قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی و ایمپلنت در درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته هستند. دندان مصنوعی و ایمپلنت هر کدام مزایا مخصوص به خود را دارند، حال شما می توانید با یک پکیج، دو مزایا را در کنار یک دیگر داشته باشید. در ادامه به بررسی کامل قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت می پردازیم.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت چیست ؟

دندان های مصنوعی سنتی دست دندان هایی بودند که دارای معایب همچون لقی، طول عمر پایین و مشکل در تکلم بودند. ایمپلنت های دندان درمانی مدرن برای بی دندانی می باشد که در این درمان پایه ایمپلنت در درون استخوان قرار میگیرد و به آن جوش می خورد.

در درمان دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت، دست دندان های سنتی بر روی پایه های ایمپلنت سوار می شوند و در کنار استحکام و طول عمر بالا از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری می کند.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

قیمت دندان مصنوعی ثابت و متحرک بر پایه ایمپلنت برای یک فک مبلغ 50.000.000 الی 200.000.000 و  دو فک 130.000.000 الی 400.000.000 تومان هزینه دارد.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت به عوامل متفاوتی بستگی دارد و هزینه اعلام شده می تواند وابسته به برخی عوامل که ادامه بررسی می کنیم، اضافه یا کم بشود.

هر پایه ایمپلنت کره درجه 36.500.000
هر پایه ایمپلنت کره درجه 18.500.000
ایمپلنت آیرس سوئیسی13.500.000
هر پایه اشترومن روکسالید اکتیو24.500.000
قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

هزینه هر واحد دندان مصنوعی یا دنچر هر فک 10 الی 20 میلیون تومان می باشد.

هزینه هر واحد ایمپلنت در جدول وارد شده است و تعداد ایمپلنت هر فک وابسته بودجه و شرایط شما تعیین می شود.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت اقساطی

در کلینیک دندانپزشکی روشا امکان پرداخت این هزینه به صورت اقساط در چند شرایط فراهم می باشد دیگر نیازی به نگرانی از بابت بودجه وجود نخواهد داشت. برای ارتباط با کلینیک دندانپزشکی روشا می توانید از طریق فرم زیر اقدام فرمایید و یا با شماره تماس 02191091002  ارتباط برقرار کنید.

1 الی 3 واحد ایمپلنت50 % نقد مابقی در 5 چک70 درصد نقد و مابقی زمان قالب گیری
4 الی 7 واحد ایمپلنت40 % نقد مابقی در 6 چک70 درصد نقد و مابقی زمان قالب گیری
بیشتر از 7 واحد ایمپلنت
30 % نقد مابقی در 7 چک70 درصد نقد و مابقی زمان قالب گیری

قیمت انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

به طور کلی دندان های مصنوعی بر پایه ایمپلنت از دو نظر تعداد ایمپلنت و نوع اتصال روکش به پایه دسته بندی می شود.

قیمت انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
قیمت انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان های مصنوعی بر پر پایه ایمپلنت از نظر تعداد پایه به درمان مختلفی همچون all-on-4 ، all-on-6 ، all-on-8 دسته بندی می شود. منظور از این نوع اسم گذاری تعداد پایه است که در یک فک قرار داده می شود و سپس دندان مصنوعی بر روی آن قرار می گیرد.

تعداد ایمپلنت ها توسط پزشک وابسته به شرایط دهان و بودجه شما توسط متخصص تعیین می شود و هر چه تعداد پایه بیشتر باشد، قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت بیشتر می شود.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت نیز از نظر نوع اتصال روکش نیز به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. به طور از نظر هزینه نوع متحرک آن کمی به علت وجود قطعات خاص تر هزینه بیشتری دارد اما این اختلاف قیمت انچنان چشم گیر نیست.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت چگونه محاسبه می شود ؟

به طور کلی قیمت دندان مصنوعی ایمپلنت وابسته به شرایط متفاوتی دستخوش تغییر می شود که در ادامه تمامی عوامل موثر بر آن بررسی می کنیم :

تعداد و کیفیت پایه

مهم ترین عامل در قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت، کیفیت و تعداد پایه ایمپلنت می باشد. به طور کلی هزینه های ایمپلنت به صورت هر واحد حساب می شود و هر چه این تعداد بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

تعداد پایه در این درمان می تواند در هر فک از 2 الی 8 پایه وابسته به شرایط و بودجه متفاوت باشد.

همچنین پایه های ایمپلنت از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند و توسط برند های متفاوتی تولید می شوند. در صورتی که می خواهید درباره قیمت ایمپلنت دندان به ازای هر واحد به همراه انواع برند اطلاعات بیشتری کسب کنید، میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت دندان

کیفیت دندان مصنوعی که بر روی پایه ایمپلنت قرار میگیرد

 دندان های مصنوعی نیز از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند که می تواند مستقیما بر روی هزینه نهایی تاثیر گذار باشد. همچنین این پروتز ها توسط پزشک قالب گیری می شود به لابراتور ارسال میشود. هر چه کیفیت، سرعت و مواد مصرفی لابراتور بهتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

بر اساس نوع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

همانطور که در انواع دندان مصنوعی بر پایه گفتیم، نوع اتصال و تعداد پایه بر روی هزینه نهایی موثر است.

هزینه درمان های جانبی

به طور کلی قبل از انجام دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت ممکن است نیاز به انجام برخی درمان ها وجود داشته باشد. برخی از این درمان های جانبی شامل :

  • کشیدن دندان
  • پیوند استخوان
  • سینوس لیفت

هزینه های جانبی به صورت جداگانه از دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت محاسبه می شود.

میزان تخصص پزشک

به طور کلی هر چه یک پزشک تجربه بیشتر داشته باشد، به طور حتم دستمزد او برای درمان بیشتر خواهد بود. البته این درمان نیاز با انجام جراحی ایمپلنت دارد و توجه داشته باشید که حتما به پیش یک متخصص مراجعه کنید تا دچار شکست درمان یا برخی عوارض نشوید.

فیلم دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

در فیلم زیر می توانید با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت با دو واحد ایمپلنت را مشاهده می کنید.

فیلم دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

فیلم انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

در فیلم زیر می توانید با انوان دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت بر اساس نوع اتصال روکش آشنا می شوید.

فیلم انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

با ترکیب شدن دندان های مصنوعی و ایمپلنت دندان مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که شامل :

  • قدرت جویدن بالا
  • زیبایی
  • عدم لقی
  • کاهش تحلیل استخوان و لثه

معایب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

به طور کلی از نظر کیفی این درمان معایبی نسبت به مدل سنتی آن نخواهد داشت. به عنوان معایب می توان به هزینه بیشتر آن نسبت به مدل سنتی اشاره کرد که وابسته به تجهیزات و حساسیت آن طبیعی است.

دومین موضوعی که میتوان به عنوان معایب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت یاد کرد، طول درمان آن است. در این حالت مدت زمان نیاز است که پایه ها به استخوان فک جوش بخورند تا بتوان به طور کامل دندان های مصنوعی را بر روی آن قرار داد.

پرسش و پاسخ هزینه دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت چقدر است ؟

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت به طور کلی برای هر فک از 50.000.000 تومان آغاز و وابسته به شرایط دهان ، تعداد و کیفیت پایه متغیر می شود.

آیا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت ارزش هزینه را دارد ؟

دندان مصنوعی ها سنتی معایب بسیاری زیادی اعم از مشکل در جویدن، تکلم و ….. را دارا می باشند اما با این درمان می توانید از بسیاری معایب رها شوید و قطعا ارزشش را خواهد داشت.

منبع : دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری