مراقبت های لمینت دندان

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان چیست ؟ لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان روشی می باشد که در آن با قرار دادن لایه ی نازک بر روی دندان ها فرم، رنگ و انداز آنها را بهبود می بخشند. این روش به شما کمک می کند تا از زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس بالاتری برخوردار باشید. در حقیقت شما می توانید بعد از انجام لمینت با خیالی راحت لبخند بزنید. بهتر است قبل از انجام لمینت در صورتی که از روند آن آگاه نیستید مقاله لمینت ما را مطالعه کنید.

مراقبت از دندان های لمینت شده

یکی از مهم ترین مسائل پس از هر درمانی مراقبت هایی می باشد که باید انجام شود. اگر شما به این مسئله اگاه نباشید و یا مراقبت های لازمه را انجام ندهید از عمر لمینت دندان های شما کاسته می شود. در ادامه این مقاله به برخی از مراقبت های لمینت دندان می پردازیم.

مراقبت های لمینت دندان مراقبت های لمینت دندان

رعایت بهداشت دهان

یکی از ابتدایی ترین مراحل مراقبت از هر درمانی رعایت اصول بهداشت می باشد. با رعایت بهداشت دهان عمر لمینت های خود را بالا برده و از بروز مشکل های دندانی و دهانی جلوگیری خواهید کرد. استفاده منظم از مسواک دوبار در روز، استفاده از نخ دندان پس مصرف غذا و استفاده از دهانشویه می تواند به بهداشت دهان شما کمک کند.

استفاده از ابزار بهداشتی مناسب

بعد از انجام لمینت برخی از مواردی را که تا قبل از آن انجام نمی دادید یا به آنها بی توجه بودید باید رعایت فرمائید. انتخاب مناسب خمیر دندان و مسواک بخش مهمی از این رعایت ها می باشد که شاید تا قبل از لمینت دندان به آنها بی توجه بوده اید. شما باید مسواکی را انتخاب نمائید که پرز های نرمی داشته باشد تا باعث سایش لمینت ها نشود.

ابزار بهداشتی در مراقبت های لمنیت دندان ابزار بهداشتی در مراقبت های لمنیت دندان

در انتخاب خمیر دندان نیز باید دقت نمائید تا از نوع سایشی آن استفاده ننمائید. پیشنهاد ما به شما این است که بعد از انجام لمینت دندان با دکتر معالج خود مشورت نمائید تا بتواند شما را در انتخاب نوع مسواک یا خمیر دندان راهنمایی کند.

مراجعه منظم به دکتر معالج

از مهم ترین مراحل مراقبت از لمینت دندان مراجعه منظم به دکتر معالج می باشد. زیرا اگر دندان شما دچار مشکلی شده باشد که از آن اطلاع نداشته باشید یا لمینت های شما نیاز به ترمیم داشته باشد با مراجعه منظم به دکتر می تواند از بروز مشکل های جدی جلوگیری نمائید.

لثه

بیماری های لثه می تواند مشکلات زیادی را برای لمینت و دهان شما ایجاد کند. اگر شما دچار بیماری های عفونت لثه ی شوید تاثیر مستقیم بر روی طول عمر وزیبایی لمینت های شما دارد. برای همین امر در بالا اشاره شد که یکی از مهم ترین مرحله مراقبت از لمینت دندان مراجعه منظم برای چکاپ به دندان پزشک می باشد. زیرا اگر عفونت و بیماری لثه به موقع مورد درمان قرار بگیرند تاثیر مخرب آن بسیار کمتر می شود.

دخانیات

مصرف دخانیات می تواند باعث بروز انواع بیماری های ریوی، قلبی و دهانی شود. استفاده از دخانیات می تواند بهداشت دهان شما را کاملا به خطر بی اندازد. استفاده از دخانیات می تواند باعث تغییر رنگ در دندان ها یا لمینت های دندانی شود یا به پوستگی دندان ها کمک کند حتی می تواند باعث رشد عفونت در دهان ما شود. پس توصیه می شود شما قبل از انجام ایمپلنت به طور کامل دخانیات را کنار بگذارید.

جلوگیری از سایش دندان ها

یکی از موارد که می تواند باعث تخریب یا از بین رفتن لمینت های دندان شود سایش دندان ها به هم می باشد. یکی از نقاط منفی لمینت های دندانی آنجایی است که توانایی ترمیم در آن ها وجود ندارد.

سایش دندان ها و لمینت دندان سایش دندان ها و لمینت دندان

به همین علت سایش دندان ها بر روی هم می تواند باعث تخریب یا شکستگی لمینت ها شود که در این صورت شما نیاز به تعویض لمینت دندان خود دارید. در برخی افراد عادت هایی مانند دندان قروچه وجود دارد که بهتر است قبل از انجام لمینت دندانی این عادت ها را فراموش کنید.

 جویدن

همان طور که در بالا برای شما عزیزان توضیح داده شد لمینت ها اغلب دارای عمر بالایی می باشند اما یکی از نقاط ضعف لمینت ها عدم امکان ترمیم می باشد.  از مهم ترین موارد مراقبت های لمینت می توان به نجویدن مواد غذایی سفت اشاره کرد. زیرا اگر شما با جویدن مواد غذایی  سفت باعث شکستگی یا تخریب لمینت شوید امکان ترمیم وجود ندارد و شما باید لمینت دندان خود را تعویض نمائید.

بهتر است بعد انجام ایمپلنت از جویدن مواد غذایی سفت مانند: شکستن اجیل با دندان و خوردن ته دیگ خود دارای فرمائید. یکی از سوالات متداول افراد این است که با لمینت دندان میشه غذا خورد ؟ در جواب این سوال باید گفت که با رعایت موارد بالا هیچ گونه مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

مواد غذایی رنگی

پس از انجام لمینت شما به زیبایی دندانی ایده آل خود می رسید. مصرف مواد غذایی که دارای رنگ دانه هستند می تواند در طول زمان شما را از ایده آل دندانی خود دور سازند. مواد غذایی که دارای رنگ دانه هستند مانند: چای، قهوه، زرد چوبه می تواند باعث شود تا لمینت های شما رنگ اولیه خود را از دست بدهد و زرد رنگ شود.

تغذیه بعد از لمنیت دندان تغذیه بعد از لمنیت دندان

البته توضیح های بالا به این معنا نیست که شما نباید از این مواد غذایی استفاده نمائید می توانید با محدود کردن این مواد غذایی یا شستشوی دندان پس از مصرف از مواد غذایی بالا را استفاده نمائید. در حقیقت لمینت های سرامیکی به سختی رنگ پذیر هستند ولی بهتر است شما از نکات بالا استفاده نمائید.

ورزش

یکی از موارد که از آن بتوان به عنوان مراقبت های بعد از لمینت دندان نام برد، ورزش می باشد. ورزش در زندگی خیلی از افراد دارای جایگاه ویژه و روزانه می باشد. انجام ورزش به خودی خود مشکلی برای لمینت های دندانی شما به وجود نمی اورد اما در ورزش هایی که به دندان های شما فشار وارد کند یا به آنها ضربه وارد شود می تواند برای لمینت دندان مضر باشد. برای مثال ورزش هایی مانند: بوکس، وزنه برداری و MMA می تواند بسیار برای لمینت دندان مضر باشد.

عمر لمینت دندان

آیا لمینت دندان دائمی است؟ این سوال برای تعداد زیادی از افراد که قصد انجام لمینت دندان دارند پیش امده است اما باید گفت که لمینت دندان دائمی نیست. اما لمینت دندان یکی از روش های طولانی مدت به حساب می اید. شما بعد از مدتی نیازمند هستید تا لمینت های خود را تعویض کنید. شما می توانید با انجام مراقبت های بعد از لمینت دندان عمر این درمان را افزایش دهید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری