مراقبت پس از ایمپلنت

مراقبت ایمپلنت

بیمارانی که ایمپلنت های دندانی دریافت می کنند اغلب می پرسند که چطور باید از آنها نگهداری کرد. مراقبت پس از ایمپلنت به چه صورت باید باشد؟ شایع ترین سوال این است که آیا می توانند همانند دندان طبیعی نخ دندان بکشند؟ همچنین گیر کردن تکه های غذا زیر پل ایمپلنت هم مشکلی ایجاد می کند؟ بیمارانی که ایمپلنت دندان انجام داده اند ممکن است احتیاج به توصیه ‌های متخصص بهداشت برای مراقبت خانگی دهان به صورت روتین داشته باشند.

مراقبت پس از ایمپلنت دندان روشا

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی ساختاری تیتانیومی است که دندانپزشک به صورت جراحی آن را وارد استخوان فک در قسمت پایین لثه می کند تا امکان جایگذاری یک دندان یا پل فراهم شود.

رنگ ایده آل ایمپلنت های دندانی

بافت اطراف ایمپلنت دندانی معمولا هنگامی که هیچ علامتی از عفونت نباشد صورتی و کراتینیزه شده است. قبل از اینکه شما ایمپلنت دندان دریافت کنید بافت های نرم اطراف ایمپلنت در قسمت بیرونی همیشه کراتینیزه هستند.

بدون وجود بافت کراتینیزه ایمپلنت شما در معرض باکتری های پاتوژن قرار می گیرد که می تواند منجر به عفونت ایمپلنت و بیماری پری ایمپلنت شود. اگر می خواهید که ایمپلنت شما سالم بماند باید همیشه بافت کراتینیزه شده و تمیزی داشته باشید.

مراقبت خانگی صحیح برای ایمپلنت های دندانی

مراقبت خانگی از ایمپلنت های دندانی باید قبل از جایگذاری ساختار تیتانیومی شروع شود. حتی قبل از اینکه ایمپلنت دندانی در جای دندان از دست رفته جایگذاری شود باید محیط دهانی تمیزی داشته باشید و بهداشت را رعایت کنید. زیرا این محیط تمیز باعث می شود که بهبودی سریع تری حاصل شود. همیشه خطر در معرض قرار گرفتن ایمپلنت ها با محیط وجود دارد. هرگونه در معرض قرار گرفتن ایمپلنت دندانی با محیط می تواند منجر به تشکیل پلیکل بزاقی و باکتری شود.

 نگهداری روتین ایمپلنت

برای جلوگیری از تخریب ایمپلنت باید مراقبت روتینی از ایمپلنت توسط دندانپزشک یا جراح انجام دهید. بهداشت دهان برای اینکه ایمپلنت های دندانی سالم بمانند ضروری است.

راهنمای مراقبت خانگی بعد از عمل ایمپلنت

بیمار همچنین احتیاج به یک آگاهی اساسی نسبت به سطح تیتانیومی ایمپلنت دارد تا درک کند که چرا بهداشت دهان و دندان و محصولات مراقبت دندانی می توانند برایش کمک کننده باشند. جراحان دندانپزشکی این روزها عمدتاً از ایمپلنت های با سطح تیتانیومی سخت تر نسبت به آلیاژ تیتانیومی نرم استفاده می کنند. تیتانیوم سخت تر تمایل بیشتری برای اسئواینتگریشن دارند، که به معنی رشد استخوان بدون بافت فیبروزی دندان است. گریت بلاستینگ، اسپری پلاسما و کنده کاری روی ایمپلنت باعث افزایش تماس ایمپلنت به استخوان شده که منجر به اسئواینتگریشن می ‌شود

 چطور از ایمپلنت دندانی خود محافظت کنید؟

ایمپلنت دندانی بسیار ارزشمند است. برای حفاظت از ایمپلنت می توانید از توصیه های مراقبت خانگی زیر استفاده کنید:

  • از مسواک های نرم استفاده کنید.
  • شما باید همیشه لثه های سالمی داشته باشید.
  • برای جرمگیری و معاینه به صورت منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.
  • از خمیر دندان های با سایندگی کم یا ژل استفاده کنید. تا سطح ایمپلنت ساییده نشود.
  • به صورت منظم مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا پلاک هایی که دور ایمپلنت را احاطه کرده اند از بین برود.
  • از محصولات مراقبت دندانی که حاوی سدیم فلوراید، جرم گیر ها و جوش شیرین است خودداری کنید و از خمیردندان مخصوص سیگاری ها استفاده نکنید.

ایمپلنت ها چه مدت زمانی دوام دارند؟

همانطور که شما برای مراقبت از دندان طبیعی خود احتیاج به مراجعه به دندانپزشک دارید باید با یک دندانپزشک همکاری کنید تا عمر ایمپلنت دندانی خود را افزایش دهید. برخلاف دندان طبیعی، ایمپلنت ها حفره و سایش ندارند. شما می توانید تا آخر عمر ایمپلنت دندانی خود را با انجام مراقبت صحیح و بهداشت دهان و دندان مناسب حفظ کنید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری