E-MAX

e-max

دوام طولانی، ظاهر زیبا، محبوبیت بسیار زیاد و قیمت بالا از مهمترین شاخصه های یک روکش E-MAxمی باشد. تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در دنیا این روکش را مورد استفاده قرار داده اند.

سیستم E-MAX چیست؟

E-MAX یک سیستم تمام-سرامیک بر پایه شیشه از جنس لیتیوم دیسیلیکات (Lithium disilicate glass) است که از ترکیب کوارتز، دی اکسید لیتیوم، آلومینا و اکسید فسفر و پتاسیم ساخته شده است. محبوبیت پروتزهای تمام-سرامیک بر پایه E-MAX به خاطر استحکام، طول عمر بالا و زیبایی ظاهری به سرعت در دنیا در حال افزایش است. سیستم    E-MAX گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی روکش و تاج دندان های قدامی است. این سیستم برای پر کردن فاصله های کوچک بین دندان های جلویی نیز یک انتخاب ایده آل می باشد.

روکشE-MAx روشا

استفاده از سیستم E-MAXمناسب چه افرادی است؟

سیستم تمام سرامیک E-MAX یک انتخاب خوب برای اصلاح ایرادات ظاهری در مشکلات زیر است:

• دندان های لکه دار:

با تاج و روکش های E-MAX با لکه های روی دندان های خود خداحافظی کنید. این پروتز های all-porcelain نیمه شفاف دارای استحکام فوق العاده ای در برابر نیروهای خارجی هستند. ماندگاری بسیار بالایی دارند و بر اثر فشارهای دندانی دچار ترک و شکستگی نمی شوند.

• دندان های کج:

تاج های E-MAX قادرند ساختار و شکل دندان های کج جلویی را به خوبی بهبود دهند.

• دندان های عصب کشی شده:

دندان هایی که از کانال ریشه ترمیم شده اند کاملا شکننده و در معرض آسیب هستند. روکش هایE-MAX ترکیبی ایده آل از زیبایی ظاهری و استحکام بالا برای رفع این مشکل هستند.
• دندان های شکسته:
روکش های E-MAX برای دندان هایی که بر اثر پوسیدگی های پیشرفته یا ضربه های شدید دچار شکستگی شده اند نیز گزینه های مناسبی به شمار می آیند.

نحوه آماده سازی روکشE-MAX:

آماده سازی روکش هایE-MAxبه راحتی و در زمان کوتاه در دندانپزشکی قابل انجام است. دندانپزشک در ابتدا با برداشتن یک لایه نازک از ساختار طبیعی دندان آن را برای عملیات روکش کردن آماده می کند. سپس با کمک یک دوربین مخصوص یک تصویر دیجیتال از دندان گرفته می شود. این تصویر به کامپیوتر منتقل می شود تا در ادامه جهت کنترل مرحله به مرحله فرآیند روکش کردن مورد استفاده قرار گیرد.
در نهایت، دستگاه فرز، بلوک یکپارچه لیتیوم دیسیلیک را برای تولید شکل مورد نیاز پروتز برش می دهد. به همین دلیل است که ما آن را تاج یکپارچه می نامیم. همانطور که تاج از یک بلوک ساخته شده است، واقعا قوی است. سپس، دندانپزشک روکش را روی دندان قرار داده و تنظیمات لازم را انجام می دهد و آن را به دندان شما می چسباند. به این ترتیب مراحل روکش کردن دندان شما در یک جلسه انجام می شود. در این روش نیازی به روکش موقت، دوره انتظار و ملاقات های متعدد وجود ندارد.

مزایای سیستمE-MAX:

پروتزهای برمبنای سیستم ایمکس با ویژگی هایی که دارند انتخابی ایده آل برای ساخت پروتزهای ثابت در منطقه قدامی هستند:

  • هماهنگی بسیار خوب با دندان های طبیعی:هماهنگی با دندان های طبیعی شرط اصلی تامین زیبایی و جذابیت ظاهری دندان برای یک پروتز تمام سرامیک است. روکشE-MAx ترکیبی از شفافیت و ظاهر طبیعی که آن را به گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان جلویی تبدیل می کند. این روکش ها از روکش های زیرکونیا نیز شفاف ترند.
  • تمام سرامیک بودن جنس پروتز
    پروتزهای بر پایه E-MAx در زیر پورسلین حاوی هیچگونه آلیاژ فلزی نیستند. عدم استفاده از آلیاژ فلزی در ساختار پروتز سبب می شود روکش ظاهری کاملا طبیعی به خود بگیرد.
  • طول عمر بالا:روکش هایE-MAx از لیتیوم دیسیلیکات ساخته شده که یک سرامیک شیشه ای است و استحکام فوق العاده ای که دارد سبب می شود احتمال ترک خوردگی یا شکستگی در آن ها بسیار ناچیز باشد.
  • سهولت و سرعت ساخت روکش:

روکش های E-MAx را می توان با استفاده از دستگاه های CAD CAM در زمان بسیار کوتاه ساخت. همان طور که پیشتر نیز گفتیم روکش های E-MAx از بلاک های لیتیوم دیسیلیکات ساخته می شوند. همه کاری که یک دندانپزشک باید انجام دهد آماده سازی دندان، گرفتن یک تصویر دیجیتال و انتقال آن به دستگاه CAD-CAM است!

  • مراقبت از ساختار دندان:استحکام بالا و مقاومت زیاد این روکش ها در مقابل فشار به سازندگان این امکان را می دهد تا بتوانند آماده سازی این روکش ها را در بخش های بسیار باریک انجام دهند. این مساله علاوه بر اعطای ظاهری زیباتر به نتیجه نهایی باعث می شود در طول فرآیند آماده سازی برداشتن مقدار کمتری از ساختار طبیعی دندان مورد نیاز باشد. هر چه مقدار کمتری از ساختار طبیعی دندان برداشته شود استحکام دندان و سلامت دهان بیشتر می شود.
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری