مراقبت پس از پرکردن

پرکردن دندان دندانپزشکی روشا

معرفی درمان

دندان ها به دلایل مختلف از جمله عدم رعایت بهداشت ممکن است دچار پوسیدگی شوند. البته عوامل دیگري مانند ژنتیک، ردیف نبودن دندان ها و تغذیه نامناسب نیز در ایجاد پوسیدگی مؤثر است. زمانی که دندان ها پوسیده می شود ترکیب شیمیایی آن دچار تغییر گشته، نرم و سست می شود و محلی جهت تجمع میکروب می گردد. در صورت درمان نشدن، دندان دچار تخریب شده و از دست می رود. دندانپزشک با دریل مخصوص دندانپزشکی، نسج سالم دندان را از پوسیدگی و میکروب پاك کرده و قسمت از بین رفته را با توجه به موقعیت دندان با مواد مخصوص ترمیم می نماید. هرچه میزان از بین رفتن بافت دندان کمتر باشد، درصد موفقیت ترمیم دندان بیشتر و احتمال عود پوسیدگی آن کمتر می شود.

عوارض احتمالی
اقدامات لازم
احساس بلند بودن دندان تا چند روز پس از ترمیم
از وارد کردن فشار بر روي دندان ترمیم شده اجتناب کرده و جهت کوتاه نمودن پرکردگی به دندانپزشک مراجعه شود
درد و حساسیت دندان تا چند روز
طبیعی است
درد تا یک ماه پس از درمان
با توجه به احتمال التهاب عصب دندان به دندانپزشک مراجعه شود

مراقبت ها و ملاحظات

  • 1 تا 2 ساعت بعد از ترمیم چیزي خورده نشود و تا 8 ساعت با سمت دیگر دهان غذا خورده شود.
  • در ترمیم هاي همرنگ بهتر است پس از مصرف غذاهاي رنگی نظیر چاي، قهوه، شکلات ها و کشیدن سیگار به علت آنکه رنگ ها جذب پرکردگی می شود دهان را با آب شستشو داده و مسواك زده شود.
  • از خودن مواد غذایی سفت و شکننده نظیر پسته، فندق، یخ، ته دیگ، شکلات هاي سفت و آب نبات با دندان ترمیم شده خصوصا در ترمیم هاي بزرگ اجتناب کنید، زیرا باعث شکستن ترمیم یا دیواره هاي باقیمانده دندان می گردد
  • ترمیم دندان مانند هر جسم دیگري عمر مفیدي دارد. لذا براي ویزیت هاي دوره اي و احیانا نیاز به تعویض در زمان مناسب اقدام گردد.
  • دندان هاي ترمیم شده می توانند مجدداً پوسیده شوند، بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان نظیر مسواك زدن و استفاده از نخ دندان و مصرف کمتر مواد قندي و شیرینی الزامی است.
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری