شرایط ایمپلنت دندان که قبل از انجام باید بدانید !

شرایط ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک درمان عالی برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته است که برای انجام این درمان، یک شرایطی به صورت حداقل باید وجود داشته یا مهیا شود، تا بتوان این درمان را انجام داد. اگر می خواهید درباره شرایط ایمپلنت دندان بیشتر بدانید، با ما همراه باشد.

شرایط ایمپلنت دندان چیست ؟

به تمام نکات و مواردی که قبل از جراحی ایمپلنت دندان باید توسط متخصص ایمپلنت مورد بررسی قرار گیرد تا فرآیند کاشت پایه با مواجه نشود، شرایط ایمپلنت دندان گفته می شود.

برخی از شرایط ایمپلنت دندان به طور خلاصه :

  1. داشتن استخوان و لثه سالم برای کاشت
  2. عدم مصرف برخی داروهای خاص
  3. عدم داشتن برخی از بیماری های زمینه ای
  4. داشتن حداقل 18 سال
  5. عدم بارداری
  6. عدم یا کاهش مصرف سیگار و دخانیات

در نظر داشته باشید این موارد گفته شده، شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان می باشد و در برخی موارد می توان شرایط را فراهم کرد اما در برخی شرایط کلاً امکان کاشت وجود ندارد.

در درمان ایمپلنت دندان، یا پایه فلزی در درون استخوان قرار داده می شود که این پایه نقش تکیه گاه یا ریشه دندان را ایفا می کند. این پایه فلزی به استخوان فک جوش می خورد و به همین علت متوجه خواهیم شد که ایمپلنت دندان با استخوان و لثه مناسب نیاز دارد.

در اکثر موارد که تحلیل استخوان وجود دارد، با درمان هایی همچون پیوند استخوان یا سینوس لیفت می توان آن را درمان کرد.

مصرف برخی از داروها قبل و بعد از جراحی ایمپلنت دندان می تواند روند درمان را با اختلال مواجه کند یا حتی باعث شکست درمان شود. حتما تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

در این شرایط اگر امکان قطع موقت قرص وجود داشته باشید و اختلالی ایجاد نشود، امکان کاشت وجود دارد و در غیر این صورت ممکن است امکان ایمپلنت وجود نداشته باشد. البته قطع قرص نباید بدون مشورت با پزشک متخصص و ایمپلنت انجام شود.

در ایمپلنت دندان برخی بیماری هایی همچون دیابت یا بیماری هایی سبب ضعف سیستم ایمنی یا استخوان و…. می شوند، ایمپلنت دندان را با مشکل مواجه می کنند. ایمپلنت در این افراد با ریسک بسیار بیشتری انجام می شود و در مواردی بنا به تشخیص پزشک ممکن است، ایمپلنت دندان برای آنها انجام نشود.

یکی محدودیت های ایمپلنت دندان، سن است و ایمپلنت دندان برای افراد بیش از 18 سال انجام می شود و علت آن این است که برای کاشت، برای استخوان فک فرد، رشد کامل خود را کرده باشید.

معمولاً پزشکان ایمپلنت دندان به علت خطراتی که برای جنین دارد، بعد از زایمان انجام شود.

مصرف سیگار و دخانیات بعد از جراحی ایمپلنت دندان، می توان باعث شکست درمان شود و یکی از مهم ترین دشمنان ایمپلنت است. معمولاً پزشکان توصیه می کنند بعد از ایمپلنت سیگار نکشید و در صورت عدم امکان، مصرف آن به حداقل برساند.

شرایط کاشت ایمپلنت دندان در افراد چگونه تعیین می شود ؟

بررسی شرایط کاشت ایمپلنت، کار عموم افراد نمی باشد و صرفاً توسط متخصص با معاینه و عکس های مخصوص ایمپلنت دندان و آگاهی از سوابق پزشکی فرد انجام می شود.

شرایط کاشت ایمپلنت دندان در افراد چگونه تعیین می شود ؟

شما پس از مراجعه به یک مرکز ایمپلنت، پزشک دستور عکس های مورد نیاز شما را می نویسد و پس از تهیه آن، به پیش او مراجعه می کنید. در این جلسه حتما تمام سوابق بیماری و داروهای مصرفی خود را به پزشک اعلام کنید.

پس از آن پزشک شرایط شما را بررسی می کند و به شما اعلام می کند که آیا شرایط کاشت ایمپلنت دندان را دارید ای خیر ؟

در صورتی که برخی شرایط وجود نداشته باشد، پزشک سعی می کند زیر ساخت لازم را به کمک برخی درمان های مکمل همچون پیوند استخوان استفاده می کند. البته در برخی موارد شاید مشورت با دکتر های متخصص دیگر برای دیابت یا برخی دیگر وجود داشته باشید.

بهترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان

بهترین شرایط کاشت دندان تا حد بسیار زیادی به سلامت جسمانی و توجه شما بستگی دارد. در ادامه نکات مهمی درباره بهترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان به شما می گوییم.

بهترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان
بهترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان

زمانی که شما دندانی را از دست دادید، باید هر چه سریع تر به پیش یک متخصص مراجعه کنید و در صورت عدم وجود عفونت، همان موقع فرآیند درمان ایمپلنت دندان خود را آغاز کنید. هر چه فاصله بین بی دندانی و ایمپلنت شما بیشتر شود، تحلیل استخوان و لثه بیشتری ایجاد می شود.

یکی از عوامل مهم در داشتن ایمپلنت دندان در بهترین شرایط، مراجعه به یک مرکز معتبر است که تمامی جوانب احتمالی برای شما بررسی شود.

همانطور که مطالعه کردید، برخی از بیماری ها همچون دیابت، می تواند ریسک شکست ایمپلنت دندان را بالا ببرد و در صورت بهبود آن، کاشت ایمپلنت دندان در بهترین شرایط انجام خواهد شد.

مراقبت هایی که برای قبل و بعد از ایمپلنت دندان به شما گفته می شود، می تواند بهترین شرایط کاشت ایمپلنت را برای شما فراهم آورد.

تا زمانی که رشد فک به طور کامل انجام نشده باشد، بهترین شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان هنوز فراهم نشده است.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری