قیمت لمینت دندان طرح لبخند

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان یک درمان زیبایی دندانپزشکی می باشد که می تواند زیباترین و بهترین لبخند را برای شما با ارمغان آورد. اگر قصد انجام این را دارید و می خواهید درباره قیمت لمینت دندان در تهران بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان ( dental laminate ) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند. لمینت پرسلن ساخته شده از لایه های نازک مختلف که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می شود.

بر خلاف تصور عموم، همیشه برای ساخت لمینت پرسلن نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک متخصص، تنها برخی نیازهای آماده سازی برای جاسازی لمینت ها بدون آسیب به دندان طبیعی محدود می شود. در کنار جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و چسباندن صحیح و قوی دندان طبیعی و لمینت ضروری است.

هزینه لمینت دندان در تهران چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان 1403 برای طرح لبخند به طور میانگین 4.000.000 الی 10.000.000 تومان به ازای هر واحد، لمینت کل دندانها 40 الی 160 میلیون، لمینت فک بالا 24 الی 80 میلیون و لمینت طلا وابسته به قیمت روز آن می باشد.

نوع لمینتقیمتضمانت
قیمت لمینت زیرکونیا B4.900.000 تومان1 سال
قیمت لمینت زیرکونیا A5.500.000 تومان2 سال
قیمت لمینت Vita6.000.000 تومان2 سال
قیمت لمینت IPS Emax8.000.000 تومان5 سال
قیمت لمینت فلدسپاتیک8.500.000 تومان5 سال
قیمت لمینت گلس سرامیکی8.500.000 تومان5 سال
قیمت لمینت Real Life9.000.000 تومان5 سال
قیمت لمینت تاپ ایمکس10.000.000 تومان10 سال
جدول قیمت لمینت دندان 1403

قیمت لمینت دندان اقساطی

لمینت دندان در مقایسه با کامپوزیت دندان و دیگر روکش های موجود از قیمت بیشتری برخوردار است. این مورد باعث شده است که کلینیک های دندانپزشکی خدمات مربوط به انجام لمینت دندان را به صورت اقساطی به بیماران و مراجعه کنندگان خود ارائه بدهند. حال مزایای این شرایط برای بیماران و مراجعه کنندگان به صورت زیر است:

اقساط بلند مدت

مراجعه کنندگان می توانند از اقساط 6 تا 24 ماهه استفاده کنند، که این انجام لمینت را برای افراد بسیار سهل و آسان خواهد کرد.

باید به این نکته توجه کرد که داشتن چک صیادی به عنوان ضمانت در این موارد الزامی است و نوع ضمانت برای بهره مندی از خدمات تسهیلات و همچنین استفاده از اقساط به صورت چک صیادی خواهد بود.

مقایسه قیمت لمینت دندان در ایران و جهان

مقایسه قیمت لمینت دندان در ایران و سایر کشورها بسیار مهم و برای بسیاری حتی دشوار است. هزینه های مراقبت بسیاری از خانواده ها را در موقعیتی قرار داده است که ترجیح می دهند حتی یک بار برای معاینه به دندانپزشک مراجعه نکنند. با مقایسه قیمت لمینت در ایران با سایر کشورها می توان به این نتیجه رسید که قیمت لمینت در سایر کشورها بین 400 تا 2500 دلار برای هر دندان است.

دندانپزشکان  ایرانی خدمات دندانپزشکی را با هزینه کمتری نسبت به سایر کشورهای منطقه ارائه می دهند که این مقایسه قیمت لمینت بین ایران و سایر کشورها نشان می دهد. در بسیاری از کشو های اروپایی و حتی امریکایی انجام لمینت دندان یک روش گران محسوب می شود و از طرف دیگر عدم تحت پوشش بودن این روش ها برای افرادی که قصد انجام لمینت دندان را دارند بسیار نگران کننده است.

برخی از ایرانی های مقیم خارج از کشور به دلیل هزینه های زیاد خدمات دندانپزشکی از جمله لمینت دندان ترجیح می دهند برای انجام این خدمات به ایران سفر کرده و از خدمات دنداپزشکی در ایران بهره ببرند.

هزینه های دندانپزشکی در ایران به نسبت سایر کشور های جهان بسیار مناسب می باشد و قیمت لمینت دندان در ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. همچنین لمینت های دندانی در ایران از نظر زیبایی، عمر کیفیت قابل رقابت در سطح جهانی را دارا می باشند. در جدول زیر قیمت لمینت دندان در ایران و جهان مقایسه می کنیم.

کشورقیمت
ایران$100 – $200
ترکیه$180 – $200
آمریکا  و کانادا$925 – $2,500
دوبی2500 – 5000 درهم
انگلیس£500 – £1950
مقایسه قیمت لمینت دندان در ایران و جهان

پرسش و پاسخ متداول قیمت لمینت دندان

گرانترین و قیمت بهترین لمینت دندان چقدر است ؟

برند لمینت ایمکس یکی از گران ترین برند های حال حاضر است که در کلینیک های معتبر انجام می شود. کیفیت بالا و ماندگاری طولانی از بارزترین ویژگی های این لمینت است. قیمت این لمینت به ازای هر واحد از حدود قیمت 8 تا 10 میلیون قیمت دارد.

قیمت لمینت بیشتر یا کامپوزیت ؟

قیمت لمینت و کامپوزیت دندان بسته به عواملی مانند برند، کیفیت و هزینه انجام نصب می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، قیمت لمینت از کامپوزیت دندان گران تر است. 

آیا لمینت دندان گران است ؟

هزینه لمینت دندان بسته به محل، دندانپزشک و تعداد دندان های تحت درمان می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، این یک عمل زیبایی محسوب می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه قرار نگیرد. با این حال، بهتر است برای برآورد دقیق با دندانپزشک مشورت کنید.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را پوشش می دهد؟

متاسفانه شرکت های بیمه ای هزینه های انجام لمینت را تحت پوشش ندارند. به این دلیل که لمینت دندان یک روش زیبایی محسوب می شود و بیمه ها هزینه ی روش های زیبایی را پرداخت نمی کنند.

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

لمینت و کامپوزیت دندان هر کدام دارای انواع مختلفی هستند که شامل هزینه مخصوص به خود هستند و به طور کلی هزینه لمینت دندان از کامپوزیت بیشتر می باشد و به طور میانگین تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت بین 2.000.000 الی 6.000.000 تومان به ازای هر واحد می باشد.

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت
تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

علت تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

لمینت های دندانی هزینه بیشتری به نسبت کامپوزیت های دارند و این موضوع بدون علت نمی باشد. مهم ترین علت های تفاوت قیمت لمینت این موضوع است که لمینت دندان به صورت سفارشی در لابراتور تولید می شوند و روند درمان چند جلسه طول می کشد اما کامپوزیت دندان در یک جلسه 2 ساعته به پایان می رسد.

همچنین لمینت های دندانی استحکام، زیبایی، طول عمر و مقاومت بیشتری در برابر تغییر رنگ دارند و این موضوع یکی دیگر از علت های تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان می باشد.

قیمت لمینت دندان چگونه محاسبه می شود ؟

به طور کلی هزینه لمینت دندان حاصل ضرب تعداد واحد لمینت در قیمت هر واحد می باشد. با ما همراه باشید تا کلیه عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان را محاسبه کنیم.

تعداد واحد لمینت

تعداد واحد لمینت دندان را می توان مهم ترین عامل در هزینه نهایی لمینت دندان نامید. تعداد واحد لمینت مورد نیاز هر فرد متفاوت است و دقیق آن با مشورت پزشک و فرد تعیین می شود.

تعداد واحد لمینت وابسته به طرح لبخند و میزان حساسیت فرد تعیین می شود که به طور معمولا دندان های که در هنگام لبخند زدن دیده می شوند، لمینت برای آنها انجام می شود. گاهی ممکن است فرد برای دو فک یا یک فک خود لمینت انجام دهد.

نوع و جنس لمینت دندان

امروزه لمینت های دندان متفاوتی وجود دارند که تفاوت آنها در میزان استحکام، مواد سازنده و ضخامت آنها می باشد که هر چه کیفیت آن بیشتر باشد، مسلما طول عمر و هزینه آن بیشتر خواهد بود.

کیفیت و سرعت لابراتور

لمینت دندان قالب گیری توسط پزشک برای شما انجام می شود و به لابراتور ارسال می شود. روکش های لمینت در لابراتور به صورت سفارشی برای شما تولید و ساخته می شود. هر چه قدر کیفیت، دقت و سرعت لابراتور بیشتر باشد، هزینه هر واحد لمینت دندان شما افزایش پیدا خواهد کرد. به دنبال مراکزی برای لمینت باشید که با لابراتورهای خوب همکاری می کنند.

میزان مهارت و تخصص پزشک

حساسیت در درمان های زیبایی معمولا بالا است و باید فرد به فکر نتیجه نهایی خوب به همراه عوارض کم باشد. می توان گفت مهم ترین عوامل در کاهش عوارض و زیبایی لمینت شما به مهارت پزشک شما بستگی دارد.

لمینت های دندانی در صورتی که به درستی انجام نشود، ممکن است باعث عوارض متعددی بشود که دندانپزشک شما به کمک انجام درمان های مورد نیاز، ارائه طرح درمان مناسب و انجام اصولی لمینت از بروز عوارض جلوگیری می کند.

هر چه مهارت دنداپزشک بیشتر باشد، مسلما هزینه دستمزد آن بیشتر خواهد بود و بر روز هزینه نهایی لمینت دندان شما موثر است.

هزینه درمان های جانبی لمینت

در برخی موارد به تشخیص پزشک ممکن است انجام برخی درمان ها قبل از لمینت اعم از عصب کشی، ترمیم، جرمگیری و……  وجود داشته باشد که به طور مستقیم نمی توان آنها را هزینه لمینت نامید اما برای روی هزینه نهایی برای شما موثر هستند.

مزایا لمینت دندان

استفاده از لمینت‌های سرامیکی برای افرادی که فاصله زیادی بین دندان‌هایشان وجود دارد، دندان‌های آسیب‌دیده، دندان‌های کج و یا می‌خواهند زردی یا تغییر رنگ روی دندان‌های خود را پنهان کنند، بسیار مناسب است. از مزایای لمینیت های دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای لمینت دندان
مزایای لمینت دندان

بازسازی ظاهر لبخند

همانطور که قبلاً گفته شد، روکش‌ها برای افرادی که می‌خواهند دندان‌های خود را صاف کنند، دندان‌های شکسته یا کج یا دندان‌های زرد دارند، گزینه‌ای عالی است. با لمینیت دندان سرامیکی، تمام مسائل زیبایی شناختی و عیوب ظاهری دندان ها به طور کامل پنهان می شود و به شما احساس یک لبخند زیبا را می دهد.

روش کم تهاجمی تر نسبت به دندان

برای اینکه فضای کافی برای قرار دادن روکش دندان فراهم شود، باید تمام سطح دندان را بتراشید. ونیر پرسلن نسبت به روکش های دندان به تراش کمتری نیاز دارد و اگر سطح دندان در حین نصب فقط در یک جهت تراشیده شود، پیوند محکم تری با مینای دندان ایجاد می کند.

ظاهر طبیعی

روکش های ساخته شده از پرسلن کاملا طبیعی به نظر می رسند. ونیرهای لمینت به دلیل کیفیت انعکاس نور سرامیکی خود، از بسیاری جهات شبیه مینای دندان هستند. لمینت سرامیکی روی دندان های طبیعی به دلیل ساختار لایه نازکی که دارد بسیار شفاف و نامحسوس است.

مقاوم در برابر زرد شدن

لمینت دندان نسبت به دیگر روکش های دیگر دندان همچون کامپوزیت زرد نمی شود. یکی از مزایای لمینت های سرامیکی دندان این است که با نگهداری مناسب، تقریبا همیشه سفید و روشن باقی می مانند و در اثر غذاهای رنگی مانند چای و قهوه زرد نمی شوند.

طول عمر طولانی

لمینت ها در شرایط مناسب می توانند بیش از 15 سال دوام بیاورند، مشروط بر اینکه دندانپزشک نصب را با مهارت کامل انجام داده و شما به مراقبت مناسب از دندان های خود ادامه دهید. اما، این احتمال وجود دارد که لمینت ها آسیب ببینند یا دندان های طبیعی زیر آن مشکلاتی داشته باشند که باید اصلاح یا تعویض شوند.

معایب لمینت دندان

از طرف دیگر با توجه به اینکه هر روش لمینت دندان مزایای بسیاری دارد اما این روش بدون عیب و معایب نیست. در این قسمت قصد داریم برخی از معایب روش لمینیت دندان را شرح دهیم:

دائمی بودن

جدا کردن روکش های پرسلن و استفاده از دندان های طبیعی پس از چسباندن آنها به دندان امکان پذیر نیست. با وجود اینکه ونیرهای لمینت ظاهری کاملاً طبیعی دارند، اما همچنان یک نوع دندان مصنوعی هستند و روند نصب آنها قابل بازگرداندن نیست. در صورت مراقبت مناسب از دندان های شما باید بیش از ده سال بدون نیاز به تعویض یا تعمیر باقی بمانند.

حساس شدن دندان ها

پس از نصب لمینت سرامیکی، می توانید نسبت به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم حساسیت داشته باشید. قبل از استفاده از روکش های لمینت، مینای دندان شما کمی تراشیده می شود. به همین دلیل، برای چند روز پس از نصب لمینت، حساسیت به غذاهای سرد و گرم معمول است. این حساسیت در نهایت خود به خود از بین می رود.

آسیب پذیر بودن

روکش های دندانی فوق العاده قوی و مقاوم در برابر ضربه هستند. اگرچه ممکن است به آنها آسیب برساند. در صورت فشار بیش از حد ناشی از گاز گرفتن یا جویدن غذای سفت یا دندان قروچه ممکن است خرد شوند و بیفتند. برای حفظ ونیرهای دندانی باید بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید.

نیاز به تراشیدن مینای دندان

یکی از اشکالات لمینت سرامیکی این است که مینای دندان باید قبل از نصب تراشیده شود. آماده سازی دندان ها قبل از کاشت لمینت ونیر برای نصب معمولی روکش لمینت ضروری است. دندانپزشک به منظور جلوگیری از ضخامت اضافی روکش ها پس از قرار دادن روی دندان، با توجه به مشکلات و عیوب دندان، بخشی از مینای دندان را برمی دارد.

با این حال، لمینت ها نسبت به روکش های دندانی روشی کمتر نفوذی هستند. برای نصب آنها فقط باید یک سطح دندان را کوتاه کنید. دندان ها با تراشیدن قسمت کوچکی از مینای دندان به منظور آماده سازی آنها برای نصب لمینت سرامیکی، حساسیت کمتری پیدا می کنند. حساسیت دندان چند روز پس از نصب لمینت های سرامیکی کاملا از بین می رود.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟

یکی از روش های دندانپزشکی که اخیراً محبوب شده است، لمینت است. با این حال، برخی از افراد نباید از این روش استفاده کنند. در زیر برخی از ویژگی هایی که افراد با وجود آن نباید لمینیت دندان را انجام بدهند به شرح زیر است:

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟

دندان ها زرد و لکه دار

رنگ دندان در نتیجه پرکردن های متعدد و عمیق تغییر می کند. تجمع پلاک روی مینای دندان و آلودگی های متعدد دندانی از جمله عواملی هستند که در تغییر رنگ دندان نقش دارند. در این مورد نمی توانید از تکنیک های قدیمی برای سفید کردن دندان استفاده کنید زیرا دندان ها در برابر پوسیدگی آسیب پذیر هستند.

لمینت ونیر را می توان به مینای دندان چسباند تا تمام نواحی لکه دار دندان را بپوشاند. طول عمر معمولی لمینت 15 تا 20 سال است، اما با نگهداری مناسب می تواند بیشتر دوام بیاورد.

دندان های شکسته و لب پر شده

بیمار ممکن است به دلیل حوادث ناگوار و رویدادهای ورزشی دچار پارگی یا شکستن دندان های خود شود. لمینت به دلیل مقاومت و ماندگاری بالا یک گزینه درمانی فوق العاده برای عیوب زیبایی و شکستگی دندان است.

دندان قروچه

سایش دندان ها می تواند به دلیل سن، دندان قروچه هنگام خواب یا داشتن دندان های ضعیف ایجاد شود. مشکل ساییدگی دندان ها با استفاده از لمینت سرامیکی قابل حل است. البته کسانی که دندان قروچه می کنند ممکن است کاندیدای مناسبی برای لمینت نباشند، زیرا احتمالاً لمینت ها به مرور زمان دوباره فرسوده می شوند. بنابراین، بهتر است قبل از لمینت، این بیماری را درمان کنید.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان
انواع لمینت دندان

لمینت زیرکونیا

اگر دندانی دارید که برای ترمیم موثر با استفاده از ونیرهای چینی یا کامپوزیت خیلی آسیب دیده است، ونیرهای زیرکونیا یک جایگزین عالی هستند. آنها از یک ماده سرامیکی قوی ساخته شده اند که می تواند دندان ها را با پوسیدگی، ترک ها و براده های گسترده جایگزین کند.

علاوه بر این، زیرکونیا نسبت به انواع دیگر روکش‌های چینی ماندگاری بیشتری دارد زیرا کمتر در معرض آسیب ناشی از غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی هستند. آنها همچنین بسیار طبیعی به نظر می رسند، و آنها را برای افرادی که می خواهند ظاهر لبخند خود را بدون تغییرات اساسی در کار دندانپزشکی موجود اصلاح کنند، ایده آل می کند.

هزینه لمینت دندان کمی بیشتر از کامپوزیت و سایر تکنیک های ترمیم زیبایی است. طول عمر بیشتر و کیفیت بهتر مواد از دلایل این افزایش قیمت است. میزان آسیب به دندان نیز می تواند بر میزان درمان مورد نیاز روی آن و هزینه روکش دندان تأثیر بگذارد. قیمت لمینت زیر کونیا از حدود 4.000.000 تومان شروع و تا 5.500.000 تومان با توجه به امکانات کلینیک دندانپزشکی و بهره گیری از دندانپزشکان متخصص می تواند متغیر باشد.

روکش های لومینیرز

اگر برای داشتن لبخندی بهتر به روکش‌ها علاقه دارید، لومینیرها یک انتخاب عالی هستند. اینها با نوع جدیدی از رزین کامپوزیت ساخته شده‌اند که از پرسلن سنتی قوی‌تر است و اجازه می‌دهد از لایه‌های نازک‌تری برای روکش طبیعی استفاده شود. اگر یک یا چند دندان دارید که قبل از اینکه به بهترین شکل ظاهر شوند نیاز به اصلاحات جزئی دارند، این آنها را به یک راه حل ایده آل تبدیل می کند.

همچنین در صورت ابتلا به تحلیل لثه، آنها انتخاب ارجح هستند، زیرا ممکن است در حین دریافت این درمان، بافت لثه در اطراف دندان شما حفظ شود. هنوز هیچ جایگزینی برای بهداشت دهان و دندان برای محافظت از دندان های سالم و عاری از لکه های ناخواسته یا تغییر رنگ وجود ندارد. سفید کردن دندان های حرفه ای می تواند تاثیر فوری بر ظاهر لبخند شما داشته باشد.

قیمت لمینت ips

این نوع لمینت نیز همانند سایر برند های مطرح به دلیل ویژگی ها قابل توجه از جمله عمر طولانی و استحکام بالا برخوردار است.

همین عوامل باعث شده است که این نوع لمینت از قیمت بیشتری نسبت به دیگر برند ها برخوردار باشد. در کلینیک های مجهز و با سابقه قیمت لمینت ips حدود قیمت 8.000.000 میلیون تومان است که با توجه به موقعیت جغرافیایی کلینیک این عدد می تواند متغیر باشد.   

قیمت لمینت لومینیرز

لومینیرز یک پوشش دندانی محبوب است که به طور قابل توجهی نازک تر از سایر انواع لمینت های سرامیکی است. شرکت آمریکایی DenMat این نوع لمینت را می سازد.

ضخامت آنها تقریباً 0.3 میلی متر است. با توجه به این ویژگی ها قیمت هر واحد لمینت دندان لومینیرز از قیمت 7.000.000 تومان تا حدود قیمت 9.000.000 هزار تومان در کلینیک های دندانپزشکی عرضه می شود.

قیمت لمینت بدون تراش

این نوع لمینت به دلیل ضخامت کمتر از 0.3  میلی متر برای افرادی که نگران تراش دندان های خود هستند بهترین گزینه محسوب می شود. هزینه این نوع لمینت 8.000.000 تومان می باشد.

لمینت طلا

هزینه لمینت دندان ساخته شده از طلا بسته به قیمت بازار و مقدار طلای مصرفی متفاوت است. حداقل 1.5 گرم طلا (برای دندان های جلویی) و حداکثر 2.5 گرم (برای دندان های آسیاب) برای هر واحد لمینت مورد نیاز است. آنها چندان گران نیستند، زیرا هزینه نهایی آنها با لمینت های سرامیکی تفاوت چندانی ندارد.

لمینت متحرک

لمینت متحرک که با نام “snap-on-smile” یا کامپوزیت متحرک نیز شناخته می شود، پوشش نازکی است که روی دندان ها اعمال می شود. عملکردی مشابه روکش دارد و می تواند تا حدودی عیوب دندانی را پنهان کند و در عین حال ظاهر دندان ها را بهبود بخشد و لبخند شما را تقویت کند.

این ابزار اساساً یک پلاک متحرک است که در آزمایشگاه با استفاده از فناوری پیشرفته ایجاد می شود تا دقیقاً با قالب و فرم هر دندان از پلیمر غیر سمی و با شکل دندان مطابقت داشته باشد. با این حال، لمینت های متحرک اخیراً در بازار محبوبیت پیدا کرده اند. آنها به آسانی در دسترس و قیمت کاملا رقابتی دارند.

مزایای لمینت دندان متحرک:

 • لمینت دندان دائمی گرانتر از لمینت متحرک سفارشی است.
 • از این لمینت ها می توان برای اصلاح موقت مسائل جزئی دندان، از جمله شکستگی دندان و نامناسبی استفاده کرد.
 • لمینت متحرک را می توان بدون نیاز به بیهوشی، جراحی یا ساییدن سطحی دندان ها اعمال کرد

معایب لمینت دندان متحرک:

 • به لثه ها آسیب می رساند و خطر عفونت و زخم لثه را افزایش می دهد.
 • برای استفاده مداوم در نظر گرفته نشده است.
 • ماندگاری محدودی دارد.
 • برداشتن آن هنگام غذا خوردن ضروری است که در مجالس برداشتن آن کار جالبی به نظر نمی رسد.
 • این یک راه حل طولانی مدت برای مشکلات دندانی نیست و هیچ ارزش درمانی ندارد.
 • ممکن است صحبت کردن برای شما سخت باشد.
 • هنگام قرار دادن و برداشتن صفحه متحرک، احتمال خرد شدن آن وجود دارد.
 • پس از مدتی، رنگ آنها ممکن است تغییر کند.
 • ممکن است دهان شما به آن حساسیت پیدا کند.

بهترین لمینت دندان چیست ؟

هر لمینت دندان مزایا و معایبی دارد و هر کدام با توجه به سلامت دهان و دندان فرد انتخاب می شود. هنگام اتخاذ این تصمیم، مهم است که کیفیت آنها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، لمینت دندان سرامیکی فشرده ضخامت بالایی دارد، اما مقاومت و دوام آن طبیعتاً عالی است. به یاد داشته باشید که استحکام، کیفیت، زیبایی، دوام و ظرافت همگی از ویژگی های بهترین نوع لمینت هستند. بهترین برندهای لمینت در بین تمام برند هایی که معرفی شده اند عبارتند از لومینیرز ، ایمپرس، ایمکس و IPS.

منابع : Dental Veneers ، Veneer (dentistry)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری