ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت یکی از انواع ایمپلنت‌هایی است که توسط پزشکان متخصص برای بیماران و متقاضیان انجام می‌شود و بهتر است قبل از کاشت آن با ویژگی‌های این ایمپلنت آشنا شوید.

ایمپلنت نئودنت چیست ؟

ایمپلنت نئودنت ( neodent ) یک ایمپلنت سوئیس برزیلی است که در سال 1993 تاسیس شد و در سال 2015 این شرکت توسط نئودنت خریداری شد و در نهایت این ایمپلنت در سال 1396 وارد ایران شد و دارای گواهینامه CE، FDA، ISO است.

اکنون انجام ایمپلنت نئودنت برای مردم مقرون به‌صرفه است و در عین حال نرخ بقای بالایی دارد. ساده‌ترین پروسه در کمترین زمان با پایین‌ترین هزینه در کاشت ایمپلنت نئودنت یافت می‌شود. گرند مورس یکی از سیستم‌هایی است که توسط نئودنت ارائه می‌شود و در کشور ایران بسیار کاربرد دارد.

طیف گسترده‌ای از ایمپلنت‌های مختلف توسط نئودنت عرضه می‌شود که کیس‌های درمانی مختلفی را پوشش می‌دهد. ضمانت مادام‌العمر محصولات نئودنت از مزیت‌های این برند است.

قیمت ایمپلنت نئودنت

هزینه ایمپلنت نئودنت بین 12 الی 15 میلیون تومان به ازای هر واحد بدون روکش است که در بین ایمپلنت های سوئیسی دارای ارزش خرید بسیار بالایی است.

معرفی ایمپلنت نئودنت

ساخت ایمپلنت‌های تیتانیومی با قیمت کمتر نخستین ‌بار توسط ایمپلنت نئودنت اتفاق افتاد. در نظر داشته باشید که فلز تیتانیوم احتمال بروز حساسیت بسیار پایینی دارد و این به دلیل سازگاری زیستی بالا در فلز تیتانیوم می‌باشد. به سبب ویژگی بیان شده استفاده از تیتانیوم یا آلیاژ تیتانیوم توسط بیشتر شرکت‌‌های سازنده ایمپلنت انجام می‌شود.

عرضه ایمپلنت‌هایی که مقرون به‌صرفه بوده و در عین حال مستحکم باشد از اهداف نئودنت می‌باشد. این ایمپلنت پایه‌هایی از جنس تیتانیوم دارد و تکنولوژی جدید آکوا در آن به کار رفته است. از طریق این تکنولوژی خاص ترشوندگی ایمپلنت در سطح میکروسکوپی اتفاق می‌افتد.

توجه کنید که یک ایمپلنت نئودنت با‌کیفیت شامل نوع‌های مختلفی است. این ایمپلنت به دلیل تنوع بالا بیشتر نیازهای بیماران را مرتفع می‌کند.

خط کاشت مورس مخروطی، یک نمونه ایمپلنت نئودنت است. به دلیل روند درمانی راحت‌تر در این نوع از ایمپلنت خطای شکست کمتری وجود دارد. پروتکل‌های دریلینگ کوتاه‌تری در این ایمپلنت یافت می‌شود. مداوای بهتر‌تری توسط این نوع از ایمپلنت نئودنت انجام می‌گیرد. دقت این سیستم به دلیل پشتیبانی از جراحی دیجیتال هدایت‌شده جدید، بیشتر شده است. حفظ استخوان کریستال و ایجاد یک مهر و موم باکتریایی به دلیل جنبه اتصال آن، اتفاق افتاده.

نوع دیگر ایمپلنت نئودنت لاین ایمپلنت Facility است. در دهان با فضاهای ترمیمی محدود و باریک به طور خاص از این ایمپلنت استفاده می‌شود.

به دلیل پایداری بالا و مناسب بودن آن برای اکثر استخوان‌ها ایمپلنت بسیار راحتی است. از انواع دیگر ایمپلنت نئودنت WS تیتامکس کورتیکال را می‌توان نام برد. در مواردی که کاهش میزان استخوان فک به دنبال کشیدن دندان اتفاق افتاده مناسب است. در این نوع ایمپلنت نیازی به انجام پیوند استخوان برای بیمار نیست و درمان اضافه در این روش وجود ندارد.

فیکسچر‌ ایمپلنت نئودنت

در ایمپلنت‌های دندانی انواع مختلفی از فیکسچر‌ها وجود دارد. در ایمپلنت نئودنت نیز فیکسچر‌های متفاوتی به کار رفته است. سه خط تولید مختلف در نئودنت، انواع فیکسچرها را تولید می‌کنند. سری خاصی از فیکسچر‌های نئودنت Grand Morse یا GM می‌باشد.

فیکسچر‌ ایمپلنت نئودنت

این نوع از فیکسچرها نتیجه دو دهه فعالیت شرکت نئودنت در زمینه ایمپلنت و دندان‌پزشکی است. در سیستم‌های GM سطوح توسعه‌یافته SLA به کار رفته است که به آن آکوا گفته می‌شود و از ثبات و طول عمر بالایی برخوردار است.

ویژگی آب‌دوست یا هیدروفیل در سطح آکوا سبب پایداری زیاد آن شده است و باعث شده در استفاده با استخوان‌های نرم نیز به‌خوبی عمل کند. در سیستم ایمپلنتی GM فیکسچرها به دو شکل سطح NeoPoros و یا سطح NeoPoros ارائه می‌شوند و با پوششی که به آن آکوا گفته می‌شود. سطح NeoPoros در تمام فیکسچرهای GM وجود دارد.

سیستم GM در ایمپلنت نئودنت در سه سطح طراحی شده است. اولین سطح این سیستم Helix می‌باشد که برای تمام استخوان‌ها مناسب است. سطح دیگر در سیستم ایمپلنتی GM درایو یا Drive نام دارد. برای فرش ساکت‌ها و استخوان‌های تایپ III و IV از این سطح استفاده می‌شود.

سطح سوم در GM همان Titamax  بوده که برای استخوان‌های تایپ I و II و اطراف بن گرفت شده، مثل بن بلاک‌ها مناسب است. از دیگر فیکسچرهای ایمپلنت نئودنت Cone Morse می‌باشد. اثربخشی استثنایی و قابلیت اطمینان بالا باعث شده این سیستم ایمپلنت نئودنت به‌عنوان یک شاهکار معرفی شود. فیکسچر Zygoma GM  از دیگر فیکسچر‌های این ایمپلنت است که برای بیمارانی که با مشکلات آتروفی فک درگیر هستند در نظر گرفته شده است. در ایمپلنت نئودنت فیکسچر Zi که کاملا غیرفلزی است نیز استفاده می‌شود و برای کسانی که به فلز حساسیت دارند مناسب است.

مزایای ایمپلنت نئودنت

بهترین ایمپلنت نئودنت می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد؛ زیرا زمانی که شما دندان یا دندان‌های خود را از دست می‌دهید امکان تحلیل استخوان فک شما وجود دارد و برای جلوگیری از تحلیل استخوان تنها راه همان ایمپلنت دندان است. در مقایسه با روش‌هایی چون بریج، پروتز جزئی یا کامل ایمپلنت بادوام‌تر می‌باشد.

مزایای ایمپلنت نئودنت

با توجه به آمار بالای رضایت بیمارانی که شیوه درمانی ایمپلنت را انتخاب کرده‌اند درمی‌یابیم که این روش بسیار بهتر از سایر روش‌های جایگزین بوده است.

خصوصیات ایمپلنت نئودنت به گونه‌ای است که کاشت آن بسیار راحت است و خیلی به دندان‌های طبیعی شما شبیه خواهد بود و ایمپلنت نئودنت تقریبا مادام‌العمر می‌باشد هر چند پروسه نصب طولانی دارد.

تجربه نشان داده است که در مقابل هزینه و زمانی که برای کاشت ایمپلنت صرف می‌شود انتخاب یک برند ایمپلنت معتبر بسیار مهم است و باعث ماندگاری بالاتر می‌شود. این ایمپلنت جزو ایمپلنت‌های معتبری است که در مقایسه با رقبای خود کارایی بهتر و کیفیت بالاتری را ارائه می‌کند.

معایب ایمپلنت نئودنت

مانند هر عمل جراحی دیگر در ایمپلنت نئودنت نیز احتمال خطر التهاب، عفونت و درد وجود دارد. با این وجود پزشک شما درباره موارد گفته شده و نحوه مدیریت آن‌ها به شما مشاوره خواهد داد. ممکن است در مواردی مانند نبود استخوان برای کاشت ایمپلنت نیاز به روش‌های پیوند استخوان و لثه باشد و این باعث افزایش هزینه درمان بیمار خواهد شد هر چند در طولانی‌مدت این سرمایه‌گذاری اولیه جبران می‌شود.

جهت انجام ایمپلنت نئودنت خوب باید پزشک معالج کاشت ایمپلنت نئودنت را به بهترین شکل انجام دهد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی بعد از کاشت برای فرد متقاضی ایمپلنت به وجود آید.

انجام بررسی‌های اولیه جهت آمادگی استخوان فک بیمار برای پذیرش ایمپلنت توسط پزشک از طریق عکس‌های مخصوص باید انجام گیرد. از طرفی قیمت کاشت ایمپلنت بالا است و هر شخصی قادر به انجام این عمل نیست و فقط افراد خاصی از این روش درمانی استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در انجام ایمپلنت نئودنت یا هر نوع دیگر برای بیمار به وجود آید ترس از انجام جراحی ایمپلنت خواهد بود. تجربه دوران کودکی در ایجاد چنین ترس‌هایی موثر است. از دارو‌های آرام‌بخش مورد تایید FDA در دندان‌پزشکی آرام‌بخش برای بیماران استفاده می‌شود.

در برخی موارد عفونت لثه باعث شکست ایمپلنت می‌شود و ممکن است نیاز باشد ابتدا بیماری لثه درمان گردد. در موارد نادری حساسیت به فلز تیتانیوم مانع انجام ایمپلنت نئودنت خواهد شد که در این صورت باید از ایمپلنت‌های زیرکونیا استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری