متخصصین اطفال

کودکان نیز با توجه به این که دارای دندان های شیری می باشند،دچار پوسیدگی و خرابی دندان ها می شوند. بسیاری از والدین این خرابی ها و پوسیدگی دندان ها به علت این که دندان شیری می باشد، نادیده می گیرند. دندان ها شیری نیز مانند دندان ها دائمی نیاز به مراقبت دارد و در صورت خرابی دندان به جای کشیدن ، باید ترمیم شود. دندان های شیری فضای اصلی و مناسبی را برای دندان ها دائمی کودکان حفظ می کنند اگر این فضای دندانی به علت کشیدن و یا دلایل دیگر دچار مشکل شود در آینده دندان های دائمی دچار مشکل شده و ممکن است رشد آن ها به هم بریزد. وقتی که رشد دندان ها دائمی به هم بریزد ، در آینده هزینه بزرگ ارتودنسی برای مرتب کردن دندان ها به وجود می آید. حتی ممکن است کودک در آینده دچار مشکل های لثه ، فک و .. شود. درست کردن دندان های شیری نیز مانند بسیاری بیماری های دیگر نیازمند یک متخصص اطفال می باشد. متخصص های اطفال برای مهارت در این رشته دندان پزشکی کودکان ، یک دوره سه ساله را برای کسب مهارت های مورد نیار جهت رفع مشکلات دندانی برای کودکان می گذرانند. طبق گزارشات و بررسی های لازم ، کودکان را باید برای اولین بار در سن شش ماهگی به ویزیت دندان پزشک برد و نوبت بعدی ویزیت در سن یک سالگی می باشد. این که این دندان پزشک تخصص اطفال داشته باشد واجب است.

اطفال

اگر کودکان به صورت مرتب به ویزیت دندان پزشکی بروند ، می توان مشکل را از همان ابتدا که آشکار می شود ، درمان کرد. از پوسیدگی های سطحی و بیماری های مختلف دندانی جلوگیری کرد. با مراجعه به دندان پزشک کودکان ، پزشک می تواند مراقبت های لازم برای حفظ دندان های کودکان و پیشگری از بروز مشکلات به والدین آموزش دهد. سعی کنید دندان های کودک خود را از سن دو سالگی با مقدار بسیار کمی خمیر دندان مسواک بزنید. کودکان خود را از سن پایین به مسواک زدن تشویق کرده و آن را به انجام این کار عادت دهید.

ضرورت متخصص اطفال

مراقبت نکردن از دندان های شیری برای کوکان می تواند باعث بروز عفونت های دندانی شود و این عفونت های دندان باعث می شود که به سلامت کودکان تاثیر بگذارد. علاوه بر این خرابی دندان ها باعث می شود که کودکان در خوردن دچار مشکل شوند. بعضی از کودکان برای آن که بر اثر جویدن دندان دچار درد می شوند ترجیح می دهند غذا را نجوند و این کار باعث بروز مشکلاتی مانند دلدرد و درد های گوارشی می شد.

کودکان مانند بزرگسالان دارای صبر و تحمل بالایی نیسنتد و از آن ها نمی توان انتظار داشت زیر دست یک دندان پزشک کاملا آرام نشسته و همکاری کنند. متخصص اطفال در اولین مزیتی که نسبت به پزشکان دیگر دارد این است که طریقه رفتار با کودک را می داند و با کودک به آرامی و با لطافت بر خورد می کند و باعث می شود که کودک بیشتر علاقه به همکاری داشته باشد. متخصص اطفال در دوره سه ماهه که می گذارند با تفاوت بین دندان های شیری و دندان های دائمی آشنا می باشد و از این موضوع که فک و دهان یک کودک در حال رشد است اطلاع کامل دارد و دانش روند درمانی را دارا می باشد. متخصص اطفال می تواند به کودکان آموزش هایی از جمله طرز صحیح مسواک زدن و نخ کشیدن را آموزش دهد و آن ها را به روش های مخصوص به این کار تشویق کند و دندان پزشک اطفال می تواند عادات غذایی مناسبی را به والدین برای کودکان پیشنهاد دهد.  مهم ترین نکته برای کودکان این موضوع می باشد که آن ها به مسواک زدن و رعایت بهداشت دهانی علاقه مند شده و آن را رعایت کنند. رعایت بهداشت دهانی و دندانی نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان واجب می باشدو رعایت بهداشت دهانی می تواند از بروز بسیاری از مشکلات دهانی و دندانی جلوگیری کند و درصد وقوع آن ها را به صفر نزدیک کند.

دمان های مخصوصی برای درمان دندان کودکان وجود دارد که متخصص اطفال به آن ها به صورت کامل مسلط می باشد. درمان هایی مانند پر کردن دندان و درست کردن دندان شکسته ، پالپوتومی و پالپوکتومی و کشیدن دندان

ارتودنسی کودکان

کودکان نیز مانند بزرگسالان نیاز به ارتودنسی دارند. ارتودنسی در کوکان بسیار اهمیت بالاتری نسبت به بزرگسالان دارد چون می تواند از بروز ناهنجاری های فکی جلوگیری کند. ارتودنسی در سنین کودکی بهتر است چون می تواند روند رشد دندان های دائمی را تعیین کردن و آن ها را به رشد دست هدایت کند.

متخصصین اطفال کلینیک روشا با بهره مندی از متد روز و شیوه های درمانی نوین آماده ارائه بهترین خدمت به بیماران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری