مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

مراقبت ایمپلنت

مراقبت از ایمپلنت دندان روشا

بهداشت دهان و دندان باید قبل، در طول و پس از قرار دادن ایمپلنت های دندانی برای اطمینان از سلامت ایمپلنت انجام گیرد. بیماران نگران این هستند که چه نوع ایمپلنت نیاز به نگهداری دارد. آیا آنها ایمپلنت های خود را باید مانند دندان های معمولی مسواک بزنند؟ آیا غذا در زیر ایمپلنت های ثابت باقی می ماند؟

چه مسواک و محصولات دندانپزشکی بهتر است با ایمپلنت ها استفاده شود؟

مطالعات متعددی در مورد نوع مسواک موثر برای ایمپلنتها انجام شده است. نتایج نشان می دهد تفاوت چندانی بین مسواک های الکتریکی و دستی وجود ندارد. تمرکز اصلی باید بر مهارت های بیمار در نحوه مسواک زدن باشد. ایمپلنت (ها) باید دو بار در روز مسواک زده شوند تا پلاک باکتریایی را با یک رایحه خمیر دندان کم از بین برود. باید مسواک نرم برای ایمپلنت ها استفاده شود

نحوه صحیح استفاده نخ دندان برای ایمپلنت چگونه است؟

برای ایمپلنت، از نخ دندان استفاده کنید و نخ را در هر دو طرف ایمپلنت قرار دهید. قرار دادن نخ دندان در یک دایره و چرخش در جلو، حرکت دست و حرکت در شکاف اطراف ایمپلنت ، که بسیار حساس به بیماری التهاب است.

علاوه بر این، ممکن است توصیه شود دهانشویه های ضد میکروبی توصیه شود، به ویژه اگر التهاب در اطراف ایمپلنت وجود داشته باشد. اگر بیمار مستعد ابتلا به التهاب باشد، استفاده از شستشوی ضد میکروبی، برای غیر فعال کردن باکتری ها مفید است.

  • اگر از مسواک اولتراسونیک یا الکتریکی استفاده می کنید، یک یا دو هفته صبر کنید در ناحیه جراحی استفاده نشود
  • بین دندان ها یک بار در روز در سراسر دهان به جز در محل جراحی را تمیز کنید
  • اجتناب از پوشیدن پروتز موقت و یا دندان مصنوعی (اگر ایمپلنت بلافاصله انجام نشود)
  • توصیه می شود،از شستشوی ضد میکروبی دو بار در روز استفاده کنید
  • فقط مایعات روشن بنوشید و یک رژیم غذایی مناسب برای چند روز اول توصیه می شود
  • تمام آنتی بیوتیک های تجویز شده را برای جلوگیری از عفونت مصرف کنید
  • داروهای تجویز شده مسکن را زمان مورد نیاز برای درد استفاده کنید
  • استفاده از مسواک نرم دو بار در روز برای تمیز کردن دندان ها
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری