پیوند لثه و استخوان

برای خواندن مقاله کامل پیوند لثه و استخوان به مقاله زیر مراجعه کنید .

پیوند لثه و استخوان

پیوند لثه و استخوان در کلینیک دندانپزشکی روشا

جایگزینی دندانی که توسط ایمپلنت های دندانی حمایت شده عملکرد بسیار خوبی دارد و مدت زیادی دوام می آورد. مثل دندان طبیعی آنها به صورت امنی برای بیشترین حمایت در استخوان فک قرار داده می شوند. اگرچه برای بهره بردن از این تکنولوژی قابل توجه، جهت نگه داشتن ایمپلنت دندان در جای خود شما احتیاج به استخوان حمایت کننده دندان در فک دارید.

متاسفانه بعد از از دست دادن دندان، استخوانی که آن را احاطه می کند تقریباً همیشه تحلیل می رود و از لحاظ عرضی، ارتفاع و چگالی کاهش پیدا می کند. فرآیندتحلیل استخوان، بلافاصله آغاز می شود و هرچه مدت زمان بیشتری دندان از دست رفته باشد استخوان اطراف آن به میزان بیشتری تجزیه می شوند. اگر شما  ایمپلنت دندانی احتیاج داشته باشید اما استخوان کافی برای حمایت آن نداشته باشید، آیا می شود کاری برای آن کرد؟ بله. اغلب اوقات شما  به لطف فرآیندهایپیوند با پودر استخوان عادی می توانید جایگزینی دندان را انجام دهید.

چطور کار می کند؟

پیوند استخوان معمولاً یک فرآیند جراحی کوچک است که در مطب دندانپزشک انجام می شود و برای ساخت استخوان جدید در ناحیه فک، برای نگه داشتن دندان استفاده می شود. بهترین متخصص لثه، یک شکاف کوچک روی لثه ایجاد می شود تا استخوان زیر آن آشکار شود و سپس ماده پیوندی اضافه می شود.

اغلب اوقات ماده پیوندی، استخوان فرآوری شده ای است که به عنوان یک داربست عمل می کند و بدن خودش سلول های جدیدی روی آن می سازد. در نهایت این مواد توسط بدن جذب شده و استخوان ساخته شده توسط بدن جایگزین آن می شود. ماده پیوندی مورد نیاز می‌تواند از منابع مختلفی تامین شود. بعضی مواقع آن از بدن خود شما تامین می شود. اگرچه اغلب اوقات، آن استخوان از حیوان یا یک انسان اهدا کننده ای است که در آزمایشگاه فرآوری شده تا تبدیل به ماده ای استریل و بی خطر شود. ماده پیوندی حتی می‌تواند صنایی باشد. شکل های آن متفاوت می باشد: پودر، گرانول، پوتی یا حتی ژلی که توسط یک سرنگ تزریق می شود که بسته به شرایط شما بهترین متخصص لثه تهران از یکی از این ها استفاده می کند.

 انواع  پیوندهای استخوان

برای حفظ و استحکام استخوان لازم برای ایمپلنت های دندانی، از منابع مختلفی به عنوان مواد پیوندی استفاده می شود. همه این مواد پیوندی استخوان پشتوانه تحقیقاتی بسیار قوی دارند. آنها فرآوری شده‌اند (به غیر از اتوگرافت، که احتیاج به فرآوری ندارد) تا به صورت امن قابل استفاده باشند و احتمال بالقوه پس زدن یا انتقال بیماری بر طرف شود.

  • اتو گرفتاگر با مفهوم پیوند استخوان آشنایی دارید احتمالا منظور شما همان اتوگرافت است که برداشتن استخوان از یک نقطه در بدن شما و انتقال آن به قسمتی دیگر می باشد. این تنها نوع پیوند استخوانی است که شامل ایجاد دو منطقه جراحی می باشد: یک قسمتی که استخوان از آنجا برداشت می شود و دومی جایی که در آن جایگذاری می شود.
  • آلوگرافتاستخوان انسانی که در آزمایشگاه فرآوری شده و از یک اهدا کننده مرده، از بانک بافت فرآهم شده است.
  • زنوگرافتاین ماده پیوندی استخوان از یک حیوان _  معمولا گاو به دست می آید.
  • آلوپلاستاین نوع از پیوند، از مواد سنتتیک(ساخته بشر) استفاده می کند.

چه انتظاری داشته باشید؟

فرآیند جایگذاری پیوند استخوان معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود. اگرچه ممکن است آرام بخشهای دهانی و یا IV  برای ایجاد حالت بالاتری از بی دردی و آرامش به دست آید. برای دسترسی به استخوان زیرین و دریافت پیوند به  شکاف کوچکی در لثه نیاز است. شما ممکن است بعد از عمل جراحی در آن ناحیه شاهد یک زخم باشید. این معمولاً توسط داروهای ضد التهاب و/یا مسکن ها و همچنین یخ درمانی بعد از فرآیند قابل مدیریت است. اگرچه شما به سرعت به حالت نرمال بر می گردید.

ممکن است بدن برای اینکه بلوغ استخوان اتفاق بیفتد و آماده دریافت ایمپلنت دندانی شود به هفت ماه زمان احتیاج داشته باشد. این زمان باعث می شود که فرآیند بهبودی به طور کامل انجام شود و نتیجه مطلوب ایجاد شود:  حمایت ایده آل برای دندان جایگزین شده که ظاهر زیبایی دارد و مادام العمر باقی خواهد ماند.

قبل از انجام ایمپلنت، در مورد هزینه پیوند استخوان و هزینه پیوند لثه با دندانپزشک و متخصص جراح لثه خود صحبت کنید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری