3

جراحی دندان

جراحی دندان انواع مختلفی دارد. در هر یک از این جراحی ها نیاز به تخصص دارد و درمان جداگانه ای محسوب می شود.

در این پست به انواع این جراحی ها نگاهی می اندازیم.

دندان

انواع جراحی دندان                                             

جراحی دندان

بسیاری از دندان ها برای کشیدن نیاز به جراحی دارند. دندان های نهفته یا دندان های عقل برای کشیده شدن نیاز به جراحی دندان دارند و این کار توسط پزشک متخصص که دارای مدرک جراح-دندان پزشک است انجام می شود. دندان های نهفته دندان هایی می باشند که هنوز در نیامده و یا مانند دندان های عقل فضای کافی برای درامدن دندان وجود ندارد.

جراحی ریشه دندان

این نوع جراحی برای دندان هایی انجام می شود که درمان ریشه برای آن ها درست انجام نشده و موفق نبوده است و یا انتهای ریشه دندان ها دچار عفونت شوند و درمان ریشه توسط متخصص ریشه انجام می شود.

جراحی فک و صورت

این جراحی ها برای اصلاح مشکلات و ناهنجاری های فکی انجام می شود. این درمان توسط متخصصین و جراحان فک و وصورت در اتاق های عمل با استفاده از بیهوشی انجام می شود. جراح فک و صورت جراحی های زیبایی مانند جراحی زیبایی بینی و صورت را انجام می دهند و بعضی دیگر از این جراحی ها مربوط به جراح لثه است.

جراحی لثه

جراحی لثه درواقع بافت اطراف ریشه دندان را ترمیم می کند. این جراحی ها معمولا توسط متخصص و جراح پریو انجام می شود. این درمان ها توسط دندان پزشکان با تجربه نیز انجام می شود ولی در اصل توسط متخصص پریودنتیست انجام می شود.

جراحی تصادفات صورت

این جراحی ها معمولا در بخش اورژانس بیمارستان ها توسط متخصصین فک و صورت انجام می شود. اگر مشکلات جزئی وجود داشته باشد توسط متنخصصین دیکر مانند پریودنتسیت یا اندودنتیست نیز انجام می شود.

جراحی کودکان

جراحی دندان ها و نا هنجاری های دندان کودکان نیز توسط متخصصین پدودنتیست یا همان متخصصین اطفال انجام می شود.

مراقبت های بعد از جراحی

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .