قیمت کامپوزیت ونیر دندان جلو تهران 1402 ( + قسطی )

قیمت کامپوزیت دندان

اگر قصد انجام درمان زیبایی برای دندانهای خود را داشته باشید، حتما اسم لمینت و کامپوزیت را شنیده اید. کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی با مزایای مخصوص به خود می باشد. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان در سال 1402 می پردازیم.

کامپوزیت دندان ونیر چیست ؟

کامپوزیت ونیر ( dental composite )یک ماده خمیری شکل است که بعد از قالبگیری از دندان بیمار و ساخت کامپوزیت دندان در لابراتوار دندانسازی، به کمک اشعه خاص محکم می شوند. کامپوزیت ونیر دارای قیمت های به صرفه هستند و به دلیل اینکه نیازی به تراش دندان های اصلی ندارند طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

کامپوزیت دندان ونیر روشی عالی برای اصلاح دندان ‌های ترک ‌خورده، شکسته و تغییر ‌رنگ داده شده است و یا به عنوان یک جایگزین مکمل برای پر کردن آمالگام نقره ای و دندان های پوسیده استفاده می شود. داشتن لبخند زیبا یکی از عوامل مهم در زیبایی و داشتن اعتماد به نفس می باشد. کامپوزیت ونیر همچنین برای بستن فواصل دندان ها، اصلاح شکل نامنظم دندان ها و ارائه یک لبخند زیبا و مرتب بکار میرود.

داشتن لبخند زیبا، به سفید بودن دندان ها و مرتب بودن آن ها بستگی دارد. عده ای از افراد به دلیل مشکلات بدرنگی دندان یا نامرتب بودن یا کوچک بودن دندان ها، لبخند زیبایی ندارند به همین دلیل درمان هایی برای پوشاندن معایب دندان ها و ساختن لبخند زیبا وجود دارد که یکی از آن ها کامپوزیت ونیر است.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1402 چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت ونیر دندان در تهران 1402 به طور میانگین به مبلغ 1.900.000 الی 4.200.000 تومان به ازای هر واحد، قیمت کامپوزیت فک بالا ( هر فک ) مبلغ 15.000.000 الی 40.000.000 تومان و قیمت کامپوزیت تمام دندانها 25.000.000 الی 50.000.000 تومان می باشد و هزینه کامپوزیت وابسته به برند، تعداد واحد و مهارت پزشک متغیر می باشد.

 برای آسودگی و رضایت حال شما عزیزان ما در دندانپزشکی روشا طرح کامپوزیت دندان قسطی را قرارداده ایم تا بتوانید با بهترین شرایط و هزینه از بهترین کامپوزیت دندان ها بهره مند شوید. پیشنهاد میکنیم قبل از مشاهده جدول قیمت کامپوزیت دندان ونیر از طریق تکمیل فرم برای ویزیت رایگان و اطلاع از شرایط اقساط کامپوزیت دندان نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

همچنین میتوانید با شماره  02191091002  جهت ارتباط با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت کامپوزیت قسطی

کلینیک تخصصی دندانپزشکی روشا برای افرادی که قصد انجام کامپوزیت اقساطی را دارند، شرایط ویژه ای فراهم است و می توانید هزینه کامپوزیت دندان در طی 2 الی 10 ماه به صورت قسطی پرداخت فرمایید.

جدول قیمت روز کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان های وارد شده به ازای هر واحد است و برای محاسبه باید ابتدا بدانید که به چند واحد کامپوزیت دندان نیاز دارید. برای محاسبه قیمت حدودی کامپوزیت دندان خود می توانید تعداد دندانهای نمایان در طرح لبخند خود را یک واحد کامپوزیت در نظر بگیرید.

تمامی کامپوزیت دندان ها در دندانپزشکی روشا با ضمانت ویژه تقدیم شما عزیزان میگردد.

قیمت روز کامپوزیت دندان

قیمت انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت های دندانی امروزه در انواع و کاربرد های گوناگون توسط برندهای مختلفی ساخته می شوند و هر برند کیفیت و قیمت مخصوص به خود را دارا می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت حدودی انواع کامپوزیت دندان بپردازیم.

قیمت کامپوزیت سوئیسی

کشور سوئیسی در تولید تجهیزات پزشکی در جهان معروف می باشد و قیمت کامپوزیت سوئیسی به ازای هر واحد بین 2.500.000 الی 3.500.000 تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند سازنده آن متغیر می باشد.

قیمت کامپوزیت سوئیسی
قیمت کامپوزیت سوئیسی

قیمت کامپوزیت IPS سوئیسی

کامپوزیت ای پی اس ( ips composite )یکی از محصولات شرکت ایوکلار می باشد. قیمت کامپوزیت ips سوئیسی به طور میانگین 3.500.000 تومان به ازای هر واحد به همراه یکسال ضمانت می باشد.

شرکت ایوکلار سازنده کامپوزیت دندان ای پی اس در سال 1923 در زوریخ تاسیس شد و در دهه 1930 در لیختن اشتاین مستقر شد. کامپوزیت های ای پی اس از کامپوزیت های بادوام، زیبا و مقاوم در برابر رنگ محسوب می شوند.

قیمت کامپوزیت سارمکو سوئیسی

کامپوزیت دندان سارمکو ( saremco ) یکی از انواع کامپوزیت سوئیسی با کیفیت و هزینه مناسب می باشد و قیمت کامپوزیت سارمکو سوئیسی به طور میانگین مبلغ 2.500.000 تومان به همراه 9 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت آلمانی

امروزه برند های مختلفی در کشور آلمان مشغول به فعالیت می باشد که برخی از این برند ها در دسته بهترین کامپوزیت های دندانی در جهان شناخته می شوند و قیمت کامپوزیت آلمانی به طور میانگین در حدود 2.500.000 الی 3.500.000 تومان به ازای هر واحد هزینه در بر دارد.

قیمت کامپوزیت کاریزما آلمان

شرکت کولرز یکی تولید کنندگان تجهیزات دندانپزشکی در جهان می باشد و یکی از محصولات آن کامپوزیت کاریزما ( charisma ) می باشد. قیمت کامپوزیت کاریزما در حدود 2.500.000 الی 3.000.000 تومان به ازای هر واحد به همراه 9 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت زنیت آلمان

کامپوزیت زنیت ( zenit ) یکی از کامپوزیت های آلمانی محبوب و با هزینه مناسب می باشد و قیمت کامپوزیت زنیت 2.000.000 تومان به همراه 6 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت آمریکایی

محصولات کشور آمریکا معمولا در جهان به نام کیفیت و تکنولوژی بالا شناخته می شوند و برندهای کامپوزیت این کشور از این قاعده مسثتنی نیستند. قیمت کامپوزیت آمریکایی در سال 1402 در حدود 3.500.000 تومان به ازای هر واحد هزینه خواهد داشت.

قیمت کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت های ژاپنی محبوبیت های زیادی در ایران دارا می باشند و قیمت کامپوزیت ژاپنی به طور میانگین 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به ازای هر واحد می باشد.

قیمت کامپوزیت شوفو

قیمت کامپوزیت حدودی شوفو به طور میانگین در حدود 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به همراه 6 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت توکویاما

شرکت توکویاما در سال 1922 تاسیس شد و قیمت کامپوزیت توکویاما به طور میانگین 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به همراه 6 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت جیانیان جی سی

کامپوزیت جیانیان جی سی یکی از با کیفیت ترین کامپوزیت های ژاپنی می باشد و در حدود 2.000.000 الی 2.500.000 تومان به همراه 9 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت گرادیا جی سی

قیمت کامپوزیت گرادیا جی سی به همراه 6 ضمانت می باشد و مبلغ 2.000.000 تومان به ازای هر واحد هزینه دربر خواهد داشت.

قیمت کامپوزیت سولافیل انگلیسی

کامپوزیت سولافیل یکی از کامپوزیت های خوش قیمت ساخت کشور انگلستان می باشد و هزینه آن بین 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به همراه 3 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت چینی اسپیدنت

اگر به دنبال قیمت کامپوزیت ارزان و کیفیت مناسب می گردید، اسپیدنت انتخاب مناسب می باشد. قیمت کامپوزیت اسپیدنت به طور میانگین 1.500.000 تومان به ازای هر واحد می باشد.

پرسش و پاسخ قیمت کامپوزیت دندان

قیمت بهترین کامپوزیت چقدر است ؟

قیمت بهترین کامپوزیت دندان در سال 1402 برای برندهای کازمادنت و ای پی اس می باشد که هزینه هر واحد آن در حدود 2.500.000 تومان می باشد.

قیمت کامپوزیت هر فک چقدر است ؟

مهم ترین عامل در هزینه کامپوزیت هر فک تعداد کامپوزیت می باشد و قیمت کامپوزیت هر فک در حدود 10.000.000 الی 35.000.000 تومان به ازای 4 الی 10 واحد کامپوزیت دندان می باشد.

قیمت کامپوزیت هر دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت هر دندان و یا به ازای هر واحد به در حدود 1 میلیون تومان الی 3 میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت.

قیمت کامپوزیت بیشتر است یا لمینت ؟

کامپوزیت دندان تک جلسه ای است و نیاز به ارسال و تولید توسط لابراتور ندارد و به همین هزینه کامپوزیت دندان کمتر از لمینت دندان خواهد بود. البته لمینت دندان مزایای زیاد مخصوص به خود را نیز دارا می باشد.

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان چیست ؟

مهم ترین عامل در تفاوت قیمت کامپوزیت های دندانی در صورت ثابت در نظر گرفتن تعداد آن معمولا برند کامپوزیت دندان می باشد.

مزایای کامپوزیت دندان ونیر

مزایای کامپوزیت دندان
مزایای کامپوزیت دندان

ساخت لبخند زیبا و جذاب

شما به کمک کامپوزیت دندان ونیر می توانند عیب های ظاهری دندان خود بپوشانید و لبخندی زیبا داشته باشید. افرادی که دارای دندان های زرد رنگ یا بد رنگ هستند، یا دندان های  فاصله دار و یا برخی نامرتبی دندان ها، می توانند از این درمان استفاده کنند و دارای لبخند شوند.

آسیب نزدن به خود دندان

کامپوزیت ونیر ها، به دلیل اینکه یا بدون تراش هستند یا نیاز به کمترین تراش را دارند ، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

هزینه مناسب کامپوزیت

کامپوزیت ها از لحاظ  قیمتی، هزینه کمتری نسبت به درمان های مشابه مانند لمینت های سرامیکی دارند.

درمان تک جلسه ای 

از مزایای مهم کامپوزیت ونیر ها این است که طی یک جلسه یا دو جلسه به طور کامل انجام می شوند و نیازی به روکش های موقت ندارند . در لمینت های سرامیکی ابتدا دندان های شما را تراش می دهند و از آن ها قالب میگیرند . تا زمان آماده شدن لمینت ها شما می توانید از روکش های موقت استفاده کنید.

برگشت پذیر بودن

به دلیل اینکه کمترین تغییر روی دندان های طبیعی شما روی دندان های شما اعمال می شود، شما به سادگی میتوانید کامپوزیت ونیر ها را تعویض کنید یا آنها را بردارید.

امکان انتخاب رنگ توسط بیمار

بیمار می تواند نسبت به رنگ پوست و مشورت با اطرافیان و دکتر، رنگ مناسب برای دندان های خود انتخاب میکنید.

عوارض کامپوزیت دندان ونیر

طول عمر پایین تر نسبت به لمینت ها

طول عمر کامپوزیت ونیرها حدودا بین 2 الی 5 سال است و نسبت به لمینت ها طول عمر کمتری دارند.

مقاومت کمتر در برابر تغییر رنگ

کامپوزیت ونیرها در برابر تغییر رنگ کمتر از لمنیت ها مقاوم هستند.

استحکام کامپوزیت دندان

مقاومت و استحکام کمتر کامپوزیت دندان نسبت به لمنیت دندان.نکات مهم برای جلوگیری از آسیب دیدن و یا شکستگی کامپوزیت دندان باید بهداشت دهان و دندان را بصورت کامل رعایت کنید و همچنین از خوردن غذا و نوشیدنی های رنگی شیمیایی خودداری کنید.

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی مناسب است ؟

 • افرادی که می خواهند طول تاج دندان های خود را افزایش دهند .
 • دندان های شکسته و لب پر شده
 • دندان های لکه دار یا بد رنگ
 • دندان ها با نامرتبی کم
 • دندان هایی که فاصله بین آن ها زیاد
 • افرادی که دوست ندارند دندان های خود را تراش دهند.

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی مناسب نیست ؟

گاهی بدلایلی که در ادامه توضیح می دهیم کامپوزیت دندان مناسب نیست. این افراد می توانند با مشورت پزشک به درمان مشکل خود بپردازند و در صورت وجود نداشتن امکان استفاده از کامپوزیت ونیر، دکتر درمان دیگری به او پیشنهاد می دهد.

کامپوزیت ونیر برای چه کسانی مناسب است ؟
کامپوزیت ونیر برای چه کسانی مناسب است ؟

دندان های پوسیده: افرادی که دندان های پوسیده دارند ابتدا باید به درمان آنها بپردازند.

افرادی که مشکل لثه دارند: افرادی مشکل لثه دارند قبل از درمان کامپوزیت ونیر باید آن را درمان کنند.

دندان هایی بانامرتبی زیاد: افرادی که دندان های آن ها نامرتبی زیادی دارند نمی توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند و باید از درمان های دیگری مانند ارتودنسی استفاده کنند.

افرادی که مینای دندان های آن ها آسیب دیده یا مینای دندان به مقدار کافی ندارند. به دلیل اینکه کامپوزیت ونیر به مینای دندان به خوبی می چسبد، به همین دلیل این افراد نمی توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند.

افرادی عادت هایی مانند سایش دندان و دندان های قروچه دارند: به دلیل اینکه این سایش های باعث تضعیف کامپوزیت ها شده و ممکن است باعث شکستگی آن ها بشود.

طول عمر کامپوزیت دندان ونیر 

طول عمر کامپوزیت دندان ونیر متفاوت است و به فاکتور های مختلفی اعم از جنس کامپوزیت ونیر، نحوه مراقبت فرد از کامپوزیت و مواد غذایی که فرد در روزمره استفاده می کند بستگی دارد.

استفاده از موادغذایی که رنگدانه زیادی دارند مانند چای ، قهوه و یا مواد غذایی سفت مانند ته دیگ توصیه نمی شود. طول عمر کامپوزیت دندان ها حدودا بین 2 الی 5 سال است. اما این میزان طول عمر کامپوزیت دندان ها بصورت مستقیم با مراقبت فرد و بهداشت دهان و دندان مرتبط است.

برای طول عمر مناسب و بهتر کامپوزیت دندان ها بهتر است که تا دو روز پس از انجام لمینت دندان هرگز از غذاهای سفت و رنگی شیمیایی خودداری کنید.

همچنین به عنوان مراقبت های لازم بعد از کامپوزیت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پرهیز کردن تا حد ممکن از مواد غذایی که رنگدانه زیادی دارند مانند قهوه، چای، نوشابه و….
 • پرهیز از خوردن مواد غذایی سفت و یا عادت هایی که سبب آمدن فشار زیادی به کامپوزیت ها می شود مانند جویدن یخ یا آجیل
 • مراجعه منظم به دندانپزشک برای چک کردن وضعیت کامپوزیت های شما این مراجعات حدودا سالی دو بار است.
 • رعایت بهداشت و مراقبت از دندان و کامپوزیت ها (مسواک زدن یا نخ دندان)

کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود ؟ 

پس مطمئن شدن از سلامت لثه و دندان های شما و اینکه شما ایا کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت ونیر هستید. دکتر درمان را آغاز می کند.

ابتدا دکتر سطح دندان های شما از را جرم ها پاک می کند و سطح آن ها را کاملا خشک می کند.

سپس ماده خمیری شکل ، کامپوزیت را قرار می دهد و فرم می دهد.

به کمک اشعه خاصی این کامپوزیت ها ، محکم می شوند.

انجام مراحل کامپوزیت دندان ونیر حدودا بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد.

مقایسه کامپوزیت ونیر با لمینت های سرامیکی

از مزایا کامپوزیت ونیر نسبت به لمینت های سرامیکی ، تک جلسه ای بودن درمان ، هزینه کمتر می توان اشاره کرد اما یکی از مهم ترین مزایای کامپوزیت ونیر ها این است که تراش یا نیاز ندارند یا به مقدار کم. به همین علت کمترین تغییری روی دندان های طبیعی ایجاد می شود .

از مزایای لمینت های سرامیکی این است در کل لمینت های سرامیکی زیبایی بیشتری به نسبت کامپوزیت ونیر دارند و عمر آن ها بیشتر . همچنین لمینت ها استحکام بیشتری نسبت به کامپوزیت ها دارند .

قیمت کامپوزیت چگونه محاسبه می شود ؟

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان را داشته باشید و درباره هزینه های آن تحقیق کرده باشید، متوجه خواهید شد که بین کامپوزیت ها هر مطب اختلاف قیمتی وجود دارد. قیمت کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی می کنیم.

1- تعداد واحد کامپوزیت

هر فرد به تعداد واحد کامپوزیت مختلفی نیاز دارد. این تعداد معمولا به تعداد دندانهای نمایان در طرح لبخند دارد و بهتر است برای همه این دندانها درمان کامپوزیت دندان انجام شود تا دندان به صورت یکدست و یکرنگ باشد.

تعداد واحد کامپوزیت دندان به طرح لبخند، شرایط، بودجه فرد و تعداد فک مورد نیاز بستگی دارد و با مشورت با دندانپزشک زیبایی تعیین می شود.

2- برند کامپوزیت

کامپوزیت های دندانی موادی از جنس رزین و خمیری شکل هستند و توسط شرکت های مختلف در کشور های گوناگون تولید می شود. هر برند کامپوزیت دارای کیفیت، استحکام، تنوع رنگ و طول عمر مخصوص به خود می باشد. هر شرکت دارای تکنولوژی ساخت مخصوص به خود هستند و باید در انتخاب ها دقت بالایی داشته باشید.

هر برند کامپوزیت وابسته به میزان کیفیت آن، هزینه آن متفاوت می باشد و مستقیما بر روی هزینه هر واحد کامپوزیت موثر می باشد.

3- میزان تخصص پزشک

کامپوزیت دندان موادی خمیری شکل است که توسط پزشک بر روی دندان قرار و فرم داده می شود. به همین علت بیشترین و مهم ترین عامل در زیبایی کامپوزیت دندان است. همچنین دندانپزشک در صورتی که کامپوزیت دندان را به خوبی انجام ندهد، ممکن است بروز عوارضی همچون پوسیدگی دندان شود.

همچنین پزشک با مشورت هایی که به شما ارائه می دهد، می تواند در هزینه و طول عمر کامپوزیت شما به صورت کامل موثر باشد. هر چه تخصص پزشک برای کامپوزیت دندان باشد، دستمزد او بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت کامپوزیت بیشتر خواهد شد.

4- هزینه درمان های جانبی

هزینه درمان های جانبی به صورت مستقیم بر روی قیمت کامپوزیت موثر نیستند اما برخی از آنها برای انجام کامپوزیت لازم هستند مانند عصب کشی، ترمیم، جرم گیری و ……………. هزینه این درمان ها مستقیما بر روی قیمت کامپوزیت موثر نیستند اما این هزینه ها باید انجام شود.

کامپوزیت ونیر دندان جلو

به طور کلی کامپوزیت های دندانی به دو منظور زیبایی و ترمیم دندانی استفاده می شود. ونیر در کل در دندانپزشکی به معنای درمانی است که قصد زیبایی بر روی قسمت جلویی دندان به منظور پوشاندن عیوب دندانی چسبیده می شود. منظور کامپوزیت ونیر دندان جلو، همان درمان زیبایی کامپوزیت برای طرح لبخند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

 1. فاطمه گفت:

  سلام من میخوام همه ی دندان هامو کامپوزیت کنم برای این کار چند واحد کامپوزیت لازمه؟

 2. حانیه گفت:

  مرسی از لبخند زیبایی که برای من ساختید…

 3. صبا گفت:

  سلام میخواستم تشکر کنم از خدمات خوبتون دکترای خوش اخلاقتون و همینطور پرسنل مهربونتون واقعا خوشحالم که کار کامپوزیت دندانمو در کلینیک روشا انجام دادم

 4. صبا گفت:

  سلام ببخشید بهترین کامپوزیت مال کدوم کشوره و هزینش چقدره؟

 5. جاوید گفت:

  ببخشید من دوتا از دندان هام دچار شکستگی شده و مقداری از از تاج آن ها شکسته است میشه با استفاده از کامپوزیت شبیه روز اول بشه

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری