روکش زیرکونیا

مقاله اصلی روکش زیرکونیا :

روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا کلینیک دندانپزشکی روشا

در طی قرون گذشته، دندان پزشکان با استفاده از منابع مختلفی مانند طلا، چینی و رزین روکش های دندانی را می ‌ساختند؛ اما امروزه بیشتر این روکش ها را به کمک عنصر زیرکونیوم می ‌سازند. این ماده نسبتاً جدید استقامت عناصر فلزی را دارد و می ‌تواند ظاهری طبیعی به دندان ها بدهد. به همین خاطر بسیاری از دندان پزشکان با استفاده از این عنصر بیشتر عمل های ترمیم دندان را انجام می ‌دهند.

تاریخچه روکش های زیرکونیا

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان دندان آمریکا، روکش های دهانی از سال 200 میلادی در میان مردم رایج بوده و بسیاری از افراد به کمک این روکش ها، دندان های خراب یا شکسته شده خود را ترمیم می ‌کردند.

در دهه های گذشته بسیاری از روکش های دندانی را به کمک آلیاژ های طلا می‌ ساختند. این دسته از ترکیبات مقاومت بالایی داشتند و به آسانی از بین نمی ‌رفتند، اما ظاهر زیبایی نداشتند. به همین دلیل برخی از افراد ترجیح می ‌دادند تا از روکش های چینی استفاده کنند. روکش های چینی و روکش سرامیکی ظاهری مشابه دندان های طبیعی داشتند ولی شکننده بودند. از این روکش ها میتوان به عنوان روکش همرنگ دندان نام برد. زیرکونیوم یکی از عناصری است که استقامت فلزات را در کنار ظاهر طبیعی چینی دارد و امروزه در دندان پزشکی مصارف فراوانی دارد.

روکش زیر کونیا روشا

مزایای استفاده از روکش های زیرکونیا

  • این دسته از روکش ها را در یک جلسه می ‌سازند و در دهان قرار می ‌دهند
  • به منظور بهبود ظاهر می‌توان یک لایه چینی بر روی آن قرار داد و به عنوان یک روکش دندان خوب از آن استفاده کرد.
  • این ماده از نظر زیستی با بدن سازگار است و منجر به ایجاد پاسخ ایمنی نمی ‌شود بنابراین میتوان آن را بهترین روکش دنداندانست.
  • می‌توان به روش های مختلف آن را در دهان قرار داد
  • به شدت مقاوم است و نیاز به آماده سازی زیادی ندارد
  • رنگ پذیری دارد و می ‌تواند به رنگ دندان های فرد در بیاید

معایب استفاده از روکش های زیرکونیا

روکش های زیرکونیا بسیار مات اند، در نتیجه نمی ‌توانند درخششی مانند دندان های طبیعی داشته باشند. همچنین این عنصر به قدری مقاوم است که دندان پزشکان به راحتی نمی ‌توانند در دهان آن را تنظیم کنند. علاوه بر این ها، زیرکونیم بسیار سخت است و می ‌تواند دندان های بدون روکش مقابلش را بساید و تخریب کند.

هزینه استفاده از روکش های زیرکونیا

هزینه ایمپلت های دندانی می‌ تواند بر اساس جنس روکش، سختی عمل و مواردی مانند پوشش بیمه متفاوت باشد. امروزه بسیاری از دندان پزشکان استفاده از روکش های زیرکونیا را پیشنهاد می‌کنند که قیمت و هزینه روکش زیرکنیا مناسب تر دارند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری