3

روکش ایمپلنت

دسترسی سریع

روکش ایمپلنت چیست؟

روکش ایمپلنت چیست

همانطور که می دانید ما در طول زندگی خود ممکن است به دلیل عوامل متفاوتی دندان خود را از دست بدهیم . بی دندانی نیز عوارض گوناگونی دارد مانند تحلیل استخوان ، حرکت دندان ها و کاهش زیبایی لبخند و …………….. . به همین دلیل افراد از درمان های بی دندانی استفاده می کنند مانند بریج و ایمپلنت . ایمپلنت از بهترین درمان های بی دندانی میباشد که اگر بخواهیم به صورت خلاصه بیان کنیم ابتدا پایه از جنس تیتانیوم در درون فک قرار داده می شود و سپس اباتمنت و روکش بر روی آن قرار می گیرد .

برای آشنایی کامل با مراحل ایمپلنت روی لینک زیر کلیک کنید .

مراحل ایمپلنت

ایمپلنت از سه جز اصلی تشکیل شده است : 1- فیکسچر – 2- اباتمنت – 3- روکش ایمپلنت یا پروتز

فیکسچر نقش همان ریشه دندان را ایفا می کند و اباتمنت به عنوان یک رابط بین فیکسچر و روکش است .

مراحل روکش ایمپلنت

مراحل روکش ایمپلنت

همانطور که گفته شد ، ابتدا پایه در درون فک قرار داده می شود و پس از قرار دادن این پایه باید صبر کرد تا با استخوان جوش بخورد ( این مرحله ممکن است چند ماه طول بکشد ) و بعد از اباتمت و روکش ایمپلنت بر روی آن قرار داده شود .

وقتی که زمان قرار دادن روکش ایمپلنت رسید ابتدا باید قالب گیری روکش ایمپلنت انجام شود .

مراحل قالب گیری روکش ایمپلنت

قالب گیری روکش ایمپلنت ابتدا به وسیله ماده خمیری شکل به نام آلژینات  انجام می شود . این ماده از جلبک های دریایی تهیه می شود و برای قالب گیری روکش ایمپلنت استفاده می شود.

مراحل قالب گیری به این صورت است که تری ابتدا  ایمپرشن کوپینگ را بر روی فیکسچر قرار می دهند و با استفاده از تری مواد قالب گیری را به داخل آن تزریق می کنند و طی زمان مشخصی صبر می کنند و اضافات ایمپرشن به بیرون می آید و ان را برش می دهند . سپس تری را به همراه ایمپرشن کوپینگ از فیکسچر جدا می کنند و به همان صورت برای لابراتور های ساخت دندان ارسال می شود و روکش ایمپلنت مناسب شما ساخته می شود .

مراحل نصب روکش ایمپلنت

بعد از انجام قالب گیری و ارسال قالب به لابراتور ، این روکش ها آماده می شوند و برای نصب بر روی دندان آماده می شوند . آخرین مرحله برای اتمام مراحل ایمپلنت ، نصب روکش ایمپلنت می باشد . این روکش ها را به مدت دو ساعت درون مواد ضد عفونی کننده قرار می دهند و این روکش ها بر روی اباتمنت سوار می شوند .

روکش موقت ایمپلنت

یکی از کاربردهای روکش موقت در ایمپلنت فوری است . در ایمپلنت فوری بعد از قرار دادن فیکسچر ، روکش موقتی بر روی آن قرار داده می شود تا پس از جوش خوردن آن ، روکش اصلی جایگزین شود . علت استفاده از این روکش موقت ایمپلنت این است که ظاهر و زیبایی لبخند فرد در طول درمان حفظ شود .

افتادن روکش ایمپلنت

دلایل افتادن روکش دندان بسیار متفاوت است و یکی از عوارض بعد از ایمپلنت دندان می تواند باشد . اتصال روکش ها ها متفاوت است اما نکته خوبی که وجود دارد این است که اگر به پایه و اباتمنت اسیبی وارد نشده باشد ، ایمپلنت ها به سادگی قالب جای گذاری ، تعویض هستند و مشکلی برای شما پیش نمی آورند .

انواع روکش ایمپلنت

روکش ها ایمپلنت بیشتر از جنس ها سرامیکی یا ترکیب فلز و چینی ساخته می شوند. از مهم ترین و بهترین روکش های ایمپلنت روکش های زیرکونیا و pfm است که کلینیک روشا نیز از این ایمپلنت ها استفاده می کند .

قیمت روکش ایمپلنت

قیمت روکش ایمپلنت

قیمت روکش ایمپلنت به همراه قیمت فیکسچر و جراحی در مقاله زیر آماده شده است و شما به سادگی می توانید مشاهده کنید .

قیمت ایمپلنت

لازم به ذکر است قیمت روکش ایمپلنت که یک میلیون تومان وارد شده است روکش زیر کونیا می باشد . همچنین روکش های زیرکونیا هزینه به نسبت بیشتری از pfm دارند .

برای آشنایی بیشتر با تفاوت این دو روکش به مقالات زیر مراجعه کنید .

روکش های زیرکونیا

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .