برندهای ایمپلنت

انواع ایمپلنت های دندانی و دلیل استفاده از آنهابرای آشنایی کامل با انواع برند ایمپلنت و بهترین برند های ایمپلنت به مقاله زیر مراجعه کنید .

برند های ایمپلنت

برند ایمپلنتبرند ایمپلنت

از قدیم تا به حال ایمپلنت های دندانی دو نوع داشته اند :

ایندوستیل

سابپریئوستیل

ایندوستیل به نوعی از ایمپلنت گفته می شود که طی آن ایمپلنت در درون استخوان فک کاشته می شود و سابپریئوستیل  به روشی از ایمپلنت گفته می شود که طی آن ایمپلنت روی استخوان فک و زیر بافت لثه قرار می گیرد. امروزه سابپریئوستیل ها به دلیل ماندگاری کمتری که نسبت به ایندوستیل ها دارند دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

عمده ترین کاربرد ایمپلنت های دندانی برای جایگزین کردن دندان ها است اما مواقعی پیش می آید که استفاده از ایمپلنت دلیلی غیر از کاشت دندان داشته باشد. با توجه به مقاومتی که ایمپلنت ها از خودشان نشان می دهند، میتوان از آنها برای ثابت نگه داشتن دندان های مصنوعی استفاده کرد، علاوه بر این ارتودنتیست ها نیز می توانند از ایمپلنت ها به عنوان لنگرگاه هایی موقتی استفاده کنند و با کمک آنها دندان ها را به سمت دلخواهشان سوق دهند ،برای به کار بردن ایمپلنت در درمان های ارتودنسی از مینی ایمپلنت هایی استفاده می شود که هنگام جهت دادن به دندان ها درون استخوان فک جاسازی می شود و پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی از فک خارج می گردند.

برای بیمارانی که همه ی دندان هایشان در قوس های بالایی یا پایینی را بر اثر پوسیدگی یا بیماری از دست داده اند، گزینه هایی وجود دارند که با کاشت حداقل تعداد ایمپلنت در فک بتوانند دندان های مصنوعی ثابت و راحتی داشته باشند.

یکی از این گزینه ها روشی است که (همه روی چهار) نامیده می شود، این نام توسط یکی سازنده های ایمپلنت روی این روش نهاده شده. این نام بر این اساس انتخاب شده است که چهار ایمپلنت می توانند جای همه ی دندان ها در قوس بالایی یا پایینی را بگیرند. ایمپلنت ها معمولا در جاهایی کاشته می شوند که ساختار استخوانی قوی دارند، سپس دندان روی آنها پیچ می شود. روش همه روی چهار دندان هایی مصنوعی را ارائه می دهند که مقاوت بالایی دارند و برخلاف دندان های مصنوعی قدیمی احساسی طبیعی به ما القا می کنند. بدون شک ایمپلنت ها دست ما را در پیدا کردن جایگزین هایی با دوام برای یک یا چند دندانی که از دست داده ایم باز کرده اند و رشد میزان سلامت دهان را به ما عرضه کرده اند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری