3

ارتودنسی اقساطی – اقساط 24 ماهه ارتودنسی دندان

ارتودنسی قسطی

 

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی قسطی | قیمت ارتودنسی (Orthodontic) می تواند بسیار بالا باشد و بسیاری از افراد از این جهت به ارتودنسی نمی پردازند.

خوشبختانه ارتودنسی اقساطی در تهران این مشکل را برای بسیاری از مردم حل کرده است. ما در کلینیک دندانپزشکی روشا در جنت آباد برای قیمت ارتودنسی قسطی در سال 1400 شرایط بسیار خوبی را در نظر گرفته ایم تا شما مراجعه کنندگان عزیز بتوانید با خیالی آسوده به انجام ارتودنسی برای خود و یا کودکان دلبندتان بپردازید.

ویزیت رایگان پشنهاد ما این است که قبل از مطالعه این مطلب و آشنایی کامل با انواع ارتودنسی و قیمت ارتودنسی قسطی در تهران، حتما فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ارتودنسی بی دغدغه و با کیفیت حق شماست... (مشاوره رایگان و پرداخت قسطی)
با استفاده از فرم زیر میتوانید از مشاوره و ویزیت رایگان کلینیک دندانپزشکی روشا بهره مند شوید.

و یا با شماره های  44477880-021  |  7777221-0930  تماس بگیرید.

 

ارتودنسی یک شاخه‌ای از عرصه دندان پزشکی است. با استفاده از ارتودنسی میتوانید دندان‌هایی که در جای نامناسبی قرار گرفته‌اند را اصلاح کنید. اگر دندان‌های شما فرم و شکل نا مناسبی داشته باشد در تمیز کردن و تمیز نگهداشتن دندان شما سختی ایجاد میکند و در راستای آن قطعا مشکلات بهداشتی زیادی برای شما دهان و دندان شما ایجاد میکند.

در صورتی که نتوانید بهداشت دندان خود را به خوبی رعایت کنید دندان خود را در معرض پوسیدگی قرار داده‎اید که باعث ایجاد بیماری‌های پریودنتال میشود. دندان‌هایی که مسئولیت جویدن غذا را دارند در صورتی که در حالت بدی قرار گرفته باشند فشار زیادی به آن‌ها وارد میشود و عوارض بسیار سختی برای بیمار به ارمغان میاورد.

ارتودنسی قسطی در تهران 

باتوجه به قیمت های بالای درمان های دندانپزشکی و همچنین قیمت ارتودنسی، ما در کلینیک دندانپزشکی روشا در تهران مفتخر هستیم که می توانیم بهترین خدمات دندانپزشکی را بصورت قسطی ارائه دهیم. 

در سال 1400 با توجه به شرایط موجود و هزینه بالای ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی روشا در نظر دارد تا با ارتودنسی اقساطی خدماتی راحت را به شما عزیزان دهد. شما می توانید با اقساط 12، 18 و 24 ماهه درمان ارتودنسی خود را با خیالی آسوده انجام دهید.

از این رو برای آسودگی شما عزیزان درمان ارتودنسی را در نظر گرفته ایم که بصورت قسطی و با پیش پرداخت حداقل برای شما انجام دهیم. 

ارتودنسی قسطی در دندانپزشکی روشا این امکان را فراهم میکند که می توانید با پرداخت فقط 20 درصد از هزینه درمان بصورت پیش پرداخت درمان خود را شروع کنید و در ادامه بصورت 12 الی 24 ماهه هزینه ارتودنسی قسطی خود را بپردازید. در ادامه جدول قیمت و قسط بندی ارتودنسی را می توانید مشاهده کنید.

 

قیمت ارتودنسی اقساطی :

 

نوع ارتودنسیتعرفه (هرفک)پیش پرداختاقساط
ارتودنسی ثابت فلزی6 الی 9 میلیون تومان1/000/000 الی 1/800/000 تومان12 ماهه | از 420 تا 600 هزار تومان
18 ماهه | 280 تا 400 هزار تومان
24 ماهه | 210 تا 300 هزار تومان
ارتودنسی ثابت سرامیکی8.5 الی 11 میلیون تومان1/200/000 الی 2/400/000 تومان12 ماهه | 610 تا 800 هزار تومان
18 ماهه | 405 تا 480 هزار تومان
24 ماهه | 305 تا 360 هزار تومان
ارتودنسی متحرک

پس از مراجعه توسط

متخصص تعیین می شود

800/000 الی 1/600/00 تومان12 ماهه | 270 الی 535 هزار تومان
18 ماهه | 180 الی 355 هزار تومان
24 ماهه | 135 الی 270 هزار تومان
ارتودنسی نامرئی10 الی 20 میلیون تومان2 الی 4 میلیون تومان12 ماهه | 670/000 الی 1/335/000 تومان
18 ماهه | 445 الی 890 هزار تومان
24 ماهه | 335 الی670 هزار تومان
ارتودنسی دیمونتماس بگیرید021-44624157021-44624157
ارتودنسی لینگوالتماس بگیرید021-44624157021-44624157

 

توجه در ادامه برخی از عوارض را نام میبریم:

 

حال میخواهیم به بررسی مزایای آن بپردازیم و بهتر است پیش از انجام ارتودنسی ابتدا اطلاعات خود را تکمیل کنید سپس به انجام آن بپردازید:

افراد ممکن است بر اثر پارامترهای گوناگون به مدت زمان‌های متفاوتی برای طول درمان نیاز داشته باشند و نمیتوان مدت زمان دقیقی برای همه افراد تعیین کرد. اما اغلب به صورت میانگین مدت زمان درمان ارتودنسی 2 سال است.

 

محاسبه آنلاین قیمت ارتودنسی قسطی :

پیش پرداخت
در ماه

 ویدئو ارتودنسی دندان (زمان 40 ثانیه) before & after

 

 

بعد از ارتودنسی چکار کنیم ؟ 

 

مراقبت های بعد از ارتودنسی 

پس از آنکه درمان ارتودنسی به اتمام رسید بهتر است یکسری مراقبت‌های لازم را رعایت کنید.

 

بهداشت دهان و دندان خود را پس از نصب ارتودنسی بسیار رعایت کنید.
استفاده از غذاهایی که بسیار سفت است مانند ته دیگ یا بلال ممنوع است زیرا ممکن است به ارتودنسی شما آسیب برساند.
استفاده از دهان شویه‌های مخصوص برای شما پس از نصب ارتودنسی اجباری است زیرا نباید اجازه دهید پلاک‌ها در اطراف دندان شما تجمع کنند.
مسواک و نخ دندان‌هایی وجود دارد که مخصوص ارتودنسی است استفاده از آنها در طول درمان اجباری است
در صورتی که ورزش رزمی انجام میدهید بهتر است در هنگام طول درمان آن را کنار بگذارید یا از محافظ فک استفاده کنید و دقت داشته باشید هیچ ضربه‌ای نباید به فک شما وارد شود.
اگر از ارتودنسی ثابت استفاده میکنید و براکت‌ها لب شما را اذیت میکند برای جلوگیری از احساس درد و ناراحتی باید از موم ارتودنسی استفاده کنید.
پیش از انجام ارتودنسی باید تمامی دندان‌های شما بررسی شود و اگر دچار مشکل یا پوسیدگی است درمان شود.
بعد از خوردن هرگونه مواد غذایی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان باید از مسواک استفاده کنید.
اگر از ارتودنسی متحرک استفاده میکنید بهتر است هنگام شنا کردن آن را از دهان خود خارج کنید زیرا ممکن است هنگام شنا کردن نفس کم بیاورید. این نکته مخصوصا در کودکان باید رعایت شود.
اگر در هنگام ارتودنسی از جراحی فک نیز استفاده کرده اید بهتر است حتما تا 3 روز از مسواک زدن بپرهزید زیزا ممکن است آسیبی به ناحیه جراحی شده وارد شود. به وسیله یک دستمال دندان خود را تمیز نگهدارید.

 

ارتودنسی دندان چیست ؟

ارتودنسی دندان یک روش برای مرتب کردن دندان های به هم ریخته و همین طور رفع ناهنجاری هایی فکی می باشد. این درمان با استفاده از براکت ها و سیم های مخصوصی که به آن متصل می شوند انجام می شود و از این رو ، این درمان در میان مردم به سیمی کردن دندان ها معروف است. درمان ارتودنسی از سنین کودکی تا بزرگسالی انجام می شود و دارای انواع مختلفی می باشد.

 

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی در بارداری 

سلامت دهان و دندان همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی صاف قطعا جذای است. اما سوالی که همیشه مطرح است این است که :

وضعیت ارتودنسی در زمان بارداری به چه صورت است؟ 

آیا ارتودنسی در زمان بارداری ضرر دارد یا خیر؟

خوشبختانه درمان ارتودنسی در بارداری و استفاده از بریس های دندانپزشکی (Dental braces) خطری برای مادر و فرزند ایجاد نمی کنند و در طول دوره بارداری مشکلی ندارد. 

تنها موردی که میتواند خطرناک باشد تهیه عکس رادیولوژی از فک می باشد؛ که توصیه اکید این است که حتما قبل از بارداری اقدام به تهیه عکس رادیولوژی نمائید. ضمنا مطرح کردن موضوع بارداری با پزشک دندانپزشک ضروری می باشد.

انواع ارتودنسی

ارتودنسی دارای انواع زیادی می باشد مانند : ارتودنسی لینگوال ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی ثابت سرامیکی و…

ارتودنسی لینگوال اقساطی

در این ارتودنسی براکت های ارتودنسی در پشت دندان ها متصل شده و دیده نمی شود و دارای قیمت بیشتری نسبت به ارتودنسی ثابت می باشند.

لینگوال

ارتودنسی قسطی دیمون

این ارتودنسی های مانند ارتودنسی ثابت می مانند ولی دارای براکت های کوچکتری می باشند و نیازی به تنظیم پزشک ندارند. این ارتودنسی ها خود تنظیم می باشند. در این براکت ها هرچه فاصله دندان ها تغییر کند سیم های ارتودنسی تنگ تر می شوند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی قسطی ثابت

این ارتودنسی همان ارتودنسی معمولی می باشد که شامل براکت های عادی و سیم ارتودنسی می باشد و نسبت به بسیاری از ارتودنسی های دارای قیمت متفاوتی می باشند.

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت سرامیک اقساطی

این ارتودنسی ها مانند ارتودنسی ثابت می مانند با تفاوت این که جنس این براکت ها سرامیک رنگ دندان است تا کمتر دیده شوند و دارای سیم های بی رنگ می باشند. این ارتودنسی های به دلیل دیده نشدن بسیار طرفدار دارند ولی شکنندگی بیشتری دارند و قیمت آن ها بالا تر می باشد.

سرامیک

ارتودنسی قسطی نامرئی

این ارتودنسی یک سری پلاک های متحرک می باشند، این پلاک ها به صورت کاملا بی رنگ می باشند و دارای تعداد زیادی هستند که طی هر چند هفته باید عوض شوند. ارتودنسی نامرئی به هیچ وجه دیده نمی شود و یکی از روش هایی می باشد که افراد مشهور از آن ها برای مرتب کردن دندان های خود استفاده می کنند. این پلاک های قابل خارج کردن می باشند یعنی در هر زمان که شما نیاز به خوردن ، آشامیدن ، نواختن ساز موسیقی و … داشته باشید می توانید به راحتی این پلاک های ارتودنسی را از دهان خود خارج کنید.

قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی را می توان به صورت ارتودنسی قسطی تعیین کرد که به این روش از پرداخت ارتودنسی اقساطی گفته می شود. اقساط این ارتودنسی در طول درمان به مرور زمان پرداخت می شود. یعنی از زمانی که درمان شروع می شود تا زمانی که براکت های ارتودنسی از دهان فرد خارج شود محاسبه می شود. این قسط بندی طبق درمان شما تعیین می شود. ممکن است درمان شما دارای زمان زیادی باشد در این صورت اقساط با فردی که درمان کمتری نیاز دارد متفاوت می باشد.

پرداخت نقدی به جای ارتودنسی اقساطی

پرداخت نقدی ارتودنسی امکان پذیر می باشد. با پرداخت نقدی ارتودنسی ممکن است مشغله فکری شما نیز کمتر شده و همین طور پرداخت نقدی ارتودنسی دارای 20 درصد تخفیف می باشد. البته پرداخت نقدی ارتودنسی به این معنی نمی باشد که شما هرگز هزینه ای پرداخت نمی کنید

ممکن است با شکستن براکت های ارتودنسی و یا نیاز داشتن درمان ها و وسایل دیگر ارتودنسی نیاز شود که شما هزینه هایی را بر عهده بگیرید.

ارتودنسی

هزینه های ارتودنسی های مختلف

اگر شما می خواهید ظاهری زیبا تر در زمان درمان ارتودنسی داشته باشید و یا سیستم ارتودنسی شما کمتر دیده شود و یا دیده نشود به مراتب باید هزینه های بالاتری را پرداخت کرد. هزینه ارتودنسی هایی مانند لینگوال ، دیمون ، نامرئی و ارتودنسی سرامیکی از ارتودنسی های ثابت بیشتر می باشد. این ارتودنسی ها به علت نوع براکت ها ، جنس استفاده شده در آن ها ، و روش متفاوت درمانی دارای هزینه های متفاوتی می باشند.

ارتودنسی اقساطی یا نقدی

ارتودنسی اقساطی باعث می شود که به بیمار فشار زیادی برای درمان پرداخت هزینه ارتودنسی متحمل نشود. ارتودنسی اقساطی به شکلی تعیین می شود که تا پایان درمان به پایان برسد تا بیمار در آخر درمان هزینه زیادی را پرداخت نکند.

البته پرداخت هزینه نقدی ارتودنسی باعث می شود که بیمار ارتودنسی 20 درصد تخفیف بهره مند شود.

اما ارتودنسی اقساطی باعث می شود تا بیمار همزمان و به موازات درمان خود هزینه آن را پرداخت می کند و ارتودنسی اقساطی باعث آن می شود تا از لحاظ مالی به بیمار فشاری وارد نشود.

 

 1. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر من از یکی ازشهرستان های کرمان مزاحمتون میشم میخاستم بپرسم،ایا من اگه بخام بیام تهران واسه ارتدونسی ایا دوره های معاینه ای بعد از درمانم باید باز بیام تهران؟

  • کلینیک دندانپزشکی روشا گفت:

   سلام و عرض ادب

   بله برای معاینه دوره ای لازم است که تشریف بیارید اما اقدامات لازم انجام میشه تا کمترین میزان رفت و آمد را داشته باشید.

 2. کیمیا گفت:

  سلام، برای اقساط ارتودنسی باید چک بدیم؟

  • کلینیک دندانپزشکی روشا گفت:

   بله / دوست عزیز شرایط ارتودنسی قسطی بسیار اسان و راحت هست می توانید برای اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید و یا فرم موجود در این مطلب رو تکمیل کنید. باتشکر

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .