ایمپلنت فک بالا

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت بهترین درمان برای بی دندانی می باشد که در این درمان ، پایه از جنس تیتانیوم در درون فک قرار داده می شود و نقشی شبیه به ریشه دندان را ایفا می کند . این پایه که فیکسچر نامیده می شود ، به استخوان فک جوش می خورد و سپس اباتمنت و روکش روی آن قرار داده می شود .

منظور از ایمپلنت فک بالا چیست ؟

ایمپلنت فک بالا
منظور از ایمپلنت فک بالا چیست ؟

ایمپلنت در فک بالا ، معمولا تعداد بیمارانی بیشتری نسبت به فک پایین دارد و از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است زیرا دندان های فک بالا از لحاظ زیبایی ارزش بالایی دارند و در لبخند افراد بیشتر دیده می شود . همچنین ایمپلنت در فک بالا ، به دلیل وجود حفرات سینوسی پیچیدگی خاص خود را دارد .

در صورتی که دندانی در فک بالا کشیده شده باشد و ناحیه مدتی بدون دندان یا ایمپلنت بماند ، استخوان فک دچار تحلیل شده و ممکن است مشکلاتی همچون سینوس ها و کم بودن ارتفاع استخوان را به وجود بیاورد .

همانطور که می دانید ، ایمپلنت به وسیله پایه ای به نام فیکسچر به خود استحکام می بخشد. این پایه در درون استخوان فک قرار داده می شود و به آن جوش می خورد و نقشی مشابه به ریشه دندان را ایفا می کند .

اما اگر در استخوان فک بالا ، استخوان به تراکم کافی وجود نداشته باشد ، ایمپلنت ممکن است به خوبی جوش نخورده و استحکام لازم را نداشته باشد و عارضه های گوناگونی را به وجود بیاورد. به همین علت متخصص ایمپلنت برای قرار دادن ایمپلنت در فک بالا ، برای استحکام بخشیدن به ایمپلنت و افزایش تراکم استخوان از درمان های مکملی استفاده می کند.

این درمان ها می تواند شامل انجام سینوس لیفت ، پیوند استخوان و ….. باشد که باعث می شود ایمپلنت در درون فک بالا با استحکام قرار گرفته و عمر بالاتری داشته باشد .

سینوس لیفت چیست ؟

سینوس لیفت
مراحل سینوس لیفت

سینوس یکی از جراحی ها برای قرار دادن ایمپلنت فک بالا می باشد که ارتفاع استخوان برای قرار دادن فیکسچر را به حد کافی می رساند . حفره های سینوس همانطور که می دانید در کنار اطراف بینی قرار دارند و شامل دندان نیش تا آسیاب می شود .

در این جراحی ، کف سینوس ها به منظور افزایش ارتفاع استخوان بالا برده می شود تا ایمپلنت استحکام کافی را داشته باشد .

مقاله کامل سینوس لیفت :

سینوس لیفت

پیوند استخوان چیست ؟

پیوند استخوان
پیوند استخوان ایمپلنت

همانطور که گفته شد ، مهم ترین عامل در موفقیت ایمپلنت سلامت و تراکم مناسب استخوان است . افراد ممکن است به دلایل مختلفی اعم از بیماری های لثه ، پوکی استخوان ، دیابت ، بی دندانی به مدت طولانی دچار تحلیل استخوان بشوند .

برای قرار دادن ایمپلنت در ناحیه که تحلیل استخوان داریم ، پیوند استخوان انجام می شود.برای عمل پیوند استخوان ، مواد مخصوص مخصوص استخوان بر روی استخوان ریخته می شود و این مواد بخشی از استخوان می شوند .

قرار دادن ایمپلنت را می توان همزمان با پیوند استخوان انجام داد اما بهتر است بعد ازقرار دادن مواد پیوند استخوان ، سه ماه صبر کرد و سپس فیکسچر را قرار داد .

مزایای ایمپلنت فک بالا :

ایمپلنت فک بالا
ایمپلنت فک بالا

زیبایی :

ایمپلنت فک بالا ، تاثیر ویژه ای بر زیبایی لبخند دارد زیرا دندان های بالا بیشتر در لبخند دیده می شوند. همچنین ایمپلنت ها نیز به دلیل ساختاری بسیار شبیه به دندان طبیعی می تواند لبخند طبیعی را به شما هدیه کنید .

جلوگیری از تحلیل استخوان و حفظ سلامت استخوان ها :

اگر ایمپلنت به صورت اصولی و توسط متخصص انجام شود ، از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.

عوارض ایمپلنت فک بالا :

جراحی ایمپلنت فک بالا ، تفاوت زیادی با ایمپلنت در فک پایین ندارد و فقط به علت وجود حفره های سینوسی کمی پیچیده تر است.

عوارض ایمپلنت فک بالا ، با عوارض ایمپلنت فک پایین تفاوتی ندارد . اگر بیمار عمل سینوس لیفت انجام دهد ، ممکن است عوارضی از طرف این عمل وجود داشته باشد .

برای اطلاع کافی از این عوارض می توانید مقالات زیر را دنبال کنید .

عوارض ایمپلنت

سینوس لیفت

قیمت ایمپلنت فک بالا :

هزینه ایمپلنت فک بالا با قیمت ایمپلنت فک پایین تفاوتی ندارد مگر اینکه شما عمل های سینوس لیفت و یا پیوند استخوان انجام داده باشید که هزینه های آن از جراحی ایمپلنت جداگانه می باشد .

برای اطلاع کامل از قیمت ایمپلنت فک بالا می توانید با شماره تماس 09307777221 از طریق تلگرام ، واتس آپ و یا تلفن ارتباط برقرار کنید و دریافت ویزیت ، مشاوره و رزرو نوبت به صورت رایگان داشته باشید .

همچنین جداول قیمت ایمپلنت ما در مقاله زیر به صورت کامل موجود می باشد.

قیمت ایمپلنت

ایمپلنت فک بالا کامل:

ایمپلنت فک بالا کامل
اوردنچر فک بالا

قیمت ایمپلنت فک بالا کامل به صورت دقیق نمی توان محاسبه کرد و باید توسط متخصص بررسی شود و سپس توسط کلینیک به شما اعلام کرد .

همچنین ایمپلنت کامل فک بالا می تواند به صورت اوردنچر انجام شود که هزینه کمتری دارد.

برای آشنایی کامل با اوردنچر می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید .

اوردنچر

همچنین برای دریافت مشاوره ایمپلنت فک کامل با شماره شماره تماس 09307777221 از طریق تلگرام ، واتس آپ و یا تلفن ارتباط برقرار کنید و دریافت ویزیت ، مشاوره و رزرو نوبت به صورت رایگان داشته باشید .

همچنین در صورت پر کردن فرم زیر ، ما با شما تماس خواهیم گرفت .

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری