هزینه ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

امروزه ایمپلنت دندان یک راه بی نقص برای جایگزینی دندان از دست رفته است که یکی از مشکلاتی که از ایمپلنت های معمولی نامبرده می شد، طول درمان چند ماهه آن است که به کمک ایمپلنت فوری می توان کل طول درمان در کمتر از چند هفته به پایان رساند. حال ایمپلنت فوری با چالش هایی مواجه است که در ادامه به بررسی صفر تا صد این نوع ایمپلنت دندان می پردازیم.

ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت فوری ( Immediate loading implants ) یکی از انواع روش های کاشت ایمپلنت است که کاربرد آن در کاهش طول درمان است و در این درمان از تجهیزات، پایه و نوع کاشتی استفاده می شود که بتوان طول درمان را در کمتر از یک ماه وابسته به شرایط به مرحله نهایی رساند.

در درمان ایمپلنت فوری، ابتدا شرایط فرد مورد ارزیابی قرار میگیرد و اینکار توسط متخصص با بررسی عکس های مخصوص و معاینه صورت می گیرد. در صورت فراهم بودن شرایط، کاشت به صورت فوری انجام می شود. در این شرایط کاشت و پایه های ایمپلنت به گونه انجام می شود که در سریع ترین زمان ممکن به استخوان فک جوش بخورند تا بتوان روکش بر روی آن نصب کرد.

ایمپلنت فوری دندان جلو یک درمان عالی برای دندانهای از دست رفته ناحیه طرح لبخند است تا بتوان هر چه سریع تر زیبایی لبخند را به آنها بازگرداند. ایمپلنت فوری برای افرادی که دارای محدودیت زمانی درمان هستند در صورت وجود شرایط بسیار مناسب است.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران چقدر است ؟

قیمت ایمپلنت فوری به نسبت ایمپلنت معمولی بیشتر است و هزینه آن بین 15.000.000 الی 30.000.000 تومان به ازای هر واحد به همراه روکش زیرکونیا درجه یک است.

ایمپلنت فوری بایوتم 🇰🇷16.400.000 تومان
اشترومن آکوا 🇨🇭24.400.000 تومان
ایمپلنت فوری اشترومن اکتیو 🇨🇭32.900.000 تومان
قیمت ایمپلنت فوری
قیمت ایمپلنت فوری
قیمت ایمپلنت فوری

هزینه ایمپلنت فوری معمولا وابسته به عوامل زیادی همچون تعداد واحد، برند پایه، شرایط فرد، نوع روکش، میزان تخصص پزشک، تجهیزات و ….. دستخوش تغییر می شود و برای محاسبه دقیق ایمپلنت فوری باید از یک متخصص ایمپلنت فوری مشورت بگیرید.

ایمپلنت فوری ارزان

ایمپلنت های فوری به تجهیزات، پایه، تجربه و حساسیت مخصوص به خود نیاز دارند و ایمپلنت فوری ارزان غیر استاندارد جدای از شکست درمان می توانند عوارض بسیار زیادی را برای شما ایجاد کنند. در کلینیک روشا تلاش شده است ایمپلنت فوری ارزان با کیفیت مناسب به همراه ضمانت برای شما فراهم آورده شود.

فرق ایمپلنت فوری با معمولی

مهم ترین تفاوت ایمپلنت فوری با معمولی در مدت زمان به اتمام رسیدن درمان است که در ایمپلنت های معمولی حدودا 6 ماه و در ایمپلنت های فوری کمتر از 1 ماه است که این دو نوع ایمپلنت در نوع پایه، هزینه، شرایط، تجهیزات و برخی از مراحل درمان نیز تفاوت دارند.

فرق ایمپلنت فوری با معمولی
فرق ایمپلنت فوری با معمولی

دومین تفاوت مهم در ایمپلنت فوری با معمولی در نوع پایه های ایمپلنت است. پایه هایی که در ایمپلنت فوری استفاده می شوند، با سرعت بیشتری به استخوان فک جوش می خورند. به طور مثال ایمپلنت های فوری SLACTIVE به اصلاح دارای سطوح آب دوست است و با جذب حداکثری سبب افزایش سرعت جوش خوردن به استخوان  ( osseointegration )  می شود.

همچنین ایمپلنت های فوری برای انجام به شرایط خاص تری نیازمند هستند و باید فرد متقاضی از شرایط استخوان و لثه مناسبی برخوردار باشد. هزینه ایمپلنت فوری با معمولی نیز به علت نیاز به تجهیزات بیشتر و حساسیت بیشتر، به طبع هزینه بیشتری را دارا می باشد.

مزایای ایمپلنت فوری

 • کاهش دوره درمان
 • کاهش تعداد جلسات مورد نیاز مراجعه
 • کاهش بار استرس فرد
 • بازگشت هر چه سریع تر زیبایی لبخند و اعتماد به نفس

 معایب ایمپلنت فوری

 • هزینه بیشتر به نسبت ایمپلنت های معمولی
 • درصد موفقیت ایمپلنت کمی کاهش پیدا می کند.

عوارض ایمپلنت فوری

عوارض ایمپلنت فوری معمولاً نادر هستند و تقریبا شبیه به ایمپلنت های معمولی هستند اما ایمپلنت فوری به علت بارگذاری سریع تر روکش و مدت زمان کمتر برای جوش خوردن به استخوان، درصد موفقیت ایمپلنت را تا حدی کاهش می دهند. اما در نظر داشته باشید، در صورتی که شرایط شما توسط متخصص بررسی شده باشد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مراحل ایمپلنت فوری

مراحل ایمپلنت فوری به نسبت ایمپلنت های معمولی در چند گام با یکدیگر تفاوت دارند و ساختار کلی درمان یکسان است. مراحل ایمپلنت فوری شامل :

 1. گرفتن عکس های مخصوص ایمپلنت و مراجعه به پیش متخصص
 2. بررسی واجد شرایط ایمپلنت فوری
 3. انجام جراحی و کاشت پایه در درون استخوان
 4. ارائه روکش موقت
 5. در حدود یک الی دو هفته بعد جراحی قالب گیری انجام خواهد شد
 6. آماده سازی روکش، نصب و اتمام درمان

فیلم ایمپلنت فوری

فیلم ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یک روزه

ایمپلنت  فوری یک روزه ( one day implant ) به کشیدن دندان و ایمپلنت فوری گفته می شود که بدان معنی است که کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت به صورت همزمان انجام می شود و در نظر داشته باشید، انجام تمام مراحل ایمپلنت در یک روز امکان پذیر نیست.

ایمپلنت یک روزه
ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است ؟

 1. افرادی دارای بی دندانی در ناحیه لبخند و جلو هستند.
 2. افرادی که دارای محدودیت زمانی هستند و می خواهند درمان آنها هرچه سریع تر به مرحله نهایی برسد.
 3. افرادی که کیفیت استخوان و لثه مناسبی دارند.
 4. افرادی که می خواهند تعداد جلسات درمان آنها کمتر باشد.

شرایط ایمپلنت فوری

ایمپلنت های فوری شرایط ویژه تری برای کاشت نیاز دارند و از نظر فرد به استخوان، لثه سالم و محل بدون عفونت نیاز دارند و شرایط ایمپلنت فوری توسط متخصص بررسی می شود. همچنین ایمپلنت های فوری شرایط تجهیزات، پایه و تخصص مخصوص به خود را نیاز دارا می باشند.

پرسش و پاسخ ایمپلنت فوری

آیا ایمپلنت فوری خوب است؟

ایمپلنت فوری در صورت در شرایط مناسب، توسط متخصص با تجربه و برند با کیفیت انجام شود، بهترین انتخاب برای افرادی است که می خواهند دندان جلو خود را ایمپلنت کرده یا محدودیت زمانی دارند.

ایمپلنت فوری چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان ایمپلنت فوری بسته به شرایط و تشخیص پزشک دارد و به طور میانگین مراحل ایمپلنت فوری بین دو هفته الی یک ماه است که وابسته به شرایط ممکن است بیشتر یا کمتر بشود.

بهترین زمان برای انجام ایمپلنت فوری چه زمانی است؟

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت فوری، 2 الی 3 روز بعد از کشیدن دندان است اما وابسته به شرایط ممکن است بهترین زمان برای هر فرد متفاوت باشد.

منبع : Immediate loading implants ، Immediate loading implants nobel biocare

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری