ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ

جایگذاری ایمپلنت مهم ترین مرحله این درمان است که هرچه دقت کاشت بالاتر باشد، درصد موفقیت درمان بالاتر خواهد بود. در این مقاله به بررسی ایمپلنت به روش پانچ که یکی از روش های جایگذاری ایمپلنت است، می پردازیم.

ایمپلنت به روش پانچ به علت کاهش ترس از جراحی ایمپلنت، محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است اما این درمان مزایای بسیار زیادی به غیر از این موضوع نیز دارا می باشد.

ایمپلنت به روش پانچ یا فلپلس چیست ؟

ایمپلنت به روش پانچ یا پانچی یک روش کاشت ایمپلنت است که به کمک عکس cbct، کمترین تهاجم صورت می گیرد و لثه فرد دیگر نیاز به برش و بخیه نخواهد داشت که سبب کاهش درد، خونریزی و آسیب به بافت نرم می شود.

ایمپلنت به روش پانچ به نام flapless implant شناخته می شود یکی از جدیدترین روش های کاشت ایمپلنت است و طبق مطالعات انجام شده نزدیک به 5 درصد می تواند عوارض بعد از جراحی را کاهش دهد.

قیمت ایمپلنت به روش پانچ چقدر است ؟

هزینه ایمپلنت به روش پانچ از ایمپلنت معمولی بیشتر می باشد و قیمت آن به تعداد، برند ایمپلنت، میزان تخصص پزشک و… بستگی دارد اما به طور میانگین قیمت ایمپلنت به روش پانچ بین 12.000.000 الی 30.000.000 تومان می باشد.  

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت پانچی در تهران

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و می خواهید کمترین میزان درد، خونریزی و تورم بعد از جراحی را داشته باشید، حتما ایمپلنت به روش پانچ در تهران را انتخاب کنید. در کلینیک دندانپزشکی روشا می توانید از ایمپلنت پانچی، دیجیتال، فوری و…. به صورت تخصصی با بهترین تجهیزات انجام دهید.

اگر به دنبال بهترین دکتر ایمپلنت پانچ حتما از مشاوره رایگان متخصصین روشا استفاده کنید. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 02191091002 تماس حاصل فرمایید. 

مراحل ایمپلنت به روش پانچ

مراحل ایمپلنت به روش پانچ از نظر کلی شبیه به ایمپلنت معمولی است اما در مواردی در قبل و حین جراحی تفاوت هایی وجود دارد. مراحل کلی ایمپلنت به روش پانچ شامل :

 1. مشاوره، بررسی شرایط و گرفتن عکس CBCT
 2. بررسی شرایط استخوانی توسط پزشک و ساخت راهنمای جراحی
 3. پانچ لثه و قرار دادن پایه ایمپلنت
 4. جوش خوردن پایه ایمپلنت
 5. قالب گیری روکش
 6. قرار دادن روکش و اباتمنت
مراحل ایمپلنت به روش پانچ

در ایمپلنت های معمولی، پزشک لثه رو برش می زند و سپس ایمپلنت را در بهترین جای استخوان قرار می دهد. از آنجایی که در ایمپلنت به روش پانچ، لثه دقیقا به صورت گرد شکل دقیق اندازه سایز ایمپلنت پانچ می شود، باید از قبل بهترین جای استخوان پیش بینی شود که اینکار به کمک عکس های سه بعدی CBCT انجام می شود.    

همچنین در ایمپلنت به روش پانچ دیگر نیاز به بخیه زدن لثه در پایان جراحی وجود ندارد و درد، تورم و خونریزی کمتری وجود دارد.

مزایای ایمپلنت به روش پانچ

 1. کاهش درد، خونریزی و تورم
 2. دوره نقاهت کمتر بعد جراحی
 3. کاهش عوارض بعد از جراحی
 4. کاهش تهاجم به بافت نرم
 5. کمترین دخالت در جریان خون
 6. کاهش مدت زمان جلسه جراحی

معایب ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ یک تکنیک جدید و مدرن است و معایب خاصی ندارد. از معایب ایمپلنت به روش پانچ، نیاز به تخصص بالای پزشک است که باید به طور صحیح انجام شود. ایمپلنت به روش پانچ به اصطلاح یک تکنیک کور است که باید قبل از کاشت، به کمک عکس ها جای مناسب برای استخوان ها پیدا شود. برخی از معایب ایمپلنت به روش پانچ :   

 1. هزینه بیشتر به نسبت ایمپلنت به روش کاشت معمولی
 2. نیاز به تجهیزات و عکس های مخصوص قبل از جراحی
 3. در همه مراکز ایمپلنت انجام نمی شود.

فرق ایمپلنت پانچ با معمولی

ایملپنت پانچی و معمولی از چندین منظر اعم از مراحل، هزینه، موفقیت درمان با یکدیگر متفاوت هستند. اگر برای انتخاب بین ایمپلنت معمولی و پانچی دو به شک هستید، ایمپلنت به روش پانچ قطعا گزینه بهتری است.

 1. عدم نیاز به بخیه لثه
 2. نیاز به تجهیزات و عکس های سه بعدی برای ایمپلنت پانچی
 3. هزینه بیشتر به نسبت ایمپلنت معمولی
 4. تهاجم کمتر به بافت لثه و درد کمتر
فرق ایمپلنت پانچ و معمولی

عوارض ایمپلنت پانچی

عوارض ایمپلنت پانچی 5 درصد کمتر از ایمپلنت معمولی است اما از نظر نوع عوارض ایجاد شده تقریبا یکسان هستند. معمولاً عوارض ایمپلنت پانچی به ندرت رخ می دهند و بیش از 97 درصد موفقیت را دارا می باشند. برخی از عوارض ایمپلنت به روش پانچ شامل :

 • ریسک عفونت
 • شکست درمان
 • آسیب به عصب یا سینوس ( معمولاً به تخصص پزشک وابسته است )
 • مقداری درد بعد از جراحی
 • شل شدن ایمپلنت دندان

ایمپلنت به روش پانچ برای چه کسانی مناسب است ؟

 1. افرادی که از درد و خونریزی ترس زیادی دارند.
 2. افرادی که خواهان افزایش کیفیت درمان هستند.
 3. معمولاً ایمپلنت به روش پانچ به افرادی که دارای فشارخون هستند و یا سیگار مصرف می کنند، پیشنهاد می شود..

ایمپلنت دیجیتال پانچی

ترکیب ایمپلنت به روش پانچ با تکنولوژی دیجیتال یک ترکیب بی نظیر در افزایش دقت و کاهش تهاجم در ایمپلنت می شود. در ایمپلنت پانچی معمولاً از تکنولوژی دیجیتال برای جای یابی استخوان استفاده می شود و به همین علت به نام ایمپلنت دیجیتال پانچی نیز شناخته می شود.

مراقبت های بعد ایمپلنت پانچی

 1. رعایت دستورالعمل های پزشک
 2. مصرف به موقع دارو های ارائه شده
 3. مصرف مواد غذایی نرم و ولرم
 4. عدم مصرف دخانیات
 5. عدم مصرف خوراکی های چسبنده مانند گز و آدامس
 6. استفاده از دهان شویه های ضد عفونی کننده

پرسش و پاسخ ایمپلنت به روش پانچ

آیا ایمپلنت به روش پانچ درد ندارد ؟

ایمپلنت به روش پانچ مقدار درد، خونریزی بسیار کمتری به نسبت معمولی را دارد و فقط بعد از جراحی مقداری درد خفیف وجود دارد.

فرق ایمپلنت به روش پانچ و معمولی در چیست ؟

مهمترین تفاوت های ایمپلنت پانچی و معمولی در هزینه، دقت، مراحل، میزان درد و خونریزی است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری