3

درد دندان

علت درد دندان و روش های تسکین آن

آبسه دندان ها و درد های دندانی یکی از بدترین درد های طبیعی است که تحمل آن بسیار دشوار می باشد. اکثر افرادی که دچار دندان درد می شوند دنبال راهی برای تسکین درد آن می باشند. امروز ما در این پست چندین راه برای درمان و تسکین درد دندان در خانه را به شما آموزش می دهیم.

درد دندان بر اثر چه چیزی می باشد؟

دندان درد های می تواند بر اثر موارد مختلقی باشد مانند : پوسیدگی دندان ها ، دندان قروچه های ، عفونی شدن و آپسه کردن دندان ، التهاب و بیماری های لثه ای ، بیماری های و نا هنجاری های فکی و فشار سینوس ها

درمان درد دندان

درمان های گیاهی و طبیعی زیادی برای درمان درد دندان وجود دارد

روغن میخک

روغن میخک یک درمان سریع برای درمان و ستکین درد دندان می باشد. برای انجام این درمان باید مقداری از روغن میخک را بر روی یک پنبه ریخته و آن را در پشت و انتهای دندان مورد نظر قرار دهید و تا زمان ساکت شدن درد صبر کنید. راه دیگر آن جویدن دانه های میخک می باشد. شما می توانید یک دانه میخک را آنقدر بجوید تا روغن آن پس از خارج شدن باعث تسکین درد شود.

درمان عسل و دارچین

مقدار بسیار کمی از عسل را درون ظرفی بریزید و کمی دارچین به آن اضافه کنید. آن ها را با یکدیگر به صورت کامل مخلوط کنید و با یک گوش پاک کن بر روی دندان خود قرار دهید. در حدود چند ثانیه کوتاه درد دندان زیاد می شود ولی بعد از آن درد دندان ساکت خواهد شد.

زنجبیل و فلقل

زنجبیل و فلفل دو ماده طبیعی می باشند که باعث تسکین درد می شوند. استفاده از این دو ماده به صورت جداگانه نیز باعث تسکین درد دندان می شوند ولی ترکیب این دو ماده با یکدیگر باعث می شود که تاثیر بسیار بیشتر داشته باشد.  این دو ماده را در درون مقداری آب ریخته و آن ها را با هم مخلوط کنید. دقت داشته باشید که مقدار این دو ماده باید یکسان باشد و غلظت ترکیب باید همانند سس باشد. با یک گوش پاک کن مقداری از آن را برداشته و بر روی دندان خود قرار دهید و تا زمانی که درد ساکت نشده است آن را بر ندارید. سعی کنید این ماده با لثه ها و زبانتان برخورد نکند.

چای نعناع

مقداری نعنا را در آب جوش ریخته و به مدت نیم ساعت بجوشید. پس از جوشیدن صبر کنید تا سرد شود سپس آن را در دهان خود بگردانید. این عمل باعث تسکین فوری درد دندان می شود.

درمان درد دندان با آب نمک

مقداری نمک را در آب جوشیده حل کنید و بگذارید به صورت کامل سرد شود. سپس محلول آب نمک را در دهان خود بگردانید تا درد دندان شما تسکین پیدا کند.

روش تسکین مر

شما می توانید یک قاشق پودر مر را در یک فنجان آب بریزید و آن را به مدت نیم ساعت بجوشانید. سپس این محلول را در هان خود بگردانید و قرقره کنید. بهتر است این عمل را روزی شش بار انجام دهید تا درد دندان شما کاملا از بین برود. برای هر بار استفاده از این روش بهتر است مراحل را از اول اجرا کنید.

چای سیاه

چای سیاه به علت داشتن مقداری مواد تانین می تواند به تسکین دندان درد دندان ها کمک کند. بهتر است یک چای کیسه را با آب جوش خیس کرده و آن را بر روی دندان های خود قرار دهید تا وقتی که درد دندان شما تسکین داده شود.

عصاره وانیل

شما می توانید مقداری از آن را بر روی یک گوش پاک کن ریخته و بر روی محل درد قرار دهید تا درد دندان شما تسکین داده شود.

سیر

شما می توانید مقداری سیر را له کرده و آن را با نمک مخلوط کنید و بر روی دندان خود قرار دهید و یا یک حبه سیر را در دهان خود قرار داده و به آرامی بجوید. دقت داشته باشید که اگر درد دندان شما از عفونت باشد سیر نمی تواند درد دندان شما را کم کند.

یخ

برای تسکین درد دندان های خود مقداری یخ را در درون یک کیسه ریخته و آن را در دروت یک پارچه قرار دهید. سپس آن پارچه را بر روی دندان خود قرار دهید تا درد دندان شما ساکت شود. شما می توانید این عمل را برای تسکین درد در روز تکرار کنید.


مسکن

با خوردن مسکن ها می توانید درد دندان خود را تسکین دهید اما نباید از آن ها به مقدار زیاد و یا طولانی استفاده کنید.

مهم ترین نکته پس از احساس درد دندان مراجعه به دندان پزشک است. این درد دندان می تواند اثرات مخربی بر روی دندان و حتی دندان های دیگر ، استخوان فک ، لثه و … بگذارد. مراجعه سریع و به موقع به دندان پزشک باعث می شود که درد دندان به صورت دائمی از بین برود و از مشکلات جدی جلوگیری شود.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .