مراقبت پس از پروتز

دندانپزشکی روشا پروتز دندان

نکته هایی برای مراقبت از پروتز:

رای جلوگیری از عفونت های باکتریایی، مهم است که به طور مرتب مسواک بزنید. عفونت ها ممکن است لثه های شما را تضعیف کنند. اگر این اتفاق بیافتد، پروتز شما در معرض خطر افتادن قرار می گیرد یا از بین می رود.

2. ابزارهای مناسب برای پروتز را دریافت کنید

انتخاب ابزارهایی که به طور خاص برای پروتز های دندانی طراحی شده است، تا زمانی که امکان پذیر است، آنها را به بهترین شکل حفظ کنید. مسواک یا مسواک معمولی ممکن است به ترمیم های جدید شما آسیب برساند.

3. دندانپزشک خود را برای بررسی های منظم ببینید

 

اگر دندان مصنوعی دارید، برنامه های دوساله را با دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید. آنها می توانند ایمپلنت های دندانی و دندان های پروتز را به درستی ببینند، در شرایط خوبی قرار داشته باشند و دندان های شما را کاملا تمیز نگه دارند تا لثه ها سالم باشند.

4. اجتناب از غذا و نوشیدنی هایی که می توانند رنگ کنند

 

قهوه و زغال اخته و تمشک نیز باعث رنگ گرفتن دندان ها هستند. از دندان مصنوعی خود با اجتناب از هر چیزی که می تواند به طور بالقوه دندان های شما را لکه کند محافظت کنید. با استفاده از مسواک زدن و شستشو دندان با آب بعد از استفاده از خوراکی های رنگی نیز می توانید خطر دندان های رنگ شده خود را کاهش دهید

5. نحوه مسواک زدن پروتز ها

 

پروتزهای خود را روزانه، مسواک بزنید اما نه با خمیر دندان. خمیردندان ساینده است و خراشهای میکروسکوپی ایجاد می کند که در آن مواد غذایی و پلاک گیر می کنند. همانند دندان های طبیعی دندان ها باید روزانه مسواک زده شوند تا مواد غذایی و پلاک حذف شوند. مسواک زدن باعث جلوگیری از ایجاد لکه های دائمی روی دندان مصنوعی می شود.

6. مراقبت هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید

 

هنگامی که از پروتز ها استفاده نمی کنید دقت کنید. پروتزها بایستی مرطوب نگه داشته شوند و در آب قرار داده شوند ولی پروتزها هرگز نباید در آب گرم قرار بگیرند. دندانپزشک شما بهترین روش برای مراقبت از دندان مصنوعی را پیشنهاد می دهند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری