3

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی یک نوع درمان دندان پزشکی می باشد که با نام سیمی کردن دندان ها در بین مردم شایع است.  این درمان برای مرتب کردن و نظم دادن به آن ها استفاده می شود. دندان های نامرتب و نا منظم می توانند در لبخند فرد تاثیر بگذارند و اعتماد به نفس او را پایین بیاورند. ارتودنسی انواع مختلفی دارد مانند ارتودنسی های ثابت ، ثابت سرامیک ، متحرک ، لینگوال و…

یکی دیگر از این ارتودنسی ها ارتودنسی نامرئی می باشد که یک شیوه نوین و جدیدی در علم ارتودنسی می باشد. در این نوع از ارتودنسی از سیم ها و براکت های ارتودنسی استفاده نمی شود بلکه یک پلاک شفاف متناسب با دندان های بیمار ساخته می شود و بر روی دندان های بیمار سوار می شود. این نوع درمان یک نوع درمان پیشرفته و جدید از نوع درمان ارتودنسی متحرک می باشد. در هنگام خوردن و نوشیدن یا نواختن موسیقی می توانید این پلاک ها را از دهان خود خارج کنید. این پلاک ها را به علت این که می توان از دهان خارج کرد ، آسان تر می توان تمیز کرد.

مزیت اصلی ارتودنسی نامرئی

مزیت اصلی این نوع از ارتودنسی ها دیده نشدن آن ها می باشد. این پلاک ها شفاف با قرار گرفتن و فیت شدن بر روی دندان ها به هیچ عنوان دیده نمی شود. بسیاری از افرادی که به این درمان رو میاورند برای این است که می خواهند در طول درمان ارتودنسی ارتودنسی های آن ها دیده نشوند و اعتماد به نفس خود را حفظ کنند. بسیاری از سلبریتی های هالیوودی نیز از این درمان برای ارتودنسی دندان ها خود استفاده می کنند.

ارتودنسی های نامرئی برای تمامی نامرتبی دندان مناسب نمی باشد. این درمان نمی تواند نا هنجاری های زیاد و یا به هم ریختگی های زیاد را درست کند بلکه این درمان تنها برای نامرتبی های جزئی و متوسط دندانی استفاده می شود. اگر دندان های بی نظمی خفیف داشته باشند ارتودنسی های نامرئی گزینه مناسبی برای این دندان ها می باشد. بهتر است برای تعیین روش ارتودنسی خود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و مشورت های لازم را با او انجام دهید. متخصصین ارتودنسی با عکس برداری های مخصوص از دندان ها ، دهان و فک شما ، بررسی های لازم را انجام داده و طول درمان و بهترین نوع درمان ارتودنسی را برای شما در نظر می گیرند. این پلاک ها ارتودنسی بدون درد می باشند و از طریق کامپیوتر متناسب برای هر شخص به صورت متفاوت ساخته می شوند و تمامی شرایط دهان و دندانی وی را در نظر می گیرند.

سن درمانی ارتودنسی های نامرئی

این ارتودنسی ها برای کودکان مناسب نیستند چون نیاز زیادی به همکاری بیمار ، مراقبت و احتیاط دارند ولی گزینه مناسبی برای بزرگسالان و نوجوانان می باشند. این ارتودنسی به علت این که دارای جنس خاص و شفافی می باشد ممکن است که توسط کوکان خراب یا شکسته شود.

برای انجام این نوع ارتودنسی ها باید ابتدا به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کرده تا بررسی های لازم بر روی دندان ها انجام شود. سپس که طرح سه بعدی از دهان و دندان تهیه شده تا پلاک مورد نظر ساخته شود. پلاک ها دندانی به صورت سفارشی ساخته شده و بر روی دندان های فرد مورد نظر سوار می شود و بعد از آن تحت نظارت متخصص درمان پیش میرود.

ارتو نامرئی

ارتودنسی های نامرئی توسط متخصص ارتودنسی پس از گرفتن یک قالب ساخته می شود. این پلاک ها توسط نرم افزار کامپیوتری ساخته می شود و پس از ساخته شدن به صورت دقیق بر روی دندان ها شما سوار می شود. این قالب های ارتودنسی نامرئی بیش از چند نوع می باشند که با تنظیمات مختلف توسط متخصص برای شما آماده می شوند. این پلاک ها با سوار شدن بر روی دندان ها شما فشاری آرام و تدریجی را وارد کرده تا به مرور زمان دندان های شما را حرکت داده و تنظیم کنند. در ملاقات های بعدی نزد متخصص این پلاک ها تعویض شده و هر کدام از آن ها متناسب با نوع درمان شما تقریبا دو تا سه هفته استفاده می شود.

مراقبت های ارتودنسی نامرئی

همانطور که گفته شد ارتودنسی های نامرئی دارای پلاک های مختلفی می باشند که به هیچ عنوان نباید آن ها را پس از استفاده دور بیاندازید تا متخصص بتواند بررسی های لازم را طبق پوشش پلاک ها انجام دهد. در این نوع از ارتودنسی شما بین پنج عدد پلاک تا بیست عدد استفاده خواهید کرد که مدت زمان آن ها بین پنج تا پانزده ماه می باشد. این پلاک ها باید چندین بار طی یک روز تمیز شوند تا تغییر رنگ ندهند.

قیمت ارتودنسی نامرئی

این نوع از ارتودنسی ها به علت تعداد قالب های متفاوت و به هم ریختگی های مختلف دارای قیمت های متفاوتی است. برای اطلاع بیشتر با شماره 44624157 تماس بگیرید.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .