قیمت ارتودنسی 1402 در تهران – انواع ارتودنسی

قیمت ارتودنسی 1402

قیمت ارتودنسی در تهران سال 1402 به طور میانگین 8.000.000 الی 23.000.000 تومان به ازای هر فک هزینه دارد که این قیمت وابسته به نوع، جنس ارتودنسی و وضعیت فک متغیر می باشد. 

قیمت ارتودنسی در سال 1402 چقدر است ؟ انواع ارتودنسی و بهترین ارتودنسی دندان کدام است ؟ قیمت ارتودنسی 1402 در تهران چقدر است ؟ در این مقاله به تمامی این سوالات شما پاسخ می دهیم تا بتوانید با طالاعات کامل در مورد درمان ارتودنسی تصمیم بگیرید. تقریبا امروزه تقریبا همه ی ما نام ارتودنسی  به گوشمان خورده است. ارتودنسی دندان درمانی برای ناهنجاری های فکی و نامرتبی دندان است. در این درمان به کمک ابزارهای ارتودنسی ، دندان های را جا به جا می کنند و به سر جای اصلیشان بازمیگردانند.

ارتودنسی دندان ها انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع ارتودنسی، دارای مزایا و معایب به خصوص به خود هستند که شما باتوجه به نیاز های خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

 

نوع ارتودنسیهزینه ارتودنسی ( هر فک )
هزینه ارتودنسی سرامیکی19 تا 21 میلیون تومان
هزینه ارتودنسی فلزی16 تا 20 میلیون
قیمت ارتودنسی متحرک8 تا 13 میلیون
هزینه ارتودنسی نامرئی18 تا 23 میلیون تومان

هریک از انواع ارتودنسی دندان دارای قیمت و هزینه متفاوتی هستند، قیمت ارتودنسی دندان با توجه به نوع ارتودنسی و جنس آن بسیار متغیر است. در ادامه انواع ارتودنسی دندان را توضیح میدهیم و هزینه ارتودنسی را بصورت کامل شرح میدهیم. 

می توانید از برنامه محاسبه قیمت ارتودنسی دندان آنلاین نیز استفاده کنید و تعداد اقساط ارتودنسی و نوع ارتودنسی را مشخص کنید تا قیمت ارتودنسی و اقساط آنرا مشاهده نمائید. 

برای رزرو وقت ارتودنسی دندان و ویزیت رایگان می توانید از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما عزیزان تماس بگیرند. شماره تماس کلینیک دندانپزشکی روشا در جنت آباد (شعبه مرکزی)  91091002 – 7777221 0930

 

قیمت ارتودنسی دندان

 

انواع ارتودنسی دندان 

ارتودنسی دندان دارای انواع مختلفی است که در هر نوع، متریال و جنس استفاده شده متفاوت است و با توجه به شکل دهان، دندان، وضعیت فک بیمار و مشاوره پزشک متخصص ارتودنسی دندان تغییر میکند و قیمت ارتودنسی دندان در هر نوع متفاوت می باشد. 

ارتودنسی ثابتارتودنسی متحرک
ارتودنسی ثابت سرامیکیارتودنسی نامرئی
ارتودنسی دیمونارتودنسی لینگوال

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید 6 نوع ارتودنسی دندان متفاوت وجود دارد مانند: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی ثابت سرامیک، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی متحرک که هرکدام از ارتودنسی ها کارایی مخصوص به خود را دارند. 

در ادامه به توضیح انواع ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402 میپردازیم با ما همراه باشید.

 

 

 

قیمت ارتودنسی

عکس ارتودنسی ثابت

 

هزینه ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت یکی از مرسوم ترین روش ارتودنسی دندان است که در ارتودنسی ثابت به کمک نگین هایی که بر روی دندان چسبیده می شوند و به آن براکت می گویند، به کمک فشار مداومی که سیم ها به آن وارد می کند، دندان ها را جابه‌جا می کنند.

هزینه ارتودنسی ثابت با براکت ثابت فلزی برای هر فک حداقل هزینه ارتودنسی 8.000.000 تومان الی 10.000.000 تومان است. حداقل هزینه ای که می توانید برای ارتودنسی ثابت فلزی پرداخت کنید مبلغ (6,000,000) تومان است و حداکثر قیمت ارتودنسی ثابت در تهران (9,000,000) تومان است.

براکت های فلزی، از رایج‌ترین نوع ارتودنسی دندان هستند که نصب این نوع ارتودنسی دندان تقریبا توسط تمامی مراکز دندانپزشکی و متخصص ارتودنسی انجام می شود. ارتودنسی ثابت و براکت های فلزی از رایج‌ترین و مقرون بصرفه ترین و بهترین روش های ارتودنسی دندان است.

ارتودنسی قسطی در دندانپزشکی روشا (ویزیت و مشاوره رایگان)
حتما از طرح تخفیف ویژه و طرح اقساطی کلینیک دندانپزشکی روشا در جنت آباد به همراه مشاوره و ویزیت رایگان استفاده نمایید. از طریق فرم موجود در همین مطلب و یا تماس با شماره های 02191091002 – 09307777221 می توانید برای مراجعه و ویزیت رایگان وقت خود را دریافت نمایید.

 

قیمت ارتودنسی ثابت به صورت قسطی

در طرح اقساطی ارتودنسی دندان در تهران کلینیک دندانپزشکی روشا در جنت آباد تمام سعی خود را برای رفاه حال مراجعه کنندگان عزیز انجام میدهیم و مفتخر به ارائه خدمات مقرون به صرفه و با کیفیت بصورت قسطی هستیم. در این طرح ویژه می توانید با تکمیل فرم موجود در همین مطلب نام و شماره تماس خود را برای ما ثبت کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

قیمت ارتودنسی ثابت به صورت قسطی در تهران به این صورت است که شما می توانید برای هر فک فقط (ماهانه مبلغ 600.000 تومان) پرداخت کنید.

 

مزایای ارتودنسی ثابت

 • عملکرد خوب و مطمئن
 • امکان درمان همزمان روی چند دندان
 • قیمت بسیار مناسب ارتودنسی ثابت

 

ارتودنسی سرامیکی

عکس ارتودنسی سرامیکی

 

قیمت ارتودنسی سرامیکی

 

ارتودنسی سرامیکی شباهت بسیاری به ارتودنسی ثابت از لحاظ ساختار و مراحل دارد. تفاوت ارتودنسی فلزی و ارتودنسی سرامیکی در این است که براکت های استفاده شده در ارتودنسی ثابت سرامیکی، از جنس سرامیک است.

در ارتودنسی سرامیکی از براکت های شفاف و سرامیکی به جای براکت های فلزی استفاده می شود. به دلیل سرامیکی و نامرئی بودن یا دید کمتر براکت ها روی دندان در ارتودنسی سرامیکی، می‌توان ارتودنسی سرامیکی را یکی از روش های ارتودنسی نامرئی به حساب آورد.

این سرامیکی بودن براکت ها، سبب داشتن زیبایی و درمانی با عملکرد بالا می باشد. براکت های سرامیکی در مقابل، نمونه های فلزی معمولا شکننده تر هستند و رنگپذیری بیشتری دارند. بنابراین ارتودنسی سرامیکی نیازمند مراقبت های بیشتری نسبت به روش های دیگر است.

قیمت عالی قیمت ارتودنسی سرامیکی در سال 1402 و قیمت ارتودنسی در تهران به این صورت است که از مبلغ حداقل هزینه ارتودنسی دندان  11 میلیون تومان برای هر فک شروع می شود. همچنین برای تسهیل درمان ارتودنسی دندان برای شما عزیزان طرح ارتودنسی قسطی را در نظر گرفته ایم که در طرح ارتودنسی ارزان می توانید برای هر فک فقط (ماهانه مبلغ 666.000 تومان) پرداخت کنید.

 

مزایای ارتودنسی‌ سرامیکی

 

به دلیل شفاف بودن براکت های ارتودنسی سرامیکی زیبایی بیشتر و بهتری نسبت به دیگر روش های ارتودنسی دندان دارد. اصلی ترین مزیت ارتودنسی سرامیکی همین براکت های شفاف از جنس سرامیک است که باعث ظاهر بهتر و لبخندی زیبا می شود. در ارتودنسی سرامیکی براکت های سرامیکی بر روی دندان های شما قرار میگیرند و این سرامیک های شفاف زیبایی دهان و دندان شما را حفظ می کنند و با خیال راحت میتوانید لبخند بزنید.

اما این ظاهر زیبای ارتودنسی سرامیکی باعث می شود که براکت های سرامیکی شکننده باشند و امکان اینکه نسبت به ارتودنسی های دیگر شکننده تر باشد وجود دارد. بنابراین نکته حائز اهمیت این است که اتودنسی سرامیکی نیازمند مراقبت بیشتری است. 

 

 

ارتودنسی لینگوال

 

قیمت ارتودنسی لینگوال

 

ارتودنسی لینگوال یا همان ارتودنسی پشت زبانی، از لحاظ ساختاری شبیه به ارتودنسی ثابت است با این تفاوت به براکت و سیم ها را پشت دندان ها می چسبانند. ارتودنسی لینگوال بدلیل اینکه در پشت دندان های قرار میگیرد جزو دسته ارتودنسی نامرئی به حساب می آید و به نوعی ارتودنسی نامرئی است. ارتودنسی لینگوال از پرطرفدارترین درمان ارتودنسی در بین بزرگسالان است به همین دلیل قیمت ارتودنسی لینگوال همیشه از سوالات مراجعه کنندگان است که قیمت ارتودنسی لینگوال چقدر است ؟

قیمت ارتودنسی لینگوال به این دلیل متفاوت است که شرایط هر مراجعه کننده و نوع درمان در نظر گرفته شده متفاوت است و مستقیما بر قیمت نهایی ارتودنسی لینگوال تاثیرگذار است. بصورت کلی شما مراجعه کننده محترم باید از این موضوع مطلع باشید که هزینه ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی ثابت بیشتر است.

به دلیل اینکه در ارتودنسی لینگوال، از براکت های سفارشی استفاده می شود و دکتر متخصص ارتودنسی باید با دقت و ظرافت بیشتری درمان ارتودنسی را انجام دهد و نیازمند وقت و بیشتر است، هزینه این ارتودنسی از ارتودنسی ثابت بیشتر است.

لبخندی زیبا مهمترین مزیت ارتودنسی لینگوال این است که بصورت کاملا نامرئی در پشت دندان ها نصب می شود و از لحاظ ظاهری تغییری در لبخند شما ایجاد نمی شود.

 

معایب ارتودنسی لینگوال

 

 • گاهی اوقات ممکن است باعث زخم شدن زبان شود.
 • از ارتودنسی لینگوال نمی توان برای دندان های روی هم رفته استفاده کرد.
 • در روزهای اولیه ممکن است تکلم با کمی مشکل مواجه شود که بعد از چند روز درمان می شود.

 

ارتودنسی دیمون

 

 

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون یک نوع از ابزار های درمان ارتودنسی نوین است که در آن از براکت های خود تنظیم استفاده می شود. در این ارتودنسی، براکت ها به گونه ای طراحی شده اند که براکت دندان ها تنگ تر شده و به صورت خودکار تنظیم می شوند و نیازی به مراجعه کمتری به پزشک دارد. 

هزینه ارتودنسی دیمون بیشتر از سایر انواع ارتودنسی دندان است. البته ارتودنسی دیمون توجیح اقتصادی دارد زیرا این نوع ارتوودنسی با بریس های خود تنظیم فواید بسیار زیادی برای شما دارد. فشار کم و ملایم به دندان های در ارتودنسی دیمون از مهمترین مزیت این روش ارتودنسی است به همین دلیل استفاده از ارتودنسی دیمون بسیار آسان است و احساس راحتی دارید.

زمان درمان از طریق ارتودنسی دیمون با بریس های خودتنظیم بسیار سریعتر از روش های دیگر است و استفاده از بریس های دیمون باعث میشود که کمترین میزان مراجعه به پزشک خود را داشته باشید چون اغلب اوقات بریس های خود تنظیم میزان فشار را تنظیم میکنند و نیازی به پزشک نیست.

قیمت ارتودنسی دیمون
قیمت ارتودنسی دیمون نیازمند مشاوره دقیق توسط متخصص ارتودنسی می باشد و برای تعیین قیمت نهایی عوامل بسیاری دخیل هستند به همین دلیل پیشنهاد میکنیم حتما از طرح ویژه مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی روشا استفاده کنید و از طریق فرم موجود در این مطلب نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. 

 

مزایای ارتودنسی دیمون

 

 • مراجعه کمتر به پزشک ارتودنسی
 • کوچکتر بودن براکت های ارتودنسی 
 • ظاهر بسیار زیباتر و راحت تر نسبت به روش های دیگر

 

قیمت ارتودنسی نامرئی

عکس ارتودنسی نامرئی

 

قیمت ارتودنسی نامرئی سال 1402 

 

قیمت ارتودنسی دیمون به علت براکت های پیشرفته از ارتودنسی ثابت بیشتر است. ارتودنسی نامرئی جزو پرطرفدارترین انواع ارتودنسی دندان است. در ارتودنسی نامرئی، سیم ها و براکت های ارتودنسی به علت شفاف بودن بر روی دندان ها مشاهده نمی شوند و در هنگام لبخند زدن و صحبت کردن دندان های شما ظاهر مناسب و زیبایی دارند.

به همین علت امروزه تقاضا برای انجام ارتودنسی نامرئی بیشتر از گذشته است و طرفداران زیادی دارد. ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی سرامیکی و ارتودنسی با براکت های شفاف از انواع ارتودنسی نامرئی هستند. تفاوت این ارتودنسی ها در نوع قرارگیری در دهان و نحوه برداشتن آنهاست به نحوی که ارتودنسی لینگوال همانطور که بالاتر اشاره کردیم بصورت پنهان و در پشت دندان ها نصب میشود.

همچنین ارتودنسی با براکت های شفاف را می توانید براحتی از دهان خارج کنید و این نوع ارتودنسی نیز در دسته ارتودنسی متحرک نیز قرار میگیرد.

ارتودنسی نامرئی، از ارتودنسی هایی است که می تواند زیبایی لبخند شما را در طول درمان به طور کامل حفظ کنند. در این ارتودنسی دکتر ابتدا دندان های شما قالب مخصوص میگیرد و به لابراتور می فرستد تا قالب ها ساخته شود. سپس دکتر قالبهایی شفاف را به شما تحویل می دهد که شما این قالب ها با قرار دادن بر روی دندان خود، درمان ارتودنسی انجام می دهید.

 

مزایای ارتودنسی نامرئی

 

 • حفظ زیبایی لبخند به صورت کامل
 • متحرک بودن و سهولت در جابجایی قالب ها توسط خود شما
 • این قالب های متحرک هستند و شما می توانید هنگام غذا خوردن آن ها را از دهان خود خارج کند.
 • این قالب ها با شفافیت کاملی که دارند، زمانی که روی دندان های شما هستند به سختی دیده می شوند.

 

معایب ارتودنسی نامرئی

 

 • فقط برای دندانی هایی با نامرتبی کم استفاده می شود.
 • مراقبت های خاص از قالب های که تغییر رنگ ندهد.

 

قیمت ارتودنسی نامرئی

 

قیمت ارتودنسی نامرئی 

 

قیمت ارتودنسی نامرئی قطعا نسبت به بقیه ارتودنسی ها بیشتر است. زیرا این روش نیازمند استفاده از متریال و دستگاه های ارتودنسی مخصوص بخود هستند که همچنین برای نصب به متخصص ارتودنسی باتجربه نیاز دارند همچنین این روش ارتودنسی در همه کلینیک های دندانپزشکی انجام نمیشود. 

قیمت عالی در کلینیک دندانپزشکی روشا قیمت ارتودنسی نامرئی در سال 1402 و قیمت ارتودنسی در تهران به این صورت است که حداقل هزینه ارتودنسی از مبلغ حدودا 10 الی 20 میلیون تومان برای هر فک شروع می شود. همچنین برای تسهیل درمان ارتودنسی دندان برای شما عزیزان طرح ارتودنسی قسطی را در نظر گرفته ایم که در طرح ارتودنسی ارزان می توانید برای ارتودنسی نامرئی در هر فک فقط (ماهیانه مبلغ 666.000 تومان) پرداخت کنید.

 

ارتودنسی متحرک

 

ارتودنسی های متحرک نیز از دندان های شما قالبی گرفته می شود و ارتودنسی مخصوصی برا شما ساخته می شود  اما زیبایی ارتودنسی نامرئی را ندارند. درمان ارتودنسی متحرک با توجه به ساختار قالب و نحوه استفاده، برای درمان نامنظمی های کم و اصلاحات دندانی جزئی انجام می شود. 

ارتودنسی متحرک از طریق ساخت قالب هایی با توجه به شرایط دندان و فک شما انجام می شود که این قالب ها متحرک هستند و میتوانید براحتی در هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن قالب ارتودنسی متحرک را از دهان خارج کنید. روال کار ارتودنسی متحرک به این صورت است که دستگاه های ارتودنسی و قالب متحرک آن به ارامی و با ملایمت طی مرور زمان فشاری را بر استخوان فک و دندان ها وارد میکنند و دندان های شما به شکل و ظاهر زیبایی که میخواهید میرسند.

 

ارتودنسی متحرک

 

مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک

زمان درمان ارتودنسی متحرک، در حالت عادی حدودا 6 الی 8 ماه است. اما زمان لازم برای درمان ارتودنسی متحرک با توجه به شرایط دندان های شما و استخوان فک، همچنین میزان بهم ریختگی دندان هایتان متغیر است. بصورت کلی، زمان درمان ارتودنسی متحرک، کمتر از ارتودنسی ثابت است.

 

قیمت ارتودنسی متحرک

 

قیمت ارتودنسی متحرک از ارتودنسی نامرئی کمتر ولی کمی از ارتودنسی ثابت بیشتر است. قیمت ارتودنسی متحرک به صورت دقیق پس از مشاهده متخصص ارتودنسی و شرایط دهان و دندان شما مشخص میشود اما بصورت کلی هزینه ارتودنسی متحرک از مبلغ 3 میلیون تومان برای هر فک شروع می شود که میتوانید در طرح قیمت ارتودنسی ارزان کلینیک دندانپزشکی روشا فقط با پرداخت (ماهیانه مبلغ 200.000 تومان) دندان هایی زیبا داشته باشید 🙂 

 

 

 

انواع ارتودنسی دندان

 

ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد همانطور که در بالاتر تمامی انواع ارتودنسی دندان را برای شما عزیران توضیح دادیم، درمان ارتودنسی دندان وابسته به وضعیت فعلی دهان و دندان شما است اما همیشه بهترین روش ارتودنسی دندان را پزشک متخصص پس از ویزیت و بررسی وضعیت فک و دندان های شما به شما معرفی میکند و پس از آن نسبت به بودجه مورد نظر می توانید تصمیم گیری کنید.

 

کدام روش ارتودنسی دندان بهتر است ؟ 

انواع ارتودنسی دندان

 

همانطور که در بالاتر مطالعه کردید انواع ارتودنسی دندان و مزایا و معایب هرکدام را توضیح دادیم. سوالی که مهم است این است که کدام ارتودنسی دندان در تهران بهتر است و کدام ارتودنسی دندان برای من بهتر است و کدام ارتودنسی را باید انتخاب کنم ؟ 

هر یک از ارتودنسی ها دارای مزایا و معایب خودش می باشد و شما باید ببیند کدام یک از ارتودنسی های برای شما مناسب می باشد. آن وقت وابسته به سلیقه و فاکتور های شما، بهترین ارتودنسی دندان را برای خود انتخاب می کنید. اما جدا از بحث سلیقه بیمار این نکته بسیار مهم است که متخصص ارتودنسی دندان چه موردی را به شما پیشنهاد میکند، تشخیص نهایی اینکه شما می توانید از کدام یک از ارتودنسی استفاده کنید با متخصص ارتودنسی است.

شما ابتدا باید به متخصص ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی روشا مراجعه کنید تا وضعیت فک و دندان های شما، به وسیله معاینه و عکسبرداری ها مشخص شود پس از آن متخصص ارتودنسی دندان به شما چند روش ارتودنسی دندان را پیشنهاد میکند که باتوجه به سلیقه و هزینه ارتودنسی دندان مورد نظرتان می توانید درمان ارتودنسی را آغاز کنید.

 

ارتودنسی قسطی در دندانپزشکی روشا (ویزیت و مشاوره رایگان)
برای بهبود شرایط درمانی شما عزیزان و همچنین سهولت درمان ارتودنسی دندان ما در کلینیک دندانپزشکی روشا روش ارتودنسی اقساطی را پیشنهاد میکنیم که شما عزیزان می توانید در بهترین شرایط توسط بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران و خیالی آسوده درمان خود را انجام دهید.

 

برای اطلاع از روش پرداخت قسطی ارتودنسی دندان و آشنایی بیشتر حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

 

 

 

قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402 

 

قیمت ارتودنسی دندان به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد همانطور که در انواع ارتودنسی دندان توضیح دادیم روش های مختلفی وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که باید پس از مراجعه به متخصص ارتودنسی دندان و پیشنهاد پزشک نسبت به شرایط دهان و دندان و بودجه مدنظر خود تصمیم بگیرید که چه روشی را برای ارتودنسی دندان انتخاب نمائید. در این بخش میتوانید از حدود قیمت سیم کشی دندان ( ارتودنسی ) و اقساط آن آگاه شوید.

محاسبه قیمت ارتودنسی دندان

محاسبه قیمت ارتودنسی افزونه زیر قیمت ارتودنسی دندان 1402 را به صورت حدودی محاسبه می کند و قیمت نهایی بستگی به تخصص دکتر و درمان های جانبی دارد، که پس از مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی روشا به شما عزیزان بصورت کاملا شفاف ارائه میگردد.

پیش پرداخت
در ماه

ارتودنسی دندان فاصله دار

به طور کلی به فاصله بین دو دندان فارغ از اینکه در هرجایی از فک قرار داشته باشند ، دیاستما  ( Diastema ) گفته می شود و به طور معمول باید این فاصله بیشتر از 0.5 میلی متر می باشد و اغلب در دندان های جلویی اتفاق می افتد.

فاصله بین دو دندان هیچگونه تاثیر در سلامت ها دندان ها ندارد و ممکن است در برخی افراد این موضوع خوشایند نباشد و به دنبال رفع آن باشند. برای کم کردن فاصله بین دو دندان می توان از درمان های متفاوتی اعم از روکش ، کامپوزیت ، لمینت و ارتودنسی استفاده کرد اما بهترین درمان بین آن ها ارتودنسی می باشند.

ارتودنسی دندان فاصله دار

ارتودنسی دندان فاصله دار

در درمان ارتودنسی هیچگونه تغییری بر روی دندان طبیعی ایجاد نمی شود و یا چیزی بر روی نچسبیده یا قرار نمیگیرد و به طور کلی ارتودنسی دندان فاصله دار پیشنهاد می شود.

البته ارتودنسی برای دندانهای فاصله دار نیز دارای معایبی نیز می تواند باشد و برای حل این مشکل شاید نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر درمان ها وجود داشته باشد اما طبیعی ترین درمان دندان های فاصله دار ، ارتودنسی می باشد.

هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار

همانطور که گفته شد ارتودنسی در انواع مختلفی موجود می باشد و بسته میزان فاصله بین دندانها ممکن است طول درمان و هزینه درمان متفاوت باشد و شما برای درمان دندان فاصله دار می توانید از تمامی انواع ارتودنسی استفاده نمایید.

عکس ارتودنسی دو دندان جلو

هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار

علت تفاوت قیمت در بین هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار بسته به نوع ارتودنسی متفاوت می باشد که به طور مستقیم بر روی طول درمان و زیبایی در طول درمان موثر می باشد. اصولا هزینه ارتودنسی دو دندان جلو کمی بیشتر از سایر دندان ها می باشد زیرا معمولا از ارتودنسی هایی استفاده می شود که زیبایی لبخند فرد در طول درمان حفظ بشود.

هزینه ارتودنسی تک دندان

ارتودنسی تک دندان اصولا برای دندانهای جلویی و در معرض دید استفاده می شود زیرا معمولا کج بودن دندان های عقبی معمولا از لحاظ ظاهری مشکلی در لبخند فرد ایجاد نمی کند. به علت نمایان بودن این دندان ها ، معمولا از ارتودنسی هایی استفاده می شود که کمتر دیده می شوند و بر روی زیبایی لبخند فرد در طول درمان تاثیر نگذارد.

به طور حتم هزینه ارتودنسی یک دندان کج از ارتودنسی برای دندانهایی با نامرتبی زیاد کمتر می باشد و نیاز به نگرانی درباره ی این هزینه وجود ندارد و اگر بریس های فلزی برای شما ناخوشایند می باشد می توانید از ارتودنسی های سرامیکی ، لینگوال ، متحرک و نامرئی استفاده فرمایید.

ارتودنسی فک بالا

در برخی از افراد فک پایین از دندان های مرتبی برخوردار هستند و برای آنها ممکن است این سوال پیش بیاید که امکان تنها ارتودنسی فک بالا وجود دارد یا خیر ؟ پاسخ به این سوال بسته به وضعیت دندان ها و فکی شما دارد و متخصص ارتودنسی باید تشخیص دهد که نیروی تکیه گاه از فک پایین لازم است یا خیر ؟

ارتودنسی فک بالا

ارتودنسی فک بالا

قیمت ارتودنسی فک بالا بسته به میزان نامنظمی ، شرایط دندان و فک و نوع ارتودنسی شما تعیین می شود و هزینه ارتودنسی فک بالا فقط و فقط توسط متخصص ارتودنسی می تواند برای شما تعیین بشود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری