتری کسب می کنند. یکی از فلوشیپ های رایج در ارتودنسی ، فلوشیپ سندرم ناهنجاری فک و صورت می باشد.

تفاوت فوق تخصص ارتودنسی و فلوشیپ ارتودنسی در چیست ؟

همانطور که گفته شد افراد در فوق تخصص ارتودنسی ، بعد از دریافت مدرک خود به گذراندن یک دوره 2 الی 3 ساله می پردازند تا مدرک فوق تخصص خود را دریافت کنند اما یک دوره افزایش دانش برای متخصصین می باشد و طول مدت آن حدودا یک سال و نیم می باشد.

متخصص ارتوسرجری کیست ؟

در ابتدا باید بگوییم این واژه ترکیب ارتو و سرجری می باشد که هر کدام به ترتیب به معنی ارتودنسی و جراحی می باشد. به طور کلی افرادی که برای ارتودنسی مراجعه می کنند ، دارای ناهنجاری های فکی خفیف نیز هستند که متخصص ارتودنسی با روش های رایج این مشکل ها را درمان می کند.

اما اگر این مشکلات فکی شدید و پیچیده باشد ، یک متخصص ارتوسرجری آموزش ها و توانایی بیشتری در این زمینه دارد.

متخصص ارتودنسی اطفال

انجام ارتودنسی در اطفال به نسبت کمتر می باشد اما اگر مشکلات دهان و دندان در این سن شناسایی و اقدام به رفع آن کنید ، طول درمان ، سختی و هزینه کمتری خواهید داشت و بهتر است حتما در سنین 7 الی 9 سالگی حتما کودک را به پیش متخصص ارتودنسی ببرید.

متخصص ارتودنسی اطفال

متخصص ارتودنسی کودکان

همچنین زود از دست رفتن یا کشیدن دندان شیری نیز نیاز به مراجعه به پیش متخصص ارتودنسی برای شما به پیش بیاورد تا فضانگهدارنده برای آن قرار دهد.

متخصص ارتودنسی کودکان همان متخصص ارتودنسی است اما باید رفتار مناسبی با کودکان داشته باشد تا کودکان دچار استرس و اضطراب نشوند.

آیا کودکان هم می‌توانند به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند؟

مراجعه کودکان نیز به متخصص ارتودنسی واجد اهمیت زیادی است. در واقع به کمک متخصص از کج درآمدن دندان‌ ها در آینده جلوگیری می‌شود‌. با انجام درمان زودرس و اولیه دندان‌های دائمی فرد به خوبی تراز خواهند شد‌. بنابراین سلامت دندان فرد تضمین می‌شود. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد جلوگیری از آسیب به الگوی رشد طبیعی فک است. برخی از عادات کودکی باعث می‌شوند که معضلاتی در زمینه رشدی در فک ها به وجود بیاید.

مکیدن انگشت شست یا ریفلاکس بلع در زمره عادات مضر قرار دارند. بنابراین می‌توان با ارتودنسی ثابت یا متحرک از بروز این آسیب ها جلوگیری کرد. اوربایت، کراس بایت و آندر بایت از جمله مواردی هستند که در عملکرد فک اختلال به وجود می‌آورند. هم‌چنین باعث درد نیز می‌شوند. با انجام کارهای درمانی در سنین پایین می‌توان هرچه سریع‌تر از گسترش این مشکلات سلامت دندان و دهان جلوگیری کرد.

انجام ارتودنسی از نوع متحرک، ثابت و نامرئی باعث هدایت رشد فک در سنین پایین می‌شود. فک کودکان نرم است و به همین جهت هم خیلی راحت با ابزارهای مختلف قابل هدایت می‌باشد. بنابراین دندان های دائمی فرد بدون اینکه متحمل دردسری شوند به آسانی از لثه بیرون می‌زنند. ارتودنسی کودکان کمک زیادی به وسیع کردن سقف دهان می‌کند.

اگر کودک دارای فک کوچکی باشد، در صورت رشد دندان های دائمی، دندان ها کج خواهند شد. اما متخصص ارتودنسی با انجام کارهای لازم سقف دهان را وسیع خواهد کرد. در نهایت دندان ها به خوبی در می‌آیند. با انجام ارتودنسی دندان‌های بیرون زده در معرض خطر کمتری قرار می‌گیرند. اگر در سنین پایین تر ارتودنسی انجام شود، از هزینه های گرانقیمت در آینده کاسته می‌شود.

فواید مراجعه به متخصص ارتودنسی

مراجعه به متخصص ارتودنسی همواره فواید زیادی با خود به همراه دارد. همان‌طور که قبلا هم به اختصار اشاره کردیم نامرتب بودن دندان‌ها ریسک پوسیدگی آن‌ها را افزایش می‌دهد. به همین جهت یکی از مزیت‌های مهم انجام ارتودنسی این است که از بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری می‌کند. گاهی این نامنظم بودن و کجی دندان حتی اجازه نمی‌دهد که فرد دندان های خود را به خوبی مسواک بزند.

علاوه بر این مورد انجام ارتودنسی باعث بهبود ظاهر فرد و افزایش اعتماد به نفس او می‌شود‌. داشتن دندان‌های صاف و منظم موجب ایجاد یک لبخند زیبا و سالم می‌شود. پس از انجام ارتودنسی، دندان‌ها در جای اصلی خود درون فک قرار می‌گیرند. به همین جهت هم راحت‌تر می‌توان آن‌ها را تمیز کرد و موجب افزایش طول عمر دندان‌ها شد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که مشکلات گوارشی برخی از افراد پس از ارتودنسی حل می‌شود.

اگر هر دندان بالا با دو دندان پایین در تماس نباشند، غذاها هم آنگونه که باید آسیاب نمی‌شوند. در نتیجه با بزاق دهان به خوبی ترکیب نخواهند شد. همین موضوع هم منجر به بروز مشکلات گوارشی پس از خوردن غذا خواهد شد. با انجام ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی مشکلات عضلانی سیستم جونده حل خواهد شد. فرد ممکن است مشکلاتی به جهت کوچک بودن فک داشته باشد یا اینکه همیشه با دندان‌های یک طرف خود غذا را بجود.

کسانی که در این وضعیت قرار دارند پس از مدتی دچار بزرگ‌تر شدن عضلات یک سمت از صورت نسبت به سمت دیگر می‌شوند. در اثر بروز این مشکل صورت و چانه فرد هم نامتقارن خواهند شد. بنابراین بهتر است هرچه سریع‌تر با انجام ارتودنسی از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

مزایای متخصص ارتودنسی با تجربه

در میان افراد مختلف بعضی از آن‌ها نیاز بیشتری دارند که به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند‌. قبلا در این باره به میزان کافی صحبت کردیم‌. اگر تغییری در وضعیت منظم دندان‌ها به وجود بیاید مشکلاتی ایجاد خواهند شد‌‌. مسلما زیبایی لبخند و در نهایت چهره فرد در اثر نامنظم بودن دندان‌ها به خطر می‌افتد‌. این موضوع حتی رعایت کردن بهداشت دهان و دندان را هم دشوار می‌کند‌.

اگر فرد به خوبی نتواند مسواک بزند، احتمال ایجاد پلاک بر روی دندان و در نتیجه پوسیدگی بالاتر می‌رود‌. بیماری‌های لثه در صورت نامنظم بودن دندان‌ها در انتظار فرد خواهند بود. بسیاری از افراد در روابط اجتماعی خود به دلیل ظاهر نامطلوب دندان هایشان اعتماد به نفس خود را حین صحبت کردن از دست می‌دهند.

همین موضوع به ظاهر ساده در نهایت موجب گوشه گیری و انزوای اجتماعی فرد خواهد شد. افرادی که با مشکلات نامنظم بودن دندان یا مشکلات فکی مواجه هستند خیلی زودتر از سایر افراد دندان های طبیعی خود را از دست خواهند داد. مراجعه به متخصص ارتودنسی برای منظم شدن دندان‌ها مزایای خاص خودش را دارد. ساده ترین مزیت همان گونه که پیش از این نیز اشاره کردیم، افزایش زیبایی ظاهری لبخند فرد است. ارتودنسی سطح سلامت دهان و دندان را افزایش می‌دهد. به دنبال آن طول عمر و ماندگاری دندان‌ها هم افزایش پیدا می‌کنند. با افزایش اعتماد به نفس، فرد جرات حضور در اجتماع پیدا می‌کند. به دنبال این قضیه روابط عمومی او هم رو به بهبود خواهند رفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری