عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

عصب کشی دندان راه حلی برای مقابله با از بین بردن باکتری های ریشه دندان عفونی است که از عفونت دوباره دندان جلوگیری کرده و دندان های طبیعی را حفظ می کند. زمانی که عصب کشی انجام می شود ، پالپ عفونی برداشته می شود و داخل دندان با مراقبت و به دقت تمیز و ضدعفونی می شود و سپس پر و دوباره بسته می شود.

 در صورتی که دندان پزشکتان برای درمان دندان آسیب دیده یا خرابتان دستور عصب کشی داد خیلی جای نگرانی نیست. سالانه میلیون ها دندان از این طریق حفظ می شوند و دوباره باعث سالم شدن دندان می شوند.

در داخل دندان و زیر مینای سفید دندان و لایه محکمی به نام دنتین ، بافتی نرم به نام پالپ وجود دارد. این بافت شامل رگ های خونی ، اعصاب و بافت های مرتبط است که به رشد ریشه دندان هایتان در طول رشد سنی کمک می کند. یک دندان کاملاً رشد یافته می تواند بدون پالپ نیز سالم زنده بماند ، زیرا دندان توسط بافت های اطراف آن تغذیه می شود.

درمان عصب کشی مدرن دیگر گذشته نیست. بیشتر مشابه پر کردن های معمولی است و معمولاً در یک الی دو جلسه انجام می شود که البته بستگی به شرایط شخص و دندان ها دارد. عصب کشی درد زیادی ندارد و بسیار مؤثر است. خیلی سریع و آسان به لبخند زیبا ، جویدن و گاز گرفتن آسان باز خواهید گشت.

مزایای عصب کشی دندان

مزایا عصب کشی دندان

1- بالا رفتن کیفیت جویدن

2- قدرت گاز گرفتن و حساسیت عادی

3- ظاهر طبیعی

4- جلوگیری از عفونت و خراب شدن دندان های دیگر

عصب کشی دندان عفونی

عصب کشی دندان عفونی

عصب کشی دندان یک عمل جدی است اما چیزی است که متخصصین هر روزه آن را انجام می دهند. پیش از درگیر شدن با هر عمل دندانی بهتر است کمی در مورد حقایق عصب کشی بدانیم.

آیا عصب کشی دندان درد دارد ؟

از آنجایی که درطول عصب کشی دندان بی حسی موضعی اعمال می شود ، دردناک تر از سایر عمل های دندانی مانند پر کردن یا کشیدن دندان نیست. با این وجود پس از عصب کشی کمی احساس بی حسی یا درد کاملاً طبیعی است و حتی ممکن است تا چند روزی این قبیل ناراحتی ها پا بر جا باقی بمانند.

از کجا مطمئن شویم که به عصب کشی نیاز داریم ؟

عصب کشی دندان

عصب کشی برای دندان های شکسته یا صدمه دیده از طریق ژنتیکی ، حفره های عمیق یا مشکلاتی از پر کردن های قبلی نیاز است. بیماران معمولاً زمانی که احساس کنند دندان هایشان به سرد و گرم بسیار حساس شده است ، نیاز به عصب کشی دارند.

در چند شرایط زیر نیار به عصب کشی وجود دارد :

1- درد های مضاعف در هنگان گاز گرفتن یا جویدن

2- جوش زدن بر روی لثه

3- دندان های شکسته یا ترک برداشته

4- ماندگاری حساسیت به سرد یا گرمی پس از از بین بردن عامل اصلی

5- لثه های ورم کرده

6- پوسیدگی عمیق یا تیره شدن لثه ها

آیا می توان پس از عصب کشی به مدرسه یا کار رفت ؟

درست است که تا 2 الی 4 ساعت اولیه بعد از عمل احساس درد و بی حسی وجود دارد ، اما اکثر بیماران می توانند بلافاصله پس از عصب کشی به کار یا مدرسه بروند. هر چند توصیه می شود که تا از بین رفتن کامل درد از خوردن مواد غذایی خودداری نمایید.

هزینه عصب کشی چقدر است ؟

هزینه عصب کشی متفاوت است و بسته به میزان پیچیدگی اوضاع دندان ها و مشکلاتتان دارد. دندان های آسیاب کمی سخت تر قابل درمان هستند و هزینه بیشتری دارند.

به طور کلی عمل های اندودنتیک و بازیابی دندان های طبیعی کم هزینه تر از راه حل های جایگزینی و کشیدن دندان ها هستند. دندان کشیده شده باید با بریج ، ایمپلنت یا موارد مشابه جایگزین شود تا جلوی به ریختن دندان های جانبی نیز گرفته شود. بنابراین هزینه بیشتری نسبت به درمان های بازیابی دارند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات کابران

مقالات پربازدید

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 به صورت حدودی 6,000,000 الی 20,000,000 میلیون تومان به ازای هر واحد وابسته به شرایط ، نوع و برند متغیر می باشد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. این درمان دارای بالاترین طول عمر ، استحکام و بیشترین شباهت به دندان طبیعی می باشد. در ایمپلنت دندان پایه از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و نقشی شبیه به ریشه دندان را دارا می باشد.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد در حدود 500.000 هزار تومان الی 3.000.000 میلیون تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند ، کیفیت و تخصص پزشک متفاوت می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک درمان ترمیمی و زیبایی است که برای پر کردن دندان و یا برای تغییر فرم و رنگ دندان استفاده می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت لمینت دندان در تهران بستگی به نوع متریال مصرفی، محلی که در آن لمینت دندان انجام می دهید و نیز تعداد لمینت مورد نیاز، از 1.000.000 تا 7.000.000 متغیر میباشد.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان پوسته نازک و سفارشی است که دندانپزشکان برای بهبود ظاهر در جلوی دندان ها قرار می دهند. ونیرها می توانند دندان های لکه دار، بریده شده و ناهموار را پنهان کنند.

تماس فوری