بلیچینگ (سفید کردن دندان)

مقاله اصلی بلیچینگ :

بلیچینگ

بلیچینگ چیست ؟

بلیچینگ

در مورد تقاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ چه می دانید؟ بر اساس یافته های آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، بیش از یک سوم افراد نگران این هستند که دندان هایشان چطور به نظر می آید، تقریبا 20 درصد آنها دندان هایشان را در عکس ها پنهان کرده و بیش از 70 درصد از بزرگسالان بر این باورند که لبخند ناپسند آنها به شانسشان برای بدست آوردن فرصت های شغلی و حرفه ای آسیب می رساند. بخش بزرگی از تاثیرگذاری شما به اطراف تان، از طریق لبخند شما حاصل می شود؛ لذا جای تعجب نیست اگر مردم در تلاش باشند کاری کنند که دندان هایشان بهتر به نظر بیاید!

آیا تا کنون فکر کرده اید که تفاوت بین سفید شدن و بلیچینگ دندان ها چیست؟ این تفاوت ممکن است چندان هم بزرگ به نظر نیاید اما طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، تفاوت هایی بین این دو وجود دارد.

فرآیند سفیدکردن دندان ها با روند بازیابی رنگ طبیعی دندان ها بوسیله از بین بردن لکه ها از سطح دندان تعریف می شود. سفید کننده ها مواد تمیز کننده ای هستند که در بعضی از خمیر دندان ها و دهان شویه ها نیز یافت می شوند.

بلیچینگ به موضوع سفید کردن دندان ها، آن هم فراتر از رنگ طبیعی خود اشاره می کند. ترکیبات فعال مانند پراکسید هیدروژن و پراکسید کربامید، از جمله مواد سفید کننده ای هستند که اغلب در فرآیند های سفید کردن دندان ها از آنها استفاده می شود.

در حالی که انجمن دندانپزشکی آمریکا تفاوت بین سفید کردن و بلیچینگ دندان ها را توضیح می دهد، اغلب این اصطلاحات معمولا به جای یکدیگر استفاده می شود. در پایان، بیشتر بیماران به دنبال این هستند که رنگ دندان هایشان بهتر باشد، فارغ از اینکه این نتیجه از چه راهی حاصل شده باشد. اگر شما نیز به بهبود لبخند خود علاقه مند هستید، بیایید نگاهی به گزینه های موجود داشته باشیم. آیا می خواهید بدانید تفاوت بلیچینگ با جرمگیری چیست؟

سفید کردن حرفه ای دندان ها در مطب دندانپزشکی روشا

سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی، بالاترین کیفیت ممکن را برای شما جهت رسیدن به نتایجی مطمئن و قابل اطمینان فراهم می کند. این فرآیند با استفاده از مواد سفید کننده ای با غلظت بالاتر انجام می شود و نیز توسط دندانپزشک یا توسط شخص آموزش دیده در زمینه بهداشت دهان و یا دستیار های وی انجام می شود.

روش های مختلفی برای انجام این کار در دسترس است و بدلیل اینکه فرآیند سفید کردن در مطب انجام می شود، این باعث می شود که در یک بازه زمانی، شخص مراجعه کننده دندان هایی به مراتب سفید تری را نسبت به سایر روش ها داشته باشد. یکی از این روش ها بلیچینگ آفیس می باشد که با دستگاه عمل سفید کردن دندان، انجام می شود. هزینه سفید کردن حرفه ای دندان ها بیشتر از گزینه های خانگی است و از طرفی نتایج نیز پایدارتر از راه های خانگی به نظر می رسد.

با سفید کردن حرفه ای دندان ها، احتمالا نتایج طولانی تری را نیز خواهید داشت. دندانپزشک شما از این موضوع اطمینان حاصل می کند که فرآیند بلیچینگ دندان به شکلی بی خطر انجام شده و نتایج نیز برای دندان های شما مناسب هستند. بلیچینگ در یک جلسه یا چند جلسه ممکن است انجام شود. با انتخاب بهترین متخصص و بهترین روش شما شاهد بلیچینگ ارزان و مقرون به صرفه ای خواهید بود.

سفید کردن دندان ها با استفاده از راه های خانگی

بلیچینگ در خانه هم امکان پذیر است؟ در مورد بلیچینگ هوم چه اطلاعاتی دارید؟ محصولات سفید کننده دندان محصولاتی هستند که می توانید از فروشگاه های مواد غذایی و یا داروخانه ها خریداری کرده و در خانه استفاده کنید. این محصولات شامل نوار های سفید کننده، برس ها و قاب هایی مخصوص سفید کردن دندان ها می باشد. این محصولات به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و هزینه کمتری نیز نسبت به سفید کردن حرفه ای در مطب دندانپزشکی خواهند داشت، اما نتایج آنها نیز تنها حدود شش ماه پایدار است.

این محصولات، غلظت های پایین تری از مواد سفید کننده دارند ، لذا سفیدیِ حاصل از انجام این روش ها می تواند کمتر از خدمات حرفه ای باشد. با این حال، آیا می دانستید که می توانید  سفید کننده دندان خانگی را از دندانپزشک خود بخواهید؟ این جعبه می تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد و غلظت بیشتری از مواد تشکیل دهنده را برای شما به همراه داشته باشد که این منجر به لبخندی زیباتر خواهد شد. همچنین بیمار نیز مطمئن خواهد بود که این روند توسط دندانپزشک تجویز شده و به وسیله او کنترل و هدایت می شود.

سفید کردن و بلیچینگ دندان ها یک راه عالی برای بهتر شدن لبخند است و احساس اعتماد به نفس بیشتری را به فرد خواهد داد. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، مهم نیست که کدام فرآیند را انتخاب می کنید، ابتدا مطمئن شوید که اول دندان هایتان مورد بررسی قرار گرفته و تمیز بشوند!

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری