انواع ایمپلنت ایرانی (+ قیمت ایمپلنت ایرانی )

ایمپلنت ایرانی

امروزه ایمپلنت های دندانی توسط 60 کشور در جهان تولید و مورد استفاده قرار می گیرد و کشور ایران نیز یکی از کشور هایی است که به این تکنولوژی دست پیدا کرده است. اگر می خواهید درباره ایمپلنت ایرانی، قیمت، انواع، مزایا و معایب آن بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

ایمپلنت ایرانی چیست؟

در صورتی که کارخانه یا برند تولید کننده ایمپلنت دندان در ایران فعالیت خود را انجام دهد، با نام ایمپلنت ایرانی شناخته می شود. امروزه برندهای ایمپلنت ایرانی مختلفی مشغول فعالیت هستند که هر کدام از کیفیت، تکنولوژی مخصوص به خود برخوردار هستند.

آیا ایمپلنت ایرانی خوب است؟

ایمپلنت های ایرانی با پیشرفت روز افزون خود امروزه کیفیت بسیار خوبی به شما ارائه می دهند اما نمی توان انتظار کیفیت ایمپلنت سوئیسی یا آمریکایی را از آنها داشت. امروزه ایمپلنت ایرانی دارای تاییدیه مستقیم از سازمان غذا و دارو هستند.

قیمت ایمپلنت ایرانی

قیمت ایمپلنت ایرانی به طور میانگین 3.000.000 الی 5.500.000 تومان به ازای هر واحد با برند 3a می باشد. هزینه ایمپلنت ایرانی بسیار مناسب و به صرفه به نسبت تمامی برند های دیگر می باشد. ایمپلنت های ایرانی قیمت کمتری از برند های کره ای، سوئیسی، آمریکایی و اروپایی دارند.

ایمپلنت 3a 🇮🇷4.000.000

هر واحد روکش ایمپلنت پی اف ام درجه یک مبلغ 4/500/000 و روکش زیرکنیا درجه یک مبلغ 5/500/000 به هزینه های ایمپلنت افزوده می شود.

انواع ایمپلنت ایرانی

در حدود 60 کشور در دنیا به تولید ایمپلنت دندان می پردازند و معمولا در هر کشور چند برند مجزا مشغول به فعالیت مجزا می باشند. ایمپلنت های ایرانی نیز انواع مختلفی دارند و انواع ایمپلنت ایرانی شامل :

 1. کیمیا کاشت اطبا
 2. کوشا فن پارس
 3. نیک کاشت آسیا
 4. درین کاشت مانا
انواع ایمپلنت ایرانی
انواع ایمپلنت ایرانی

1- ایمپلنت ایرانی کیمیا کاشت اطبا

کیمیا کاشت اطبا (kme) به عنوان اولین تولید کننده ایمپلنت در ایران در پنجم فروردین سال 1396 تولید خود را با حضور رئیس جمهور، وزرای صنعت معدن تجارت و بهداشت آغاز کرده است. البته این شرکت قبل از تولید ایمپلنت از سال 1393 مشغول انجام تحقیقات و فعالیت بوده است.

کیمیا کاشت اطبا برای تولید ایمپلنت از دستگاه cnc سوئیسی استفاده می کند و توانسته است از 2 میلیون دلار خروج ارز از کشور جلوگیری نماید. شرکت کیمیا کاشت اطبا 198 محصول مختلف با استفاده از تیتانیوم گرید 4 و 5 تولید می کند.

شاید شما نام شرکت کیمیا کاشت اطبا را با نام ایمپلنت ایرانی ساخت کردستان شنیده باشید و علت آن این است که کارخانه تولید ایمپلنت ایران شرکت در سنندج قرار دارد اما دفتر مرکزی آن تهران ، خیابان بهشتی قرار دارد.

فیکسچر کیمیا کاشت اطبا

فیکسچر های این شرکت با نام A- Fixture K-THREE از محصولات شرکت kme شناخته می شود. این فیکسچر با تیتانیوم گرید 4 ساخته شده است و مجهز به سطوح sla with ca+2 می باشد. این فیکسچر دارای 20 نوع سایز محتلف می باشد. در صورتی که می خواهید درباره ایمپلنت های این شرکت بدانید، میتوانید پی دی اف زیر را مشاهده فرمایید.

کاتالوگ

2- ایمپلنت ایرانی کوشا فن پارس

کوشا فن پارس یکی از بزرگترین تولید تجهیزات دندانپزشکی، دندانسازی و مواد مصرفی این صنعت است و با نام مخفف kfp نیز شناخته می شود. این شرکت در سال 1373 تاسیس شد و هدف این شرکت تولیدات با کیفیت با قیمت رقابتی به نسبت سایر رقبا است.

ایمپلنت های اویتا نام سیستم های ایمپلنت های ایرانی کوشا فن پارس است. ایمپلنت های این شرکت با قطر 3.3، 3.7 ، 4 ، 4.5 و 5 و ارتفاع 6، 8، 10، 12 و 14 موجود می باشد.

3- ایمپلنت ایرانی نیک کاشت آسیا

شرکت نیک کاشت آسیا فعالیت خود را ابتدا در سال 89 آغاز کرده است و به علت عدم توانایی رقابت از نظر هزینه ایمپلنت با کشور های شرق آسیا این پروژه برای مدتی متوقف شد. شرکت نیک کاشت آسیا در سال 93 با ایمپلنت دانشگاه تهران قرار دادی منعقد کرد و در سال 96 از ایمپلنت سینابایونیک به همراه 200 محصول دیگر رونمایی کرد. ایمپلنت های این شرکت با استفاده از مستندات شرکت ایمپلازا آلمان تولید شد و اجازه لازم از این شرکت نیز دریافت شده است.

4- ایمپلنت ایرانی درین کاشت مانا

شرکت درین کاشت مانا فعالیت خود را در سال 97 در زمینه ایمپلنت با هدف نوآوری و افزایش کیفیت ایمپلنت های داخلی آغاز کرد و در سال 98 رسمیت پروژه خود را اعلام و در سال 99 تولید ایمپلنت خود را در فاز اولیه آغاز کرد.

از برند و محصولات معروف این شرکت می توان به ایمپلنت های 3a اشاره کرد. ایمپلنت های ایرانی 3a از سطوحSLActive  بهره می برند. ایمپلنت 3a به استفاده از تیتانیوم گرید 5 ساخته شده است و سایز های این ایمپلنت در چهار قطر 3.7، 4، 4.5، 5 و ارتفاع 8، 10، 12، 14 می باشد.

بهترین ایمپلنت ایرانی چیست ؟

کیفیت انواع برند های ایمپلنت های ایرانی نزدیک به یکدیگر می باشد اما در بین این برند ها کیمیا کاشت اطبا و درین کاشت مانا اطلاعات بیشتر درباره محصولات خود را ارائه داده اند و می توان به عنوان تا حدودی آنها را بهترین ایمپلنت های ایرانی معرفی کرد.

مزایای ایمپلنت ایرانی

برند های ایمپلنت ایرانی هر کدام با هدف های خاصی شروع به فعالیت در این صنعت کرده اند اما در ادامه می خواهیم مزایای ایمپلنت ایرانی بپردازیم :

مزایای ایمپلنت ایرانی
مزایای ایمپلنت ایرانی

هزینه مناسب

به طور کلی ایمپلنت درمانی نسبتا گران می باشد اما شما با استفاده از ایمپلنت های ایرانی می توانید تا حد بسیار زیادی این هزینه را کاهش دهید. ایمپلنت های ایرانی به قصد کاهش هزینه ها برای هموطنان و خروج ارز از کشور فعالیت خود را آغاز کرده اند.

دسترسی راحت به قطعات لازم

به طور کلی دسترسی به تجهیزات و قطعات ایمپلنت های ایرانی راحت از برند های خارجی است و ممکن است یافتن برخی قطعات ایمپلنت های خارجی به علت تحریم ها دشوار باشد.

حمایت از تولید داخلی

صنعت ایمپلنت ایران به نسبت سایر کشورهای تولید کننده نوپا می باشد و شما با استفاده از برندهای ایمپلنت ایرانی می توانید آنها را در این مسیر حمایت نمایید.

معایب ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت های ایرانی مانند ایمپلنت تمامی کشور ها ممکن است معایبی داشته باشد که در ادامه به بررسی کامل آن می پردازیم :

کیفیت کمتر به نسبت نمونه های خارجی

به طور کلی ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی بیشتر ده ها سال است که به ایمپلنت دندان می پردازند و همواره در حال کسب تجربه جدیدتر بوده اند. به همین علت صنعت ایمپلنت سازی ایران از کیفی با ایمپلنت های خارجی فاصله دارد.

سایز

به طور کلی ایمپلنت های خارجی از سایز و انواع ایمپلنت های مختلف تری پشتیبانی می کند و در شرایط خاص انتخاب بیشتری در اختیار پزشک قرار می دهد.

عمر ایمپلنت ایرانی

به طور کلی ایمپلنت های دندانی عمر مفیدی حدود 15 تا 20 سال دارا می باشد اما این طول عمر وابسته به عوامل مختلفی اعم از برند ایمپلنت، میزان تخصص پزشک، میزان سلامت دهان و دندان و میزان مراقبت فرد دارد.

برند ایمپلنت یکی دیگر از عوامل موثر بر عمر ایمپلنت است و به طور کلی عمر ایمپلنت ایرانی به نسبت نمونه های با کیفیت خارجی کمتر می باشد. البته در نظر داشته باشید که با رعایت سایر این عوامل این طول عمر افزایش پیدا می کند.

مراکز کاشت ایمپلنت ایرانی

کلینیک دندانپزشکی روشا یکی از مراکز کاشت ایمپلنت ایرانی در تهران می باشد که برند ایمپلنت ایرانی 3a در آن امکان انجام وجود دارد.

ایمپلنت ایرانی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و می خواهید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای آن هستید، افراد مناسب زیر را مطالعه فرمایید.

 • افرادی که دارای بودجه محدود برای درمان ایمپلنت هستند.
 • افرادی که قصد حمایت از تولید داخلی را دارند.
 • افرادی که قصد انجام ایمپلنت دیجیتال و فوری را ندارند.
 • افرادی که دارای شرایط و نیاز به پایه های خاص ایمپلنت را ندارند.
 • مرکز ایمپلنتی که به آن مراجعه کردید امکان انجام ایمپلنت ایرانی را داشته باشد.

تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی

اگر می خواهید بدانید که ایمپلنت ایرانی بهتر است یا خارجی باید بگوییم که همه چیز بسته به شرایط شما دارد. به طور کلی در نظر داشته باشید استفاده از برند ایمپلنت خارجی معتبر کیفیت بیشتری به نسبت ایمپلنت ایرانی دارد. در صورتی کیفیت، طول عمر و موفقیت درمان برای شما اولویت دارد از برند های خارجی استفاده کنید.

همچنین اگر کمی شرایط خاصی را دارد و یا می خواهید از ایمپلنت های فوری، دیجیتال و…. استفاده کنید از ایمپلنت های خارجی استفاده کنید.

اما در صورتی که میزان بودجه ای که برای ایمپلنت خود تعیین کردید محدود است، می توانید از ایمپلنت های ایرانی استفاده کنید. ایمپلنت های ایرانی کیفیت مناسبی دارند و دسترسی به قطعات آن در دراز مدت ممکن است ساده تر باشد.

پرسش و پاسخ ایمپلنت ایرانی

آیا ایمپلنت ایرانی خوب است ؟

کیفیت ایمپلنت ایرانی مناسب است و دارای تاییدیه های لازم از سازمان غذا و دارو است. البته کیفیت ایمپلنت ایرانی به نسبت نمونه های خارجی پایین تر می باشد.

انواع ایمپلنت ایرانی چیست ؟

انواع ایمپلنت ایرانی شامل کیمیا کاشت اطبا-کوشا فن پارس-نیک کاشت آسیا-درین کاشت مانا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 10.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری