کشیدن دندان

کشیدن دندان

از گذشته تا به حال تمامی افراد بیشتر از یک بار به دندان درد دچار شدند. در قدیم بهترین راه برای این که این درد طاقت فرسای دندان پایان یابد دندان را می کشیدند. این کار باعث می شود که درد دندان پایان یابد و عفونت دندانی بر طرف شود. البته همیشه مواقع جواب نمی دهد به علت این که ممکن است باعث بیماری های دیگری شده باشد. امروزه نیز بسیاری از مردم هستند که دندان خود را در لحظه احساس درد می کشند و به درمان های دندان مصنوعی و … می پردازند. این اشتباه ترین راه است چون یک دندانی که کاملا طبیعی است و می تواند ترمیم یابد را می کشند. امروزه علم دندان پزشکی و دندان پزشکان همه به دنبال راه های گوناگونی هستند تا دندان طبیعی کشیده نشود و همان دندان برای فرد باقی بماند. کشیدن دندان نیز یکی در کار های مشکل است و خطراتی نظیر باقی ماندن ریشه دندان در دهان می باشد که در آن صورت باید با یک عمل جراحی ریشه دندان را خارج کرد.

دلایلی که دندان کشیده می شود

دلایل بسیار زیادی و جود دارد که دندان نیاز به کشیده شدن پیدا می کند.

 • همه افراد تنها در زمان درد به دندان پزشکی مراجعه می کنند. اگر در آن زمان دندان دیگر قابل ترمیم نباشد باید کشیده شود ولی اگر هر از چند گاهی به چکاب دندان پزشک بروند این مشکلات به وجود نمی آید. مواردی مانند مسائل مالی و هزینه بالای ترمیم های خاص دندان باعث می شود تا فرد بخواهد دندان خود را بکشد تا آن را ترمیم کند.
 • پوسیدگی دندان ها یکی از بزرگترین عواملی است که باعث می شود دندان کشیده شود. اگر پوسیدگی دندان به حدی زیاد باشد که نتواند آن را ترمیم کرد باید دندان کشیده شود. حتی در بسیاری از موارد دندان پزشک پوسیدگی دندان را بر طرف کرده و یک روکش دندانی برای آن می گذازد تا دندان حفظ شود. اگر دندان پوسیدگی بسیار حاد داشته باشد ممکن است این پوسیدگی به دندان های اطراف آن نیز شرایط کند پس دندان کشیده می شود.
 • در بعضی ازموارد ممکن است دندان فرد دچار بیماری ریشه و عفونت ریشه شده باشد. اگر حد عفونت ریشه زیاد باشد و دندان پزشک نتواند دندان را با درمان عصب کشی نجات دهد آن را می کشد.
 • اگر ضربه ای به دندان ها یا فک وارد شده باشد باعث می شود که ریشه دندان از آن بافت استخوانی فک جدا شود و دندان لق شود. در این صورت اگر دندان از بافت استخوانی جدا شده بود دندان کشیده می شود.
 • اگر در فک ، دهان یا لثه فرد کیست یا بیماری های دیگری به وجود بیاید دندان پزشک اگر نتواند آن مشکل را بر طرف کند مجبور به کشیدن دندان می شود تا ضایعه به وجود آمده را بر طرف کند.
 • در درمان ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی اگر تشخیص دهد که فک و دهان بیمار دارای فضای کافی برای مرتب سازی دندان نیست مجبور است یکی از دندان ها را بکشد تا بتواند به راحتی و درستی دندان ها را مرتب کند.

دندان عقل

دندان عقل نیز مانند بقیه دندان های دیگر یک دندان دائمی است که آخرین دندان های آسیاب در هر دو طرف دو فک رشد می کند. ولی چرا دندان عقل را می کشند. دندان عقل برای بسیاری از افراد ک مشکلی ایجاد نمی کند. این دندان بین سن شانزده سالی تا سن بیست و پنج سالگی رشد می کند. البته بعضی از افراد هم هستند که دندان عقل در نمیارند. در فک بسیاری از افراد فضای کافی برای دندان عقل وجود ندارد و باعث می شود که بقیه دندان ها نیز به هم بریزد. بعضی از دندان های عقل به صورت کج شروع به رشد کرده که باعث می شود دندان های دیگر دچار آسیب شوند یا این که در لثه می ماند و نمی توانند رشد کنند و در این صورت درد بسیار زیادی به وجود میاید که با جراحی دندان عقل در می آید. برای این که به نوع دندان عقل خود پی ببرید و بدانید روند رشد آن چگونه است به چکاب دندان پزشک بروید. دندان عقل تا زمانی که کامل رشد نکرده باشد نمی توان آن را کشید یا خارج کرد چون باید ریشه دندان عقل کامل شود تا هم روند آسان تری داشته باشد هم بیمار درد کمی را تحمل کند.

کشیدن

مراقبت های بعد از کشیدن دندان

 • در محلی که دندان کشیده شده است یخ قرار دهید
 • دهان خود را با محلول آب نمک شست و شو دهید
 • از خوردن آسپرین خودداری کنید و بگذازید خوت لخته شود
 • به محل کشیده شده دندان دست نزیند
 • زیاد صحبت نکنید
 • از مکیدن ، با نی آشامیدن و تف کردن خودداری کنید
 • اگر خونزیری شما تمام نشد می توانید یک چای کیسه ای نم دار و مرطوب را بر وی آن بگذارید
 • چیز های خنک مانند بستنی استفاده کنید
 • استعمال دخانیات مانند سیگار پرهیز کنید
 • بیشتر از مایعات استفاده کنید
 • به تمامی دستورات پزشکی عمل کنید.

قیمت کشیدن دندان

برای اطلاع از قیمت کشیدن دندان یا دندان غقل با شماره 02191091002 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری