مراحل ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان برای زیباسازی دهان

ایمپلنت دندان
کاشت دندان

بسیاری از ما تا حدودی آشنایی با نحوه ایمپلنت دندان داریم. اما آیا همگی می دانیم که مراحل کاشت دندان یا ایمپلنت به چه صورت می باشد؟ یا در اصل مراحل کاشت دندان چه هستند؟ برای آغاز مراحل ایمپلنت دندان ابتدا باید برای ویزیت به پزشک متخصص مراجعه نمایید. 

پس از آن که پزشک تمامی بررسی های لازم را بر روی لثه و استخوان توسط عکس رادیوگرافی انجام داد، اقدام به کشیدن دندان و به احتمال زیاد نصب همزمان پایه ایمپلنت می نماید. در سومین مرحله از مراحل ایمپلنت دندان پزشک به بازسازی استخوان فک پرداخته و با نصب پایه، اقدام به قالبگیری می نماید. 

برای قالبگیری باید ابتدا تمام فک اندازه گیری شود، و پس از تعیین اندازه و زاویه دندان ها، طرحی زیبا از لبخند را در دهان ایجاد نمود. پزشک پس از آماده نمودن قاب، شاسی را در دهان قرار داده و آن را امتحان می کند. در انتها نیز باید روکش مناسب بر روی ایمپلنت دندان کشیده شود. 

تمامی این مراحل ایمپلنت دندان باید توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت پذیرد. تا در صورت کاشت ایمپلنت فرد بیمار دچار آسیب و مشکلات جدی نگردد. 

مراحل ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

طول درمان ایمپلنت
طول درمان ایمپلنت

اگر بخواهیم به صورت قاطع در مورد مدت زمان ایمپلنت دندان صحبت کنیم، باید بگوییم چنین امری میسر نیست. زیرا مراحل ایمپلنت دندان بسته به استفاده از نوع خاصی از ایمپلنت، که نیاز به نصب پایه، بازسازی، ساخت روکش و … دارند، متغیر است.

از سوی دیگر باید بیان نماییم که برای کاشت ایمپلنت تعداد جلسات نیز از اهمیت برخوردار است. برخی از پزشکان می توانند به راحتی مراحل ایمپلنت دندان را در یک جلسه به اتمام برسانند، در حالی که برخی دیگر نیاز به یک هفته کار در این خصوص خواهند داشت. 

از سوی دیگر کاشت ایمپلنت را بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند، در همان مرحله پیوند استخوان انجام دهند، در حالی که برخی دیگر بر این نکته تاکید دارند، که مراحل ایمپلنت دندان باید تقریبا چند ماه پس از پیوند استخوان صورت پذیرد. تا پودر استخوان به فک جوش خورده و راحت تر کاشت ایمپلنت انجام شود.  تمامی این موارد می تواند در مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد، که در بسیاری از مواقع دیدگاه و نظر پزشک تعیین کننده زمان مورد نظر جهت جراحی ایمپلنت خواهد بود. 

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

چه مراحل ایمپلنت دندان توسط یک پزشک با تجربه و متخصص انجام شود، چه توسط یک پزشک معمولی، درد  با خود به همراه خواهد داشت. زیرا در این روش جراحی باید بافت لثه پاره شود و مجددا پیوند زده شود. که همین مسئله بدون شک برای بیمار دردناک خواهد بود.

امروزه بسیاری از دندانپزشکان برای این که درد مراحل ایمپلنت دندان را در بیمار کاهش دهند، از یک سری داروهای آرامبخش استفاده می کنند. یا این که در حین انجام عمل، از بی حسی استفاده می شود.

این که چه عواملی می تواند در کاهش درد بیمار جهت مراحل ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد، بسته به شرایط روحی و جسمی افراد متفاوت خواهد بود. پس از آن جراحی نیز به دستور پزشک باید از مسکن های خیلی قوی برای کاهش درد استفاده شود. 

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است
مراحل ایمپلنت دندان چگونه است

برخی از بیماران پس از مراجعه به پزشک، ابتدا به دنبال پاسخی برای این سوال هستند که ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟ یا این که فرد مورد نظر برای کاشت ایمپلنت نیاز به چند جلسه مراجعه به پزشک دارد؟ همانطور که بیان نمودیم، اگر به دنبال کسب نتیجه موفق در خصوص کاشت ایمپلنت هستید، حداقل 3 جلسه مراجعه به دکت هستید .

در این جلسات  یک جلسه صرفا به منظور ویزیت، معاینه دندانها، بررسی استخوان فک و دهان، در انتها بررسی لثه از طریق عکس رادیوگرافی اختصاص داده می شود. در جلسه دوم برای انجام مراحل ایمپلنت دندان باید دندان های خراب و فاسد از دهان کشیده شوند. 

پس از این که این دندان ها کشیده شدند، باید بازسازی استخوان انجام شود. در ادامه پزشک متخصص پایه ایمپلنت را درفک نصب نموده و کار قالب گیری را آغاز میکند. در جلسه بعد باید زاویه دندان ها و فک توسط پزشک اندازه گیری شود تا در نهایت بتوان طراحی لبخند را به خوبی انجام داد. 

پس از تمامی این مراحل ایمپلنت دندان در انتها اقدام به امتحان شاسی کار می نمایید، و  روکش ها را در محلی مناسب نصب می کنید. 

مراحل ایمپلنت 

کاشت دندان
مراحل کاشت دندان

بیماران بسیار زیادی پس از مراجعه به پزشک از ترس خود برای آغاز مراحل انجام ایمپلنت دندان صحبت می کنند. اما در ادامه بیان می کنند که هرگز تجربه کاشت ایمپلنت نداشته اند. مسلما هر روش درمانی بدون این که تجربه شود، از نگاه افراد زیادی سخت و دردناک خواهد بود.

این که نحوه مراحل ایمپلنت دندان توسط چه شخصی انجام شده باشد، یا مراحل اولیه ایمپلنت چگونه توضیح داده شده باشد، همگی می تواند برای ترس بسیار تاثیر گذار باشد. از این رو پیش از ان که اقدام به آغاز مراحل ایمپلنت دندان نمایید، بهتر است حتما در خصوص اطلاعات اولیه این روش درمانی، با پزشک خود مشورت و کسب اطلاع نمایید. 

شاید برای بسیاری از کسانی که مراحل ایمپلنت دندان را انجام می دهند، این سوال مطرح شود که آیا مراحل ایمپلنت یک دندان با چند دندان در یک جلسه می تواند صورت پذیرد؟ باید بگوییم این مسئله به تشخیص پزشک بستگی دارد. ممکن است شما بتوانید در یک جلسه دو دندان را برای آغاز کاشت ایمپلنت آماده کنید. 

از این رو باید در خصوص مراحل عمل ایمپلنت اطلاعات کافی به دست آورید. که این مورد را تنها پزشک متخصص شما پس از معاینه و بررسی استخوان فکتان می تواند بیان نماید. 

مراحل قالب گیری روکش ایمپلنت

قالب گیری روکش دندان
قالب گیری روکش دندان

اصولا برای آغاز مراحل قالب گیری ایمپلنت می توانیم از دو روش استفاده نماییم. یکی از این روش ها قالب گیری تری باز و دیگری قالب گیری تری بسته می باشد. در آخرین مراحل ایمپلنت دندان بیمار نیاز به استفاده از روکش ایمپلنت خواهد داشت.

در روش قالب گیری تری باز، ابتدا باید ایمپرشن کوپینگ را بر روی فیکسچر قرار داده و ماده قالب گیری را در اطراف آن تزریق نمود. پس از آن این مواد را باید در داخل تری قالب گیری بریزند. پس از آن باید قالب را در دهان قرار داده و کمی صبر کنیم. 

ممکن است در این زمان بخشی از ایمپرشن از داخل تری بیرون بزند. در این حالت نباید اقدام به برداشتن تری از دهان نمایید. باید پیچ ایمپرشن را باز کرده و آن را به همراه تری از روی دندان ها بردارید. این قالب به لابراتوار ارسال شده و روکش نهایی از روی آن آماده می شود. تا در آخرین مراحل ایمپلنت دندان بر روی دندان قرار گیرد.

به همان میزان که کاشت ایمپلنت از حساسیت برخوردار است، مراحل روکش ایمپلنت دندان نیز از حساسیت و دقت لازم برخوردار می باشد. پس بهتر است توسط پزشکی ماهر و متخصص انجام شود. 

مراحل ایمپلنت دندان عکس

عکس مراحل ایمپلنت
عکس مراحل ایمپلنت

بسیاری از پزشکان به بیمار خود توصیه می کنند پیش از آغاز ایمپلنت دندان حتما اقدام به تماشای تصاویر و فیلم هایی در این خصوص نمایند. زمانی که شما مراحل ایمپلنت دندان تصویری را مشاهده نمایید، بدون شک آسان تر متوجه خواهید شد چه سختی ها و حساسیت هایی را در خود جای داده است. 

می توانید مراحل ایمپلنت دندان عکس را در سایت ما مشاهده نمایید. هرچند شاید دیدن مراحل ایمپلنت دندان با عکس به خوبی و وضوح دیدن فیلم نباشد، اما می تواند تا حدودی شما را به اطلاعات لازم برساند. در تصاویر مراحل ایمپلنت باید دقت نمایید که دقیقا در چه صورت فک بیمار نیاز به پیوند استخوان خواهد داشت. 

علاوه بر آن می توانید مراحل ایمپلنت با تصاویر را در هر سایت معتبری توسط هر پزشک متخصصی مشاهده نمایید. تا بهتر در انتخاب کلینیک مربوطه راهنمایی شوید. در کلینیک ما تمامی مراحل کاشت ایمپلنت با تصویر برای شما به نمایش گذاشته شده است. پس با دقت لازم و کافی تصاویر را مشاهده نمایید، تا بتوانید انتخابی مناسب و تصمیمی درست بگیرید.

فیلم مراحل ایمپلنت دندان

زمانی که شما آغاز به تماشای فیلم مراحل ایمپلنت نمایید، متوجه این مسئله می شوید که اصولا ایمپلنت دندان یک پایه است. این ایمپلنت به شکل پیچ بوده و از جنس تیتانیوم ساخته می شود. در اولین مرحله از مراحل ایمپلنت فیلم با برش لثه آغاز می شد. لازم است برای انجام مراحل ایمپلنت دندان استخوان فک سوراخ شود.

پس از آن پیچ تیتانیوم را در استخوان فک بیمار جایگذاری می نماییم. علت این که از تیتانیوم برای ساخت ایمپلنت استفاده می شود، سازگاری و نزدیکی جنس تیتانیوم با استخوان فک است. از این رو به سرعت استخوان فک آغاز به سازگاری با پیچ ایمپلنت می نماید.

ویدیو مراحل ایمپلنت را که مشاهده کنید، متوجه این مسئله خواهید شد که پایه ابتدا وارد استخوان فک شده و با استخوان های مجاور خود، آغاز به سازگاری می نماید. در نهایت مراحل ایمپلنت دندان همچون ریشه ای محکم در دهان دیده خواهد شد. پس از این که ایمپلنت دندان در دهان کاشته شد، باید حتما لثه را به صورت کاملا دقیق و بهداشتی بخیه زد. اصولا نیاز به استفاده از دارو در این مرحله مشاهده می شود. 

باید خاطر نشان نماییم که در بیشتر مواقع کاشت پایه ایمپلنت در یک مرحله از مراحل ایمپلنت دندان صورت می گیرد. از این رو نیازی نیست هر جلسه برای کاشت مجددا پایه به پزشک مراجعه نمایید. 

مراحل ایمپلنت فوری 

یکی از روشهای کاشت ایمپلنت به صورت فوری انجام می شود. مراحل کاشت ایمپلنت فوری زمانی آغاز می شود، که شرایط بیمار برای آغاز این عمل مساعد باشد.

اما برخی از بیماران ترجیح می دهند این مراحل در کمترین زمان ممکن و به صورت فوری انجام شوند. از این رو در همان جلسه اول اقدام به کاشت پایه ایمپلنت در دندان نموده و در روز بعد به صورت موقت روکش و پروتز را جاگذاری می کنند. 

البته اگر به دنبال این هستید که تنها ظاهر دهان خود را زیبا نمایید مسلما نیازی نیست تمامی مراحل ایمپلنت دندان را به صورت کامل انجام دهید. می توانید به صورت موقت در اولین مرحله دندانی زیبا را در دهان خود جایگذاری کنید. اما پس از آن باید بگوییم ممکن است از عمل خود رضایت کافی به دست نیاورید. 

اصولا روکش های موقتی که بر روی ایمپلنت دندان انجام می شود، از ارتفاع کوتاهترین نسبت به دندان های کناری برخوردار هستند. با این کار منجر می شوید تا فشار زیادی به آنها وارد نشود. پس از این که فرایند جوش خوردن استخوان و ایمپلنت به صورت کامل انجام شد، روکش نهایی بر روی دندان شما قرار خواهد گرفت. 

مهمترین مزیتی که این روش ایمپلنت فوری نسبت به تکمیل مراحل ایمپلنت دندان دارد، طبیعی جلوه نمودن ظاهر دندان در همان اولین جلسه خواهد بود.

قیمت ایمپلنت

برای اگاهی از قیمت ایمپلنت با شماره 093077777221 تماس بگیرید یا به مقاله زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری