3

جرمگیری و بروساژ

مقاله اصلی جرمگیری :

جرمگیری

جرمگیری و بروساژ چیست ؟

این تکنیک دندانپزشکی به منظور سفید کردن دندان انجام می شود. مراجعه منظم به دندانپزشک می تواند مانع بروز مشکلات مربوط به دندان شود. توصیه ما اینست که بیماران هر شش ماه برای تمیز کردن به شکل حرفه ای دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنند. خدمات حرفه ای دندان توسط یک متخصص بهداشت دهان و دندان شامل خدماتی است فراتر از آنچه درخانه با مسواک زدن انجام می شود.

به عنوان بخشی از جرمگیری و بروساژ ، متخصص بهداشت دهان و دندان، جرم دندان ها را از بین برده و دندان را جلا می دهد. درک روش های مورد استفاده در جرمگیری و بروساژ ، به بیماران ما اجازه می دهد تا در طول انجام این فرآیند احساس راحتی داشته باشند. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که بیمار در طول جرمگیری و بروساژ چه چیزهایی را تجربه می کند و اینکه چگونه هر مرحله از این فرآیند دندان شما را در بهترین شکل خود نگه می دارد.

جرمگیری و بروساژروشا

از بین بردن پلاک

پس از اینکه متخصص بهداشت، دندان های شما را با دقت بررسی کرد، کار وی با حذف پلاک (یک لایه نازک از باکتری که مینای دندان ها را ضعیف می کند) برای جرمگیری دندان شما شروع می شود. پلاک ها چسبناک و مشکل ساز هستند و اگردرمان نشوند، باعث کرم خوردگی می شوند. آنها نه تنها برای دندانها خطرناکند، بلکه برای لثه ها نیز مضرند. بیماری های دندانی یا بیماری های لثه ازسموم موجود درباکتری های پلاک ایجاد می شوند. این سموم باعث تورم لثه ها و درنتیجه التهاب آنها می شوند. مقیاس بندی و برنامه ریزی ریشه ای مراحلی هستند که متخصص بهداشت دهان و دندان برای حذف پلاک و جرم دندان از آنها استفاده می کند. این مراحل شامل استفاده از ابزار های فراصوت برای تمیزکردن بالا تا ریشه دندان می شوند.

جرمگیری دندان

وقتی پلاک برای مدت طولانی روی دندان ها قرار داشته باشد، جرم دندان– یا سنگ دندانی– تولید می شود. در واقع جرم دندان از باکتری موجود در درون پلاک به وجود می آید. این باکتری یک لایه ضخیم زرد رنگ در بالا و یا زیر خط لثه ایجاد می کند و به مرور زمان آنرا سخت تر می کند. بدلیل رنگ آن، جرم دندان به آسانی قابل تشخیص است اما برای حذف آن لازم است تا از ابزارهای دندانپزشکی استفاده شود. به عبارت دیگر، برای اینکه جرم تمام دندان هایتان را از بین ببرید، نیاز است که به دندانپزشک خود مراجعه کنید. مقیاس بندی و برنامه ریزی ریشه ای به خوبی جرم  موجود در دندان را در مناطق حساس از بین می برد و در نتیجه از بدتر شدن و تأثیر بر لثه ها جلوگیری می کند. هزینه جرمگیری بستگی به میزان شدت جرم دندان شما دارد.

بروساژ دندان

وقتی پلاک ازروی دندان شما پاک شده و جرم دندان نیز از بین رفته باشد، متخصص بهداشت دهان و دندان فرآیند تمیز کردن دندان را با بروساژ دندان به اتمام می رساند. این روش هم لکه های روی دندان را از بین می برد و هم هرگونه پلاک جامانده در پشت دندان ها را نیز مورد هدف قرار می دهد. با بروساژ دندان، دندان های شما سفید تر و سالم تر خواهند بود. در طول انجام فرآیند براق کردن، متخصص مربوطه ممکن است از فلوراید نیز برای دندان های شما استفاده کند. فلوراید مینای دندان را که به طور مداوم توسط پلاک ها، قندها تضعیف می شود را تقویت کرده و به عنوان یک مکانیزم دفاعی در برابر پوسیدگی دندان عمل می کند. بروساژ دندان ها باعث می شود آنها به بهترین شکل ممکن به نظر برسند. در مورد قیمت جرمگیری و هزینه بروساژ دندان با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 1. حمید گفت:

  سلام
  با مطالعه وبسایت شما اطلاعات خوبی نسیبم شد. من حدود چهار دندان ایمپلنت احتیاج دارم که خواستم برای شروع با یک جرم گیری/ بروساژ
  وقت بگیرم در ظمن یک برسی اولیه برای ایمپلنت کرده باشم. سیستم شما خیلی پروفشنال بنظر امد. خلاصه تلفن رو برداشتم و به مرکز شما زنگ
  زدم که یه وقت بزارم چون فکر کردم که کیلینیک دندان پزشکی عالی پیدا کردم. خانمی که تلفن جواب داد بسیار بی تربیت و با عجله و بی حوصله برخورد کرد.
  پیش خودم گفتم چطوری یک کیلینیک به این مهمی و حرفه ای با این همه هزینه تهیه وبسایت به این گرونی مشتری رو پروند.
  خانمی که تلفن شما رو جواب میده نیاز به اموزش بیشتری داره.
  با تشکر

  • کلینیک دندانپزشکی روشا گفت:

   سلام وقت بخیر ممنون از توجه و انتقاد شما دوست عزیز/ با عرض پوزش از برخورد نامناسب همکاران با شما.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .