ارتودنسی بزرگسالان

مقاله اصلی ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی بزرگسالان

مرکز دندانپزشکی روشا، تمام تلاش خود را برای فراهم کردن مراقبت با کیفیت در زمینه امور ارتودنسی فراهم می کند. محیطی که برای شما فراهم می کنیم راحت و آرام و متناسب با نیازهای شما می باشد. چه به ارتودنسی نامرئی یا براکت فلزی و براکت شفاف احتیاج داشته باشید، مرکز روشا با متخصصان ارتودنسی با تجربه برای بخشیدن لبخندی که آرزوی آن را دارید تمام تلاششان را می کنند.

ارتودنسی بزرگسالان

هیچگاه برای داشتن لبخندی زیبا دیر نیست

هر روزه افراد زیادی تاثیر ارتودنسی روی زندگی را باور می کنند و این که چگونه چنین تاثیری روی زندگی می گذارد بستگی به دلایل متفاوتی دارد. برخلاف براکت های بدشکل فلزی در گذشته، براکت های ارتودنسی امروزه نازک، راحت و ظریف هستند. هنگامی که صحبت از درمان می شود، این براکت ها تنوع زیادی دارند و بیمار حق انتخاب دارد. به علاوه بسیاری از افراد می دانند که مراقبت ارتودنسی تنها به معنای داشتن لبخندی تازه نیست، این کار سبب تغییر در ظاهر و اعتماد به نفس افراد نیز می شود. برای استفاده از براکت هیچگاه نمی توان گفت که فردی سن بالایی دارد. می توانید با هر سنی، دندان های سالم داشته باشید. چه ارتودنسی نامرئی را انتخاب کنید یا براکت فلزی و براکت شفاف، می توانید از داشتن ظاهری زیبا لذت ببرید.

بهتر است بدانید که درمان ارتودنسی در بزرگسالان از دو نظر متفاوت است:

  • اول این که، رشد آرواره در بزرگسالان متوقف شده است پس تنها به کمک امور ارتودنسی نمی توان ساختار آرواره را تغییر داد. با توجه به شرایط متفاوت افراد مراکز خدماتی دندانپزشکی، جراحی های اصلاحی فک و آرواره را انجام می دهند. با تکنولوژی تصویربرداری دیجیتالی، مراکز پیشرفته زمان درمان را کم کرده و قابلیت این جراحی را بالا میبرند.
  • مورد دوم این است که بیماری های مربوط به لثه در بین بزرگسالان رایج تر از کودکان هستند، پس باید حین انجام امور ارتودنسی به سلامت لثه اهمیت داد. اگر در حین انجام درمان، به بافت های لثه توجه نشود، استخوان آرواره به مشکل بر میخورد و سلامت دهان شما در دراز مدت به خطر می افتد. به همین علت، هر نوع بیماری لثوی باید قبل از انجام امور ارتودنسی کاملا درمان شود. پاکسازی حرفه ای و مکرر دندان و حفظ بهداشت دهان در خانه، برای درمان موفق ضروری هستند.

انواع تجهیزات ارتودنسی

تمام تجهیزات ارتودنسی هدف مشترکی دارند. با استفاده از نور و فشار مداوم دندان را به جای مناسب هدایت می کنند. به علاوه، روشی که این فشار را طی آن اعمال می کنند، به نوع تجهیزاتی که استفاده شده است بستگی دارد. برخی از تجهیزات ارتودنسی جدید که کمتر نمایان هستند، برای استفاده در دندان های بزرگسالان طراحی شده اند. درمان های متفاوتی وجود دارند که بیماران می توانند از آن ها استفاده کنند.

براکت های فلزی قدیمی:

هنگامی که به براکت دندان فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن می آید براکت های فلزی قدیمی هستند. این براکت ها شامل قلاب های فلزی کوچکی هستند که با سیمی نازک به جلوی دندان متصل می شود. این سیم ها به دو طرف دندان متصل می شوند و روی مولارهای فک پایین نیز قرار می گیرند.

براکت های شفاف:

براکت های شفاف همچون براکت های قدیمی هستند اما به جای قلاب فلزی از مواد سرامیکی یا پلاستیک شفاف تشکیل شده اند. این براکت ها به سختی قابل دیدن و تشخیص هستند، اما نسبت به براکت های فلزی بیشتر در معرض شکستن قرار دارند.

الاینرهای شفاف:

به جای براکت های سیمی و قلاب دار، الاینرهای شفاف نامرئی را از پلاستیک شفاف درست می کنند و این تِرِی ها روی دندان قرار می گیرند. هر تری شامل دسته ای از مواد است که دندان شما را ذره ذره تکان می دهد تا زمانی که دندان های شما در جای مناسب قرار بگیرند. این تری ها قابل جابجایی هستند و به راحتی برای مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، غذا خوردن یا نوشیدن می توانید آن ها را از دهان خارج کنید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری