ایمپلنت مگاژن

ایمپلنت مگاژن

ایمپلنت های کره ای امروزه محبوبیت بسیار زیادی در ایران دارند و علت آن کیفیت مناسب در کنار هزینه اقتصادی آن است. ایمپلنت مگاژن یکی از برند های محبوب کره ای در ایران است که در این مقاله به معرفی و بررسی آن می پردازیم.

ایمپلنت مگاژن

ایمپلنت مگاژن اولین شرکت ایمپلنت کره ای است که در سال 2002 تاسیس شد که در بیش از 100 کشور دارای شعب و نمایندگی است و ایمپلنت مگاژن استانداردهای FDA و CE و IMED را کسب کرده است.

یک ایمپلنت مگاژن با‌کیفیت جزو معتبرترین برندهای ایمپلنت جهان است. بیشتر از 80 کشور در جهان وجود دارد که این ایمپلنت را خریداری می‌کنند. این برند نسبتا جزو برندهای جدید ایمپلنت در کشور کره است که در سال 2005 مجوز FDA را کسب نموده است . در سال 2005 ایمپلنت مگاژن گواهی ISO9001 را اخذ کرده است.

در سال 2006 اخذ مدرک CE و تاسیس بنیان علمی MINEC توسط شرکت مگاژن صورت گرفت. طبق آمار این موسسه در سال 2022 رتبه اول صادرات به اروپا و امریکا به ایمپلنت مگاژن تعلق دارد.

این ایمپلنت تاکنون توانسته طرف‌داران زیادی را به سمت خود بکشاند و در بازار جهانی ایمپلنت‌های دندانی جای خود را یافته است. از آن‌جا که ایمپلنت‌های کره‌ای اقتصادی هستند نمی‌توان همه آن‌ها را با‌کیفیت دانست؛ اما ایمپلنت مگاژن از جمله ایمپلنت‌های با ‌کیفیت زیاد و ساخت کره است که در سال‌های اخیر بسیاری از نیازهای متنوع بیماران را مرتفع ساخته. روش عملیات سطح نوین به نام XPEED که در جهان یکتا می‌باشد از دستاورد‌های چندین سال تلاش شرکت مگاژن است.

محل تولید و ساخت برند ایمپلنت مگاژن در کشور کره قرار دارد و دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول و MEGAGEN TOWER قرار دارد.

قیمت ایمپلنت مگاژن

قیمت فیکسچر مگاژن به همراه جراحی حدود 9.900.000 تومان و قیمت ایمپلنت مگاژن به همراه روکش بین 14 الی 16 میلیون تومان می باشد.

معرفی ایمپلنت های مگاژن

درباره ایمپلنت مگاژن می‌توان گفت که این نوع ایمپلنت از جنس آلیاژ تیتانیوم تهیه شده است و دارای مقاومت زیادی می‌باشد. برند مگاژن سبک و غیر‌سمی بوده که در مقابل زنگ زدن مقاومت زیادی دارد.

برای سطح ایمپلنت مگاژن روش الکتروشیمیایی اکسید استفاده شده و سبب می‌شود اتصال بهتری به لثه و استخوان داشته باشد. یکی از برند‌های مورد‌ علاقه دندان‌پزشکان در سراسر دنیا ایمپلنت مگاژن می‌باشد. مزیت‌های زیادی برای این نوع ایمپلنت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

نخستین سیستم ایمپلنت‌های کوتاه همراه با عرض زیاد که به آن Rescue گفته می‌شود توسط ایمپلنت مگاژن عرضه شده. بهترین ایمپلنت مگاژن از کیفیت بالایی برخوردار است. در زمان جراحی برای کاشت این نوع ایمپلنت باید از موتوری الکتریکی استفاده کرد.

یک موتور ایمپلنت از نوع مگاژن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. کیت‌هایی نیز توسط این برند تولید می‌شوند که دندان‌پزشکان برای جراحی از آن استفاده می‌کنند. کیت جراحی انی‌وان و کیت سینوس لیفت و هم‌چنین انی‌رایت با نوع‌های مختلف از جمله کیت‌های جراحی مگاژن هستند.

طول عمر بسیار زیاد این ایمپلنت به سبب کیفیت زیاد آن می‌باشد. مگاژن یک برند بین‌المللی ایمپلنت دندان است که بهترین ایمپلنت‌های دندانی را تولید می‌کند. این محصول پر‌قدرت تحت لیسانس کشور آلمان می‌باشد.

فیکسچر ایمپلنت مگاژن

با توجه به اینکه ایمپلنت مگاژن یکی از تولید‌کنندگان پرطرف‌دار و بزرگ کشور کره است بسیاری از نیازهای مردم را برطرف می‌کند. فیکسچر‌های زیادی که هر کدام ویژگی‌های متفاوتی از یکدیگر دارند توسط این شرکت بزرگ کره ای تولید می‌شوند. سعی می‌کنیم فیکسچرهای مختلف شرکت مگاژن و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را شرح دهیم. ویژگی‌های به کار رفته در ساخت فیکسچرها و کیفیت آن‌ها، بخش بزرگی از موفقیت درمان ایمپلنت و سهولت پروسه قرار دادن ایمپلنت دندان در فک را شامل می‌شوند.

فیکسچر ایمپلنت مگاژن

پس از قرار دادن فیکسچرها در استخوان فک باید آن‌ها با استخوان فک پیوند بخورند. یک ایمپلنت مگاژن خوب از انواع فیکسچرهای Any Ridge، Palatal، Anyone و Mini تشکیل شده است. اولین فیکسچر برند مگاژن که دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است Any Ridge می‌باشد. به دلیل ثبات اولیه بالای این نوع فیکسچر جهت انجام ایمپلنت‌های فوری گزینه بسیار خوبی هست. اگر می‌خواهید هر چه زودتر زیبایی از دست رفته خود را به دست آورید پزشک معالج شما می‌تواند از این نوع فیکسچر استفاده کند. معروف بودن این نوع فیکسچر‌ها به دلیل ثبات اولیه مناسب در شرایط مختلف است.

خصوصیات کاربردی خاصی در نوع دیگر فیکسچر مگاژن؛ یعنی پالاتال (Palatal) یافت می‌شود. پالاتال همان سطوح داخلی دندان‌ها در فک بالا است و سطوح داخلی دندان‌ها در فک پایین لینگوال می‌باشد. فیکسچرهای Palatal برای فک بالا کاربرد دارند و مستحکم شدن دنچرهای فک بالا از طریق این فیکسچر اتفاق می‌افتد. فیکسچر دیگر ایمپلنت مگاژن، Anyone است. در زمان ریکاوری، خصوصیات ویژه این نوع فیکسچر کم است بنابراین؛ برای زمانی که ریکاوری بیمار به حداقل می‌رسد گزینه مناسبی است. یکی از فیکسچرهای ایمپلنت‌ مگاژن که مقاومت و استحکام زیادی دارد فیکسچر Mini می‌باشد.

مزایای ایمپلنت مگاژن

از فواید ایمپلنت مگاژن می‌توان گفت این نوع ایمپلنت همواره برای سهولت درمان راهکارهایی را ارائه می‌کند که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. در این ایمپلنت هرچند عمل جراحی با گاید با روش بدون بخیه صورت می‌گیرد؛ با این وجود انجام ایمپلنت مگاژن با کاهش درد همراه خواهد بود.

مزایای ایمپلنت مگاژن

روش‌های دندان‌پزشکی دیجیتال در کاشت ایمپلنت مگاژن باعث می‌شوند که زمان درمان به شکل بسیار زیادی کاهش یابد. ارائه قطعات پروتزی مناسب با طرح درمان و طراحی ویژه ایمپلنت‌ها و استخوان‌سازی سریع‌تر با ارائه سطح XPEED اتفاق می‌افتد که به بالا رفتن کیفیت درمان و افزایش کارایی منجر می‌شود.

در ایمپلنت مگاژن یک‌روزه و سریع، با تولید عالی تجهیزات پروتزی که با فیزیولوژی دندان و لثه سازگاری دارد بهبودی بیشتری حاصل می‌شود. جایگزین کردن ایمپلنت با دندان‌های از دست رفته در نتیجه زیبایی بیشتری به فرد متقاضی می‌دهد. ایمپلنت مگاژن با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و به‌روزترین متریال و پروژه Eureka R2 برای تحقق انقلاب دوم در صنعت ایمپلنت دندان، توانسته ایمپلنت فوری و یک‌روزه را ارائه دهد. جایگزینی روش‌ها و قطعات دیجیتال به‌جای شکل سنتی آن از دیگر مزایای این روش است.

از آن‌جا که ایمپلنت‌های مگاژن کیفیت نسبتا خوبی دارند برای افراد متقاضی کاشت ایمپلنت گزینه مناسبی جهت انتخاب هستند. استفاده از مواد با‌کیفیت در ساخت ایمپلنت مگاژن باعث شده تا حساسیت‌زا نبوده و سمی نباشد و پزشکان و بیماران با خیال راحت می‌توانند آن‌را انتخاب کنند. این ایمپلنت به دلیل قیمت مقرون به‌صرفه بودن و جنس بسیار خوب جزو ایمپلنت‎‌های اقتصادی محسوب می‌شوند. فیکسچر‌های متنوعی در ساخت این ایمپلنت به کار رفته‌اند. با خرید این ایمپلنت شما ضمانت‌نامه کتبی دریافت می‌کنید؛ چون این ایمپلنت دارای گارانتی است.

معایب ایمپلنت مگاژن

خصوصیات ایمپلنت مگاژن به گونه‌ای است که برای کاشت این نوع ایمپلنت و نصب آن دندان‌پزشک باید دانش و تجربه کافی را داشته باشد در غیر این‌صورت ممکن است کاشت ایمپلنت شما با مشکل مواجه شود. بیمار حتما باید پس از انجام ایمپلنت مگاژن دستورالعمل‌های لازم را برای رعایت بهداشت دهان و دندان و لثه‌ها انجام دهد تا با عفونت مواجه نشود در غیر این‌صورت ممکن است ایمپلنت با شکست مواجه گردد.

معاینات دوره‌ای و بازدیدهای منظم توسط دندان‌پزشک برای بررسی ایمپلنت مگاژن کاملا ضروری است در صورت بی‌توجهی به این موضوع ممکن است پس از مدتی مشکلاتی در درمان بیمار به وجود آمده و ایمپلنت موفقیت‌آمیز نباشد. قبل از انجام ایمپلنت پزشک متخصص باید با استفاده از عکس‌های خاص وضعیت استخوان فک بیمار را از نظر آمادگی برای ایمپلنت مورد بررسی قرار دهد. در صورتی که به پزشکی کم‌تجربه مراجعه شود ممکن است هزینه شما چند برابر شود.

طول عمر این ایمپلنت به مراقبت‌های بعد از ایمپلنت نیز بستگی دارد و در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ممکن است نیاز به جراحی مجدد باشد. افرادی که بیماری‌های لثه داشته و از سلامت دهان و دندان برخوردار نیستند نمی‌توانند کاشت ایمپلنت مگاژن را انجام دهند و نیاز دارند تا تحت‌نظر پزشک متخصص لثه بیماری خود را درمان کرده و سپس به کاشت ایمپلنت اقدام کنند. هزینه ایمپلنت بالا بوده و ممکن است همه افراد نتوانند عمل کاشت را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری