ارتودنسی (قیمت ارتودنسی)

ارتودنسی

– ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست
ارتودنسی چیست ؟

– ارتودنسی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط فک و دندان بیمار و به  تشخیص متخصص ارتودنسی بهترین نوع درمان آن برای بیمار در نظر گرفته می‌شود.

– اگر دندانهای به هم ریخته، درهم و ترک خورده دارید بهترین راه درمان آن ارتودنسی می‌باشد. ارتودنسی باعث صاف شدن و حرکت دادن دندانها به بهترنی حالت ممکن در جای درست خود می‌شود.

– کلینیک دندانپزشکی روشا با برخورداری از بهترین متخصصین ارتودنسی و کادری مجرب و همچنین دارا بودن تجهیزات مدرن و بهترین مواد دندانپزشکی از نگاه بسیاری از بیماران و مراجعه‌کنندگان عزیز و بهترین مراکز ارتودنسی غرب تهران و حتی بهترین مرکز ارتودنسی تهران می‌باشد.

– انواع ارتودنسی:

درمان ارتودنسی چندین روش دارد که با مدلهای مختلفی از وسایل و دستگاههای ارتودنسی انجام می‌شود.

– انواع ارتودنسی شامل: ۱- ارتودنسی ثابت با براکت فلزی ۲- ارتودنسی ثابت با براکت سرامیکی ۳- ارتودنسی متحرک ۴- ارتودنسی نامرئی (invisalign) که این ۴ مورد متداولترین روشهای درمان ارتودنسی می‌باشند، همچنین ۵- ارتودنسی دیمون ۶- ارتودنسی لینگوال هم  از روشهای دیگر ارتودنسی می‌باشند که هزینه‌ی بالاتری دارند.

۱- ارتودنسی ثابت (با سیم‌کشی فلزی):

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت براکت‌های فلزی کوچکی دارد که توسط متخصص به جلوی دندانها متصل می‌شود و با استفاده از یک سیم این براکت‌ها به هم متصل می‌شود. براکت‌ها تا انتهای دوره‌ی درمانی قابل جابجایی نمی‌باشند و بیمار نمی‌تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نماید. برای خواندن ادامه‌ی مطلب (به…) کلیک کنید.

۲- ارتودنسی متحرک:

ارتودنسی متحرک

در این روش خود بیمار می‌تواند هنگام غذاخوردن دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج کند و بعد از صرف غذا آن را در جای خود قرار دهد. برای این کار نیازی به متخصص نیست. این روش برای نتیجه‌گیری مطلوب وابستگی زیادی به همکاری بیمار و عمل به توصیه‌های متخصص توسط خود بیمار دارد. برای خواندن ادامه مطلب (…) کیلیک کنید.

۳- ارتودنسی ثابت سرامیکی:

کارکرد این روش همانند ارتودنسی ثابت فلزی می‌باشد، با این تفاوت که در این روش به جای براکت‌های فلزی از براکت‌های سرامیکی بیرنگ و شفاف استفاده می‌شود که از مواد کامپوزیتی هم رنگ‌ دندان ساخته می‌شوند. بزرگسالان تمایل بیشتری به انتخاب این روش دارند زیرا حتی از یک متری هم قابل تشخیص بر روی دندانها نیستند. برای خواندن ادامه مطلب (…) کلیک کنید.

۴- ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی اینویزیلاین(invisalign) :

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی که به ارتودنسی ژله‌ای هم معروف است از پلاک‌های شفاف و نازک تشکیل شده است که به خوبی روی دندانها می‌نشینند  و این پلاکها متحرک هستند و بیمار می‌تواند هنگام مسواک زدن و غذاخوردن آن را از دهان خارج کند. بیمار هر یک از این پلاک‌ها را به مدت ۲ هفته در دهان خود جای می‌دهد و این جایگزینی ردیف کننده‌ها دندانهای بیمار را هر هفته مقداری حرکت می‌دهد تا به موقعیت‌ برنامه‌ریزی شده توسط متخصص و نتیجه‌ی مطلوب برساند. برای خواندن ادامه‌ی مطلب (…) کلیک کنید.

– مراقبت های پس از ارتودنسی

مراقبت های پس از ارتودنسی
مراقبت از اتودنسی

ارتودنسی درمانی ظریف و دقیق می‌باشد که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل حتماً باید همکاری بین بیمار و پزشک حتماً رعایت شود و به برخی نکات مهم توجه داشته باشیم.

– یکی از نکات بسیار مهم در طول درمان ارتودنسی این است که بیمار به طور منظم در وقت‌های تعیین شده به متخصص مراجعه کند. در این جلسات متخصص علاوه بر کنترل دستگاه در هر جلسه بنا به ضرورت دستگاهها تنظیم و فعال می‌شوند تا درمان ارتودنسی هنگام مشاوره با بیمار کاملاً در مورد چگونگی رعایت بهداشت دهان و دندان و چگونگی تمیز کردن دندانها و دستگاه ارتودنسی به بیمار توضیح می‌دهد، زیرا تمیز کردن دندان در این صورت متفاوت و دشوارتر می‌باشد و برای جلوگیری از تجمع مواد غذایی و میکروبی و جلوگیری از پوسیدگی دندان حتماً باید به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید.

– در کل با انجام درمان ارتودنسی وضعیت زندگی شما تغییر چندانی نخواهد کرد ولی برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن و دندانهایی ردیف و سالم برسید باید به نکاتی توجه داشته باشید در طول مدت درمان ارتودنسی.

– غذاهای سخت مانند چیپس، ته‌ دیگ، آجیل و بلال می‌‌تواند به دستگاه ارتودنسی آسیب برساند اما برای خوردن برخی از خوردنی‌های سفت مانند سیب و گلابی و هویج می‌توان آن را تیکه تیکه کرد، همچنین پس از خوردن مواد غذایی شیرین حتماً دندانهای خود را طبق دستور پزشک تمیز کنید تا از تجمع میکروب‌ها در مجاورت براکت و سیم‌ها جلوگیری شود تا دندانها دچار پوسیدگی نشوند.

– در هنگام ورزش که احتمال وارد شدن ضربه به دستگاه ارتودنسی بالا می‌شود مخصوصاً در کودکان از محافظ مخصوص‌ دهان استفاده شود.

– در صورت هرگونه مشکل در دستگاه ارتودنسی و شکستن یا از جای درآمدن آن حتماً به ارتودنتیست خود مراجعه کنید.

– اگر از دستگاه  متحرک ارتودنسی استفاده می‌کنید حتماً آن را وقتی که از دهان خارج می‌کنید درون جعبه مخصوص خود که حاوی آب هم باشد قرار دهید و از قرار دادن آن بر روی دستمال یا هر جای دیگر خودداری کنید تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود.

– عوارض و فواید ارتودنسی

فواید ارتودنسی:

– ارتودنسی باعث می‌شود تا دندانهای بهم ریخته‌ی شما در موقعیت مطلوب و درست سرجای خود قرار گیرند و ظاهری جذاب با اعتماد بالا به بیمار هدیه می‌دهد.

– ارتودنسی موقعیت استخوانهای فک را تغییر می‌دهد و باعث هماهنگ کردن اجزای صورت می‌شود.

– پس از ارتودنسی مشکل گوارشی ما برطرف می‌شود و پس از درمان عمل جویدن غذا به درستی صورت می‌گیرد.

– همچنین رعایت بهداشت دهان و تمیز کردن دندانها که امری ضروری برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و حفظ آن می‌باشد بسیار آسان‌تر می‌شود.

– عوارض ارتودنسی:

– ارتودنسی بهترین درمان ممکن برای دندانهای نامرتب و به هم ریخته می‌باشد اما در صورتی که این درمان تحت نظر متخصص ارتودنسی خوب انجام شود و خود بیمار مراجعات منظم و همکاری لازم در طول زمان درمان را انجام ندهد ممکن است این درمان با عوارضی همراه باشد.

– یکی از این عوارض که ممکن است بر اثر عدم رعایت بهداشت دهان و تمیز کردن دندانها رخ دهد پوسیدگی دندانی است. پس حتماً طرز صحیح تمیز کردن دندان را که متخصص حتماً برای شما توضیح می‌دهد را رعایت کنید تا از ایجاد پوسیدگی یا تغییر رنگ دادن و بروز لکه‌های سفید بر روی دندانها جلوگیری شود.

– همچنین عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند منجر به بروز بیماری و یا عفونت لثه شود که اولین علامت آن خونریزی لثه هنگام مسواک زدن می‌باشد. بیماری لثه می‌تواند موجب کندتر شدن فرآیند درمان ارتودنسی شود زیرا حرکت دندانها در این شرایط کاهش پیدا می‌کند که و روند پیشرفت درمان کندتر می‌شود.

– از دیگر عارضه‌های این درمان که ممکن است رخ دهد تحلیل ریشه‌ی دندان می‌باشد به این معنی که طول ریشه‌ی دندانها کوتاهتر می‌شود اما این موجب کوتاهتر شدن طول عمر دندان نمی‌شود.

– اگر ارتودنسی دندان توسط متخصص ارتودنسی دندان انجام شود و آن را به دست افراد غیر متخصص نسپاریم درمان آن به طور ضصحیح و درست انجام خواهد گرفت و احتمال بروز عوارض بسیار کاهش پیدا می‌کند.

مراحل ارتودنسی دندان

به طور معمول بیمار در جلسه اول توسط متخصص ارتودنسی معاینه و مشاوره می شود(در کلینیک دندانپزشکی روشا تمامی مشاوره ها و معاینه اولیه توسط پزشک به صورت رایگان انجام می شود)

بهتراست درهمان جلسه مشاوره، بیمار با مراجعه به مراکز رادیولوژی،تصویر تمام فک(عکس(OPGتهیه فرماید تا متخصص درهمان جلسه اول بتواند هرگونه مشکل در فک و دندان بیمار را تشخیص دهدو طرح درمان را به طور کامل با بیمار در میان بگذارد و بیمار هم با توجه به شرایط و انتظارات خود و هزینه ای که می خواهد تقبل کند می تواند با کمک متخصص خود نوع ارتودنسی را انتخاب کند.

سپس متخصص ارتودنسی از سلامت لثه شما اطمینان پیدا می کند و به سراغ پرکردن پوسیدگی های دندان و جرمگیری آنها می رود،پس از رفع همه ی این مشکلات بقیه مراحل بسته به نوع ارتودنسی شما کمی متفاوت می باشد.

به طور متوسط طول درمان ارتودنسی 24ماه می باشد اما بسته به وضعیت دندان و فک بیمار این زمان می تواند به 6ماه کاهش پیداکند یا حتی در عارضه های شدید فکی بیشتر از 24ماه زمان ببرد.

-طول درمان ارتودنسی(درمان ارتودنسی چقدر زمان می برد؟)

طول درمان ارتودنسی به سن بیمار،شدت عارضه دندانی و فکی،روش درمان و همکاری  و پیروی از توصیه های دندان پزشک توسط بیمار بستگی دارد.

اما به طور معمول طول درمان ارتودنسی و مدت زمان فعال سیمکشی دندان 6ماه تا 2سال به طول می انجامد که بسته به شرایط بیمار گاهی کمتر از 6ماه و در مواردی که عارضه ی فکی و دندانی شدید باشد بیشتر از 24ماه زمان می برد.

بااین حال ارتودنسی کودکان به مراتب سریعتر از ارتودنسی بزرگسالان به نتیجه می رسد زیرااستخوانهای نگه دارنده ی دندانها در سنین پایین تر هنوز در حال رشد است و بهتر می تواند خودرا با تغییرات ایجادشده هماهنگ کند.پس بسیار توصیه می شود که درمان ارتودنسی را در همان زمان کودکی و نوجوانی آغاز کنیم تا زمان درمان و مشکلات ان تسهیل شود.

درمان ارتودنسی علاوه بر زیبایی برای حفظ سلامت دندان و دهان امری ضروری می باشد و صرف نظراز مدت زمان درمان آن ، برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی تر در آینده باید حتما انجام شود.

– آیا درمان ارتودنسی فقط برای زیبایی انجام می‌شود؟

درمان ارتودنسی علاوه بر اینکه باعث زیبایی دندانها و بهبود ظاهر آنها می‌شود برای رعایت بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی و از دست دادن دندانها هم امری ضروری می‌باشد زیرا نامرتبی و روی هم قرار گرفتن نامناسب دندانها روی هم باعث عدم رعایت بهداشت دندان و پوسیدگی و خرابی دندانها می‌شود علاوه بر این در بعضی افراد باعث ایجاد درد و فشار به روی ماهیچه‌های فک می‌شود و مشکلاتی در مفاصل فک و سردرد ایجاد می‌کند.

درمان ارتودنسی باعث افزایش اعتماد به نفس و تعاملات اجتماعی در بیمار می‌شود و با قرار گرفتن دندانها در محل درست خود و ایجاد روابط فکی صحیح باعث تلفظ بهتر حروف و کلمات در صحبت کردن فرد بیمار می‌شود.

– ارتودنسی اقساطی:

مرکز ارتودنسی روشا با داشتن تجهیزات مدرن دندانپزشکی و برخوداری از بهترین متخصصان ارتودنسی در جهت رفاه حال بیماران خود درمان ارتودنسی را با هزینه‌ای مناب و حتی می‌توان گفت نسبت به تخصصی بودن این مجموعه ارتودنسی ارزان به بیماران عزیز ارائه می‌دهد.

– همچنین هزینه‌ی ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی روشا به صورت اقساطی از بیماران دریافت می‌شود و بسته به شرایط بیمار بین ۸ الی ۲۴ ماه از تودنسی قسطی از بیماران عزیز دریافت می‌شود.

– بهترین متخصص ارتودنسی دندان کیست؟

متخصص ارتودنسی دندان کیست؟

متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیستها پس از گذراندن دوره‌ی ۶ ساله و اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی به منظور کسب تخصص در زمینه ارتودنسی ۳ الی ۴ سال دوره‌ی تخصص را به صورت تمام وقت می‌گذرانند تا به صورت تخصصی قادر به تشخیص و درمان اصولی ناهنجاری‌های دندانی و فکی در جهت درمان و زیبانیی دندان باشند.

– کلینیک دندانپزشکی روشا علاوه بر دارا بودن به روزترین تجهیزات دندانپزشکی و کادری دلسوز و مجرب مفتخر است تا با بهترین متخصصهای ارتودنسی تهران همکاری کند.

– قابل ذکر است کلمه ی جراح- دندانپزشک نشان‌دهنده‌ی تخصص نمی

‌باشد و تمامی دندانپزشکان محترم مجاز خواهند بود از این کلمه در مهر خود استفاده کنند، بهترین راه تشخیص دندانپزشک متخصص از مهر ایشان می‌باشد که کلمه متخصص در آن قید شده باشد. پس حتماً هنگام مراجعه برای درمان ارتودنسی به این مهم توجه داشته باشید که درمان دندانهای خود را حتماً به متخصص بسپارید.

چه زمان به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

1-کجی دندان و نامرتب بودن دندانها

2-افتادن زود یا دیرهنگام دندانهای شیری در کودکان

3-مشکل در تکلم و صحبت کردن و ادای درست کلمات و حروف

4-مشکل در جویدن غذا

5-دندانهای جلویی فک بالا جلوتر از دندانهای جلویی فک پایین قرارگیرد(اوربایت)

6-دندانهای جلویی فک پایین جلوتراز دندانهای جلویی فک بالا قرارگیرد(آندربایت)

7-انحراف فک وصدا دادن فک هنگام بازوبسته کردن دهان

8-عدم تعادل در ظاهر صورت

9-گاز گرفتن گونه هنگام بستن دهان

10-ودرکل هرگونه به هم ریختگی دندان که موجب مشکلات ظاهری در فک و دندان شود.

– هزینه‌ ارتودنسی (قیمت ارتودنسی):

در مرکز ارتودنسی روشا در نوبت اول به شما توسط یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی به صورت رایگان مشاوره داده می‌شود. و دوره و طرح درمان شما و هزینه‌های آن را به صورت کامل و شفاف برای شما توضیح می‌دهیم. در این مجموعه بهترین درمان مکن را با هزینه‌ای مناسب  و در بالاترین کیفیت با یکی از بهترین متخصصین ارتودنسی دریافت می‌کنید.

هزینه و قیمت  ارتودنسی هم مانند هر درمان دیگری بسته به شرایط بیمار، نوع دستگاه ارتودنسی و مهارت و تخصص ارتودنتیست متفاوت خواهد بود.

نوع ارتودنسی
طول دوره اقساط
پیش پرداخت

5

قسط هر ماه

5

[ratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری