زیبایی

– دندانپزشکی زیبایی:

دندان پزشکی زیبایی

– دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای از علم دندانپزشکی می‌باشد که به ظاهر دندانها و زیبایی صورت فرد می‌پردازد. به صورت کلی به اقداماتی که در جهت بهبود ظاهری دندانها و لثه‌ها انجام می‌شود دندانپزشکی زیبایی می‌گیوند اما با این حال برخی از درمانهای زیبایی دندان باعث افزایش سلامت و طول عمر دندانها نیز می‌شود.

– در کلینیک دندانپزشکی روشا تمامی اقدامات و درمانهای زیبایی بدندان توسط بهترین متخصصین زیبایی دندان یا بهترین و حاذق‌ترین دندانپزشکان با نمونه‌ کارهای فراوان با تعرفه‌های مناسب صورت می‌گیرد.

– کلینیک روشا با در اختیار داشتن به روزترین تکنولوژی‌های دندانپزشکی و بهترین مواد درمانی  و ترمیمی با داشتن فضای آرام درمانی و کادری مجرب و پزشکان ماهر تمامی خدمات زیبایی دندان را با کیفیت بالا و تعرفه‌های مناسب انجام می‌دهد.

– لبخند هالیوودی:

دندانپزشکی در حوزه‌ی زیبایی آن علاوه بر تخصص نیاز به هنر و مهارت زیبایی شناسی بالایی دارد. لبخند زیبا در افراد علاوه بر زیبایی چهره به آنها اعتماد به نفس بسیار بالایی در برخورد با دیگران و مراودات اجتماعی می‌دهد. لبخند هالیوودی هم نمایی از قرارگیری مناسب دندانها و لثه‌ها می‌باشد که در این حالت لبخند بر روی صوت شخص بسیار زیبا جلوه می‌کند و قطعاً پس از درمان تفاوت را احساس خواهید کرد.

– زیبایی در دندانپزشکی شامل چندین روش درمانی است که تعدادی از آنها علاوه بر اینکه بر زیبایی دندان تأثیر بسزایی دارند برای سلامت و درمان دندانها هم امری ضروری می‌باشد.

– در ذیل به تعدادی از درمانهای زیبایی دندان اشاره می‌کنیم.

 1. سفید کردن دندان با بلیچینگ و جرم‌گیری که برای اصلاح رنگ و سفیدی دندان انجام می‌شود.
 2. روکش زیرکونیوم (Zirconia) : برای اصلاح رنگ و ابعاد دندان
 3. کامپوزیت ونیر: اصلاح رنگ، فرم و ابعاد دندان
 4. لمینیت یا لامینیت: اصلاح فرم، رنگ، شکل و ابعاد دندان
 5. لومینیرز و E-Max : یک ساختار بسیار نازک ساخته شده از پرسلاین است که به دندان شما متصل می شود.
 6. ایمپلنت: همان کاشت دندان می‌باشد که با بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است.
 7. ارتودنسی: درمان ناهنجاری‌های فکی و نامرتب بودن دندانها در قوس فکی
 8. بریج(Bridge): با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل میکند

– همانطور که گفته شد دندانپزشکی زیبایی چندین روش درمان دارد که با توجه به انتظارات شما و تشخیص پزشک انتخاب می‌شود که در ذیل به تعدادی از این درمانها به صورت اجمالی اشاره شده است:

1- سفیدکردن دندان یا بلیچینگ :

– بلیچینگ پروسه‌ای شیمیایی است که به منظور سفیدکردن دندان بدون اینکه دندانی را تراش بدهیم انجام می‌شود که روشی بسیار متداول و محبوب می‌باشد. در این روش از مواد اکسیدکننده مانند پراکسید هیدروژن برای سفید و روشن‌تر کردن دندانها استفاده می‌شود که یک روش غیر تهاجمی به حساب می‌آید.

– تغییر رنگ روی مینای دندان می‌تواند به علل مختلف مانند مصرف چای، قهوه، سیگار، برخی داروها و حتی با بالا رفتن سن به صورت ارثی اتفاق بیافتد.

– بلیچینگ می‌تواند برای از بین بردن لکه‌های دندانها و یا تنها برای سفیدتر و روشن‌تر کردن دندانها به اکر برده شود.

– بلیچینگ به 2 روش بلیچینگ office و بلیچینگ home انجام می‌شود که اولی توسط دندانپزشک و در مطب وی انجام می‌شود و در روش home زیر نظر پزشک و در منزل انجام می‌شود. اما بهتر است این درمان به روش بلیچینگ آفیس انجام شود زیرا هم زمان کمتری می‌کشد و هم معمولاً نتیجه‌ی مطلوب‌تری را به بیمار ارائه می‌دهد.

– معمولاً سفیدکردن دندانها در منزل با توجه به وضعیت و میزان سفیدی مطلوب برای هر بیمار بین 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد اما سفیدکردن یا بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی بیم 45 دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد که بسته به میزان سفیدی مطلوب برای بیمار لازم است یک یا چند بار به دندانپزشک مراجعه کند.

– هزینه‌ی بلیچینگ بسته به انتخاب بیمار که کدام روش را انتخاب کند متفاوت است اما در کلینیک دندانپزشکی روشا درمان بلیچینگ با بهترین کیفیت و مواد مصرفی و هزینه‌ای مناسب که در جدول تعرفه‌ها ذکر شده  است به شما عزیزان ارائه می‌شود.

2- جرم‌گیری و بروساژ:

جرم گیری

– جرم‌گیری هم مانند بلیچینگ باعث روشن‌تر شدن رنگ دندانها می‌شود ولی نوع سفیدکردن و میزان روشن‌تر کردن آن‌ها متفاوت می‌باشد.

تفاوت‌های جرم‌گیری و بلیچینگ :

 1. در جرم‌گیری، جرم‌های روی مینای دندان و رنگدانه‌های خارجی از روی دندان برداشته می‌شوند اما در بلیچینگ ماده بلیج به داخل دندان نفوذ می‌کند و رنگ دندان را ازداخل شفاف و روشنتر می‌کند.
 2. اگر دندان فرد به علت مصرف چایی، قهوه و یا نفوذ مواد رنگی موجود در مواد غذایی تغییر رنگ داده باشد تفاوت قابل چشم‌گیری با جرم‌گیری ایجاد نمی‌شود و باید از درمان بلیچینگ استفاده کند زیرا در بلیچینگ به علت نفوذ ماده‌ی بلیج به دندان و برداشتن رنگهای نفوذ کرده در دندان، دندان را سفید می‌کند.

– هزینه‌های جرم‌گیری هم از بلیچینگ پایین‌تر می‌باشد که تعرفه‌های آن در کلینیک روشا در جدول تعرفه‌ها آورده شده است.

کامپوزیت ونیر:

کامپوزیت ونیر

– داشتن دندانهای زیبا و سفید همیشه در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده به این دلیل که به صورت، چهره‌ای جذاب و زیبا میدهد و اعتماد به نفس فرد را در برخورد با دیگران و تعاملات اجتماعی او بالا می‌برد.

کامپوزیت ونیرها با نام دیگری مانند ونیر، کامپوزیت، باندینگ کامپوزیت و ونیرهای رزین کامپوزیتی هم شناخته می‌شوند.

– امروزه با توجه به پیشرفتهای تکنولوژی در علم دندانپزشکی به‌خصوص در زمینه زیباسازی دهان و دندان دیگر نباید نگران آسیب‌دیدگی، شکستگی، بدرنگی و به هم‌ریختگی دندانهای خود باشیم. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخندی زیبا به کار می‌رود روکش کردن دندان می‌باشد که متداولترین نوع آنها کامپوزیت ونیر و لمینیت سرامیکی می‌باشد.

– کامپوزیت ونیر روشی تقریباَ غیر تهاجمی و بدون ضرر برای زیبا کردن لبخند شما می‌‌باشد و در طی یک الی دو جلسه شما را به نتیجه‌ی دلخواهتان می‌رساند و در صورتی‌که دندانپزشک شما از مهارت بالایی برخوردار باشد می‌تواند با همان کامپوزیت‌ها دندانهایتان را فرم‌دهی کند.

– در کلینیک دندانپزشکی روشا با به روزترین تجهیزات درمانی و بهترین مواد مصرفی دندانپزشکی و با در اختیار داشتن بهترین متخصصین و دندانپزشکان زیبایی با نمونه کارهای فراوان تمامی خدمات زیبایی دندان را با مناسبترین تعرفه‌ها برای شما عزیزان انجام می‌دهد.

– کامپوزیت ونیر یا لمینت کامپوزیتی از ۲ ماده اصلی که به آن کامپوزیت و پرسلین گفته می‌شود تشکیل شده است.

– ونیر کامپوزیت معمولاَ برای دندانهای جلویی و دندانهایی که در لبخند دیده می‌شوند به کار می‌رود که حدود هشت یا ده دندان در هر فک می‌باشد و می‌تواند به رنگ‌های دلخواه فرد از همرنگ دندان تا خیلی روشن و سفید استفاده شوند.

مزایای ونیر کامپوزیت:

– یکی از مهمترین مزایای ونیر مقرون به صرفه بودن و ارزان‌تر بودن آن نسبت به لمینت می‌باشد.

– ونیر کامپوزیت یا باندینگ کامپوزیت در کوتاهترین زمان و طی یک یا دو جلسه انجام می‌شود و نیازی به لابراتور نیست و روی دندان قرار می‌گیرد و توسط خود دندانپزشک شکل می‌گیرد.

– ونیر کامپوزیت کمترین آسیب را به دندانهای طبیعی فرد وارد می‌کند و در بسیاری از موارد نیازی به تراشیدن دندانها نیست در نتیجه در صورت لزوم می‌توان کامپوزیت را تعویض کرد یا حتی به طور کلی آن را از روی دندان برداشت.

– از کامپوزیت‌ها برای ترمیم شکستگی لبه دندانهای جلویی، تصحیح شکل دندانهای بدفرم، بدرنگی دندان و بستن فاصله‌های بین دندانی استفاده می‌شود.

– لمینت سرامیکی:

لمینت سرامیکی

لامینیت یکی از متدهای جدید و پیشرفته در علم دندانپزشکی زیبایی می‌باشد که می‌توان به کمک آن زیبایی طبیعی را به دندانهای قدامی بخشید.

– لمینت دندان از موادی بسیار نازک به رنگ سفید یا همرنگ دندان با طول عمر بالا می‌باشد که برای درمان دندانهای شکسته، بستن فاصله بین دندانها و اصلاح فرم، شکل، طول و رنگ دندانها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

– لمینت یک لایه‌ی همرنگ دندان یا سفید می‌باشد که برای بستن فاصله‌ی بین دندانها یا شکستگی دندان و در کل برای اصلاح رنگ و شکل دندان بر روی دندانهای قدامی قرار می‌گیرد و هرگونه مشکل بر روی دندانهای طبیعی را پوشش می‌دهد و پنهان می‌کند.

– در هنگام استفاده از لمینت سرامیکی گاهی نیاز نیست تا سطح دندان توسط دندانپزشک مقداری تراشیده شود.

مراحل درمانی لمینت دندان به این شکل است که دندانپزشک زیبایی با دقت بالا و تجربه خود دندان را تراش می‌دهد و پس از میزان کردن لبه‌های دندان از دندانهای موردنظر قالب می‌گیرد و به لابراتور می‌فرستد و پس از آماده شدن آن را با چسب مخصوص و دقت بالا روی دندانها می‌چسباند و محکم می‌کند که این مراحل نسبت به روش کامپوزیت ونیر نیاز به صرف زمان بالاتری دارد.

– مزایای لمینت دندان:

– مقاومت بسیار بالاتر و طول عمر بیشتر نسبت به انواع ونیر کامپوزیت‌ها

– زیبایی چشمگیر و طبیعی لمینت سرامیکی و پنهان کردن مشکلات ظاهری دندان

– عدم رنگ‌پذیری و مقاومت بالا نسبت به تغییر رنگ

– بدون نیاز به بی‌حسی و سازگاری پر؟ با بافت لثه

معایب لمینت دندان:

– لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت درمان گران‌تری به حساب می‌آید

– برای چسباندن لمینت به سطح جلویی مینای دندان نیاز به تراش مختصر دندان می‌باشد و چون بخشی از دندان تراش می‌خورد در نتیجه غیرقابل برگشت است.

– عمر آن بستگی به جنس و میزان مراقبت خود بیمار دارد اما عمر متوسط آن ۱۰ سال می‌باشد و در صورت شکستگی یا پریدگی آن قابل ترمیم نیست و باید تعویض شود.

– در دندانهای با پوسیدگی شدید یا پرکردگی‌های قدیمی کاربرد ندارد.

– هزینه‌ کامپوزیت و هزینه لمینت دندان :

کلینیک دندانپزشکی روشا با در اختیار داشتن به روزترین تکنولوژی های دندانپزشکی و مواد مصرفی و وجود متخصصان و دندانپزشکان زیبایی حاذق با نمونه‌ کارهای فراوان تمامی درمانهای زیبایی دندان شما عزیزان را با بالاترین سطح کیفی و قیمتی مناسب انجام می‌دهد.

قیمت کامپوزیت دندان و قیمت لمینت دندان در این کلینیک نسبت به کیفیت آن بسیار مناسب در نظر گرفته شده است و در جدول ذیل به صورت کامل به آن اشاره شده است.

– روکش دندان

– یکی از موادی که امروزه در دندانپزشکی زیاد استفاده می‌شود روکش دندان است که رایج‌ترین آن روکش فلزی PFM  به صورت گسترده‌ای در دندانپزشکی استفاده می‌شود و به نوعی هر زمانی که بیمار برای درمان به کاربرد روکش نیاز داشت اولین گزینه روکش PFM بود. اما امروزه یکی از این روکشها، روکش سرامیکی زیرکونیا یا اکسید زیرکونیوم می‌باشد.

– روکش زیرکونیا علاوه بر استحکام و دوام بالایی که دارد بزرگترین مزیت آن از جنبه‌ی زیبایی می‌باشد و می‌توان آنها را برای دندانهای جلویی استفاده کرد زیرا رنگ آن سفید می‌باشد.

 – مزایای روکش زیرکونیا

۱- مشابه دندان طبیعی و همرنگ آن

۲- نیاز کمتر به تراشیدن دندان نسبت به روکشهای دیگر

۳- استحکام و مقاومت بسیار بالا و مراقبت از دندان

۴- سازگاری با بدن بدون اینکه مستقیم ایمنی بدن را برانگیزد

۵- قابلیت تغییر رنگ، شکل و اندازه

– هزینه روکش زیرکونیا و هزینه روکش PFM

در کلینیک دندانپزشکی روشا تمامی هزینه‌ها طبق تعرفه‌ها که در جدول قیمت‌ها آورده‌ایم می‌باشد و تمامی خدمات توسط متخصصین و دندانپزشکان حاذق و ماهر انجام می‌شود.

– ایمپلنت:

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف مانند عدم رعایت بهداشت دندان و افزایش سن یا سانحه تصادفی دندانهای خود را از دست می‌دهند. از دست دادن دندان به خصوص دندانهای جلو علاوه بر اینکه زیبایی چهره را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد سلامت دیگر دندانها و فک را هم به خطر می‌اندازد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی دیگر نباید نگران ازدست دادن دندانهای خود باشیم زیرا با درمان ایمپلنت یا همان کاشت دندان این مشکل برطرف می شود.برای خواندن مقاله ایمپلنت دندان(…)کلیک کنید..

-ارتودنسی دندان:

ارتودنسی بهترین و منطقی ترین درمان برای دندانهای به هم ریخته ونامرتب می باشد.ارتودنسی انواع مختلفی دارد که برای خواندن ادامه مطلب به(…)کلیک کنید.

مراقبت ها: همه ی مراقبت ها در یک جدول بیاید.

تعرفه و هزینه‌های درمانهای زیبایی:

در کلینیک داندانپزشکی روشا هزینه‌های تمامی درمانها قبل از شروع درمان به صورت کامل و روشن با تعرفه‌های مناسب به بیمار ارائه می‌شود.

در جدول ذیل تعرفه‌های دندانپزشکی زیبایی کلینیک روشا آمده است:

بخش شرح خدمات تعرفه عمومی تعرفه تخصصی
          زیبایی و ترمیم کامپوزیت ونیر 550000 660000
لمینت سرامیکی 850000 1300000
روکش هرواحد pfm 680,000 952,000
روکش هرواحد زیرکنیا 980,000 1,372,000
ترمیم امالگام یا کامپوزیت 240,000 290,000
بیلد آپ یا سه سطحی 290,000 340,000
پین داخل کانال و یا فایبر 70,000 70,000
بیلیچینگ HOME دو فک 800,000 800,000
بیلیچینگ OFFICE دو فک 800,000 800,000

– معرفی اجمالی متخصصان و دندانپزشکان زیبایی کیلینیک دندانپزشکی روشا:

1- دکتر تدبیری

          دندانپزشک متخصص پروتز

          دوره‌ها و سرتیفینکیت‌ها:

2- دکتر سارا فرد

          جراح دندانپزشک زیبایی

3- دکتر صادق آقاجری

4- دکتر مازیار مهوش محمّدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری