ارتودنسی اطفال

برای خواندن مقاله کامل ارتودنسی اطفال به مقاله زیر مراجعه کنید .

ارتودنسی اطفال

دندان های مرتب و صاف حتی روی اعتماد به نفس و سلامتی بیمارانی که سن کمی دارند هم تاثیرگذار است. اتحادیه ارتودنسی در آمریکا اظهار کرده است که کودکان را باید حداکثر تا سن ۷ سالگی نزد پزشک ببرید تا بتوانید از رشد درست دندان ها و آرواره آن ها اطلاع حاصل کنید. در این سن دندان های دائمی و استخوان های آرواره در حال رشد هستند.

ارتودنسی کودکان

متخصصان ارتودنسی در مرکز دندانپزشکی روشا به شما پیشنهاد می دهند که از palatal expander، تجهیزات مربوط به اصلاح و ترمیم عیوب استخوانی و براکت برای کودکان استفاده کنید تا بتوانید به اصلاح عیوب دندان کودکان کمک کنید و از درمان های اضافی در آینده جلوگیری کنید. در مرکز ما پزشکان متخصص، کودکان شما را حتی در سنین پیش از دبستان هم درمان می کنند تا از عوارض جدی تر پیشگیری کنند.

اقدامات زودهنگام ارتودنسی

از آن جایی که دهان و آرواره کودکان هنوز در حال رشد هستند، درمان سریع و زود می تواند مدت زمان لازم برای درمان کامل را کاهش داده و به شما نتیجه بهتری ارائه دهد.

چرا باید از درمان زود و سریع استفاده کرد؟

اگر کودک شما مشکلاتی نظیر مشکل در تکلم یا جویدن درست غذا را دارد، بهتر است او را برای معاینه نزد پزشک ببرید. درمان زود باعث ارتقاء سلامت دندان و آرواره می شود و از مشکلات جدی تر در آینده پیشگیری می کند. در طول ویزیت، متخصص ارتودنسی به دقت دهان کودک را معاینه می کند و هر گونه عاملی که ممکن است روی سلامت دهان و دندان آن ها تاثیر بگذارد را بررسی می کند. پزشکان ما مشکلات جزئی مربوط به استخوان بندی که می توانند روی عملکرد دندان های کودک شما تاثیر بگذارند، را بررسی می کنند و درمانی که سبب ارتقاء سلامت دندان و سبب داشتن لبخندی زیبا می شود را توصیه می کنند. گاهی در معاینه اولیه هیچ گونه مشکلی مشاهده نمی شود اما با این حال کودک را باید مرتبا نزد دندانپزشک ببرید تا دندانپزشک بتواند رشد دندان ها را بررسی و کنترل کند و از مشکلاتی که ممکن است برای دندان های دائمی ایجاد شوند، جلوگیری کند.

چه موقع باید برای معاینه نزد متخصص ارتودنسی رفت؟

پیشنهاد ما این است که تا قبل از سن هفت سالگی کودک خود را برای معاینه نزد پزشک ببرید، به خصوص اگر کودک شما مشکل استخوان بندی و مشکلاتی نظیر موارد زیر را دارد:

  • پیش آمدگی دندان های زیرین نسبت به دندان های جلو
  • پیش آمدگی دندان های جلو نسبت به دندان های زیرین
  • مشکلات تکلم
  • دندان کشیده شده
  • کراس بایت
  • مشکلات آرواره بالا
  • عادت به مکیدن انگشت شصت
  • تانگ تراست

اگر کودک شما مشکلاتی نظیر مشکل تکلم و عدم توانایی در جویدن درست غذا را دارد، به مرکز دندان پزشکی ما مراجعه کنید.

چه کاری باید انجام داد؟

پزشکان مرکز دندانپزشکی روشا با استفاده از تکنیک های مختلف ارتودنسی، می توانند مشکلات زیبایی و عملکرد دندان های شما را اصلاح کنند. برای برطرف کردن عادت مکیدن انگشت شصت، از تجهیزات مخصوصی استفاده می کنند و برای مشکلات پیش آمدگی دندان ها نیز براکت های مختلفی را به کار میبرند. یک وسیله گسترش دهنده و منبسط کننده می تواند برای ایجاد فضای بیشتر در آرواره و اصلاح اپن بایت و کاهش تانگ تراست، سودمند باشد. این نوع ابزار می تواند برای اصلاح مشکلات عرض آرواره، عدم توازن بین آرواره بالا و پایین و مشکلات تکلم، نیز مفید باشد. اگر دندان های کودک شما زود می افتند از تجهیزات خاصی جهت نگه داشتن دندان ها در جای مناسب و رشد درست دندان های دائمی استفاده کنید. پس از درمان، برای ثابت نگه داشتن دندان ها باید از ریتینر استفاده کرد.

درمان های مرحله ای برای رسیدن به نتایج مطلوب

درمان ارتودنسی اگر به دو مرحله تقسیم شود، می تواند برای بسیاری از بیماران سودمند باشد

مرحله اول:

هدف مرحله اول ایجاد بنیاد محکم و سالم است. می توان از روش های مختلفی نظیر ابزارهای گسترش دهنده یا براکت استفاده کرد تا بتوان اطمینان یافت که آرواره بیمار، برای جا دادن تمام دندان های دائمی گسترش یافته است. این به کودک شما این امکان را می دهد که دیگر به براکت یا درمان های جانبی دیگری احتیاج نداشته باشد، به علاوه می تواند از مشکلاتی نظیر کشیدن دندان یا جراحی آرواره، در آینده پیشگیری کند و به شما نتیجه مطلوب تری را ارائه دهد.

مرحله دوم:

مرحله دوم درمان شامل اطمینان یافتن از این موضوع است که هر دندان در جای مناسب قرار گرفته و با لب ها، زبان، فک و دندان های مجاور هماهنگ است. این مرحله گاهی شامل استفاده از یک ست کامل از براکت است. بیمارانی که مرحله اول درمان را انجام داده اند؛ معمولا در مرحله دوم کار کمتر و درمان کوتاهتری دارند. انتخاب متخصص خوب باعث داشتن ارتو بدون درد می شود.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری