مراقبت های پس از جرم گیری دندان

جرمگیری دندان دندانپزشکی روشا

معرفی درمان

جرمی که روي دندان تشکیل می شود به مرور زمان سبب التهاب و تورم لثه شده و موجب پوسیدگی می گردد، در این مرحله با کوچکترین تحریکی مثل مسواك زدن، خونریزي لثه رخ می دهد. چنانچه جرمگیري صورت نگیرد، اثرات جبران ناپذیري روي لثه و دندان ها ایجاد می گردد و همچنین باعث تکثیر باکتري هایی می گردد که موجب بیماري هاي داخلی بدن می شود. جرمگیري یکی از درمان هاي مهم و ضروري دندانپزشکی می باشد که با استفاده از دستگاه مخصوص، جرم روي دندان و همچنین بین لثه و دندان با حرکات ریز میکروسکوپی برداشته شده و لثه دوباره به صورت طبیعی به رنگ صورتی و کاملا چسبیده به بافت استخوان زیرین خود در می آید. برخلاف تصور عموم در جرمگیري آسیبی به میناي دندان وارد نمی شود.

عوارض احتمالیاقدامات لازم
خونابه طبیعی است، شستشو با آب نمک ولرم و رقیق یا به مدت دو روز با دهان شویه کلروهگزیدین
حساسیت دندان به سرما، گرما و مواد شیرین
بعد از چند روز از بین می رود استفاده از خمیردندان ضد حساسیت
درد خفیف طبیعى است

راقبت ها و ملاحظات

  • دهان و دندان ها را با آب نمک ولرم و رقیق (یک لیوان آب ولرم و یک چهارم قاشق چایخوري نمک) حداقل دو تا سه بار در طول روز شستشو دهید
  • روز اول از خوردن و آشامیدن خوراکی هاي رنگی نظیر چاي، قهوه و … خودداري کنید
  • اولین مسواك بعد از درمان با ملایمت زده شود
  • مسواك زدن با روش صحیح انجام شود
  • زمان مسواك زدن صحیح حداقل 2 الی 4 دقیقه می باشد
  • استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز الزامی است.
  • کنترل بهداشت دهان و دندان هر 9 ماه یکبار امري ضروري است.

با عادات تمیز کردن عالی و حرفه ای، می توانید لبخند روشن خود را حفظ کنید. با این حال، لکه ها می توانند با گذشت زمان، حتی بدون عادات مانند نوشیدن قهوه و سیگار کشیدن، بازگردند. اگر از رنگ دندان هایتان ناراضی هستید، با ما تماس بگیرید

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری