هزینه و قیمت بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ

بلیچینگ دندان یک درمان دندانپزشکی زیبایی است که تمرکز آن بر روی سفید کردن دندان است که امروزه محبوبیت زیادی در بین همه افراد دارد. بلیچینگ دندان انواع مختلفی دارد و اگر می خواهید از هزینه بلیچینگ دندان مطلع شوید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بلیچینگ دندان چیست ؟

مواد اصلی بلیچینگ دندان که باعث سفید کردن دندان ها می شود موادی بنام پراکسید هیدروژن است که باعث از هم گسستگی رنگدانه ای روی دندان می شود و زردی و تغییر رنگ روی دندان ها را از بین میبرد و به مرور زمان این ماده به قسمتهای زیرین دندان ها در عاج نفوذ می کند.

بلیچینگ دندان در خانه که با نام بلیچینگ هوم شناخته می شود، در آن از محلول با غلظت 3% تا 20% درصد استفاده می شود و در آن یک تری شفاف ارائه می شود که می توانید صفر تا صد مراحل را در خانه انجام دهید.

در بلیچینگ مطبی یا آفیس از محلول 15% تا 40% استفاده می شود که درصد آن از بلیچینگ هوم بیشتر است که سبب افزایش سفیدی می شود اما اینکار زیر نظر پزشک انجام می شود زیرا در صورت استفاده ناصحیح می تواند باعث ایجاد حساسیت های دندانی بشود.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟

قیمت بلیچینگ دندان هر فک در مطب ( آفیس ) بین 1.900.000 الی 2.500.000 تومان، دو فک 3 الی 5 میلیون تومان و هزینه بلیچینگ در خانه ( هوم ) یک فک 1.500.000 تومان و دو فک 3 میلیون تومان در 1403 می باشد. هزینه بلیچینگ وابسته به نوع، کیفیت، غلظت و فک متفاوت است.

نوع بلیچینگهزینه
بلیچینگ آفیس درجه 1 یک فک2.500.000
بلیچینگ آفیس درجه1 دوفک5.000.000
بلیچینگ آفیس درجه2 یک فک1.900.000
بلیچینگ آفیس درجه2 دوفک3.800.000
بلیچینگ هوم یک فک1.500.000
بلیچینگ هوم دو فک3.000.000
جدول قیمت بلیچینگ دندان

 

البته می توانید از بلیچینگ ترکیبی یا انجام همزمان بلیچینگ هوم و آفیس نیز استفاده کنید.

مزایای بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان مهم ترین مزایای آن در کاربرد آن یعنی سفید کردن دندان است می تواند شما را از بسیاری درمان های زیبایی بی نیاز کند و یک لبخند درخشان به شما هدیه دهد و این بلیچینگ دندان نیز می تواند لکه های مادرزادی دندان را از بین ببرد.

مزایای بلیچینگ دندان

همچنین بلیچینگ دندان به نسبت درمانهای دیگر زیبایی مانند لمینت و کامپوزیت هزینه بسیار کمتری دارد و به نسبت آنها عوارض و خطر آن کم است.  

معایب و عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان نیز ممکن است در برخی موارد معایب و عوارضی به همراه داشته باشد که برخی از آن ها شامل :

در برخی موارد ممکن است بلیچینگ دندان برای دندان های حساسیت به گرما یا سرما ایجاد کند که البته این موضوع معمولاً قابل رفع است.

نتیجه بلیچینگ معمولاً روی دندان های مختلف، اثر گذاری متفاوتی دارند و ممکن است در برخی موارد افراد نتایج رازی کننده نباشد.

مایع بلیچینگ های دندانی فقط بر روی دندان های طبیعی تاثیر می گذارند و بلیچینگ دندان بر روی دندان پر کرده، روکش شده، کامپوزیت و یا لمینت دندان تاثیری نخواهد داشت.

ماندگاری بلیچینگ دندان به میزان مراقبت، نوع دندان و تغذیه فرد بستگی دارد و اثر بلیچینگ دندان دائمی نیست.

هزینه بلیچینگ چگونه محاسبه می شود ؟

اگر تا اینجای مقاله را به خوبی مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که بلیچینگ دندان دارای رنج متفاوتی است اما علت آن چیست ؟ در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه بلیچینگ دندان می پردازیم.

بلیچینگ دندان معمولاً به سه صورت هوم، آفیس و ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آن ها فرآیند مخصوص به خود را دارد و هزینه متفاوتی دارد. در این بین بلیچینگ ترکیبی که در آن هم از آفیس مورد استفاده قرار می گیرد و هم هوم، باعث افزایش هزینه بیشتری خواهد شد.

همانطور که در جدول هزینه بلیچینگ دندان پیداست، قیمت بلیچینگ وابسته به نوع متریال می تواند متفاوت باشد. مواد بلیچینگ، قالب ها هر کدام مواد سازنده با کیفیت های متفاوت دارند که مستقیماً بر روی هزینه بلیچینگ دندان موثر است.

مسلماً هزینه بلیچینگ یا سفید کردن دندان برای دو فک بیشتر از یک فک می باشد و معمولاً این هزینه ها برای یک فک اعلام می شود.

در بلیچینگ آفیس، تخصص پزشک اهمیت زیادی می گیرد و پزشک با کنترل درصد مایع بلیچینگ می تواند هم در سفیدی دندان موثر باشد و هم در جلوگیری از حساسیت های دندانی بسیار موثر است.

همچنین در بلیچینگ هوم دقت قالب گیری بسیار اهمیت زیادی دارد و بسیار مهم است. هر چه تخصص پزشک بیشتر باشد، هزینه دستمزد وی نیز بیشتر خواهد بود و در نهایت هزینه بلیچینگ دندان نیز بیشتر خواهد شد.

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان انواع مختلفی دارد که انواع آن شامل :

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ آفیس ( office ) یا همان بلیچینگ دندان در مطب یا کلینیک است که صفر تا صد مرحله بلیچینگ دندان شما در کلینیک زیر نظر دندانپزشک انجام شد. ابتدا در شروع درمان پزشک یک محافظ بر روی لثه ها قرار می دهد که از رفتن مایع بر روی لثه جلوگیری کند.

سپس یک ماده بلیچینگ دندان با غلظت بالا بر روی آن قرار می دهد و سفیدی دندان در این درمان به شدت زیادی انجام می شود. نتایج بلیچینگ آفیس معمولاً سریع است و معمولاً ماندگاری آن کمتر از بلیچینگ هوم است.

تفاوتی که می توانیم در مورد سفید کردن دندان در خانه با سفید کردن دندان در مطب بیان نماییم، این است که بلیچینگ دندان در مطب تنها 30 دقیقه یا حتی کمتر زمان خواهد برد. در حالی که این عمل در منزل به مدت طولانی تری صورت می پذیرد.

بلیچینگ هوم ( home )، یکی از انواع بلیچینگ است که همانطور که از نامش پیداست، توسط خود فرد در خانه یا منزل انجام می شود. در بلیچینگ هوم ابتدا در دندانپزشکی یک قالب از دندان های شما گرفته می شود و به لابراتور ارسال می شود.

بلیچینگ دندان در خانه

یک تری سفارشی، متناسب دندان های شما ساخته می شود و در جلسه بعدی به همراه ماده بلیچینگ دندان هوم تقدیم شما می گردد. دستورالعمل، تعداد مصرف و مراقبت ها توسط دکتر دندانپزشک به شما اعلام می شود.

مزایای بلیچینگ آفیس در نتایج سریع و قوی آن است و مزایای بلیچینگ هوم در ماندگاری آن است که استفاده از آن دو در کنار هم، مزایای هر کدام در یک پکیج به شما ارائه می دهد.

بلیچینگ دندان برای چه کسانی مناسب است ؟  

 1. افرادی که دندان زردی دارند و به سفیدی آن فکر می کنند.
 2. افرادی دندان آنها از نظر فرم و سایز خوب است و می خواهند لبخند درخشانی داشته باشید.
 3. افرادی خواهان زیبایی و داشتن اعتماد به نفس هستند.
 4. افرادی که دندان های جلو آن ها پرکردگی یا روکش ندارد و یا تعداد آن کم است.

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد ؟

مهم ترین سوالی که همیشه در ذهن مراجعه کنندگان عزیز برای بلیچینگ دندان وجود دارد این است که بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد ؟ و بلیچینگ دندان چه مدت باقی میماند ؟

قبل از هر چیز باید بگوییم که هرگز نباید فکر کنید که با یک بار بلیچینگ دندان دیگر نیازی به سفیدکردن دندان ها نخواهید داشت. سفید کردند دندان ها یا بلیچینگ دندان و ماندگاری بلیچینگ دندان به عوامل بسیاری مثل جنس دندان های شما، مراقبت و رسیدگی به دندان ها و…. دارد. اما عمر بلیچینگ دندان همیشگی نیست و معمولا هر دوسال یکبار باید انجام شود.

حفظ سفیدی دندان ها به این مساله بستگی دارد که شما بعد از بلیچینگ دندان، چقدر توصیه های ایمنی را رعایت کنید.

مصرف بیش از حد نوشیدنی های رنگ دار مانند چای و قهوه، مصرف دخانیات٬ استفاده زیاد از نوشابه  و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان از دلایلی هستند که می توانند مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان را کم کنند.

لبخندی زیبا توصیه مهم ما این است که پس از بلیچینگ دندان حتما به توصیه های پزشک خود و بهداشت دهان و دندان بیش از پیش توجه فرمائید.

اقدامات قبل از بلیچینگ دندان

قبل از انجام بلیچینگ دندان باید حتما دندان های پوسیده خود را ترمیم کنید، زیرا بلیچینگ دندان بر روی لمینت ها، روکش و همچنین پرکردگی ها هیچ تاثیری ندارد.

قبل از انجام بلیچینگ دندان لازم است که جرمگیری و بروساژ دندان را انجام دهید تا به نتیجه بهتری دست پیدا نمایید.

پرسش و پاسخ بلیچینگ دندان

زمانی که شما از روش کامپوزیت ونیر برای بلیچینگ دندان استفاده می کنید، باید بدانید در این روش علاوه بر این که رنگدانه های دندان از بین رفته و بر طرف میشود، اندازه، فرم و ظاهر دندان های شما نیز تغییر می کند.

جرم گیری برای سلامتی دندان مناسب است. اما روش بلیچینگ دندان برای سفید کردن دندان مناسب تر و به صرفه تر است.

میدانیم که مینا و عاج دندان هنوز تا 18 سالگی بالغ نشده اند و از این رو از حساسیت بالاتری نیز برخوردار هستند که سبب می شود سن مناسب و ایده آل برای بلیچینگ، بعد از 18 سال باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

 1. محمد گفت:

  یه کلمه میخواستم بدونم قیمتش چقدره
  ۱۰ صفحه متن گذاشتین جز قیمتو
  واقعا که

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری