3

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش درمانی برای حل مشکل بی دندانی می باشد. ایمپلنت های دندانی دارای یک پایه ایمپلنت و یک تاج ایمپلنت می باشند. متخصص ایملپنت و کاشت دندان این پایه ایملنت را که از جنسی تیتانیوم سازگار با بدن است در فک بیمار جاسازی کرده . پس از گذشت مدتی زمانی به استخوان فک جوش می خورد. این کار طی یک عمل جراحی برای فرد انجام می شود. اگر این جراحی به درستی صورت نگیرد ایمپلنت دندانی دچار مشکل می شود و برای فرد احساس ناراحتی به وجود می آورد.

عوارض ایمپنت

عوارض ایمپلنت

عوارض موقتی

لق شدن دندان

این عوارض مانند لق شدن دندان های کنار ایمپلنت می باشد. نگران لق شدن دندان ها نباشید. این دندان ها پس از گذراندن مان دو تا سه ماه به حالت قبلی خود باز میگردند. علت این مشکل این است که بر اثر کاشت ایمپلنت ، ریشه دندان های کناری لق شده و دندان لق می شود.

درد بعد از جراحی

درد بعد از جراحی ایمپلنت بستگی به سختی درمان و خصوصیات فیزیکی و روحی افراد متفاوت می باشد. این درد یکی از عوارض ایمپلنت است که می تواند نارحت کننده باشد. درد ایمپلنت دندان با مسکن ها ، دارو های تجویز شده و روش هایی که متخصص به شما آموزش می دهند قابل کاهش است. درد ایملپنت ها معمولا طی چهار روز بر طرف می شود. ایمپلنت های بدون جراحی به دلیل این که لثه را باز نمی کنند دارای درد کمتری می باشند که اگر آن درد نیز آزار دهنده می باشد می توانید از مسکن برای کاهش درد استفاده کنید.

در مواردی که ارتفاع فک پایین بسیار پایین است  ممکن است بعد از جراحی ایمپلنت دندانی و کاشت پایه آن در گوشه لب احساس بی حسی کنید که این مشکل پس از گذشت زمان بر طرف می شود ولی برای برطرف نگرانی بهتر است با متخصص خود مشورت کنید.

تورم

تورم های بعد از کاشت پایه ایمپلنت برای تمامی بیماران نسیت بلکه تنها افرادی به آن ها دچار می شوند. اگر فرد جراحی پیوند استخوان نیز انجام داده باشد احتمال کبودی برای آن زیاد است. این عوارض معمولا طی یک هفته به اتمام می رسد.

مراحل ایمپنت

عوارض دائمی

این عوارض برای تک ایمپلنت های دندان جلو می باشد. بعد از پانزده سال که از کاشت ایمپلنت گذشت ، دندان های جلویی فک بالا ( دندان های طبیعی ) نزدیک به دو میلیمتر پایین تر می آیند و لی ایمپلنت ها سر جای خود باقی می مانند و نیاز به ترمیم مجدد ایمپلنت دارند.

سرطان فک

این یک عقیده اشتباه است که ایمپلنت ها دندانی باعث سرطان فک می شوند. در هیچ تحقیق و مقاله پزشکی چنین موردی ثبت نشده است. ایمپلنت تنها یک روش درمان نوین از طریق تکنولوژی می باشد که تحت آزمایشات مختلف قرار گرفته و از هرگز موجب سرطان فک نمی شود.

نتیجه گیری

هر درمانی دارای عوارض می باشد. ایمپلنت های دندانی نیز دارای عوارضی بودند که نام برده شد. ممکن است در صورت رعایت نکردن دستورات پزشکی ، پایه ایمپلنت های دندانی به فک جوش نخورند ولی با درمان و ترمیم مجدد می توان دوباره درمان شود.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .