روکش های ایمکس (هزینه روکش ایمکس در سال 1401 )

بسیاری از افراد به خاطر دندان های به هم ریخته، خراب یا بد رنگ از زدن لبخند امتناع می کنند. امروزه در علم دندان پزشکی روش های نوینی پیدا شده است که می تواند این ایرادات را بر طرف کرد. درمان هایی مانند لمینت های سرامیکی، روکش دندان، کامپوزیت ونیر و …

انجام درمان زیبایی دندان به زیبایی لبخند یک فرد کمک می کند و این کار باعث می شود که فرد مورد نظر اعتماد به نفس از دست رقته خود را بدست آورد. یکی دیگر از این روش ها استفاده از روکش دندان ایمکس می باشد.

روکش دندان ایمکس

 

روکش ایمکس چیست؟

روکش های ایمکس یک روکش ثابت تمام سرامیک می باشند که جنس آن ها لیتیوم دی سیلیکات می باشد. روکش دندان ایمکس یک روش نوین و امروزی می باشد که به علت استحکام بالا، زیبایی و طول عمر عالی دارای طرفداران زیادی است. این روش، جایگزینی عالی برای روکش های قدیمی می باشند. روکش های ایمکس دارای فواید بسیاری می باشند.

روکش های ایمکس، روکش هایی از جنس سرامیک و شیشه هستند که به دلیل دوام بالا، زیبایی و درخشندگی فوق العاده مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند و طرفداران بسیاری در بین بیماران و پزشکان پیدا کرده اند. روکش های ایمکس دارای درخشندگی و زیبایی بسیاری هستند به همین دلیل معمولا برای دندان های جلویی که در زیباسازی و لبخند فرد تاثیر زیادی دارند استفاده می شود اما بدلیل شیشه ای بودن و قدرت زیادی ندارند و در دندان های خلفی یا پشتی که برای جویدن غذاهای سفت استفاده می شوند خیلی مناسب نمی باشند.

 

مزایای روکش های ایمکس

 • روکش‌های ایمکس دارای هماهنگی عالی با دندان های طبیعی هستند و معمولا گزینه بسیار مناسبی برای دندان های جلویی می باشند چون شفافیت عالی آن ها از روکش‌های زیرکونیا نیز بیشتر می باشد و باعث می‌شود طبیعی تر جلوه کند.
 • طول درمان بسیار پایین نسبت به درمان های دیگر زیبایی
 • روکش‌های ایمکس دارای طول عمر بسیار زیادی می‌باشند. این روکش ها چون از جنس سرامیک های شیشه ای می باشند ، بسیار محکم و سفت است و این عامل باعث می شود که آن ها کمتر ترک خورده یا شکسته شوند.
 • روکش های ایمکس تمام از جنس سرامیک می باشند و چون دارای فلز در روکش نیستند باعث می شود که جلوه ای طبیعی تر داشته باشند.
 • مراحل درمان روکش ایمکس بسیار سریع و کم هستند و معمولا طی 1 الی 2 جلسه درمانی انجام میشود.
 • ابتدا دندان پزشک یک لایه بسیار نازک از دندان را بر می دارد تا پس از این که روکش بر روی دندان سوار شد دندان حجیم نشود.
 • عکس دیجیتال از دندان می گیرد و بررسی های لازم را انجام می دهد. سپس به آماده سازی روکش دندان می پردازد پس از آماده شدن، آن را بر روی دندان قرار داده و تست می کند تا اندازه آن درست باشد. بعد از انجام بررسی های دوباره دندان پزشک روکش را با جسب مخصوص به دندان می چسباند. تمامی این مراحل در طی یک جلسه انجام می شود.
 • چه افرادی کاندیدای خوبی برای این روکش ها می باشند؟
 • افرادی که دارای بعضی از مشکلات دندانی می باشند می توانند از روکش های ایمکس برای درست کردن ایرادات دندانی خود استفاده کنند مانند:
 • افرادی که دارای دندان های شکسته می باشند میتوانند از این روکش ها استفاده کنند تا ایرادات دندانی خود را بپوشانند و ظاهر زیبایی به دندان ببخشند.
 • دندان هایی که دارای لکه های مادرزادی می باشند بسیار گزینه مناسبی برای این درمان هستند تا لکه های دنانی را زیر روکش پنهان کنند.
 • کسانی که دارای دندان های به هم ریخته هستند یا فواصل بین دندانی دارند می توانند از این روش استفاده کنند ولی اگر به هم ریختگی دندان ها بیش از حد باشد باید تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند

 

معایب روکش های ایمکس

 • روکش های ایمکس برای دندان های آسیاب مناسب نمی باشد . این روکش های بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می شود چون دارای زیبایی بسیاری می باشد.
 • روکش های ایمکس ممکن است در مرحله نصب شکسته شود چون این روکش ها را با ضخامت پایین درست می کنند که دندان ها حجیم نشوند.
 • البته اگر کسی بخواهد از این روکش ها برای دندان های آسیاب استفاده کند چون دندان های آسیاب باید دارای استحکام بیشتر باشد ، دندان پرشک دندان را کمی بیشتر تراش می دهد تا روکشی ضخیم تر بر روی دندان سوار کند.
 • روکش های ایمکس دارای قیمت بالایی هستند
 • روکش های ایمکس نمی تواند زیاد به هم ریختگی دندان ها را درست کند و فقط در حد درست کردن فواصل دندانی توان دارد.
 • این روکش ها به علت این که شفافیت بسیار بالایی دارند به درد درست کردن دندان های تیره نمی خورند.

قیمت روکش های ایمکس

قیمت روکش های ایمکس به دلیل تعداد متفاوت دندان و درمان های قبل و بعدش متغییر است. برای اطلاع کامل از قیمت این درمان با شماره 02191091002 تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری