روکش دندان

مقاله کامل روکش دندان :

روکش دندان

دندان ‌پزشک تان گفته است که شما به یک روکش دندان نیاز دارید؟ روکش دندان ‌ها برای بازیابی دندان ‌هایی که آسیب ‌دیده­ یا فاسد شده‌اند، مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اگر به روکش دندان پورسلین علاقه‌ مند هستید، هزینه آن می ­تواند یک عامل نگران کننده باشد. در اینجا تمام آنچه را که باید درباره انواع مختلف روکش دندان های در دسترس و هزینه ای که هریک در پی دارند، بدانید، آورده شده است.

نواع روکش دندان

چهار نوع روکش دندان وجود دارد: تمام سرامیک، پورسلین ذوب شده در فلز، آلیاژهای طلا و آلیاژهایی با پایه فلزی. روکش دندان های تمام سرامیک از پورسلین (چینی) ساخته شده ‌اند. با تفاوت روکشهای دندان آشنایی دارید؟ روکش دندان های پورسلین ذوب شده در فلز از یک ساختار فلزی به همراه پورسلین در قسمت بالا تشکیل شده ‌است. این نوع روکش دندان با ظاهر دندان های طبیعی تان مطابق است.

روکش دندان های آلیاژ طلا از ترکیب فلزاتی از جمله طلا و مس تشکیل شده ‌است. روکش دندان هایی با آلیاژ پایه فلز از فلزات کم ارزش تر ساخته می ‌شوند و ظاهری نقره ای دارند. این نوع روکش دندان با ظاهر دندان ‌های طبیعی شما منطبق نیست.

توصیه‌ ها برای روکش دندان

این چهار نوع روکش دندان ممکن است در موقعیت ‌های مختلف استفاده شوند. بعد از معاینه دندانی که باید ترمیم شود، دندان ‌پزشک شما مناسب ‌ترین نوع روکش دندان را توصیه خواهد کرد.

روکش دندان های تماما پروسلین بهترین ظاهر را دارند، اما ترد هستند و ممکن است زیر فشار گازهای شدید شکسته شوند. این باعث می ‌شود که آن‌ ها انتخاب خوبی برای دندان‌ های جلو باشند. روکش دندان های پروسلین ذوب شده در فلز به لطف پایه فلزی خود بسیار قوی هستند. آن‌ ها به راحتی روکش دندان های تمام پروسلین، نمی شکنند.

آلیاژهای بر پایه فلز یا طلا در برابر شکستگی بسیار مقاوم هستند، به همین دلیل می ‌توانند برای ترمیم دندانی که مجبور به تحمل نیروی گاز بالایی است، مورد استفاده قرار گیرند. اگر به روکش دندانی برای یکی از دندان ‌های آسیاب خود نیاز دارید، ممکن است که دندان پزشک شما این روکش دندان قوی را توصیه کند. آن ‌ها همچنین می ‌توانند برای بازسازی دندان‌ های جلو نیز استفاده شوند، اما از آنجا که این روکش دندان ها طبیعی به نظر نمی ‌رسند، روکش دندان های تمام پروسلین برای دندان‌ های جلو محبوب تر هستند.

میانگین هزینه روکش دندان

میانگین هزینه روکش دندان دندان براساس بسیاری از عوامل متغیر است. مواد روکش دندان، محل دندان و اندازه دندان همگی بر قیمت ترمیم تاثیر می ‌گذارند. تجربه دندان پزشک و نرخ ‌های محلی نیز بر قیمت روکش دندان تاثیر می ‌گذارند. برای مثال، یک دندان‌ پزشک با تجربه در یک منطقه با هزینه بالا احتمالا بیش از یک دندان ‌پزشک کم تجربه در یک منطقه کم ‌درآمد هزینه اخذ می ­کند.

قیمت میانگینی را که می ­توانید انتظار داشته باشید به این صورت است. روکش دندان پروسلین ذوب شده در فلز در هر دندان می ‌تواند بین ۸۷۵ دلار تا ۱۴۰۰ دلار هزینه در پی داشته باشد. روکش دندان ساخته ‌شده از آلیاژ طلا و یا آلیاژهایی با پایه فلزی می ‌تواند به طور متوسط به ازای هر دندان ۲۴۶۵ دلار هزینه داشته باشد. اگر یک روکش دندان پروسلین نصب کنید، هزینه آن می ‌تواند بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای هر دندان متفاوت باشد. برای اینکه یک هزینه دقیق به دست آورید، باید با دندان ‌پزشک خود صحبت کنید.

نصب روکش دندان بر اساس بودجه

اگر بودجه بالایی ندارید، ممکن است نگران این باشید که نتوانید هزینه دندان پزشک را بپردازید. یک دندان ‌پزشک ارزان قیمت از دسترس خارج نیست. اگر در نزدیکی یک دانشگاه دارای دانشکده دندان‌ پزشکی زندگی کنید، ممکن است بتوانید از خدمات آن جا با هزینه های پایین تر استفاده کنید. در دانشکده های دندان ‌پزشکی، دانشجویان دندان‌ پزشکی در کلینیک ‌های نظارت شده، خدماتی را به بیماران ارائه می ­کنند. شما پولتان را ذخیره می ­کنید و دانشجویان دندان پزشکی تجربه کسب می ­کنند. این یک بازی برد-برد است.

اگر در نزدیکی شما دانشکده دندان ‌پزشکی وجود ندارد، از دندان ‌پزشک خود بپرسید که آیا او برنامه پرداختی خاصی را برای بیماران ارائه می ­دهد یا خیر.

مراقبت از روکش دندان

روکش دندان های دندان قابل سوراخ شدن نیستند، اما این به این معنا نیست که نیازی به مراقبت از آن‌ ها نیست. آن ها را به همان روشی که دندان های خود را تمیز می ­کنید، به وسیله مسواک و نخ دندان تمیز کنید.

دندان‌ پزشک تان به شما کمک می ‌کند که بهترین نوع روکش دندان را برای دندان خود انتخاب کنید. اگر شما و دندان‌ پزشک تان تصمیم گرفتید که از روکش دندان پروسلین استفاده کنید، هزینه نباید شما را نگران کند.

هدف از این مقاله ترویج درک و دانش در مورد موضوعات مربوط به سلامت عمومی است؛ و جایگزینی برای توصیه متخصص، تشخیص و درمان نیست. همیشه در مورد هر سوالی که ممکن است در رابطه با شرایط پزشکی یا درمانی داشته باشید، به دندان ‌پزشک خود یا دیگر ارائه ‌دهندگان خدمات بهداشتی مراجعه کنید. در موردهزینه روکش دندان هایتان با دندانپزشک خود صحبت کنید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری