لومینیرز

مقاله اصلی لومینیرز

لومینیرز

لومینیرز در مقابل ونیر

آیا تا به حال متوجه دندان های صاف، سفید و بی عیب و نقص بازیگران هالیوودی شده اید؟ خوشبختانه امروزه با استفاده از ونیر یا لومینیرز ، هر کسی می تواند “لبخند هالیوودی” داشته باشد. این دو، از مواد طبیعی و نازکی ساخته شده اند که به صورت پوسته های سرامیکی (پرسلن) کوچک بر روی دندان ها متصل می شوند تا ظاهر فرد را جذاب تر نشان دهند. آنها می توانند مشکلات مختلف دندانپزشکی، از جمله لکه ها، شکاف ها، تغییر رنگ، دندان های ترک خورده و یا شکسته و دندان های بد شکل را بازسازی کنند. سوال این است که کدام گزینه باید انتخاب شود؟ در ادامه ما درباره لومینیرز ولمینت ونیر بحث می کنیم تا بتوانید آگاهانه در مورد انتخاب لمینیت خوب و لمینیت باکیفیت تصمیم بگیرید.

لومینرز دندان روشا

لومینیرز در مقابل ونیر:

اگر چه هر دو متد لومینیرز و ونیر می توانند با پنهان کردن معایب دندان هایتان؛ لبخند تان را بهبود بخشند، با این حال آنها از نقطه نظر چگونگی اثرگذاری بر وضعیت دندان های اصلی فرد روش های متفاوتی محسوب می شوند. قبل از انتخاب هر یک از دو روش مذکور، شما باید گزینه های خود را بررسی کنید. ما برخی از شباهت ها و تفاوت های اساسی دو متد را در ادامه ارائه کرده ایم، اما در صورتی که شما علاقه مند به ونیر و یا لومینیرز باشید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب تر است، با دندانپزشک متخصص خود مشورت کنید. دندان های هر فرد با دیگری متفاوت است و قبل از اتخاذ روش موثری، باید یک مشاوره با متخصص زیبایی دندان خود داشته باشید و در مورد هزینه لمینت خود صحبت کنید.

شباهت ها:

1-هر دو گزینه می تواند ظاهر کج و معوج دندان ها را بهبود بخشد.

2-هر دو گزینه می تواند لبخند زیبایی با دندان های سفید تر و روشن تری به شما ببخشد.

3-هر دو گزینه می تواند دندان شکسته یا ترک برداشته را پنهان کند.

4-هر دو گزینه می تواند شکاف بین دندان ها را پوشش دهد.

5-هر دو گزینه استفاده راحت و ظاهر طبیعی دارند.

6-هر دو گزینه از لایه ی نازکی از پرسلن تشکیل شده اند.

7-هر دو گزینه محکم، با دوام و نگهداری آسانی دارند.

8-هر دو گزینه با گذر زمان لکه نمی گیرند و یا تغییر رنگ نمی دهند.

9-هر دو گزینه برای ایجاد یک لبخند بدون عیب سفارش داده می شوند.

10-هر دو گزینه با برچسب قیمت مشابهی عرضه می شوند.

تفاوت ها:

ونیرها نیاز به حذف و تغییر شکل دندان یا دندان های اصلی فرد دارند و برای ایجاد یک ظاهر طبیعی نه چندان شگرف، دندانپزشک حدود 5 میلی متر از ضخامت سطحی دندان کم می کند. مینای دندان حذف می شود و تا زمانی که از ونیر دندانی (روکش) استفاده نشده است، از دندان ها محافظتی به عمل نمی آید. بنابراین اگر بعد مدت زمانی، به ناچار ونیر برداشته شود، دندان ها بدون حفاظ باقی می مانند. در انتخاب راه حل دراز مدت، حذف دائمی مینای دندان ممکن است مورد توجه بعضی از بیماران قرار گیرد. ونیر ها را می توان در حدود دو جلسه تعبیه کرد.

لومینیرز عملکرد مشابهی با ونیر پرسلنی دارند، اما تهاجمی نیستند. در این روش؛ دندان اصلی فرد بدون تغییر باقی می ماند و مینای دندان او آسیب نمی بیند، که برخی از بیماران این روش را به عنوان راه حلی دراز مدت ترجیح می دهند. برای تحقق هدف، لومینیرز بسیار نازک تر از ونیرها هستند (در حدود ضخامت یک لنز تماسی)، اما در عین حال قوی و با دوام هستند. با این حال، ممکن است در مقایسه با ونیرها کمی ضخیم به نظر برسند. به همین دلیل برای داشتن لبخندی طبیعی و بی عیب و نقص با لومینیرز مهم است که دندانپزشک با تجربه ای انتخاب کنید. نهایتا لومینیرز سریع تر از ونیرها اعمال می شوند، زیرا دندان ها قبل از اعمال آن تراشیده نمی شوند.

شما می توانید قیمت لمینت ونیر و لومینیرز را نیز با هم مقایسه کرده و یک لمینت ارزان ولی بهترین لمینت درتهران را انتخاب کنید. هزینه ها نسبت به موقعیت جغرافیایی شما می تواند متفاوت باشد مثلا قیمت لمینت در تهران ممکن است با قیمت لمینت در کرج متفاوت باشد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری