ایمپلنت چند دندان

اگر شما چند دندان از دست داده اید، پل های تحت حمایت ایمپلنت می توانند جایگزین آنها شوند. ایمپلنت های دندانی جایگزین دندان طبیعی شما و بعضی از ریشه ها می شوند.

ایمپبنت چنددندان

 مزایای پل های تحت حمایت ایمپلنت روی پل های ثابت یا دندان مصنوعی های تکه ای متحرک چیست؟

ایمپلنت های دندانی چند مزیت نسبت به دیگر گزینه های جایگزینی دندان دارند. علاوه بر اینکه ظاهر و عملکرد آنها شبیه دندان طبیعی است، پل های تحت حمایت ایمپلنت بدون هیچ حمایتی از دندان طبیعی کناری جایگذاری می شوند. درمان های شایع دیگر برای از دست دادن چند دندان، مثل پل های ثابت یا دندان های مصنوعی تکه ای متحرک، به حمایت دندان های کناری وابسته هستند.

به علاوه از آن جایی که پل های تحت حمایت ایمپلنت، جایگزین بعضی از ریشه های دندان شما خواهند شد، استخوان بهتر حفظ می شود. با یک پل ثابت یا دندان مصنوعی تکه ای متحرک، استخوانی که قبلاً ریشه دندان را احاطه کرده بود شروع تحلیل رفتن می کند (تخریب می شود). ایمپلنت های دندانی با استخوان فک شما یکپارچه می شوند و کمک می‌کنند که استخوان، کامل و سالم باقی بماند.

در بلند مدت ایمپلنت ها، زیبا، کاربردی و راحت هستند. لثه ها و استخوان دور پل ثابت یا دندان مصنوعی تکه ای متحرک کنار می روند و باعث ایجاد یک نقص آشکار می‌شوند. استخوان تجزیه شده در زیر پل یا دندان مصنوعی تکی متحرک می تواند منجر به یک لبخند ناقص و غیر جذاب شوند.

سیمانی که پل ها را در جای خودش نگه می دارد می تواند شکسته شده و به باکتری ها اجازه دهد که با وارد شدن به آنجا باعث پوسیدگی دندانی که تکیه گاه پل است شوند. به علاوه دندان مصنوعی های تکه ای متحرک می توانند  دهان جابجا شوند و توانایی شما برای خوردن یک سری غذاهای خاص را کاهش دهند.

ایمپلنت ها چگونه جایگذاری می شوند؟

در ابتدا ایمپلنت ها که شبیه پیچ یا سیلندر هستند داخل فک شما قرار داده می شوند . در طی ۲ تا ۶ ماه بعد ایمپلنت ها و استخوان به هم متصل می شوند تا تکیه گاهی ایجاد شود.  در طی این مدت می توان یک دندان موقت روی سایت های ایمپلنت جایگذاری کرد.

اغلب به یک فرآیند دومی احتیاج است تا  ایمپلنت ها را آشکار کرد و و قطعات دیگر متصل شود. این کپ های بهبود دهنده موقت باعث تکمیل زیربنای لازم برای قراردادن دندان جدید تان می ‌شوند.

به دنبال این فرآیند دو هفته به لثه هایتان استراحت داده می ‌شود تا بهبود پیدا کنند. تعدادی سیستم های ایمپلنت تک مرحله ای موجود است که به مرحله دوم هم احتیاجی ندارند. این سیستم ها از ایمپلنتی استفاده می کنند که قطعه به خودش متصل است. پریودنتیست شما تشخیص می ‌دهد که کدام سیستم مناسب شما می باشد.

در نهایت، دندان جایگزین شده یا پل ها توسط دندانپزشک شما ساخته شده و به پست های فلزی ریزی به نام اباتمنت متصل می شوند. بعد از مدت کوتاهی تجربه اعتماد به نفس هنگام لبخند زدن و توانایی شما در جویدن و صحبت کردن به شما برمی گردد. هر موردی متفاوت است و ممکن است بعضی از این مراحل ترکیب شوند. دندانپزشک با شما همکاری می کند تا بهترین برنامه درمانی برای شما اتخاذ شود.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری