3

ارتودنسی ثابت سرامیکی

ارتودنسی

ارتودنسی ثابت سرامیک

اشتیاق افراد برای داشتن ظاهری زیبا بی اندازه می باشد. لبخند زیبا و یکی از عوامل مهم در داشتن ظاهر زیبا است. اولین نکته یک لبخند دندان های زیبا و مرتب می باشد. بسیاری از افراد به دلیل مشکلاتی مانند ناهنجاری های فکی و یا به هم ریختگی های دندانی از داشتن این نعمت محروم هستند. درمان ارتودنسی امروزه یک روش درمانی بسیار کار آمد می باشد که مشکلاتی همانند به هم ریختگی دندان ها ، جلو و یا عقب بودن فک و ناهنجاری های فکی را درمان می کند. ارتودنسی دندان های بیمار را در جای استاندارد خود فیکس می کند و گاهی اگر فک بیمار دارای فضای کافی نباشد باید دندانی کشیده شود. درمان ارتودنسی در طی این سال ها به سیمی کردن دندان ها در بین مردم معروف است. درمان ارتودنسی معمولا با براکت های فلزی و سیم مخصوص ارتودنسی انجام می شود. براکت ها به دندان ها چسبیده و از طریق سیم مخصوص ارتودنسی به آن ها فشار وارد شده و باعث می شود که حرکت کنند. برای درمان ارتودنسی گاهی نیاز به درمان های دیگز نیز می باشد. گاهی نیاز است درمان های مانند جراحی های فک برای رفه نا هنجاری های آن انجام شود.

براکت های سرامیکی

امروزه براکت های جدیدی در دندان پزشکی تولید شده اند به اسم براکت های سرامیکی. این براکت ها از جنس سرامیک ساخته شده اند که هم رنگ دندان ها می باشد. براکت های سرامیکی در واقع باعث می شوند که ارتودنسی در دید نباشد و کسی متوجه آن ها نشود.


برای استفاده از این براکت ها از سیم های بی رنگ استفاده می شود که کمتر دیده شوند. براکت های دیگری نیز برای درمان وجود دارند مانند براکت های ثابت ، دیمون ، لینگوال ، متحرک و …. این براکت های سرامیکی ممکن است پس از گذشت زمان بر اثر خوردن موادی مانند چای و قهوه که دارای رنگ دانه هستند تغییر رنگ بدهند. طول درمان براکت های سرامیکی از رکت های دیگر مانند ثابت فلزی بیشتر می باشد به علت این که این براکت ها از جنس سرامیک ساخته شده و شکننده تر می باشند و ممکن است در اثر فشار زیاد آسیب دیده و بشکنند به همین علت متخصص ارتودنسی فشار کمتری را تنظیم می کند تا ناگهان براکت های سرامیکی نشکنند.

براکت های سرامیکی چه مزیت هایی دارند

براکت های سرامیکی به علت جنس خاصی که در آن ها استفاده شده است دارای زیبایی خاصی نیز می باشند. این براکت ها به علت این که از جنس سرامیک هستند هم رنگ دندان ها می باشند و این مسئله باعث می شود که براکت های سرامیکی به سختی دیده شود. دیده نشدن این براکت ها و زیبایی آن ها در طول درمان زیبایی به لبخند فرد اضافه کرده و اعتماد به نفس آن را بالا می برد.

ارتودنسی سرامیکی

معایب براکت های سرامیکی

براکت های سرامیکی دارای هزینه بالاتری نسبت به ارتودنسی ثابت فلزی می باشند چون جنس براکت های آن خاص می باشد. این براکت ها دارای شکنندگی بیشتری هستند و مراقبت از آن ها سخت تر می باشد. براکت های سرامیکی ممکن است بعد از مدتی تغییر رنگ بدهند و ظاهری بد پیدا کنند و این یک مشکل است. براکت های سرامیکی در زمان برادشتنشان از روی دندان ها سختری زیادی دارد.

مراقبت از ارتودنسی سرامیک

قیمت ارتودنسی ثابت سرامیک

این ارتودنسی ها دارای قمیت بالایی می باشند. قیمت ارتودنسی های ثابت سرامیکی متفاوتی است. جنس سرامیک ها ، به هم ریختگی دندان ها ، نا هنجاری های فکی ، درمان های قبل و بعد و متخصص های مختلف در تغییر قیمت ارتودنسی موثر می باشند. برای اطلاع بیشتر از قیمت این ارتودنسی ها با شماره 44624157
تماس بگیرید

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .