ایمپلنت تک دندان

اگر يکي از دندان هايتان را از دست داده ايد، با يک کاشت و روکش می توانيد آن را اصلاح کنيد. ایمپلنت دندان جايگزين دندان و ريشه آن خواهد شد.

ایمپلنت تک دندان

اگر يکي از دندان هايتان را از دست داده ايد، با يک کاشت و روکش می توانيد آن را اصلاح کنيد. ایمپلنت دندان جايگزين دندان و ريشه آن خواهد شد.

فوايد ایمپلنت تک دندان چيست؟

ایمپلنت دندان نسبت به بقيه جايگزينی های دندان چندين مزيت دارد. علاوه بر اينکه ظاهر و عملکردش همانند دندان واقعی است، بدون آسيب به دندان های کناری جايگزين دندان اصلی می شود. يک درمان معمول ديگر برای دندان از دست رفته، پل ثابت محافظ دندان، نيازمند اين است که دندان مجاور از بين برود تا از پل متصل شده محافظت کند.

از آنجايي که کاشت، جايگزين ريشه دندان خواهد شد، بهتر است که استخوان بندی آسيبی نبيند. با استفاده از پل، تعدادی از استخوان هايی که قبلا اطراف دندان را گرفته بودند شروع به خراب شدن می کنند. ایمپلنت دندان با استفاده از استخوان فک کمک می کند که استخوان بندی سالم و بی عيب باقی بماند.

در دراز مدت، ایمپلنت دندان نسبت به پل زيباتر مي ماند و تميز نگه داشت آن آسان تر است. وقتی پايه فلزی و پوشش پل بدون حفاظ مي ماند، ممکن است که لثه از آن فاصله بگيرد و موجب نقص واضحی شود. استخوان خراب شده زير پل می تواند جذابيت لبخند را از بين ببرد و سيمانی که پل را سرجايش نگه می دارد ممکن است از بين برود و باعث شود باکتری ها دندان را فرسوده کنند.

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

ابتدا، کاشت که شبيه يک پيچ يا سيلندر است، در فک جايگذاری می شود. در طول دو يا شش ماه بعد، کاشت و استخوان به هم جوش می خورند و مفصلی برای دندان مصنوعی شما ايجاد می کنند. در طول اين دوره، می توان از يک دندان موقت در مکان کاشت استفاده کرد.

اغلب در دومين مرحله لازم است که کاشت را باز و آن را تمديد کرد. اين درمان موقت، شرایط را برای جايگذاری دندان جديد آماده می کند. طی چند هفته بعد از اين مرحله، لثه درمان می شود.

برخي ایمپلنت های دندان ( تک مرحله ای ) وجود دارند که شامل اين مرحله دوم نمی شوند. اين سيستم ها از ایمپلنتی استفاده می کنند که خود دارای قطعه تمديد می باشد. متخصص لثه می تواند به شما توصيه کند که کدام سيستم برايتان مناسب تر است.

در نهايت، پوششی که دندان پزشکتان برايتان درست کرده به يک منطقه کوچک فلزی به نام ناحيه فلزی متصل می شود. پس از مدتی کوتاه، اعتماد به نفس لبخند زدن و توانايی جويدن و صحبت کردن را به دست می آوريد. چه ایمپلنت دندان جلو، چه ایمپلنت دندان عقب آن قدر طبيعی هستند که حتی ممکن است فراموش کنيد که دندان واقعيتان را از دست داده ايد.

هر شرايطی متفاوت است و اگر شرايط اجازه بدهد می توان بعضی از اين مراحل را ادغام کرد. متخصص کاشت به شما کمک خواهد کرد تا بهترين برنامه درمانی را انتخاب کنيد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری