اطفال

– دندانپزشکی اطفال:

پایش سلامت

اگر سلامت دندان کودکان برای شما اهمیت دارد حتماً باید فرزند خود را از ۱۸ ماهگی چک آپ و معاینه نزد متخصص دندانپزشک اطفال ببرید تا از پوسیدگی و خراب شدن دندانها جلوگیری کند.

– بهترین راه برای پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان و آشنا کردن آنها با بهداشت دهان و دندان و مواد غذایی که باعث خراب شدن دندان آنها می‌شود ویزیت و مشاوره‌ی آنها با متخصص دندانپزشک اطفال می باشد زیرا تشخیص تخصصی پوسیدگی در دندان کودک برای هر دندانپزشکی ساده نمی‌باشد و متخصص با گذراندن این دوره‌های تخصصی و همچنین داشتن مهارت‌ در رفتار با کودکان در گروههای سنی مختلف می‌تواند به درستی درمان و سلامت دندان کودک شما را به ارمغان بیاورد.

– کلینیک دندان‌پزشکی روشا از نگاه بسیاری از بیماران و مراجعه‌کنندگان بهترین مرکز تخصصی دندان اطفال در غرب تهران و یا حتی بهترین مرکز تخصصی دندان اطفال در تهران می‌باشد.

– در کلینیک روشا معاینه و مشاوره تمامی خدمات درمانی به خصوص در حوزه اطفال به صورت رایگان ارائه می‌شود.

– همچنین کلینیک روشا با ارائه طرح پایش سلامت دندان کودکان برای اولین بار در ایران سلامت دندان فرزند شما را از ۱۸ ماهگی تا ۱۸ سالگی به صورت کاملاً رایگان با معاینه و مشاوره‌ی مراقبتی آن را با شما در میان خواهد گذاشت.

– در کلینیک روشا تمامی خدمات دندانپزشکی اطفال اعم از پر کردن دندان، پالپوتومی، پالپکتومی، فضای نگهدارنده، ترمیم دندان شیری، فلورایدتراپی و پایش سلامت و … توسط متخصص دندانپزشکی اطفال ارائه می‌شود.

– پالپ دندان:

در کودکان پوسیدگی یک دندان باعث می‌شود تا مابقی دندانها هم آسیب ببینند در نتیجه درمان پالپ در کودکان یا همان عصب‌کشی و درمان ریشه امری ضروری می‌باشد زیرا انجام عصب‌کشی دندان در کودکان سبب می‌شود تا دندانهایی که در کودکان آسیب‌ دیده است درمان شود و از دست نرود.

اتاق پالپ دندان شامل هسته‌ای توخالی داخلی دندان می‌باشد و به رگ‌ها و اعصاب دندان پالپ یا مغز دندان گفته می‌شود. در حالت عادی مغز دندان یا پالپ زنده و فعال می‌باشد اما پوسیدگی اعصاب و رگها باعث درد و سرانجام مرگ پالپ دندان می‌شود که در این صورت عصب‌کشی یا درمان ریشه ضرورت دارد.

– پالپوتومی اطفال:

دندان شیری
baby smile close

درمان پالپوتومی برای نجات دندان پوسیده انجام می‌شود. در صورتی که قسمت تاج دندان و یا سطح ریشه‌ی دندان کودک دچار پوسیدگی شده باشد دندانپزشک با برداشتن این قسمت از دردهای داخل لثه و بافت عصبی می‌کاهد سپس به مابقی اقدامات درمانی می‌پردازد. پالپوتومی و درمان ریشه در کودکان بسیار کوتاهتر از درمان ریشه در بزرگسالان می‌باشد زیرا طول عصب دندان کودکان کوتاه می‌باشد و تخلیه کامل آن نیاز نیست و پر کردن آن هم به زمان زیادی نیاز ندارد.

– پالپکتومی اطفال:

در پالپوتونمی تنها بخش تاج دندان تخلیه می‌شود اما اگر پوسیدگی دندان عمیق باشد دندانپزشک با درمان پالپکتومی تمام پالپ را از محفظه‌ی پالپ خارج می‌کند و سپس به ادامه‌ی درمان می‌پردازد. این درمان از خطر افتادن زود هنگام دندان شیری جلوگیری می‌کند. افتادن زود هنگام دندان شیری علاوه بر مشکلاتی در خوردن و صحبت کردن نازیبایی در کودکان همچنین باعث بروز مشکلات بزرگتری در سنین بالاتر می‌شود.

– فضای نگهدارنده:

تعداد دندانهای شیری در دهان کودکان ۲۰ عدد می‌باشد که تا حدود ۱۲ سالگی دندانهای دائمی به طور کامل جایگزین دندانهای شیری می‌شوند.

متأسفانه برخی والدین به اشتباه اهمیت چندانی برای دندانهای شیری کودک خود قائل نیستند در صورتی‌که دندانهای شیری فضای کافی و مناسب را برای دندانهای دائمی که در آینده قرار است جایگزین شوند را ایجاد کرده‌اند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند.  حال زمانی که این دندانهای شیری به هر دلیلی زودتر از موعد مقرر خود می‌افتند برای جلوگیری از به هم ریختگی و کج شدن دندانهای دائمی از فضا نگهدارنده دندان استفاده می‌شود تا فضای مناسب برای رویش دندان دائمی حفظ شود.

– پایش سلامت دندان اطفال:

آشنایی با بهداشت دهان و دندان و مراقبت از آنها از دوران کودکی اهمیت بسیار بالایی دارد تا هم سلامت و زیبایی دندان کودکمان حفظ شود و هم از ایجاد هزینه‌های گزاف درمانهای دندانپزشکی در آینده جلوگیری شود.

– والدین سهم بسیار زیادی در سلامت دندانهای اطفال دارند و اگر این موضوع برایشان اهمیت دارد حتماً باید در 18 ماهگی فرزند خود را برای چک آپ نزد متخصص دندانپزشکی اطفال ببرند.

– کلینیک دندانپزشکی روشا به جهت اهمیت بسیار بالای سلامت دندان در کودکان برای اولین بار در ایران طرح پایش سلامت دندان اطفال را به صورت کاملاً رایگان عرضه می‌کند تا همه‌ی عزیزان بتوانند برای حفظ سلامت دندان کودک خود در این طرح شرکت کنند.

– شما عزیزان می‌توانید به صورت اینترنتی یا حضوری در سامانه پایش سلامت دندان اطفال به صورت کاملاً رایگان ثبت نام کنید و از 18 ماهگی تا 18 سالگی هر 6 ماه یکبار فرزند خود را برای چک آپ و معاینه کامل و مشاوره نزد بهترین متخصص دندانپزشک اطفال بیاورید و به صورت رایگان از این خدمات ارزشمند بهره‌مند شوید و در سلامت دندان کودک خود سهیم باشید و از خرابی آن و هزینه‌های گزاف دندانپزشکی در آینده جلوگیری کنید.

-هزینه خدمات دندانپزشکی اطفال

در جدول زیر هزینه های خدمات دندانپزشکی کودکان در کلینیک روشا آمده است.

  بخش   خدمات اطفال   تعرفه عمومی   تعرفه تخصصی
            اطفال پالپو تومی اطفال با ترمیم 430,000 559,000
پالپکتومی با روکش 630,000 819,000
پالپکتومی با ترمیم 490,000 637,000
روکش SSC 380,000 494,000
فضا نگهدارنده یک طرفه 430,000 559,000
فضا نگهدارنده دو طرفه 490,000 637,000
فیشورسیلانت 140,000 182,000
کشیدن دندان شیری 90,000 117,000
فلوراید تراپی دوفک 140,000 182,000

– بهترین متخصص دندان اطفال کیست؟

– کلینیک دندانپزشکی روشا با برخورداری از بروزترین تجهیزات دندانپزشکی و استفاده از بهترین مواد دندانپزشکی در فضایی آرام و صمیمانه با کادری مجرب و بهترین متخصصین دندانپزشکی اطفال تهران همکاری می‌کند.

– دندانپزشکان 6 سال برای گذراندن دوره‌ی عمومی تحت آموزش قرار می‌گیرند و پس از آن برای گرفتن مدرک تخصصی دندانپزشکی اطفال باید چند سال هم به صورت تخصصی این دوره را سپری کنند.

– دندانپزشک متخصص اطفال علاوه بر تخصص باید با طرز رفتار با کودکان در شاخه‌های گوناگون سنی کاملاً آشنایی داشته باشد تا کودک در این سن حساس از نام دندانپزشک فراری نباشد.

– متداولترین بیماری‌هایی که کودکان ما درگیر آن می‌شوند پوسیدگی دندان است که تشخیص درست و تخصصی آن برای هر دندانپزشکی ساده نمی‌باشد و اگر به سلامت دندانهای کودک خود اهمیت می‌دهیم بهتر است از 18  ماهگی برای چکاپ و مشاوره نزد متخصص دندان اطفال ببریم.

– سلامت دندانهای شیری در اطفال بسیار حائز اهمیت می‌باشد و نباید نسبت به آنها بی‌تفاوت بود زیرا این دندانها به حفظ فضای مورد نیاز برای رشد دندانهای دائمی کمک می‌کنند. در نتیجه متخصص دندان کودکان باید در ارتباط با کودکان و آموزش راه‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان و مراقبت از دندانهای اولیه (دندانهای شیری) به کودکان و والدین آنها دقت لازم را داشته باشد.مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

فاصله بین جراحی اول، یعنی کاشت ایمپلنت و تعویض آن، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اما به طور کلی حدود 1 تا 6 ماه طول می‎کشد