قیمت اوردنچر دندان

عکس اوردنچر دندان

ایمپلنت دندان امروزه درمانی برای همه نوع بی دندانی از یک واحد الی تمام دهان می باشد و می تواند در صورت مراقبت صحیح تا مادام العمر ادامه یابد. یکی از انواع ایمپلنت دندان برای بی دندانی کامل یک یا دو فک، اوردنچر بر پایه ایمپلنت دندان می باشد.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت دندان چیست ؟

اوردنچر (Overdenture  ) بر پایه ایمپلنت یک درمان جایگزین دندان مصنوعی سنتی هستند که دست دندان های به جای تکیه بر روی لثه و بافت، بر روی چند پایه ایمپلنت سوار می شوند و دیگر مشکل در لقی، جویدن، استحکام و تکلم نخواهند داشت.

اوردنچر ها می توانند به دو صورت ثابت و متحرک وجود داشته باشد و قسمت روکش آن شبیه به دندان مصنوعی می باشد که بر روی یک یا چند پایه ایمپلنت متصل می شود.

اوردنچر برای افرادی تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را به صورت کامل از دست داده اند، بسیار مناسب می باشد و فقط به چند پایه ایمپلنت دندان نیاز دارید.

قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت

قیمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد و هزینه پروتز اوردنچر بین 15.000.000 الی 30.000.000 تومان به ازای هر فک می باشد و وابسته به شرایط فرد، تعدادی پایه ایمپلنت نیاز است که هزینه آن وابسته به برند بر روی قیمت اوردنچر دندان اضافه می شود. 

قیمت اوردنچر دندان
قیمت اوردنچر دندان

تعداد پایه ایمپلنت وابسته به کیفیت استخوان، بودجه و تشخیص پزشک شما تعیین می شود و به همین علت ممکن است هزینه اوردنچر متفاوت باشد.

نوع اوردنچرقیمت به تومان
اوردنچر درجه 1 یک فک25.000.000
اوردنچر درجه 1 دوفک50.000.000
اوردنچر درجه 2 یک فک19.000.000
اوردنچر درجه2 دو فک38.000.000
قیمت اوردنچر دندان

هزینه پایه های ایمپلنت دندان به صورت مجزا محاسبه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پایه ایمپلنت دندان می توانید از لینک زیر دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت دندان

مزایای اوردنچر

اوردنچر جایگزینی برای دندان های مصنوعی سنتی است که می تواند بسیاری از مشکلاتی که در آنها وجود داشت را حل کند. برخی از مزایای اوردنچر دندان شامل :

 1. استحکام و عدم لقی
 2. در صورت مراقبت صحیح، طول عمر آن مادام العمر است.
 3. مراقبت آسان
 4. اوردنچر به علت نیاز به تعداد پایه ایمپلنت کمتر، هزینه مناسبی را دارا می باشد.
 5. حفظ استخوان و لثه و جلوگیری از تحلیل آن
 6. در این روش کمتر غذا در زیر لثه و پروتز تجمع پیدا می کند.

به قولی می توان گفت اوردنچر دندان مزایای ایمپلنت دندان را در کنار مزایای دندان مصنوعی متحرک را دارا می باشد.

معایب اوردنچر

اوردنچر دندان در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد، مانند هر درمانی معایبی نیز ممکن است دارا باشد. معایب اوردنچر دندان شامل :

 1. هزینه بیشتر به نسبت دندان مصنوعی
 2. نیاز به جراحی
 3. طول درمان آن از دندان مصنوعی بیشتر است.

مشکلات اوردنچر

با ارائه اوردنچر ها بسیاری از مشکلات دندان های مصنوعی بر طرف شد اما خب ممکن است مواردی وجود داشته باشد که از آن به عنوان مشکلات اوردنچر یاد شود که شامل :

 1. امروزه تقریبا بیشتر افراد می توانند اوردنچر انجام دهند، اما در موارد خاصی ممکن است امکان کاشت دندان وجود نداشته باشد.
 2. فرآیند جوش خوردن پایه های ایمپلنت ممکن است از 1 الی 6 ماه به طول بیانجامد.
 3. هزینه بیشتر به نسبت دندان های مصنوعی که به علت تجهیزات و حساسیت درمان کاملاً طبیعی است.
 4. برای قرار دادن پایه های ایمپلنت یک جراحی باید انجام شود، که ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد.

انواع اوردنچر

اوردنچر ها از نظر فاکتور های مخلتفی طبقه بندی می شوند و اولین فاکتور تعداد پایه ایمپلنت برای هر فک است که معمولا از 2 الی 10 پایه ایمپلنت استفاده می شود و دومین نوع آن شامل اوردنچر ثابت و اوردنچر متحرک است.

انواع اوردنچر دندان
انواع اوردنچر دندان

مسلما هر چه تعداد پایه ایمپلنتی که دست دندان روی آن قرار می گیرد، بیشتر باشد لقی کمتر و استحکام بیشتری خواهید داشت. این تعداد پایه توسط پزشک وابسته به استخوان و بودجه شما تعیین می شود.

همچنین اوردنچر ها دو نوع اوردنچر ثابت و متحرک وجود دارند. منظور از این دو نحوه اتصال دست دندان به پایه ها است که در نوع متحرک، روکش های توسط بیمار می توانند جدا شوند و در نوع ثابت، این امکان وجود ندارد.

عمر اوردنچر

عوامل زیادی می توانند بر روی عمر اوردنچر شما تاثیر بگذارند که برخی از آنها سلامت شما، میزان مراقبت، برند ایمپلنت، میزان تخصص پزشک، کیفیت دست دندان و… می باشد. عمر اوردنچر به طور میانگین بین 15 الی 25 سال می باشد اگر ایمپلنت به صورت اصولی انجام شده و مراقبت صحیح می تواند دائمی باشد.

البته ممکن است در برخی موارد دست دندان های اوردچر با مشکل مواجه شود، که در این شرایط تعویض انجام خواهد شد و به معنی اتمام عمر اوردنچر نخواهد بود. معمولا دست دندان های اوردنچر هر 15 سال یکبار نیاز به تعویض دارند.

مراحل اوردنچر دندان

 1. مراجعه به پیش متخصص و بررسی شرایط
 2. ارائه طرح درمان و تنظیم روز و ساعت جراحی
 3. انجام جراحی و کاشت های ایمپلنت
 4. ساخت دست دندان های اوردنچر
 5. جوش خوردن پایه ایمپلنت و قرار دادن دست دندان ها

اوردنچر برای چه کسانی مناسب است ؟

 1. افرادی که دارای بی دندانی گسترده هستند.
 2. افرادی که از مشکلات دندان مصنوعی خود، خسته شده اند.
 3. افرادی که دارای استخوان کافی برای اوردنچر هستند.
 4. افرادی که سلامت و کیفیت درمان خود برایشان ارزشمند است

تفاوت اوردنچر با دندان مصنوعی

اولین فرق اوردنچر با دندان مصنوعی در تکیه گاه آن ها است که در اوردنچر بر روی پایه های ایمپلنت و دندان مصنوعی بر روی بافت لثه قرار دارد که همین موضوع سبب افزایش طول عمر، استحکام و کیفیت اوردنچر به نسبت دندان مصنوعی می گردد.

تفاوت اوردنچر با دندان مصنوعی
تفاوت اوردنچر با دندان مصنوعی

مزایای اوردنچر به نسبت دندان مصنوعی

 1. استحکام
 2. طول عمر
 3. قدرت جویدن و تکلم
 4. جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه  

مزایای دندان مصنوعی به نسبت اوردنچر

 1. هزینه مقرون به صرفه
 2. طول درمان و تعداد جلسات مراجعه کمتر
 3. عدم نیاز به جراحی

نظرات در مورد اوردنچر

اکثر افرادی که اوردنچر دندان استفاده می کنند، رضایت بسیار زیادی به نسبت دندان های مصنوعی دارا می باشند و از بابت عدم جا به جا شدن و قدرت جویدن بالا، درصد رضایت بالایی را ارائه می دهند. معمولا یکی از مواردی که در نظرات منفی در مورد اوردنچر به چشم می خورد، مدت زمان مورد نیاز تا رسیدن به مرجله نهایی است.

پرسش و پاسخ اوردنچر دندان

اوردنچر دندان چقدر طول می کشد ؟

مراحل درمان اوردنچر وابسته به شرایط استخوانی و لثه شماست و این درمان می تواند زمانی بین 1 الی 6 ماه به طول بیانجامد.

برای اوردنچر دندان چه تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز است ؟

تعداد پایه ایمپلنت وابسته به استخوان شما توسط پزشک تعیین می شود و می تواند برای هر فک 2 تا 4 پایه ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار گیرد.

فیلم اوردنچر 

 

منبع » OverdentureOverdentures

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

 1. film گفت:

  Im thankful for the post. Much thanks again. Awesome. Linnet Heall Ruffo

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری