3

بلیچینگ دندان چیست + توضیحات کامل به همراه قیمت بلیچینگ دندان در سال 99

دسترسی سریع

بلیچینگ دندان چیست ؟ تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت ؟ بلیچینگ بهتر است یا جرم گیری ؟ در این مطلب به تمامی سوالات شما عزیزان در مورد این روش جواب میدهیم و بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.برای سفید کردن دندان روش های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش های می توانیم به لمینت، بلیچینگ دندان و کامپوزیت ونیر اشاره نماییم. هر یک از این روش ها مسلما هزینه های متفاوتی را نیز در بر دارد. اما باید بگوییم بهترین روش برای سفید کردن دندان، بلیچینگ است.

بلیچینگ دندان (tooth bleaching) | حتما شما هم بارها با دیدن دندان های زرد خودتان در آینه به این فکر کرده اید که چگونه می توانید از آنها خلاص شوید. روش های متعددی برای این عمل وجود دارد که می توانیم بلیچینگ دندان را نیز یکی از این روش ها به شمار آوریم. 

بلیچینگ دندان چیست ؟

دندان های سفید و مرتب همچون نمادی از جذابیت بر روی صورت و چهره انسان می ماند. یک لبخند زیبا مسلما می تواند جذابیت شما را بیشتر نماید. اما برای بلیچینگ دندان باید بدانیم اصلا بلیچینگ چیست و چه مزایا و معایبی می تواند بر روی زیبایی ظاهری ما داشته باشد. 

تیرگی هایی که بر روی دندان ما به وجود می اید، در طول زمان و با مصرف مواد غذایی بسیاری ایجاد می شود. زمانی که شما اقدام به استفاده از قهوه می نمایید، یا زمانی که از توت فرنگی و حتی گوجه فرنگی استفاده می کنید. رنگ دانه هایی که بر روی دندان شما جای می گیرند، منجر می شوند تا دندان از حالت سفید و زیبای خود خارج شود. در این حالت استفاده از بلیچینگ دندان میتواند روشی موثر باشد. 

روش های بلیچینگ دندان

تمامی نوشیدنی های که دارای رنگدانه هستند می توانند در ایجاد لکه بر روی دندان موثر واقع شوند. مثلا مصرف چای نیز می تواند همین مضرات را برای دندان شما داشته باشد. از این رو باید اقدام به سفید کردن دندان نماییم که در اصطلاح به آن بلیچینگ دندان نیز می گویند. 

با این کار شما می توانید حتی بد رنگی های ژنتیکی موجود بر روی دندان های خود را نیز از میان ببرید. استفاده از ادویه های مختلف، سیگار کشیدن، حتی استفاده از نوشیدنی های رنگی همچون نوشابه و چای و… می تواند منجر به آلودگی و زرد شدن دندان شما شود. 

هوم بلیچینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

بلیچینگ خانگی | بلیچینگ دندان در خانه

بلیچینگ دندان در خانه
بلیچینگ هوم

باید بگوییم استفاده از بلیچینگ دندان به دو روش در مطلب انجام می شود. اولین روش با لیزر بوده و دوم روش به صورت بدون لیزر انجام می شود. اما ما می توانیم حتی در منزل نیز اقدام به سفید کردن دندان هایتان نماییم. 

تنها تفاوتی که می توانیم در مورد سفید کردن دندان در خانه با سفید کردن دندان در مطب بیان نماییم، این است که بلیچینگ دندان در مطب تنها 30 دقیقه یا حتی کمتر زمان خواهد برد. در حالی که این عمل در منزل به مدت طولانی تری صورت می پذیرد.

مثلا لازم است در منزل به مدت 3 هفته تا یک ماه اقدام به بلیچینگ دندان نمود. تنها در این صورت است که می توانید در بلیچینگ در خانه به نتیجه مورد نظر و دلخواه خود دست یابید. البته باید بگوییم این بلیچینگ در خانه نمی تواند دقیقا مشابه سفید کردن دندان در مطب باشد.

سفید کردن دندان در خانه

شاید بتواند تقریبا 70 درصد مشابه این سفید کردن دندان در مطب باشد. برای این روش شما باید ابتدا به دندانپزشک مراجعه نمایید. توسط دکتر یک قالب تهیه می نمایید و مواد بلیچینگ دندان را در منزل توسط این قالب بر روی دندان ها می گذارید. 

بسته به این که مواد شما از چه نوعی است، باید بین پنج دقیقه تا بیست دقیقه این مواد و قالب درون آن، در دهان قرار گیرد. بعد از آن باید مواد را از دهان خارج نموده و دهان را بشویید. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای انجام بلیچینگ باید شب را انتخاب کنید. 

زیرا تاثیر این عمل برای شب بهتر خواهد بود. هر شب به مدت یک هفته این عمل را تکرار نمایید. بعد از ان نیز باید هفته ای یک بار در منزل بلیچینگ دندان اقدام به نمایید. البته کسانی که زیاد از مواد غذایی رنگدانه دار استفاده نمی کنند، ماهی یک بار برای انجام این عمل اقدام نمایند، کافیست. 

بلیچینگ آفیس چیست؟

بلیچینگ دندان در دندانپزشکی

بلیچینگ دندان
بلیچینگ در مطب

بلیچینگ آفیس به معنای همان بلیچینگ در مطب می باشد و همانطور که بیان نمودیم سفید کردن دندان در دندانپزشکی به دو صورت لیزر و بدون لیزر انجام می شود. اگر از شما بپرسند که این دو روش بلیچینگ دندان چه تفاوتی با یکدیگر دارند، یا این که کدام روش باری مناسب تر خواهد بود؟ باید بگوییم بین این دو روش تفاوتی وجود ندارد. 

تنها تفاوتی که می توانیم برای این دو عمل در مطب بیان نماییم، این است که استفاده از لیزر برای سفید کردن دندان تنها منجر می شود تا مواد سفید کننده بلیچینگ دندان فعال شده و سریع تر و مناسب تر عمل نمایند. در بلیچینگ در مطب معمولا از مواد مخصوصی برای محافظت از لثه ها استفاده می شود. 

پس از آن مواد سفید کننده را با غلظت بیشتر بر روی دندان های شما استفاده می نمایند. برخی از این مواد به صورت شیمیایی مواد موثر خود را فعال می کنند. برخی دیگر با نور و برخی نیز با گرما. اما باید بگوییم بین این روش های بلیچینگ دندان تفاوت چندانی وجود ندارد. 

تنها تفاوتی که بلیچینگ آفیس با بلیچینگ هوم دارد، در میزان هزینه ای است که شما مورد استفاده قرارمی دهید. مسلما هزینه بلیچینگ دندان در دندانپزشکی به مراتب بیشتر از هزینه بلیچینگ دندان در منزل خواهد بود. 

مراحل بلیچینگ دندان به صورت قدم به قدم

بلیچینگ دندان چیست

ممکن است شما بعد از شنیدن بلیچینگ این سوال به ذهنتان برسد که بلیچینگ دندان چگونه انجام می شود ؟

بلیچینگ یا سفید کردن دندان به چند روش انجام می شود. اولین روش را می توانیم در مطب دکتر انجام دهیم. این روش در اصل بسیار ساده است. زیرا دکتر دندان پزشک تنها محلولی را برای بلیچینگ دندان استفاده می نماید که این محلول قوی تر از محلول های خانگی است. 

شما می توانید در مطب با نور و گرمای مناسب تری جهت انجام این عمل برخوردار باشید. زیرا هر کدام از این عوامل مسلما می تواند نتیجه بهتری را در بلیچینگ دندان داشته باشد. سفید کردن دندان تنها با یک بار مراجعه به دندانپزشکی میسر است. از این رو این روش می تواند نتیجه سریعی به دنبال داشته باشد. 

روش های سفید کردن دندان

مثلا شما می توانید برای انجام این عمل با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی روشا، در کمترین زمان ممکن و با مقرون به صرفه ترین هزینه، دندان های سفیدی را برای خود داشته باشید. نیازی نیست نگران این مسئله باشید که بلیچینگ دندان توسط هر پزشک نامختصصی بر روی دندان های شما انجام شود.

زیرا تمامی دندان پزشکان این کلینیک جزو متخصصین و کارآزموده ترین دکترهای دندانپزشکی به شمار می روند. تنها مسئله ای که می تواند در بلیچینگ دندان توسط پزشک حائز اهمیت باشد، استفاده از روش حفاظتی برای لثه ها است. 

روش دوم برای سفید کردن دندان استفاده از لیزر است. می توانیم بگوییم این روش از روش های پر هزینه و گران برای بلیچینگ دندان به شمار می رود. از نظر دیگر استفاده از لیزر برای سفید کردن بسیار حساس بوده و باید زیر نظر پزشک انجام شود. 

روش های سفید کردن دندان

با تمام حساسیت هایی که این روش برای سفید کردن دندان دارد، اما نتیجه ی بهتری نسبت به روش های دیگر خواهد داشت. از این رو برخی از افراد ترجیح می دهند از روش لیزر برای سفید کردن دندان خود استفاده کنند. 

در روش سوم بلیچینگ دندان می توانید را در منزل انجام دهید. استفاده از این روش در منزل نیز میتواند بسیار ساده و آسان باشد. درست است که این روش می تواند زمان بیشتری در بر داشته باشد ولی تاثیر ان به مراتب بهتر خواهد بود.

عوارض بلیچینگ و سفید کردن دندان

سفید کردن دندان نیز می تواند هم چون هر عمل دیگری دارای عوارض می باشد. می توانیم به برخی از این موارد اشاره نماییم. 

عوارض و معایب بلیچینگمزایای بلیچینگ
ایجاد حساسیت دندانیزیبایی و سفید شدن دندان
مشخص نبودن درصد سفید شدن دندانجایگزینی مناسب برای درمان هایی مانند لمینت و کامپوزیت ونیر
اثر بلیچینگ دائمی نیست و باید هر چند وقت یک بار انجام شود .روشی سریع و کم خطر برای سفید کردن دندان
دندانپزشکی تخصصی روشا در جنت اباد

باید بگوییم استفاده از روش بلیچینگ دندان هیچ گونه دردی در فرد ایجاد نمی کند. اما به همان میزان که دارای مزایای بسیاری می باشد، ممکن است دارای عوارضی نیز باشد . این روش تا این حد کم خطر می باشد که حتی می توان در منزل نیز انجام داد. 

سن درمان بلیچینگ 

چه سنی برای بلیچینگ دندان مناسب است؟

بلیچینگ دندان چیست

باید بگوییم برای انجام بلیچینگ دندان نیازی به این نیست که سن خودتان را بیان نمایید. زیرا برای انجام این عمل محدوده سنی خاصی در نظر گرفته نشده است. اما اصولا افرادی که بیشتر از 18 سال سن دارند، علاقه بسیاری برای استفاده از این روش خواهند داشت.

میدانیم که مینا و عاج دندان هنوز تا 18 سالگی بالغ نشده اند. از این رو از حساسیت بالاتری نیز برخوردار هستند. تنها برخی از افراد نباید به هیچ عنوان از این روش برای سفیدی دندان های خود استفاده کنند. ان هم افرادی می باشند که دارای دندان های حساسی هستند و یا پرکردگی دندان داشته اند.

از خودتان می پرسید چرا؟ باید بگوییم افرادی که از پیش دندان پر کرده دارند معمولا زمانی که اقدام به بلیچینگ دندان می نمایند، دندان های پرکرده آنها بیش از حد سفید می شود. ولی مواد پر کرده درون ان به همان رنگ قبل باقی می ماند. 

مدت ماندگاری بلیچینگ دندان 

همین مسئله منجر می شود تا نمای ظاهری دندان چندان زیبا و خوشایند جلوه نکند. در این حالت باید دکتر دندانپزشک تمامی مواد پرکرده دندان را برای بلیچینگ دندان با رنگ های روشن تری که همخوانی کاملی با دیگر دندان ها دارند تعویض نماید. 

کسانی هم که دارای دندان های حساسی هستند اصولا باید پیش از سفید کردن دندان های خود به مطب پزشک مراجعه نمایند، تا از ژل های ضد حساسیت استفاده کنند. این ژل های مخصوص برای بلیچینگ دندان هر قبل از سفیدکردن و هم بعد از سفید کردن دندان استفاده می کنند. 

با وجود استفاده از این ژل ها، باز هم ممکن است بعد از چند روز یا هفته دندان های آنها اذیت کرده و تیر بکشد. اما افراد معمولی به هیچ عنوان دچار چنینی حساسیت هایی نمی شوند. 

بلیچینگ دندان یا جرم گیری؟ کدام مناسب تر است؟

بلیچینگ دندان
سفید کردن دندان

بلیچینگ بهتر است یا جرمگیری

اگر بخواهیم در این خصوص صحبت نماییم که بلیچینگ دندان بهتر است یا جرم گیری؟ باید ابتدا در مورد هر دوی این عمل ها اطلاعات کسب نماییم. در آن صورت می توانیم خوبی یا بدی هر یک را تشخیص دهیم. 

باید بگوییم هر دوی این روش ها برای روشن تر نمودن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما میزان سفیدی و روش هایی که در این دو عمل برای بلیچینگ دندان انجام میشود متفاوت است. می توانید به تفاوت بلیچینگ با جرم گیری در جدول زیر دقت نمایید.

مقاله های جرم گیری و زیبایی زیر را حتما مطالعه کنید.

تفاوت بلیچینگ با جرمگیری دندان

جرم گیری دندانبلیچینگ دندان
در این روش تمامی رنگدانه های خارجی از روی لثه و دندان برداشته می شود.این روش برای کسانی که در دندان های آن به علت گذشت زمان و رنگدانه های مواد غذایی بدرنگ شده است پیشنهاد می شود .
انجام جرم گیری بعد از مدتی طولانی که منجر شده است تا رنگ دندان تغییر کند، زیبایی و تفاوت چشمگیر را به بار می اورد.در بلیچینگ دندان اکسیژن موجود در ماده ی بلیچینگ فعال شده و منجر می شود تا رنگهای نفوذی در دندان از بین بروند.
در این حالت به هیچ عنوان رنگ دندان تغییر نمی کند. تنها جرم ها و رنگدانه های ایجاد شده بر روی دندان از میان برداشته می شود. می توانیم بگوییم دندان رنگ واقعی خود را مجددا بدست می آورد.در این حالت مایعی که برای بلیچینگ مورد استفاده قرار می گیرد، به طور خاصی رنگ واقعی دندان را تغییر می دهد. به همین دلیل رنگ دندان روشنتر از حالت عادی می شود.
جرم گیری روشی موثر برای از میان برداشتن تمامی جرم ها و رنگدانه هایی است که بر روی دندان ایجاد شده اند.بلیچینگ تنها روشی برای سفید کردن دندان ها می باشد. وگرنه روشی موثر برای از بین بردن جرم های دندان به شمار نمی رود.
دندانپزشکی تخصصی روشا در جنت اباد

با تمام این تفاسیر باید بگوییم روش جرم گیری برای سلامتی دندان مناسب است. اما روش بلیچینگ دندان برای سفید کردن دندان مناسب تر و به صرفه تر است و روشی بهتر و منطقی تر می باشد.

بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟

بلیچینگ دندان

حتما زمانی که با روش های دیگر سفید کردن دندان آشنا میشوید، اولین سوالی که از خودتان می پرسید این است که بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا بدانیم کامپوزیت ونیر چیست؟

زمانی که شما از روش کامپوزیت ونیر برای بلیچینگ دندان استفاده می کنید، باید بدانید در این روش علاوه بر این که رنگدانه های دندان از بین رفته و بر طرف میشود، اندازه، فرم و ظاهر دندان های شما نیز تغییر می کند.

شما در این روش هیچ گونه تراشی بر روی دندان خود حس نخواهید کرد. زیرا کامپوزیت ونیر تنها بر روی دندان قرار می گیرد. بدون این که کاری بر روی دندان شما انجام شود. تنها منجر می شود تا شما نقابی بر روی دندانتان قرار دهید و لبخندی بسیار زیباتر را تجربه کنید.

باید بگوییم بلیچینگ دندان با دو روش دیگر سفید کردن دندان که همان کامپوزیت ونیر و لمینت است، متفاوت می باشد. طرز کار سفید کردن دندان با کامپوزیت ونیر و لمینت دندان کاملا متفاوت است.

بلیچینگ بهتر است یا لمینت؟

بلیچینگ بهتره یا کامپوزیت

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که بلیچینگ بهتر است یا لمینت دندان؟ باید ابتدا بدانیم لمینت دندان چگونه صورت می پذیرد. می توانیم بگوییم بلیچینگ دندان روشی ساده برای سفید کردن دندان به شمار می رود. نیازی به استفاده از مواد و دستگاه های گران قیمت با هزینه بالا نیست.

اما در لمینت دندان شما باید از سرامیک های ضخیم بر روی دندان خود استفاده کنید. با استفاده از لمینت می توانیم بگوییم اقدام به برطرف نمودن ایرادات دندان نمی نماییم. بلکه آنها را در قابی زیبا پنهان می کنیم. تمامی عیب های دندان با استفاده از لمینت به راحتی پوشانده می شوند. 

مثلا در بلیچینگ دندان نمی توانید شکستگی دندان را پنهان نمایید. زیرا این روش بر روی دندان طبیعی شما انجام می شود. اما در روش لمینت دندان باید بگوییم تمامی ایرادات دندان پوشانده شده و گویی شما با نقابی زیبا تمامی بدی های دندانتان را می پوشانید. حال خودتان تصمیم بگیرید، کدام روش برای دندان ها بهتر است و می تواند مزایای بیشتری داشته باشد؟

قیمت بلیچینگ دندان سال 99

معمولا تمام کسانی که به دنبال ظاهری زیبا هستند از هزینه های بالا و قیمت بیش از اندازه این روش ها، نمی توانند اقدام به سفید کردن دندان های خود نمایند. اما باید بگوییم هزینه بلیچینگ دندان به تعداد دندان هایی بستگی دارد که نیاز به تغییر رنگ دارند.

اما در لمینت و کامپوزیت دندان، کامل و به صورت هر واحد دندانی محاسبه می گردد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی روشا به راحتی اقدام به انجام بلیچینگ اقساطی نمایید. هزینه بلیچینگ دندان در سال 99 در این کلینیک به شما ارائه می شود.

بلیچینگ اقساطی بلیچینگ قسطی در دندانپزشکی روشا

می توانید بدون هیچ نگرانی بلیچینگ قسطی را انتخاب نموده و دندان هایی زیبا با ظاهری متفاوت داشته باشید. همانطور که می دانید که سفید کردن دندان ها تا میزان فوق العاده ای می تواند ظاهر و لبخند شما را خاص و دیدنی نماید. داشتن ظاهر زیبا همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

هزینه بلیچینگ در سال 99

قیمت بلیچینگ در سال 99 در دندانپزشکی ها متغیر بوده است. اما شما می توانید قیمت بلیچینگ در تهران را در کلینیک تخصصی روشا بدست آورید. پس از آن با اطلاع از قیمت ها اقدام به انجام این عمل نمایید. باید بیان نماییم که قیمت بلیچینگ در غرب تهران مسلما نسبت به هزینه های بلیچینگ دندان در شمال تهران متفاوت خواهد بود. 

برای داشتن لبخندی زیبا کافیست اقدام به سفید کردن دندان در دندانپزشکی روشا در جنت آباد نمایید. این روش از لمینت و کامپوزیت بهتر بوده و از هزینه کمتری نیز برخوردار است. زیرا تنها استفاده از سرامیک در لمینت و کامپوزیت، هزینه ی جداگانه ای در بر خواهد داشت. پس استفاده از بلیچینگ دندان بهترین انتخاب برای کسانی است که دندانهای سالمی دارند.

بلیچینگ آفیس ( بلیچینگ در مطب ) هر فک400.000 هزار تومان
بلیچینگ آفیس ( بلیچینگ در مطب ) هر فک400.000 هزار تومان
دندانپزشکی تخصصی روشا در جنت اباد
دندان هایی سفید و درخشان را با ما تجربه کنید
شما می توانید برای سفید کردن دندان های خود در زمانی کم و با هزینه ای بسیار مناسب، به کلینیک دندانپزشکی تخصصی روشا مراجعه نمایید و در جلسه اول از مشاوره و ویزیت رایگان پزشک متخصص بهره مند شوید. کافیست با شماره تماس 02144624156  و یا با شماره همراه 09307777221 از طریق واتس آپ، تلگرام یا تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی زیر را تکمیل فرمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .