روکش های زیرکونیا

روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا

امروزه تقریبا همه افراد ، اهمیت زیبایی لبخند و اهمیت دندان های خود را می دانند و داشتن دندان های سالم برای آن ها بسیار با اهمیت است .

همه ی ما با روکش ها آشنا هستیم و هنگامی که یک دندان حساس و ضعیف داریم ، از آن استفاده می کنیم.

روکش های زیرکونیا یکی از انواع این روکش ها است که با مزایای فراوان انتخاب خوبی برای روکش دندان می باشد .

روکش زیرکونیا چیست؟

روکش های زیرکونیا با اینکه از جنس فلز است اما به دلیل اینکه عنصر ساخته ی شده آن زیرکونیوم است ، معایب روکش های فلزی سابق را ندارد . روکش های زیرکونیا از اکسید زیرکونیم ساخته می شود و با این که یک نوع فلز می باشد اما رنگ آن سفید می باشد .

روکش های زیرکونیا ، تقریبا شفافیت و سفیدی نزدیک به روکش های سرامیکی دارند اما با این تفاوت که به راحتی آن شکسته نمی شوند . از آنجایی که روکش ها برای دندان های حساس استفاده می شود ، حفاظت روکش از دندان ها بسیار مهم است. این روکش ها در برابر سرما و گرما مقاوم هستند و حرارات را به سختی انتقال می دهند و همین حساسیت دندان ها را کاهش می دهد .

روکش های زیرکونیا بر خلاف روکش های سنتی و قدیمی ، در برابر تغییر رنگ مقاوم هستند.

روکش های زیرکونیا ، واکنش پذیری بسیار کمی دارند و با بدن سازگار هستند. همین سازگاری بالا سبب طول عمر زیاد آن ها می شود .

روکش های زیرکونیا توسط دستگاه CADCAM  ساخته می شوند و در برابر سایش مقاوم هستند .

روکش های زیرکونیا به دلیل مقاومت بالا برای دندان های آسیاب نیز مناسب می باشند .

مزایای روکش زیرکونیا :

سازگاری بالا با بدن

طول عمر بالا

قابلیت انتخاب رنگ

زیبایی

استحکام

مقاوم دربرابر سرما و گرما و تغییر رنگ

با اینکه فلزی هستند اما معایب روکش های را ندارند .

معایب

هزینه ی آن ها نسبت به روکش های فلزی بیشتر است .

تفاوت روکش زیرکونیا با روکش های PFM

روکش پی اف ام ، از ترکیب فلز و چینی ساخته شده است که وظیفه است استحکام روکش به قسمت فلزی آن است که در اطراف روکش قرار دارد و قسمت چینی به دلیل همرنگ دندان بودن ، بخش زیبایی و ظاهری روکش را بر عهده دارد.

روکش های پی اف ام به مرور زمان ، اطراف روکش به دلیل فلزی بودن آن تغییر رنگ دهد و روی ظاهر فرد تاثیر بگذارد .

از لحاظ استحکام ، زیرکونیا مقاومت بیشتری دارد و فشاری تا حداکثر  1465 مگاپاسکال را تحمل می کند. در حالی که این مقاومت در روکش های  پی اف ام حداکثر 419 مگاپاسکال است  و البته هزینه روکش های زیرکونیا بیشتر از روکش پی اف ام است .

قیمت روکش های زیرکونیا

برای اطلاع از قیمت روکش های زیرکونیا با شماره زیرتماس بگیرد.

02191091002

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری