3

ایمپلنت فوری چیست ؟ (هزینه ایمپلنت یکروزه)

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یکروزه

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یکروزه روش جدیدی در دندانپزشکی است که هر روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. ایمپلنت فوری یک روش درمانی سریع برای مشکل بی دندانی است در این روش بلافاصله بعد از کشیدن دندان کانال دندان کشیده شده با پایه ایمپلنت فوری و پروتز موقت جایگزین خواهد شد در ایمپلنت دندان معمولی این کار حداقل 3 ماه به طول می انجامد. این روش در مواردی که یکی یا تعدادی از دندان های فک جلو دچار تخریب شده باشد بسیار کاربردی است و زیبایی دندان ها را بلافاصله پس از خارج کردن دندان ها باز می گرداند.

ایمپلنت فوری چیست

 

ایمپلنت فوری چیست ؟ 

ایمپلنت فوری (یکروزه) به عنوان یکی از جدیدترین تکنیک های دندان پزشکی معرفی می شود. ایمپلنت فوری یک جایگزین بسیار خوب برای دندان هایی است که از بین رفته اند. ایمپلنت فوری یکی از روش هایی است که هر روزه به محبوبیت آن افزوده می شود و بسیار رواج پیدا کرده است. از ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان های جلوی فک انجام می شود. تصمیم گیری در مورد بکار بردن ایمپلنت فوری شاید کمی مشکل به نظر برسد اما این روش مزایای فراوانی دارد که می توان آن را یک انتخاب بدون پشیمانی در نظر گرفت.

ایمپلنت فوری روشی جدید در درمان های دندانپزشکی است که امروزه بسیار پرطرفدار شده است و بهترین روش برای جایگزینی دندان های جلو است.

جنس ایمپلنت فوری تیتانیوم و یا مشتقات آن است و به شکل پایه دندان درون فک جاگذاری می شود. هدف از این پایه نگهداری تاج دندان است و به عبارتی کاربرد بعنوان همان ریشه دندان طبیعی می باشد. فلز تیتانیوم بکار رفته در ایمپلنت اصولا باید چند ماه در استخوان فک بماند تا با استخوان به خوبی جوش بخورد و در مرحله بعد تاج دندان به روی آن متصل خواهد شد.

 

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت دندان معمولی

از نظر روش جایگذاری ایمپلنت فوری با ایمپلنت های معمولی متفاوت است در روش ایمپلنت فوری اگر طول، عرض و تراکم استخوان فک مناسب باشد کاشت پروتز به محض خارج کردن دندان طبیعی در همان روز جراحی نصب خواهد شد. در حالت معمول انجام ایمپلنت حدود 3 ماه طول خواهد کشید. اما ایمپلنت فوری در همان روز جراحی انجام خواهد شد و در نهایت بعد از حدود 3 تا 5 ماه با پروتز نهایی جایگزین خواهد شد. ایمپلنت فوری از جنس پلاستیکی و بسیار سبک می باشد و معمولا از سطح دندان های دیگر و سطح جونده کمی کوتاه تر ساخته می شود تا به آن فشار کمتری هنگام جویدن غذاها وارد شود و تیتانیوم ایمپلنت کاملا جوش بخورد و بعد از آن ایمپلنت نهایی به روی آن نصب گردد.

در روش کاشت ایمپلنت فوری وضعیت کنونی استخوان و دندان های شما بسیار تاثیرگزار و مهم است و باید توسط پزشک متخصص ایمپلنت بررسی شود.

عوامل زیادی بر انتخاب ایمپلنت فوری دخیل هستند. این تکنیک یک روش ارجح حساب می شود و واجدالشرایط بودن مراجعه کننده باید توسط متخصص مشخص شود. از عوامل بازدارنده برای استفاده از تکنیک ایمپلنت فوری می توان به قطر و یا طول زیاد ریشه دندان و یا نزدیکی آن به سینوس ها و یا کانال های عصبی نام برد.

 

زمان ایمپلنت فوری

 

مدت زمان کاشت ایمپلنت فوری 

معمولا زمان انجام ایمپلنت فوری به دو شکل است. روش اول کاشت ایمپلنت دندان فوری، در زمان کشیدن دندان انجام می شود. در این روش بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت فوری در داخل استخوان فک قرار می گیرد تا تیتانیوم موجود در ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش بخورد. و در نهایت بلافاصله بعد از آن تاج موقتی از جنس پلاستیک به روی آن جایگذاری می شود. این روکش تا زمانی که ایمپلنت با استخوان جوش بخورد و روکش دائمی ایمپلنت فوری ساخته شود در جای خود باقی خواهد ماند.

ایمپلنت فوری برای ایمپلنت دندان جلو که بر زیبایی و لبخند فرد تاثیر بسزایی دارد بسیار اهمیت دارد و گاهی هم بعد از ترمیم محل کشیدن دندان ایمپلنت وارد فک خواهد شد و تاج بر روی آن نصب می شود. مواد بکار رفته هنگام انجام ایمپلنت پودر استخوان و ممبران برای پر کردن فضای خالی است که بین دندان کشیده است. در روش های معمول ایمپلنت باید موقتا از دندان مصنوعی استفاده می شود و یا حتی فضای دندان تا روزی که پروتز اصلی نصب شود خالی می ماند. این روش برای افرادی که دندان جلویی آن ها کشیده شده باشد ممکن است نگران کننده باشد. با روش ایمپلنت فوری محدودیت های این چنینی از بین خواهد رفت.

 

مزایای ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری
مزایای ایمپلنت فوری

در این روش دوره درمان کاشت ایمپلنت کاهش می یابد: در روش ایمپلنت فوری معمولا در همان روز کشیدن دندان و یا بعد از ترمیم محل جراحی انجام می شود در حالی که ایمپلنت های معمولی بعد از حدود 5 تا 6 ماه بعد از کشیدن و جراحی تاج دندان به روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت.

در این روش تعداد جراحی ها کم تر می شود: در روش ایمپلنت فوری معمولا با یک جراحی ایمپلنت و تاج دندان انجام خواهد شد. اما در ایمپلنت های معمولی به جراحی مجدد بعد از چند ماه برای جایگذاری تاج  می باشد.

جایگیری مناسب تر پروتز تاج دندان: در در روش ایمپلنت معمول از هیلینگ کپ استوانه ای استفاده می شود تا لثه شکل مناسب  به خود بگیرد. در روش ایمپلنت فوری لثه با تاج دندان که همان لحظه جایگذاری شده شکل می گیرد. به همین سبب هماهنگی لثه و تاج بسیار بهتر خواهد بود.

اعتماد به نفس بیمار: به دلیل اینکه گاهی ممکن است از دست دادن دندان گاهی در ناحیه جلو دندان ها اتفاق بیفتد این امر ممکن است اعتماد به نفس مراجعه کننده را خدشه دار کند. با روش ایمپلنت فوری امکان جایگذاری دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ها وجود دارد.

کمک به حفظ ظاهر لثه ها: به دلیل اینکه جای خالی دندان بلافاصله جایگذاری می شود حالت طبیعی لثه بهتر حفظ می شود.

درد و تورم و خونریزی کمتر: به دلیل اینکه در روش ایمپلنت فوری تعداد جراحی پایین تر است و همه کار در یک روز انجام می شود تعداد بخیه ها کمتر بوده و در نتیجه درد و تورم و دوره نقاهت بعد از انجام آن نیز کاهش می یابد.

زیبایی بیشتر: در روش ایمپلنت فوری زیبایی کار به دلیل اینکه تحلیل لثه و همچنین استخوان فک کمتر صورت می گیرد زیبایی لبخند مراجعه کننده نیز بیشتر خواهد بود.

معایب ایمپلنت فوری:

این روش معایب چندانی ندارد فقط گزارش هایی شده که ممکن است به میزان کمی حدود 10 درصد شانس انجام موفقیت آمیز ایمپلنت دائم را کاهش دهد و همچنین معمولا برای کسانی انجام می شود که شرایط ایده آل استخوانی داشته باشند. به طور کلی انجام ایمپلنت فوری روشی است که بدون عارضه می باشد و به کسانی که تحمل فاز بی دندانی را ندارند توصیه می شود.

کارایی ایمپلنت یک روزه

عملکرد صحیح ایمپلنت های یکروزه به تخصص و مهارت دندانپزشک بستگی دارد و اگر از متخصص حاذق و با تجربه کمک بگیرید می توانید مطمئن باشید که دندان کاشت شده برای شما کاملا کارایی لازم را خواهد داشت و حتی می توان اذعان کرد که در صورت عملکرد درست  و مجرب و ماهر بودن دندانپزشک این روش از روش های سنتی ایمپلنت نیز موفقیت بیشتری خواهد داشت. عوارض احتمالی در روش ایمپلنت سنتی بسیار کم است و بعید است که بعد از جراحی عوارضی دامنگیر مراجعه کننده بشود.  آنچه که بعد از استفاده از تکنیک اهمیت دارد مراقبتهای بعد از کاشت دندان است که می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت کاشت دندان یک روزه داشته باشد. توصیه می شود که تا 3 تا 4 ماه ابتدایی نیروی زیادی به دندان کاشته شده وارد نشود و از غذاهایی نرم مانند سوپ ها استفاده کرد تا فرایند جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک و لثه بخوبی انجام شود. این فرایند در شش هفته اول کمتر و سپس به خوبی فرایند جوش خوردن اجرا می شود.

ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟

مراحل ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری معمولا به علت هایی همچون پوسیدگی و یا شکستگی دندان در اثر تصادف ها و یا هر اتفاق دیگری انجام می شود. مراحل ایمپلنت فوری ابتدا به اینگونه است که در ابتدا توسط متخصص دندان پزشک به طور کامل معاینه شده و با استفاده از عکس برداری دو بعدی و یا سه بعدی روند انجام کار برنامه ریزی خواهد شد. در صورت وجود عفونت امکان دارد قبل از جراحی آنتی بیوتیک و یا دهانشویه هایی ضد میکروبی تجویز گردد. در هنگام جراحی از بی حسی موضعی استفاده شده و دندان آسیب دیده و یا پوسیده کشیده خواهد شد و سپس فضای بوجود آمده به طور کامل پاکسازی می شود تا هیچگونه عفونتی در محل باقی نماند. پس از آن در صورت وجود شرایط مناسب جهت کاشت دندان فوری ایمپلنت در داخل استخوان فک دریل شده تا بتوان تاج دندان را به روی نصب نمود. گاهی امکان دارد که برای پر شدن منافذ بین ایمپلنت و حفره ایجاد شده نیاز به پیوند استخوان هم باشد. در واقع این دست اتفاق ها خیلی قابل برنامه ریزی نیست و معمولا در لحظه جراحی اتفاق می افتد. در آخر تاج دندان موقتی به روی ایمپلنت نصب می شود البته این تاج به جهت عدم تماس به دندان مقابل خود کوتاه تر در نظر گرفته می شود تا کمترین آسیب و فشار به آن وارد شود. همچنین لازم است که بیمار دو هفته بعد از جراحی به پزشک خود مراجعه کند همچنین لازم است هر ماه  به طور مرتب چکاپ خود را انجام دهد. همچنین سه ماه بعد برای قالب گیری نهایی و روکش دائم به دندانپزشک خود مراجعه کند.

شرایط انجام ایمپلنت فوری:

·   وجود حداقل 5 دندان در فک بالا و فک پایین و همچنین حداقل عرض استخوان باید 6 میلیمتر و حداقل طول آن نیز باید 13 میلیمتر باشد.

هزینه ایمپلنت فوری

هزینه این روش ممکن است با توجه به مهارت پزشک، مکان مراجعه شما متفاوت می باشد. البته به طور کلی هزینه کاشت ایمپلنت فوری از سایر روش های کاشت دندان بالاتر است. اما با توجه به مزایای استفاده از  روش ایمپلنت فوری مانند استحکام دندان کاشته شده، زیبایی دندان ها بلافاصله بعد از کشیدن دندان حفظ خواهد شد می توان نتیجه گرفت که روشی مقرون به صرفه است.

قیمت ایمپلنت فوری :

جهت دریافت قیمت ایمپلنت یک روزه با شماره زیر تماس بگیرید.

09307777221

و یا از طریق فرم زیر اقدام فرمایید تا با ما با شما تماس بگیریم.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .