دندانپزشک متخصص اطفال

متخصص اطفال روشا

مقاله اصلی دندانپزشک متخصص اطفال

دندانپزشک متخصص اطفال

مزایای انتخاب متخصص اطفال برای کودکان

اگر بخواهید به دنبال معنای دندان پزشک کودک در فرهنگ های لغت بگردید؛ با چنین جمله ای رو به رو خواهید شد: شاخه ای از دندان پزشکی که به طور تخصصی به درمان و مطالعه مشکلات دهانی کودکان می ‌پردازد.  با این حال اگر از یک متخصص اطفال بخواهید که حرفه اش را در غالب یک جمله برای شما بیان کند؛ پاسخ بسیار متفاوت تر از معنای لغوی این تخصص خواهد بود. حقیقت این است که متخصص اطفال

کارهای بسیار متنوع تری نیز انجام می‌ دهند و انتخاب یکی از این متخصصین برای کودکتان، مزایای فراوانی را به دنبال خواهد داشت..

یکی از مهم ترین مزایای انتخاب بهترین متخصص اطفال برای کودکان، رفتار و طبیعت آرام آن ها می ‌باشد. دندان پزشکی یکی از بزرگترین ترس های برخی از بزرگسالان می ‌باشد؛ حال تصور کنید که این مکان چقدر می ‌تواند برای کودکان ترسناک باشد! متخصص اطفال، با آگاهی کامل از این نگرانی، می ‌تواند به کمک آموزش و مهارت هایی که کسب کرده؛ کاری کند تا فرزند شما به محض نشستن بر روی صندلی دندان پزشکی، احساس آرامش کند.

دندان پزشکان اطفال علاوه بر دوره تحصیلی ‌شان باید 2 سال دیگر را صرف فراگیری اطلاعاتی در ارتباط با رشد حفره دهانی کودکان بکنند. به همین خاطر دانش این دسته از متخصصین بسیار بیشتر از یک دندانپزشک عادی می ‌باشد که میتوان آن را یکی دیگر از مزایای انتخاب دندان پزشک اطفال دانست. دندان پزشکان کودک به راحتی می ‌توانند مشکلاتی مانند وجود پوسیدگی یا حفره دندانی را در کودکان تشخیص داده و اقدامات لازم برای ترمیم این دسته از مشکلات را انجام دهند.

دندان پزشکان اطفال با نگاه کلی به حل مشکلات کودکان می ‌پردازند و در این مسیر از والدین نیز سوالاتی در ارتباط با عوامل محیطی موثر بر روی سلامت دندان ها، می ‌پرسند. باسخ به این دسته از پرسش ها می ‌تواند به خانواده کمک کند تا سبک زندگی سالم تری را پیش بگیرند.

آمار نشان می‌ دهد که کودکان پیش دبستانی، نسبت به حفرات دندانی آسیب پذیر ترند؛ به طوری که از میان هر 4 نفر، یکی به این مشکل دچار است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که دندان درد، منجر به غیبت های بیشتری نسبت به آنفلونزا در دانش آموزان می ‌شود. به همین خاطر دندان پزشکان اطفال در جلسات اول مراجعه، سعی بر این دارند تا آموزش های لازم در ارتباط با نحوه صحیح مراقبت از دهان، لثه و دندان ها را به کودکتان بدهند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری